Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Ewangelia i Ekonomia" - kursy finansowane przez NBP

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-05-2010 23:59Wojtek B. (509 punktów)"Ewangelia i Ekonomia" - kursy finansowane przez NBP
Ocena 3 na 3
Narodowy Bank Najjaśniejszej Rzeczypospolitej uznał, że pieniądze podatników najlepiej wydać na przeszkolenie księży i ich świeckich pomocników w dziedzinie zarządzania majątkiem kościelnym:

ekai.pl/di(*)onomia-dla-ksiezy-i-swieckich/

ekai.pl/di(*)zkolenia-ewangelia-i-ekonomia/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Grupa zapowiada się kreatywnie: ok. 10 księży, 8 sióstr zakonnych...

To o nich myślał wszechmogący:

Rozradzajcie się i rozmnażajcie, i napełniajcie moje wory kasą.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
szperacz (2861 punktów)
>Rozradzajcie się i rozmnażajcie, i napełniajcie moje wory kasą.

Oczyma nadzieji widzę Nowy Świat, a w nim... kasa fiskalna w każdej parafii i kaplicy szpitalnej.
Thorvoy (6588 punktów)
Nadzie-i.
-jad- (18783 punktów)
>Narodowy Bank Najjaśniejszej Rzeczypospolitej uznał, że pieniądze podatników najlepiej wydać na
>przeszkolenie księży i ich świeckich pomocników w dziedzinie zarządzania majątkiem kościelnym:

Kto tu od kogo mógłby się czegoś nauczyć....

Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Narodowy Bank Najjaśniejszej Rzeczypospolitej uznał, że pieniądze podatników najlepiej wydać na
>przeszkolenie księży i ich świeckich pomocników w dziedzinie zarządzania majątkiem kościelnym:
I bardzo dobrze, jeżeli uznać to za przyczynek do opodatkowania tacy. One te "czarne" znają się na Wielkiej Księdze Starego i Nowego Testamentu. W dzisiejszych czasach, z błogosławieństwem fiskusa, winne się zapoznać z zasadami Ksiąg Handlowych (czyli tzw. księgowości na zasadach ogólnych - na poziomie powiedzmy Diecezji - z biskupem ma czele)oraz z Podatkową Księgą Przychodów i Rozchodów (czytaj - mała firma, w sam raz dla parafii czy dekanatu). No i jeszcze rejestry VAT, na faktury od chrztu, komunii, bierzmowania, sakramentu małżeństwa, ostatniego namaszczenia, etc... (coś pominąłem?).
Może to nam od podatków Fiskus (to taki nowy, ekonomiczny bóg)odpisze. Jako, o mało co, psychoterapię (ale to już z NFZ).
Nie ma zmiłuj, mnie ma przebacz. Nie ma miłości bliźniego. Fiskus - teoretycznie - sprawiedliwym jest, tym samym przechadza się przed Panem.
Serdecznie pozdrawiam.
JATO
P.S. Do tacy winno się przytwierdzić kasę fiskalną.
J.T.


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
maniek1 (3407 punktów)
>Narodowy Bank Najjaśniejszej Rzeczypospolitej uznał, że pieniądze podatników najlepiej wydać na
>przeszkolenie księży i ich świeckich pomocników w dziedzinie zarządzania majątkiem kościelnym:
I wszystko jest ok - tylko nazwa kursu powinna brzmieć: "Kurs Strzyżenia Baranów", lub trochę łagodniej "Kurs golenia owieczek"
Pozdrawiam

__________________________________________________________________________-

Pacierza i zimnego Warsteiner'a nigdy nie odmawiam
sztejkat (4743 punktów)
Co w tym złego?

Bank dba o swój interes. Widocznie znacząca ilość środków kościelnych trzymana jest w tym banku.

A wielu z nas twierdzi, że kościół ma całkiem spore środki.

Szkolenie we "właściwym" nimi zarządzaniu pozwoli bankowi zbierać więcej środków i skuteczniej nimi manipulować. Nie da się bowiem golić golca ani inwestować pieniędzy trzymanych przez klientów w skarpecie.

Podobnie zresztą, jak każda akcja promocyjna.

Oj coś ostatnio idę ewidentnie nie "po linii partyjnej"

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka
immune.ltd (1783 punktów)
Jak to czytam i analizuje to zastanawiam się w którym momencie to wszystko pęknie i runie. Budowanie z podatków potęgi kościoła do niczego dobrego nie doprowadzi
07-06-2010 20:37 
 Ocena 1 na 1
Ocykan (3528 punktów)
>Jak to czytam i analizuje to zastanawiam się w którym momencie to wszystko pęknie i runie.

Chętnie bym się z Tobą założył, że razem z końcem gatunku ludzkiego. Jednak zakład taki nie mógłby zostać rozstrzygnięty, jako że ani ja ani Ty z pewnością tego "runięcia" (kiedykolwiek ono nastąpi) nie doczekamy.

>Budowanie z podatków potęgi kościoła do niczego dobrego nie doprowadzi

Chyba chodziło Ci o potęgę Kościoła. Instytucja bowiem to Kościół, natomiast kościół to budynek. Kościoła można nie szanować, ale gramatykę - należy.
immune.ltd (1783 punktów)
do: Ocykan
Racja zakład byłby bezcelowy, a co do gramatyki masz +. Trzeba szanować, dziękuję

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365