Racjonalista - Strona głównaDo treści
eRóżaniec

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
17-10-2019 23:43Wera (1540 punktów)eRóżaniec
Ocena 4 na 4
Watykan właśnie wydał elektroniczny różaniec. Działa we współpracy z apką na smartfona, która oprócz sugerowania modlitwy na każdy dzień ma funkcje fitness, np. liczenie kroków.

www.komput(*)tronicznej-bransoletki/ntl4je9

Kilka lat temu w kabarecie był skecz o e-spowiedzi, najwyraźniej to tylko kwestia czasu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
>Watykan właśnie wydał elektroniczny różaniec. Działa we współpracy z apką na smartfona, która
>oprócz sugerowania modlitwy na każdy dzień ma funkcje fitness, np. liczenie kroków.
>www.komput(*)tronicznej-bransoletki/ntl4je9
>Kilka lat temu w kabarecie był skecz o e-spowiedzi, najwyraźniej to tylko kwestia czasu.

To jest coś nieprawdopodobnego.
Ludzie noszą na nadgarstku nowoczesne osiągnięcie techniki, które wykorzystując wiele skomplikowanych technologii ujarzmia zjawiska fizyczne i właściwości chemiczne pierwiastków. A robią to po to by "rozmawiać" z kobietą która zmarła 2000 lat temu...
Niesłychane, jak ludzie mają silne mechanizmy obronne przed dysonansem.
18-10-2019 15:53 
 Ocena 3 na 5
DyktaFon (9281 punktów)
>>Watykan właśnie wydał elektroniczny różaniec. Działa we współpracy z apką na smartfona, która
>>oprócz sugerowania modlitwy na każdy dzień ma funkcje fitness, np. liczenie kroków.
>>www.komput(*)tronicznej-bransoletki/ntl4je9
>>Kilka lat temu w kabarecie był skecz o e-spowiedzi, najwyraźniej to tylko kwestia czasu.
>To jest coś nieprawdopodobnego.
>Ludzie noszą na nadgarstku nowoczesne osiągnięcie techniki, które wykorzystując wiele skomplikowanych technologii ujarzmia zjawiska fizyczne i właściwości chemiczne pierwiastków. A robią to po to by "rozmawiać" z kobietą która zmarła 2000 lat temu...
>Niesłychane, jak ludzie mają silne mechanizmy obronne przed dysonansem.
>

Ja do tego podchodzę inaczej, jak to się wszystko łączy z boskim planem: tak ułożyć te pierwiastki w smartphonie, aby działał różaniec... Niebywałe!

I ktoś jeszcze ma wątpliwości, że bóg istnieje????


18-10-2019 20:12 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Ja do tego podchodzę inaczej, jak to się wszystko łączy z boskim planem: tak ułożyć te pierwiastki...

To jest myśl!
Nawet nie pierwiastki - atomy!

Czy w ramach miniaturyzacji 'sprzętu' można by 'odmawiać różaniec' np. na 'węglach' cząsteczki diwinylobenzenu czystego C10H10?


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
21-10-2019 16:27 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>To jest myśl!
>Nawet nie pierwiastki - atomy!Czy w ramach miniaturyzacji 'sprzętu' można by 'odmawiać różaniec' np. na 'węglach' cząsteczki diwinylobenzenu czystego C10H10?

Jak szaleć, to szaleć... po co nam atomy? Mamy w nich elektrony (stworzone przez boga...), na nich można by oprzeć ten boski różaniec...
Drobner (19539 punktów)
>.. Mamy w nich elektrony (stworzone przez boga...), na nich można by oprzeć ten boski różaniec...

Nie 'połapalibyśmy' się w tym.

Pewnie tylko 'kot Schrödingera' mógłby obsłużyć taki 'różaniec Heisenberga'...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
23-10-2019 15:48 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>.. Mamy w nich elektrony (stworzone przez boga...), na nich można by oprzeć ten boski różaniec...
>Nie 'połapalibyśmy' się w tym.
>Pewnie tylko 'kot Schrödingera' mógłby obsłużyć taki 'różaniec Heisenberga'...

Jakby kota mianować biskupem lub nawet papieżem, to pewnie nie odmówiłby współpracy. Papież Bonifacy Mruczuś I - czy nie brzmi to miło dla ucha?
23-10-2019 16:31 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Jakby kota mianować biskupem lub nawet papieżem...

Zwłaszcza, że jest precedens: koń był senatorem rzymskim.

Wszystko w ręku Opaczności...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
okragly (21676 punktów)
>Watykan wydał elektroniczny różaniec. Działa z apką na smartfona,
po skorzystaniu z aplikacji - zyskujemy dostęp do standardowej modlitwy różańcowej, różańca kontemplacyjnego oraz tematycznego.
podobno odmawianie różańca to medytacja, jeśli to prawda, to korzystnie wplywa na cialo na mózg a więc jest racjonalne. zasada -po owocach ich poznacie Trzeba wymyśleć różaniec dla ateistów.


szukanie raju, moim celem
salek (4701 punktów)
>Kilka lat temu w kabarecie był skecz o e-spowiedzi, najwyraźniej to tylko kwestia czasu.

Hm.. mam wrażenie, że przeszłego. Ale może to tylko wrażenie.
Drobner (19539 punktów)
>Watykan właśnie wydał elektroniczny różaniec. Działa we współpracy z apką na smartfona...

Partactwo i Niedoróbka!

Zainteresuję się dopiero, gdy już samo się będzie odmawiało...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
18-10-2019 20:44 
 Ocena 1 na 1
Gigo (484 punktów)

> Zainteresuję się dopiero, gdy już samo się będzie odmawiało...

Nic nowego. Mnisi buddyjscy młynki modlitewne wymyślili dużo wczesniej, nim chrzescijanie wydumali różaniec. Młynek się kręci, modlitwa się odmawia. Kręcić może człowiek, wiatr, woda - to mniej awaryjne niz smartfon
Drobner (19539 punktów)
>> Zainteresuję się dopiero, gdy już samo się będzie odmawiało...
>Nic nowego. Mnisi buddyjscy młynki modlitewne wymyślili dużo wczesniej, nim chrzescijanie wydumali różaniec. Młynek się kręci, modlitwa się odmawia. Kręcić może człowiek, wiatr, woda - to mniej awaryjne niz smartfon

www.racjonalista.pl/forum.php/s,697400#w699855

Się niewygodnie nosi takie cóś...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
18-10-2019 21:12 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Młynek się kręci, modlitwa się odmawia. Kręcić może człowiek, wiatr, woda - to mniej awaryjne niz smartfon
A i prąd do smartfona może wytwarzać...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>ma funkcje fitness, np. liczenie kroków.
to już tylko krok do e-drogi krzyżowej...

człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
-jad- (18783 punktów)
Już sprzed jakichś dwudziestu lat pamiętam zapalanie w necie wirtualnych zniczy. Chyba się za to płaciło


lp.2o@1daj
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Już sprzed jakichś dwudziestu lat pamiętam zapalanie w necie wirtualnych zniczy.
Czekam kiedy "akcja znicz" stanie się wyłącznie moderowaniem funeralnego portalu.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365