Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska Bardzo Bogaty Kraj

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-06-2010 21:37Witold Pilecki (28 punktów)Polska Bardzo Bogaty Kraj
0 na 4
Bardzo się cieszę że ŻYJĘ w tak bardzo bogatym Państwie jakim jest POLSKA.
W tej cudownej Krainie,tysiące ludzi są bez pracy,bez jakichkolwiek perspektyw na godne życie,wegetujących z dnia na dzień bez widoku na lepszą przyszłość.
Młode małżeństwa z dziećmi w POLSCE mają zazwyczaj bajeczną,wręcz wyśnioną przyszłość,miesięcznie od PAŃSTWA na utrzymanie dziecka dostają aż 60 ZŁ MIESIĘCZNIE,oczywiście za te jak to nazwę wielkie pieniądze stać ich na,pieluszki dla dziecka,kremiki,chusteczki,leki,no i mogą sobie jeszcze pozwolić na odrobinę szaleństwa ,spacer do parku plus lody.
Bardzo dobrze przedstawia się też sprawa z mieszkaniami,to jest niesamowicie proste piszesz podanie do Prezydenta Miasta w którym mieszkasz i ??????????????????? 15 lat oczekiwania i mieszkanie przyznane.
Ale żeby było jeszcze fajniej w tej naszej cudownej KRAINIE,są też tacy ludzie którzy nie muszą pisać żadnych podań,wniosków,nie muszą wyczekiwać latami w kolejkach.
Wystarczy że zrobią wielki hałas pod nazwą HOLOKAUST,ANTYSEMITYZM,czy KATOLICYZM i sprawa jest już załatwiona.
W kochanej POLSCE,bez nadzoru Drugiej Instancji zwracane jest mienie Kościołowi oraz Żydowskim Gminom Wyznaniowym.
Komisja Regulacyjna, która zajmuje się zwrotem mienia żydowskiego działa dokładnie na takiej samej zasadzie jak osławiona już wieloma skandalami Komisja Majątkowa przy MSWiA oddająca grunty Kościołowi. Też zasiadają w niej pół na pół przedstawiciele rządu i - w tym przypadku - Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich. I też nie ma drugiej instancji, która kontrolowałaby słuszność przekazywania mienia.
Zgodnie z prawem, gminy żydowskie mogą ubiegać się tylko o zwrot mienia, które należało do wyznaniowych żydowskich osób prawnych i które w 1939 roku służyło kultowi religijnemu lub działalności oświatowo - wychowczej. Ale do zwrotu kamienicy wystarczy, że czynsze z danej kamienicy wspierały wówczas któryś z wymienionych celów.
Najbardziej kontrowersyjna? W 2001 roku Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie wystąpiła o budynek, którego właścicielem jest ... świecka pozarządowa organizacja Fundacja Judaica, która prowadzi Centrum Kultury Żydowskiej. Fundacja dzięki dotacji 2,5 mln dolarów z Kongresu Amerykańskiego podniosła kamienicę z ruiny. Mieli do tego prawo, bo przed wojną znajdował się tu dom modlitwy. Gmina żydowska ostatecznie odstąpiła od zwrotu w naturze i zadowoliła się w zeszłym roku 1,8 mln zł odszkodowania od skarbu państwa.
To nie koniec tej sprawy. Gmina żydowska nadal walczy o położoną w pobliżu pustą działkę, którą w wieczystym użytkowaniu ma również ma Fundacja Judaica. Chce zbudować tu hotel, który byłby zapleczem dla gości CKŻ. Grunt ma ogromną wartość, znajduje się bowiem tuż przy słynnym Placu Nowym - sercu modnego dziś Kazimierza.

Tak więc już niebawem w niedalekiej przyszłości zacznie obowiązywać w POLSCE,stare i bardzo dobrze wszystkim znane Prawo.

WASZE ULICE-NASZE KAMIENICE.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Pabloss (4221 punktów)Odp: Polska Bardzo Bogaty Kraj.
Tych ulic i kamienic niewiele i tak nam zostało, gdyż kler katolicki zabrał co cenniejsze.
08-06-2010 22:53 
 Ocena 3 na 3
achura (304 punktów)
>Tych ulic i kamienic niewiele i tak nam zostało, gdyż kler katolicki zabrał co cenniejsze.
ale o tym oprócz SLD nikt nie mówi...wszyscy przyklaskują łącznie z PO
09-06-2010 07:38 
 Ocena 2 na 2
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
>>Tych ulic i kamienic niewiele i tak nam zostało, gdyż kler katolicki zabrał co cenniejsze.
>ale o tym oprócz SLD nikt nie mówi...wszyscy przyklaskują łącznie z PO
Jeśli sLd coś mówi, to bardzo cicho i na poziomie regionu współpracując przy "zwracaniu" mienia.
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
achura (304 punktów)
>Jeśli sLd coś mówi, to bardzo cicho i na poziomie regionu współpracując przy "zwracaniu" mienia.
Coraz głośniej i coraz więcej mówi. Domaga się skontrolowania, a nawet zlikwidowania Komisji Majątkowej. Za swoich rządów tego nie uczynili, ale jak to się mówi "lepiej późno niż wcale".
Jacek Tabisz (30006 punktów)Odp: Polska Bardzo Bogaty Kraj
Byłem w Indiach i mogę śmiało powiedzieć, iż Polska jest jednym z najbogatszych państw świata. Tutaj ciężko umrzeć z głodu - w Indiach bardzo łatwo. Natomiast obieranie przez organizacje religijne mienia jest skandaliczne. Na przykład jest we Wrocławiu kino Lalka, jedno z najbardziej ambitnych, śliczne, animujące dość zaniedbaną dzielnicę północnego śródmieścia. Ale - okazuje się, że przed wojną należało do zakonu. Więc wrócą zakonnice. Ale to były przecież NIEMKI! Dlaczego na bazie tej samej logiki nie odda się całego Wrocławia Niemcom? Czy ludzie świeccy mają mniejsze prawa? Jak wiadomo kościoły chrześcijańskie w Niemczech aktywnie wspierały Hitlera, on sam podziwiał kościół katolicki za jego trwałość i przemyślaną, pragmatyczną politykę... Z pewnością w tym względzie był znawcą
lukaszewicz (5674 punktów)

>Bardzo dobrze przedstawia się też sprawa z mieszkaniami,to jest niesamowicie proste piszesz podanie
>do Prezydenta Miasta w którym mieszkasz i ??????????????????? 15 lat oczekiwania i mieszkanie
>przyznane.

Szybciej i prościej jest zarobić i kupić.

Łukaszewicz.
09-06-2010 22:58 
 Ocena 1 na 1
Witold Pilecki (28 punktów)
>>Bardzo dobrze przedstawia się też sprawa z mieszkaniami,to jest niesamowicie proste piszesz podanie
>>do Prezydenta Miasta w którym mieszkasz i ??????????????????? 15 lat oczekiwania i mieszkanie
>>przyznane.
>Szybciej i prościej jest zarobić i kupić.
>Łukaszewicz.


Oczywiście zgadzam się z Panem że szybciej i prościej jest zarobić pieniądze i kupić sobie dobre i wygodne mieszkanko.
Lecz jak np,taki Pan Kowalski mając na utrzymaniu dom,żonę dziecko,zarabiając na miesiąc około 1000-1500 zł,może pozwolić sobie na kupno mieszkania za około 150.000-200.000 zł.
Chyba że dostanie konkretny kredyt na jakieś 30 lat spłaty,więc przestańmy się oszukiwać i pisać głupawe posty jaki Polska to wspaniały kraj i jaki my tu mamy dobrobyt.
Ja ze swojego doświadczenia wiem że Kraj w którym się urodziłem POLSKA to jest jedne wielkie DZIADOSTWO i nie ma co tu tego ukrywać.
Mieszkałem i pracowałem w 11 krajach EUROPY,i moim zdaniem POLSKA jest to łapówkarska patologia nastawiona wyłącznie na to aby dopchać się do władzy,do koryta i po rodzinie i znajomych obsadzać dobre stanowiska.
TYLE MOJEGO W TEMACIE.
11-06-2010 20:35 
 Ocena 1 na 1
lodowy (1486 punktów)
>Mieszkałem i pracowałem w 11 krajach EUROPY,i moim zdaniem POLSKA jest to łapówkarska patologia nastawiona wyłącznie na to aby dopchać się do władzy,do koryta i po rodzinie i znajomych obsadzać dobre stanowiska.
>TYLE MOJEGO W TEMACIE.
Może jednak warto ulokować swoją pozycję w odniesieniu do całego świata. Wyobraź sobie że możesz się urodzić jeszcze raz. To gdzie i kim się urodzisz zależy od losowania, w którym losy to ludność całego świata. Czyli masz duże szanse, że wylądujesz w Chinach albo Indiach. Chciałbyś losować? Ja nie. Wylosowanie Polski w tym losowaniu byłoby całkiem niezłym wynikiem.
Gebart (16 punktów)
>Ja ze swojego doświadczenia wiem że Kraj w którym się urodziłem POLSKA to jest jedne wielkie DZIADOSTWO i nie ma co tu tego ukrywać.
>Mieszkałem i pracowałem w 11 krajach EUROPY,i moim zdaniem POLSKA jest to łapówkarska patologia nastawiona wyłącznie na to aby dopchać się do władzy,do koryta i po rodzinie i znajomych obsadzać dobre stanowiska.
>TYLE MOJEGO W TEMACIE.

Tak jak Ci kolega wyżej napisał.Wszystko jest kwestią obrania punktu odniesienia. Myślę, że nie zaryzykowałbyś losowania kolejnych narodzin. Niestety tylko 20% ludzi żyje w jako takich znośnych warunkach, więc szanse masz 1 do 5, że będzie nieźle, a jak nie to wylądujesz w Sudanie albo Kongo. Poza tym Polska ma jeden niezaprzeczalny plus - można stąd łatwo wyemigrować i nie patrzeć na całe to szambo, jeśli komuś to przeszkadza. Ja sam się zresztą nad tym zastanawiam.

Co do zwrotu majątku kościołowi to wydaje mi się, że teraz niestety nie ma szans na zmianę tego stanowiska. Pewnie będzie tak aż do czasu kiedy wymrze pokolenie Solidarności. Kościół był dla nich przeciwnikiem znienawidzonej komuny i to już na zawsze zostanie w ich umysłach. Politycy liczą się z nimi tylko dlatego, że naród ich popiera. Co się im dziwić. Dla nich liczą się słupki, a nie takie abstrakcyjne pojęcia jak np. "sprawiedliwość"

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365