Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak "lewica" staje się prawicą, a prawica "lewicą"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
07-06-2010 21:59Piotrek_84 (631 punktów)Jak "lewica" staje się prawicą, a prawica "lewicą"
Ocena 4 na 4
Palikot o Jarosławie Kaczyńskim:

"Jego krzywe uśmiechy w czasie sadzenia drzewa nie zmienią faktu, że wewnątrz jest to człowiek przepełniony pretensjami do świata normalnych ludzi. Nie ma żony, dzieci, nie zbudował domu. Nie potrafi prowadzić samochodu, nie martwi się o debet na koncie".

Czyli innymi słowy, przedstawiciel bardziej lewicowego odłamu polskiej prawicy używa przeciwko skrajnej prawicy argumentów bazujących na skrajnie prawicowych stereotypach o tym "co prawdziwy mężczyzna musi".

Nie zdziwiłbym się, gdyby to ktoś z PiSu używał takich "argumentów" przeciwko komuś z bardziej lewicowych partii, no ale tutaj sytuacja jest odwrotna - aż się wierzyć własnym uszom nie chce...

Inną już kwestią jest próba odniesienia tych słów do "ojca narodu" Jana Pawła II, który przecież też nie miał żony, ani dzieci, ani nie zbudował domu, ani nie martwił się o debet na koncie...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

07-06-2010 22:06
 Ocena 12 na 12
diogenes (42753 punktów)Odp: Jak "lewica" staje się prawicą, a prawica "lewicą&
>Jak "lewica" staje się prawicą, a prawica "lewicą

Nie tylko do tanga trzeba dwojga: do modłów też (prawej i lewej ręki). Polskim politykom świetnie to wychodzi.



Tak więc modlący się polski katolik jest ucieleśnieniem mistycznej unii tych pozornych sprzeczności.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Celtyk (3337 punktów)
>"Jego krzywe uśmiechy w czasie sadzenia drzewa nie zmienią faktu, że wewnątrz jest to człowiek przepełniony pretensjami do świata normalnych ludzi. Nie ma żony, dzieci, nie zbudował domu. Nie potrafi prowadzić samochodu, nie martwi się o debet na koncie".
Widocznie nie każdemu jest dane stać się prawdziwym mężczyzną wedle przytoczonych słów przez Pawła Poncyljusza" Cytat:
Każdy mężczyzna powinien zrobić trzy rzeczy: zasadzić drzewo, zbudować dom i spłodzić syna.
źródło
Że też Jarek takie "czarne" owce trzyma w swym stadzie . . .
>Czyli innymi słowy, przedstawiciel bardziej lewicowego odłamu polskiej prawicy używa przeciwko skrajnej prawicy argumentów bazujących na skrajnie prawicowych stereotypach o tym "co prawdziwy mężczyzna musi".
>Nie zdziwiłbym się, gdyby to ktoś z PiSu używał takich "argumentów" przeciwko komuś z bardziej lewicowych partii, no ale tutaj sytuacja jest odwrotna - aż się wierzyć własnym uszom nie chce...
   Przecież nieważna po czyjej prawicy (a może lewicy... ) się staje ważne, że na piedestale
>Inną już kwestią jest próba odniesienia tych słów do "ojca narodu" Jana Pawła II, który przecież też nie miał żony, ani dzieci, ani nie zbudował domu, ani nie martwił się o debet na koncie...
Przypomniały mi się słowa z kabaretu (nie pamiętam jakiego, bo dawno to już było):
"Ta szkoła ma poziom, ten poziom niski jest".
   Kandydaci mają poziom intelektualny, jak i ich kampanie również mają poziom, ale z tym poziomem to jest chyba tak jak z "poziomem" przytoczonym w kabarecie z przed lat...
Pozdrawiam

Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja. *---*Trudi Canavan*---*
07-06-2010 23:34 
 Ocena 4 na 4
Piotrek_84 (631 punktów)
>   Przecież nie ważna po czyjej prawicy (a może lewicy... ) się staje ważne, że na piedestale

No cóż... Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński swoim kawalerskim stylem życia jawi się bardziej jako lewacki hiPiS, niż przewodniczący konserwatywnej partii
Konowal (6291 punktów)
pojęcia lewica prawica liberał itp. strasznie zostały w Polsce zafałszowane bo wdał się ww to PRL i jego kłamstwa więc raczej trzeba patrzeć na rozwiązania systemowe niż na nazwy partii

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
PiotrPęciak (634 punktów)
Ja już dawno nie reaguję na durne wypowiedzi polityków. Te wybory to plebiscyt na najbardziej typowego Polaka. PiS próbuje wymazać pamięć Polakom oferując nowy ładnie opakowany produkt, PO ma pretensję do PiSu o wszystko, bo ma kota, bo za niski, bo on nie może być opanowany.. Jedni i drudzy grają a popieranie PO albo PiSu w tych wyborach to raczej oznaka "głosowania przeciw" i "lekkich zaburzeń".
To są wybory "za" a nie "przeciw". Skreślamy kandydata, którego chcemy, a nie skreślamy kandydatów, których nie popieramy. Co więcej, ufanie Jarosławowi, że się zmienił, albo Bronisławowi, że przestaje polować pokazuje, że przeciętny człowiek łyknie wszystko.

Obecna kampania miała jedynie 4 elementy pozytywne w moim odczuciu.
Wystąpienie Jarosława do narodu Rosjan. Napieralski sprzedający jabłka o 5 rano.
Komorowski przemawiający do studentów. Wystąpienia Korwina na Youtubie.
Naprawdę, ta kampania opiera się prawie na samych negatywach, nic sympatycznego prawie się nie dzieje. Kwintesencją moich spostrzeżeń jest Platforma, ciągle dyskutująca o przemianie Jarka, o graniu Jarka tragedią - jakby k**** sami nie grali tą tragedią przypominając swojemu elektoratowi na każdym kroku, że Jarek gra, mówiąc, żeby społeczeństwo się ocknęło.

I na kogo ja mam głosować? Ja chcę coś pozytywnego.
08-06-2010 08:54 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Ja już dawno nie reaguję na durne wypowiedzi polityków. Te wybory to plebiscyt na najbardziej typowego Polaka.

Co tu dużo mówić - z kandydatów najbliżej mi do Napieralskiego. Pewnie dla zasady dam na niego głos w pierwszej turze. Ale jej wynik jest prawie pewny, wiec co mi pozostaje w turze drugiej?

Powtórzę więc za Sawką - nigdy nie wybaczę Kaczyńskiemu, że przez niego muszę głosować na Komorowskiego.


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
08-06-2010 13:18 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>I na kogo ja mam głosować? Ja chcę coś pozytywnego.

Za coś pozytywnego uważam zaprzestanie wydawania przez państwo pieniędzy podatnika na Kościół. Będę głosował na Napieralskiego bo on ma w swoim programie powyższy pozytyw.

Kaczyński i PiS to grożba rządów autorytarnych i państwa wyznaniowego.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365