Racjonalista - Strona głównaDo treści
Do Nieba pójdziesz? - Widzę, ze jeszcze o wielu rzeczach nie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-05-2021 11:04Dariusz Salamon (102 punktów)Do Nieba pójdziesz? - Widzę, ze jeszcze o wielu rzeczach nie
Ocena -2 na 2
Do Nieba pójdziesz? - Widzę, ze jeszcze o wielu rzeczach nie słyszałeś.


Do Nieba? Czemu zatem tutaj na ziemię ma przyjść Królestwo Boga i pozostać na zawsze? = Księga Daniela 2:44. Nie prosisz o nie w Ojcze Nasz? - Przyjdź Królestwo Twoje... Zobacz także w Ewangelii Matusza 5:5 kto odziedziczy ZIEMIĘ... Jak widzisz ludzie będą żyć na ziemi w Królestwie Boga, ale i jest mowa o Niebie, ale to już inna kwestia, dla tych co spożywają już "Stały Pokarm" a nie mleko duchowe... Pokarm Duchowy, przy czym nie wiem czy nawet mleko spożyłeś...

Zresztą po co by było z-Martwych-Wstanie umarłych na ziemi? Dzieje Apostolskie 24:15

Musisz zabierać się ostro do roboty, by zostać zbawionym i żyć wiecznie w doskonałych warunkach na ziemi - w odtworzonym Raju - Królestwie Boga - właśnie tego Królestwa Królem będzie Jezus Chrystus, mało masz czasu jeśli pragniesz być Jego poddanym a może i dosłownie Bratem?

I dostąpić tego o czym jeszcze nawet ucho nie słyszało i oko nie widziało!

Przemyśl dobrze TO :

www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
i módl się tylko TYLKO do Boga Ojca Jezusa i TYLKO za pośrednictwem Jezusa Chrystusa o wiarę i zrozumienie Pism, sam z siebie nic nie możesz osiągnąć, nawet apostołom Jezus musiał otworzyć umysły, by pojęli Pisma a przecież byli z nim już bardzo długo wówczas - Łukasz 24:45

Jezus jest JEDYNYM POŚREDNIKIEM między Bogiem a ludźmi - 1 List Pawła do Tymoteusza 2:5 -" albowiem jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus Pomazaniec".

"Ja jestem droga i prawda, nikt nie przychodzi inaczej do Ojca jak TYLKO przeze mnie". - Jezus , Ewangelia Jana 14:6

Człowiek nie może nic osiągnąć w tej materii o ile nie otrzymał tego z Góry.

Niech Bóg JEDYNY się nad tobą ulituje i da zadatek wiary i zrozumienia , tak byś mógł się właściwie opowiedzieć i wówczas otrzymywać więcej wiary i zrozumienia Pism.

Amen.

Opublikowano: 6 maja 2021, 10:18 ; Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2021, 10:39

www.salon2(*)o-wielu-rzeczach-nie-slyszales
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)cum grano salis
>Musisz zabierać się ostro do roboty, by zostać zbawionym i żyć wiecznie w doskonałych warunkach >na ziemi - w odtworzonym Raju - Królestwie Boga - właśnie tego Królestwa Królem będzie Jezus >Chrystus, mało masz czasu jeśli pragniesz być Jego poddanym a może i dosłownie Bratem?
>I dostąpić tego o czym jeszcze nawet ucho nie słyszało i oko nie widziało!
>Przemyśl dobrze TO :
>www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
>i módl się tylko TYLKO do Boga Ojca Jezusa i TYLKO za pośrednictwem Jezusa Chrystusa o wiarę i >zrozumienie Pism, sam z siebie nic nie możesz osiągnąć, nawet apostołom Jezus musiał otworzyć >umysły, by pojęli Pisma a przecież byli z nim już bardzo długo wówczas - Łukasz 24:45

Niech pan nie będzie naiwny, łatwowierny i żenująco infantylny w swej zapalczywej gorliwości.
Niech pan nie wierzy Żydom. Oni potrafią mistrzowsko oszukiwać i wyprowadzać naiwnych i łatwowiernych na manowce.
Skąd u pana taka profetyczno/fanatyczna pewność tego wszystkiego, co pan głosi z gorliwością wartą lepszej sprawy??? Odrobina sceptycyzmu byłaby bardzo wskazana.
06-05-2021 12:02 
 Ocena-1 na 1
Dariusz Salamon (102 punktów)Odp: cum grano salis
>>Musisz zabierać się ostro do roboty, by zostać zbawionym i żyć wiecznie w doskonałych warunkach >na ziemi - w odtworzonym Raju - Królestwie Boga - właśnie tego Królestwa Królem będzie Jezus >Chrystus, mało masz czasu jeśli pragniesz być Jego poddanym a może i dosłownie Bratem?
>>I dostąpić tego o czym jeszcze nawet ucho nie słyszało i oko nie widziało!
>>Przemyśl dobrze TO :
>>www.salon2(*)hrzest-i-cisza-p-tym-w-mediach
>>i módl się tylko TYLKO do Boga Ojca Jezusa i TYLKO za pośrednictwem Jezusa Chrystusa o wiarę i >zrozumienie Pism, sam z siebie nic nie możesz osiągnąć, nawet apostołom Jezus musiał otworzyć >umysły, by pojęli Pisma a przecież byli z nim już bardzo długo wówczas - Łukasz 24:45
>Niech pan nie będzie naiwny, łatwowierny i żenująco infantylny w swej zapalczywej gorliwości.
>Niech pan nie wierzy Żydom. Oni potrafią mistrzowsko oszukiwać i wyprowadzać naiwnych i łatwowiernych na manowce.
>Skąd u pana taka profetyczno/fanatyczna pewność tego wszystkiego, co pan głosi z gorliwością wartą lepszej sprawy??? Odrobina sceptycyzmu byłaby bardzo wskazana.

Wiem, że dla innych,dla tych którzy nie mają tej pewności otrzymanej od Ducha, który wychodzi od mojego Ojca - te Sprawy są głupotą, moja wiara w to co głoszę jest Pewnością, może Pan w to wierzyć lub nie, ale tak jest naprawdę.

Dla większości te rzeczy są zakryte i nie pojmują ich istoty, tak to wygląda i proszę mi wierzyć, ze ja wiem o czym mówię.

Myślę, że niebawem nastanie Czas Wiedzy i każdy człowiek dowie się jak jest naprawdę, ale niestety Drzwi wówczas będą już zamknięte, podobnie jak zamnęły się drzwi Arki i ludzie naocznie przekonali się, że nie tylko z nieba może padać deszcz, ale i przemienić się w potop.

Nawiasem mówiąc w Biblii jest tyle proroctw które się sprawdziły, tyle wiedzy do jakiej ludzie dochodzili dopiero po wiekach, że już to samo w sobie wydaje wyrok na nie wierzących....
06-05-2021 13:01 
 Ocena 6 na 6
TyDraniu (6569 punktów)
>Myślę, że niebawem nastanie Czas Wiedzy [...]
>Nawiasem mówiąc w Biblii jest tyle proroctw które się sprawdziły, tyle wiedzy do jakiej ludzie dochodzili dopiero po wiekach, że już to samo w sobie wydaje wyrok na nie wierzących....

Gdy nastanie Czas Wiedzy, nie będzie już wierzących, jedynie sami Wiedzący.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Gdy nastanie Czas Wiedzy, nie będzie już wierzących, jedynie sami Wiedzący.
>

Wiedzący, którzy będą wierzyć, że to co wiedzą jest prawdą.
Czyli będą wierzący.
06-05-2021 13:19 
 Ocena 4 na 4
Arminius (25555 punktów)jest pysznie
>Dla większości te rzeczy są zakryte i nie pojmują ich istoty, tak to wygląda i proszę mi >wierzyć, ze ja wiem o czym mówię.

Skąd pan to wie? Jakie jest źródło tej pańskiej wiedzy? Czy nie sądzi pan, iż pańska konstatacja jak wyżej razi fanatyzmem i pychą?
06-05-2021 16:21 
 Ocena 1 na 1
Dariusz Salamon (102 punktów)Odp: jest pysznie
>>Dla większości te rzeczy są zakryte i nie pojmują ich istoty, tak to wygląda i proszę mi >wierzyć, ze ja wiem o czym mówię.
>Skąd pan to wie? Jakie jest źródło tej pańskiej wiedzy? Czy nie sądzi pan, iż pańska konstatacja jak wyżej razi fanatyzmem i pychą?

Pisałem już skąd,od Ducha, który wychodzi od mojego Ojca, nie znacie ani Ojca ani Ducha, dlatego wasz grzech pozostaje, niebawem świat pozna i Ojca i dowie się o Duchu wychodzącym od Ojca, - świat idący na zagładę, jeśli nie opamiętasz się TY i TY i ONO to przeminiecie niczym trawa i nie chciałbym, by "Wasze ciała niczym gnój leżały na polach...".

- Czy glina może rzecz do garncarza: Co czynisz?

Mało masz czasu na Ratunek. A nawet nie wiesz gdzie dzwonią....
romaro (25211 punktów)
>Mało masz czasu na Ratunek. A nawet nie wiesz gdzie dzwonią....

06-05-2021 20:12 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)czego panu życzę

>Pisałem już skąd,od Ducha, który wychodzi od mojego Ojca, nie znacie ani Ojca ani >Ducha, dlatego wasz grzech pozostaje, niebawem świat pozna i Ojca i dowie się o Duchu >wychodzącym od Ojca, - świat idący na zagładę, jeśli nie opamiętasz się TY i TY i ONO >to przeminiecie niczym trawa i nie chciałbym, by "Wasze ciała niczym gnój leżały na >polach...".
>- Czy glina może rzecz do garncarza: Co czynisz?
>Mało masz czasu na Ratunek. A nawet nie wiesz gdzie dzwonią....


Przypominasz Mi pan nawiedzoną niewiastę z supermarketu, z filmu "Mgła" - co w żadnym wypadku nie oznacza, iż życzę panu podobnego do jej końca. Życzę bowiem panu otrzeźwienia i wykształcenia w sobie umiejętności krytycznego i sceptycznego osądu otaczającej pana rzeczywistości oraz zjawisk w niej zachodzących.
06-05-2021 14:22 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: cum grano salis
>>>
>Nawiasem mówiąc w Biblii jest tyle proroctw które się sprawdziły, tyle wiedzy do jakiej ludzie dochodzili dopiero po wiekach, że już to samo w sobie wydaje wyrok na nie wierzących....

Od wieków można było: nie wierzyć, nie pokazywać się w kościele razem z "katolikami" i żyć po swojemu. Ostatnie wieki to wysyp szaleńców bez swojego pomysłu na godne życie z pianą w gębie.
Ja się boję tych szaleńców. Otacza nas coraz gęstszy krąg narkomanów, bez kultury i zasad chroniony w dodatku chroniony przez prawo i władzę. Ludzie przestali się spotykać, zamknęli się w swoich domach z kotami, psami i telewizorem.
Niedawno, ćpun wszedł sąsiadowi na dach samochodu i skakał. Przyjechała policja było zbiegowisko, ćpun skakał i bełkotał, że jest w kosmosie. Policja powiedziała sąsiadowi, że go znają i nie ma szans na to, żeby pokrył koszty remontu auta. Ćpun jest wolny i nic nie ma. Narobił komuś strat i nie musi za to płacić. Wzór do naśladowania.
Z tymi wierzącymi to jest jakaś fikcja. Nie wiem czemu oni chodzą pokazać się do kościoła. Kiedyś kościół rozdawał za darmo żywność to było tam dużo chętnych "katolików". Amerykańscy spece od psychologii tłumu kupili polskich "katolików", zrobili z nich bezmózgi elektorat PIS-u. Kupili ich za nasze pieniądze. Niebawem będzie znowu pochód "katolików" w Boże Ciało, publiczny przemarsz osób bez wykształcenia i wiedzy. Nastawieni bojowo, bez przywódcy, niebezpieczny tłum do zadań specjalnych.
06-05-2021 15:00 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Nawiasem mówiąc w Biblii jest tyle proroctw które się sprawdziły, tyle wiedzy do jakiej ludzie dochodzili dopiero po wiekach, że już to samo w sobie wydaje wyrok na nie wierzących....
W Biblijne opowieści nikt ci nie broni wierzyć. Wierząc w nie czujesz się lepiej to ok, jednak jeżeli chcesz mnie tymi powiastkami straszyć, to powiem wprost - p*****l się. Jeżeli Bóg istnieje na sądzie za te słowa odpowiem tak jak ty za to straszenie mnie. Jesteś swiętojebliwy pyszałku nie lepszy ode mnie. Mam rację? Nie? Jasne, nie tobie mnie osądzać boski prokuratorze.
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>Nawiasem mówiąc w Biblii jest tyle proroctw które się sprawdziły, tyle wiedzy do jakiej ludzie dochodzili dopiero po wiekach, że już to samo w sobie wydaje wyrok na nie wierzących....
>W Biblijne opowieści nikt ci nie broni wierzyć. Wierząc w nie czujesz się lepiej to ok, jednak jeżeli chcesz mnie tymi powiastkami straszyć, to powiem wprost - p*****l się. Jeżeli Bóg istnieje na sądzie za te słowa odpowiem tak jak ty za to straszenie mnie. Jesteś swiętojebliwy pyszałku nie lepszy ode mnie. Mam rację? Nie? Jasne, nie tobie mnie osądzać boski prokuratorze.
>
Idź w Pokoju.
haish (2904 punktów)Odp: cum 'guano' salis
>>>Nawiasem mówiąc w Biblii jest tyle proroctw które się sprawdziły, tyle wiedzy do jakiej ludzie dochodzili dopiero po wiekach, że już to samo w sobie wydaje wyrok na nie wierzących....
>>W Biblijne opowieści nikt ci nie broni wierzyć. Wierząc w nie czujesz się lepiej to ok, jednak jeżeli chcesz mnie tymi powiastkami straszyć, to powiem wprost - p*****l się. Jeżeli Bóg istnieje na sądzie za te słowa odpowiem tak jak ty za to straszenie mnie. Jesteś swiętojebliwy pyszałku nie lepszy ode mnie. Mam rację? Nie? Jasne, nie tobie mnie osądzać boski prokuratorze.
>>
>Idź w Pokoju.

Na forum racjonalistów grasują trole-cenzorzy z kleru, nie ma sie co dziwić że takie kanalie i
gnoje pilnują ziemskich intresów 'jedynych i słusznych pośredników' w kontaktach z Bogiem.
Nieważna racja i rozum - 'sprawiadliwość i prawo' musi być po ich stronie.
Trochę szkoda - ale niestety tak wyglądają w wolnej niepodległej Polsce 'wolne media'.

Dariusz i do tego Salomon, oraz niejaki Arminus, to osobnicy dbający o stan umysłu narodu i
zbłąkanych owieczek, które przez przypadek trafiają na to forum.
Współczuje im, choć to gnoje i kanalie, osobnicy pokroju agenta 'bolka' - ikony obłudy.
romaro (25211 punktów)Odp: cum grano salis
>Idź w Pokoju.
Wyrzeknij się swej równości z Bogiem.
>Dla większości te rzeczy są zakryte i nie pojmują ich istoty, tak to wygląda i proszę mi wierzyć, ze ja wiem o czym mówię.

Swego czasu bylem osobą wierzącą... Jak to leciało? Zaraz...
Ewangelia według św. Mateusza 23
"Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto sam siebie wywyższa, zostanie poniżony".
W królestwie Jezusa pierwszymi nie będą wcale ci, którzy uważają się za lepszych, mądrzejszych czy piękniejszych od innych. W tym królestwie wywyższony będzie pokorny i poniżony. Dlaczego? Skad to Wynika pyszałku?
Według tekstów Qumrańskich kręgi ówczesnego judaizmu akceptowały powieszenie żywego człowieka na krzyżu. Chodziło o takie przestępstwa, jak zdradzenie swojego narodu, wydanie swojego narodu obcemu ludowi, wyrządzenie zła swemu narodowi. Uśmiercenie takiego człowieka na drzewie krzyża stanowiło znak całkowitego odrzucenia go przez Boga i ludzi. Poprzez śmierć na krzyżu Jezus doznał największego upokorzenia z możliwych, aby sięgnąwszy jego dna, wykupić nas z przekleństwa Prawa, "stawszy się dla nas przekleństwem".

Panie Faryzeuszu, chcesz tutaj ewangelizować? Proszę bardzo, tylko po co się tak puszyć?
haish (2904 punktów)

>Panie Faryzeuszu, chcesz tutaj ewangelizować? Proszę bardzo, tylko po co się tak puszyć?

Jeśli już to Sadyceuszu.

Zaś co do 'ewangelizacji' - wypisywanie na portalu mającym w nazwie(!!!!!) zobowiązuje.
Pisanie bzdur świadczy o piszących, jednakże moderator-aministrator winien jest utrzmmywać
ideę wynikającą z nazwy.
romaro (25211 punktów)
>Jeśli już to Sadyceuszu.
Zakladam, ze klechą nie jest.
Faryzeusze byli w zasadzie stronnictwem ludzi świeckich, w odróżnieniu od kapłańskiej arystokracji saduceuszów, .

>Zaś co do 'ewangelizacji' - wypisywanie na portalu mającym w nazwie zobowiązuje.
Popieram.
haish (2904 punktów)
>>Jeśli już to Sadyceuszu.
>Zakladam, ze klechą nie jest.
>Faryzeusze byli w zasadzie stronnictwem ludzi świeckich, w odróżnieniu od kapłańskiej arystokracji saduceuszów, .
>>Zaś co do 'ewangelizacji' - wypisywanie na portalu mającym w nazwie zobowiązuje.
>Popieram.

Sadyceusze byli tymi co wiedzieli, to wiedza wynosiła ich ponad przeciętność.
W obecnych czasach dzielenie się wiedzą jest swego rodzaju kapłaństwem naturalnym
w odróżnieniu od hierarchicznego i instytucjonalnego 'dzielenia się wiedzą'.
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>Panie Faryzeuszu, chcesz tutaj ewangelizować? Proszę bardzo, tylko po co się tak puszyć?
>Jeśli już to Sadyceuszu.
>Zaś co do 'ewangelizacji' - wypisywanie na portalu mającym w nazwie(!!!!!) zobowiązuje.
>Pisanie bzdur świadczy o piszących, jednakże moderator-aministrator winien jest utrzmmywać
>ideę wynikającą z nazwy.

Cenzura się marzy?

Możliwe, że diabeł robi oczko do moderacji tobą się posługując, by mi zamknąć usta na tym portalu.

Przyjdzie taki czas... Blisko jest! -

"W owym czasie wielu zapragnie uchwycić się chociażby płaszcza takiego męża...".
haish (2904 punktów)
>>>Panie Faryzeuszu, chcesz tutaj ewangelizować? Proszę bardzo, tylko po co się tak puszyć?
>>Jeśli już to Sadyceuszu.
>>Zaś co do 'ewangelizacji' - wypisywanie na portalu mającym w nazwie(!!!!!) zobowiązuje.
>>Pisanie bzdur świadczy o piszących, jednakże moderator-aministrator winien jest utrzmmywać
>>ideę wynikającą z nazwy.
>Cenzura się marzy?
>Możliwe,
gnoje i kanalie twojego pokroju usuwają wpisy i (świnte)obrazki z - ponoć mają prawo jako autorzy
-gospodarze wątku. Jednakże moderator-admistrator winien przywrócić osobie której wpis z obrazkiem usunięto miejsce na nowe obrazki(pojemność konta).

>że diabeł robi oczko do moderacji tobą się posługując, by mi zamknąć usta na tym portalu.
oczko robi kanalia i gnój. A tak na poważnie 'diobeł' zna łacinę, lecz nie zna języka hebrajskiego.

>Przyjdzie taki czas... Blisko jest! -
>"W owym czasie wielu zapragnie uchwycić się chociażby płaszcza takiego męża...".
A to se ne wrati, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywstość.
witamziomy (536 punktów)Odp: Do Nieba pójdziesz? - Widzę, ze jeszcze o wielu rzeczach nie

>Musisz zabierać się ostro do roboty, by zostać zbawionym i żyć wiecznie w doskonałych warunkach na
>ziemi - w odtworzonym Raju - Królestwie Boga - właśnie tego Królestwa Królem będzie Jezus Chrystus,
>mało masz czasu jeśli pragniesz być Jego poddanym a może i dosłownie Bratem?


Nie chciałbym Cię zmartwić, ale ktoś taki jak Jezus Chrystus o ile jest postacią historyczną to zmarł prawie dwa tysiące lat temu.

Poza tym, jeżeli to Bóg stworzył świat to z niezwykłą precyzją i wielopoziomowym zamysłem dobrał prawa, odległości, wszelkie zjawiska tak, aby mogło zrodzić się życie. Życie, które w równym stopniu podlega tym samym prawom. Czy Bóg zrobiłby wyjątek dla jednego ciała i po trzech dniach zgonu przywróciłby je do życia? Hmmm... musiałby w takim wypadku zaprzeczyć prawom, które sam stworzył, jako uwarunkowania dla powstania życia. Ja tu widzę brak logiki a kogo jak kogo, lecz Boga o brak logiki w działaniu bym nie posądzał.Poza tym takie działanie byłoby wielce niesprawiedliwe w stosunku do reszty stworzenia a jak naucza KK, Bóg jest sprawiedliwy w swym działaniu. Głoszenie zmartwychwstania Jezusa uderza wręcz w godność,logiczność i najwyższą rozumność Boga jako Bytu przyczynowego i świadczy o niesłychanej ułomności, ignorancji i zagubieniu zarówno głoszących ten przekaz jak i wierzących w jego prawdziwość.

I na koniec mój kolego z powyższego wynika, iż nie rozumiesz znaczenia słowa wieczność. Nie można zrodzić się w czasoprzestrzeni, umrzeć a następnie aktem zbawienia "wskoczyć" do wieczności. Wieczność jest wiecznością "od zawsze" i rządzi się swoimi prawami(transcendencja), jest zbiorem zamkniętym, gdyż jakakolwiek zmiana zanegowałaby wieczność jako wieczność. Wiara, że coś może się zrodzić w czasoprzestrzeni i "wskoczyć" do wieczności jest po prostu szaleństwem.

Mam nadzieję, że powyższe argumenty jak i nad wyraz prosta i precyzyjna logika powyższego wywodu wpłynęły na zmianę Twojego punktu widzenia i stało się dla Ciebie oczywiste,iż pojęcia takie jak zmartwychwstanie czy zbawienie nie mają racji bytu w znanej nam rzeczywistości i istnieją tylko jako irracjonalne abstrakty. Najwyższym pewnikiem, wręcz jest to, iż żadne zmartwychwstanie nigdy nie miało miejsca a jakikolwiek zrodzony byt wstępu do wieczności nie ma i mieć nie będzie, narodziny wykluczają wieczność.

Radzę, więc zejść na Ziemię i zacząć używać rozumu, cudownego instrumentu, którego granice poznania nie zostały jeszcze odkryte. Wydaje się wręcz, iż naszą gatunkową powinnością jest korzystanie z rozumu i logiczne dociekania.
Wiara w dogmatyzm religijny jawi się w tym kontekście jako ułomność, dysfunkcja i jest zwykłym sabotażem jednostki, która bezmyślnie pozbywa się możliwości poznania pewnych aspektów rzeczywistości na rzecz kilku obietnic o podłożu czysto irracjonalnym, bez jakiegokolwiek pokrycia w istniejącej rzeczywistości i z obietnicą realizacji po śmierci ciała. Sabotaż i szaleństwo to właściwe określenia na takie zachowanie.

Powodzenia.
haish (2904 punktów)Odp:zerojedynkowy system- binarny

>Nie chciałbym Cię zmartwić, ale ktoś taki jak Jezus Chrystus o ile jest postacią historyczną to zmarł prawie dwa tysiące lat temu.
>Poza tym, jeżeli to Bóg stworzył świat to z niezwykłą precyzją i wielopoziomowym zamysłem dobrał prawa, odległości, wszelkie zjawiska tak, aby mogło zrodzić się życie. Życie, które w równym stopniu podlega tym samym prawom. Czy Bóg zrobiłby wyjątek dla jednego ciała i po trzech dniach zgonu przywróciłby je do życia? Hmmm... musiałby w takim wypadku zaprzeczyć prawom, które sam stworzył, jako uwarunkowania dla powstania życia. Ja tu widzę brak logiki a kogo jak kogo, lecz Boga o brak logiki w działaniu bym nie posądzał.Poza tym takie działanie byłoby wielce niesprawiedliwe w stosunku do reszty stworzenia a jak naucza KK, Bóg jest sprawiedliwy w swym działaniu. Głoszenie zmartwychwstania Jezusa uderza wręcz w godność,logiczność i najwyższą rozumność Boga jako Bytu przyczynowego i świadczy o niesłychanej ułomności, ignorancji i zagubieniu zarówno głoszących ten przekaz jak i wierzących w jego prawdziwość.
>I na koniec mój kolego z powyższego wynika, iż nie rozumiesz znaczenia słowa wieczność. Nie można zrodzić się w czasoprzestrzeni, umrzeć a następnie aktem zbawienia "wskoczyć" do wieczności. Wieczność jest wiecznością "od zawsze" i rządzi się swoimi prawami(transcendencja), jest zbiorem zamkniętym, gdyż jakakolwiek zmiana zanegowałaby wieczność jako wieczność. Wiara, że coś może się zrodzić w czasoprzestrzeni i "wskoczyć" do wieczności jest po prostu szaleństwem.
>Mam nadzieję, że powyższe argumenty jak i nad wyraz prosta i precyzyjna logika powyższego wywodu wpłynęły na zmianę Twojego punktu widzenia i stało się dla Ciebie oczywiste,iż pojęcia takie jak zmartwychwstanie czy zbawienie nie mają racji bytu w znanej nam rzeczywistości i istnieją tylko jako irracjonalne abstrakty. Najwyższym pewnikiem, wręcz jest to, iż żadne zmartwychwstanie nigdy nie miało miejsca a jakikolwiek zrodzony byt wstępu do wieczności nie ma i mieć nie będzie, narodziny wykluczają wieczność.
>Radzę, więc zejść na Ziemię i zacząć używać rozumu, cudownego instrumentu, którego granice poznania nie zostały jeszcze odkryte. Wydaje się wręcz, iż naszą gatunkową powinnością jest korzystanie z rozumu i logiczne dociekania.
>Wiara w dogmatyzm religijny jawi się w tym kontekście jako ułomność, dysfunkcja i jest zwykłym sabotażem jednostki, która bezmyślnie pozbywa się możliwości poznania pewnych aspektów rzeczywistości na rzecz kilku obietnic o podłożu czysto irracjonalnym, bez jakiegokolwiek pokrycia w istniejącej rzeczywistości i z obietnicą realizacji po śmierci ciała. Sabotaż i szaleństwo to właściwe określenia na takie zachowanie.
>Powodzenia.

Istnieje jeszcze inna opcja - nawołujący komiwojażer prowadzi religjiny dzihad to co nim kieruje nie jest do końca jasne, ewentualnosci są dwie

1. Jest wierzącym w to co głosi - nie wymaga komentarza.
2. Nie wierzy, ale żyje z bzdur które głosi, to jego jedyne źródło utrzymania = szuka głupszych
od siebie. (nie dotyczy to tylko zawodowych duchownych, ale na przykład pracownik banku
wciskający klijentom kredyt we frankach, na który sam nigdy by się nie skusił itp.)

Ludzki mózg i umysł jest w swej istocie niedoścignionym tworem w oparciu o który powstała idea
budowy tzw.komputera kwantowego pomimo ogłaszanych sukcesów w tej dziedzinie badań i nauki
nadal pozostaje to na etapie porównywalnym do podboju kosmosu przez człowieka, - z balonika
uchodzi powietrze.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365