 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-05-2010 20:32 | achura (304 punktów) | "Przepis" na biznes
4 na 4 | Po przeczytaniu pewnego artykułu w jednej z gazet postanowiłam poszperać w internecie i znaleźć potwierdzenie tego co przeczytałam, bo nie mogłam uwierzyć, że to prawda. Niestety, okazuje się to najprawdziwszą prawdą. www.rp.pl/(*)dostaniesz_wyzszy_zasilek.htmlWiedziałam, że w naszym państwie "produkuje się" przepisy nie zastanawiając się, jaki mogą mieć skutek, ale to co wynikło z przepisów dotyczących zasiłków macierzyńskich jest nie do pojęcia. Okazuje się , że bezrobotna kobieta, gdy zajdzie w ciążę i przez jeden ostatni jej miesiąc po zarejestrowaniu swojej działalności gospodarczej zapłaci składkę z tytułu ubezpieczenia chorobowego - jej najwyższą kwotę (niecałe 200 zł), dostanie z ZUS zasiłek macierzyński w wysokości 5738 zł miesięcznie.Przez okres macierzyńskiego tj. 20 tygodni wpadnie 28.690 zł. Potem może firmę wyrejestrować. Okazuje się , że na ciąży nie pracując można zarobić w naszym kraju sporo kasy. No cóż - każdy biznes jest dobry... O wysokości emerytury lepiej nie myśleć. Polska to "wspaniały" kraj... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| immune.ltd (1783 punktów) | 5738 zł miesięcznie przez 20 miesięcy to faktycznie dziwny przepis. Jeśli to w praktyce jest stosowane to co mają inne mamy do powiedzenia ?
|
|
 | 1 na 1 | achura (304 punktów) | >5738 zł miesięcznie przez 20 miesięcy to faktycznie dziwny przepis. Jeśli to w praktyce jest stosowane to co mają inne mamy do powiedzenia ? >
pomyliłeś się - 20 tygodni...
a co inne mamy? ano te pracujące np. za 2 tys.zł.brutto miesięcznie, zainkasują przez czas trwania urlopu macierzyńskiego ok.7 tys.zł tj. ok.1400 zł miesięcznie.
|
|
|  | 1 na 1 | immune.ltd (1783 punktów) | pomyliłeś się - 20 tygodni...do Achura: tak to jest jak się do późna klika i zdolności percepcyjne coraz słabsze  , dziękuje
|
|
|  | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >a co inne mamy? ano te pracujące np. za 2 tys.zł.brutto miesięcznie Przecież mają możliwość założenia firmy i otrzymania dużo większej kasy. Czyż nie?
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
|
|
| |  | | achura (304 punktów) | >>a co inne mamy? ano te pracujące np. za 2 tys.zł.brutto miesięcznie >Przecież mają możliwość założenia firmy i otrzymania dużo większej kasy. >Czyż nie?
Otóż ten przywilej dotyczy tylko kobiet, które przez ostatnie 20 lat nie odprowadzały składek, czyli nie pracujących.
|
|
| | |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Otóż ten przywilej dotyczy tylko kobiet, które przez ostatnie 20 lat nie odprowadzały składek, czyli nie pracujących. To wspaniale! Wszystko zgodnie z programem 50+ i zgodnie z zasadą niedyskryminowania (m.in. ze względu na wiek). Czyż nie?
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
|
|
| | | |  | | achura (304 punktów) | >To wspaniale! Wszystko zgodnie z programem 50+ i zgodnie z zasadą niedyskryminowania (m.in. ze względu na wiek). >Czyż nie?
Po pierwsze to chyba ogólnie wiadomo, że 50-o letnia kobieta raczej w ciążę nie zachodzi, a po drugie to nie pisałam, że 20 lat liczy się od chwili ukończenia szkoły tylko, że przez ostatnie 20 lat nie odprowadzały składek. Dziecko czy nastolatek sam chyba składek nie odprowadza? Biorąc to pod uwagę - wynika, że raczej kobiet 50+ ten przepis nie dotyczy.
|
|
1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | No i bardzo dobrze. Tyle się mówi o konieczności wspierania drobnej przedsiębiorczości, o dobroczynnym dla wszystkich wpływie istnienia klasy średniej, zatem należy chwalić wszystkie przepisy promujące wymienioną przeze mnie powyżej działalność. Czyż nie?
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
|
|
 | | achura (304 punktów) | >Tyle się mówi o konieczności wspierania drobnej przedsiębiorczości... >... zatem należy chwalić wszystkie przepisy promujące wymienioną przeze mnie powyżej działalność.
a przy okazji bzdurnych przepisów popierać oszustwo i złodziejstwo.
Mam poważne wątpliwości czy z tego przywileju korzysta klasa średnia. Myślę, że większość kobiet tejże klasy raczej jest pracownikiem.
|
|
|  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >a przy okazji bzdurnych przepisów popierać oszustwo i złodziejstwo. A gdzie tu oszustwo i złodziejstwo?
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
|
|
|  | 1 na 1 | Celtyk (3337 punktów) | > >Tyle się mówi o konieczności wspierania drobnej przedsiębiorczości...> >... zatem należy chwalić wszystkie przepisy promujące wymienioną przeze mnie powyżej działalność.> a przy okazji bzdurnych przepisów popierać oszustwo i złodziejstwo. Ja żadnego oszustwa ani złodziejstwa tu nie widzę! Nie znam żadnego przepisu mówiącego kiedy mi wolno a kiedy nie założyć firmę w zależności od mojego stanu zdrowotnego czy też statusu społecznego. Mam spełnić określony wymogi prawa potem w razie jakby co korzystam z innych zapisów prawa, które mi przysługują w skutek np.: opłacenia składek (znaczy w tym przypadku nie ja, a kobiety ), więc o jakim oszustwie tu mowa? > Mam poważne wątpliwości czy z tego przywileju korzysta klasa średnia. Myślę, że większość kobiet tejże klasy raczej jest pracownikiem. O który Ci przywilej chodzi - wychowywania dziecka, czy prowadzenia działalności gospodarczej? Poza tym nie wiem czy z tego "przywileju" korzysta klasa średnia. Po pierwsze nie musi - nie ma takiego nakazu, po drugie najpierw trzeba znać prawo aby z niego korzystać..., a skoro się nie zna swoich praw... Ale to już taka nasza przypadłość - uważamy się za mądrych, bogatych takich ach i ech a jak co do czego to wielkie oczy, że coś można, albo czegoś nie można...  Pozdrawiam
P.S. I tłumaczenie się, że nasze prawo jest zawiłe niczego tu nie usprawiedliwia.
Litterae non erubescunt. *//* Cyceron *//*
|
|
| |  | 1 na 1 | achura (304 punktów) | > Ja żadnego oszustwa ani złodziejstwa tu nie widzę!> Nie znam żadnego przepisu mówiącego kiedy mi wolno a kiedy nie założyć firmę w zależności od mojego stanu zdrowotnego czy też statusu społecznego. Mam spełnić określony wymogi prawa potem w razie jakby co korzystam z innych zapisów prawa, które mi przysługują w skutek np.: opłacenia składek (znaczy w tym przypadku nie ja, a kobiety ), więc o jakim oszustwie tu mowa?Oczywiście. Wszystko jest zgodne z prawem. Zakładasz fikcyjną firmę, dajesz 200 zł, dostajesz prawie 29 tys. Likwidujesz firmę i wszystko jest ok. Fikcyjna firma a zysk rzeczywisty. Jak wobec tego można mieć pretensje do polityków, do rządu za np. rozdawanie za symboliczną złotówkę nieruchomości dla KrK. To też jest zgodne z obowiązującym prawem. > ... najpierw trzeba znać prawo aby z niego korzystać..., a skoro się nie zna swoich praw...> Ale to już taka nasza przypadłość - uważamy się za mądrych, bogatych takich ach i ech a jak co do czego to wielkie oczy, że coś można, albo czegoś nie można...Masz rację...aby coś zyskać - trzeba znać przepisy prawa. Dodatkowo trzeba umieć jeszcze z nich korzystać. Wszyscy zatem winni studiować prawo, aby wiedzieć gdzie, co i jak szukać, bo przeciętnemu obywatelowi nikt nic nie podpowie, bo nie pyta. Nie pyta, bo nie wie... Jakże prawdziwe jest powiedzenie: czemuś biedny? boś głupi, czemuś głupi? boś biedny.
|
|
| | |  | | Celtyk (3337 punktów) | >Oczywiście. Wszystko jest zgodne z prawem. W końcu tu mamy motywujący przykład prorodzinnej polityki naszego państwa. >Zakładasz fikcyjną firmę, dajesz 200 zł, dostajesz prawie 29 tys. Likwidujesz firmę i wszystko jest ok. Fikcyjna firma a zysk rzeczywisty. Zgadza się. Ale jeśli Ci "u koryta" zgodnie z prawem mają prawo kraść to dlaczego obywatel ma tego nie robić? W imię jakich racji blisko 40 mln obywateli ma biedę klepać, żeby kilka świń u koryta mogło nasz majątek właśnie KRK za symboliczną złotówkę oddać? Mówi się, że ryba psuje się od głowy, czy przykład idzie z góry... Jak widać powiedzenia te mają sobie sporo z prawdy.
>Masz rację...aby coś zyskać - trzeba znać przepisy prawa. Tak było jest i będzie. Czym więcej spraw życia codziennego prawo będzie regulowało tym będzie łatwiej na coś obywatela złapać jak i łatwiej zorientowanym w prawie coś od państwa wydębić.
>Jakże prawdziwe jest powiedzenie: czemuś biedny? boś głupi, czemuś głupi? boś biedny. No cóż, nie wszyscy mogą być piękni, młodzi, bogaci i szczęśliwi. Pozdrawiam
Litterae non erubescunt. *//* Cyceron *//*
|
|
| oportunista (1711 punktów) | Jak dają trzeba brać a nie mędrkować, częściej tracimy niż zyskujemy w starciu z systemem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|