 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-06-2010 22:41 | Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Grzegorz Napieralski
5 na 5 | Czy Grzesiek (przeszedł w końcu z nami, internautami, na Ty) jest dla Was najmniejszym złem w tych wyborach czy z przekonaniem oddacie na Niego głos ? Ile % poparcia, według Was, można będzie nazwać sukcesem kandydata SLD ?
Moje typy: - najmniejsze zło (choć powoli przeradzające się w dobro ;p) - 15%
Pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
> czy z przekonaniem oddacie na Niego głos ? Bez przekonania. O ile nie skreślę wszystkich (tylko w pierwszej turze!). > Ile % poparcia, według Was, można będzie nazwać sukcesem kandydata SLD ? 10% - tzw. wynik dwucyfrowy.  Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
8 na 8 | libertyn (3006 punktów) | > Czy Grzesiek (przeszedł w końcu z nami, internautami, na Ty) jest dla Was najmniejszym złem w tych> wyborach czy z przekonaniem oddacie na Niego głos ? Ile % poparcia, według Was, można będzie nazwać> sukcesem kandydata SLD ?Choć nie mam socjalistycznych zapędów, brzydzę się komuną, nie zgadzam się w wielu sprawach z SLD to dostrzegam wiele zalet tej frakcji. Nie uważam jednakże, że Grzegorz to "mniejsze zło". W sprawach światopoglądowych (dot. stosunków państwo-Kościoły) jest moim idealnym kandydatem. Oddam na niego głos. W drugiej turze nie będę głosował. Nikt tu nie wierzy w cuda, że dostanie się On do drugiej tury, więc ani Komorek obstający za porządkiem soboru watykańskiego 2 ( patrz tutaj) ani Kaczorek-oszołom nie mogą liczyć na mój głos. Moim zdaniem wynik powyżej 12 proc. będzie sygnałem, że Grzegorz pozyskuje poparcie (powoli ale jednak). A to, że obrał dobry kierunek - jestem przekonany. Racjonaliści śmieją się w SejmieNie klękamy przed bakterią
|
|
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Ja poczekam na Sierakowskiego.
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
 | 3 na 3 |
 | 2 na 2 | stanik (453 punktów) | >Ja poczekam na Sierakowskiego. A ja na takiego mesjasza lewicy, który uwolni mnie od pracy i zafunduje wieczne wakacje.
|
|
|  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | >>Ja poczekam na Sierakowskiego. >A ja na takiego mesjasza lewicy, który uwolni mnie od pracy i zafunduje wieczne wakacje. Wielbłąd! Ja dzielę błędy na błądy i wielbłądy. Lwica zawsze zapewniała pracę. Za komuny nie było z tym problemu. Ale stoczniowcom źle było. I wywalczyli 12% bezrobocie. Nic by to było, gdyby socjal zapewnili taki jak w Niemczech. Czytałam o takim facecie co w Germanii mieszka, ma ponad 50 lat i w życiu nie splamił się pracą. Podobno prasa niemiecka się o nim rozpisuje. Rano wstaje, wypija kawkę, idzie z pieskiem na spacer, potem piwko, telewizja. Żyć nie umierać. Ja też bym tak chciała. Ale niestety nie mieszkam u Dojczów. A poza tym jestem już stara i guzik mnie obchodzi kto będzie prezydentem. Może być nawet Japończyk, jak Alberto Fujimori, prezydent Peru. Ale dla młodych praca jest ważna. Kariera. Pięcie się w górę. Wieczne wakacje to dla nas staruchów. A Sierakowski to młody inteligentny gość. Mam nadzieję, że za jakieś 20 lat, kiedy mnie już niestety nie będzie, zostanie prezydentem. Wspomnicie moje słowa.
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
| |  | -1 na 1 | stanik (453 punktów) | Ale dla młodych praca jest ważna. Kariera. Pięcie się w górę. Wieczne wakacje to dla nas staruchów.
Lewica owszem zapewniała pracę... niestety dla wszystkich jednakowo płatną. Kariera była dla aparatczyków, lizusów, ochroniarzy systemu.Urzędniczy, niewydolny,niedecyzyjny układ jaki lewica wytwarza może pochłonąć każde pieniądze.To Pani myli się tym razem.
|
|
| | |  | 3 na 3 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Urzędniczy, niewydolny,niedecyzyjny układ jaki lewica wytwarza może pochłonąć każde pieniądze.To Pani myli się tym razem. A nasz obecny układ? A w Szwecji podobno też lwica rządziła. Dobra lwica jest lepsza od najlepszej katoprawicy.
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
| | | |  | | stanik (453 punktów) | Dobra lwica Dobra lwica sama poluje i karmi swoje kotki.Zła szuka zdobyczy innych,żywi się padliną i konkuruje z sępami.
|
|
| | |  | 4 na 6 | Guzik (2020 punktów) | >>Lewica owszem zapewniała pracę... niestety dla wszystkich jednakowo płatną. Kariera była dla aparatczyków, lizusów, ochroniarzy systemu.Urzędniczy, niewydolny,niedecyzyjny układ jaki lewica wytwarza może pochłonąć każde pieniądze.To Pani myli się tym razem.
Przestancie mówić co było. Tamte czasy, bez gospodarki rynkowej nie były dobre, ale od nas niezależne. Jednak w nich był rozdział kościoła od państwa, religia w salkach, a nie w szkole, przywódcy mieli światopogląd naukowy i nie latali do kościoła na pokaz. Chociażby z tego względu powinniśmy głosować na lewicę, na człowieka, który deklaruje się jako człowiek nowoczesny, chce wyprowadzenia religi ze szkół i rozdziału państwa od kościoła. Co do rozdawania i bycia Janosikiem... Oj! wydaje mi się, że PO będzie rozdawać powodzianom z naszych podatków - oj, będzie!
|
|
| | | |  | 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Ktoś napisał, że Napieralski jest cienki. I ma rację. Trzeba najpierw odbudować lwicę. Powyrzucać z niej: ministranta, (nie ministra) Olejniczaka i innych katolików. Nie jestem pewna, ale zdaje się że wszyscy ci co zginęli pod Smoleńskiem z SLD mieli pogrzeby z księdzem. Miller szedł na duże ustępstwa z czarnymi, bo tłumaczył to wstępem do Niuni. Kwaśniewski całował po rękach JPII a Jolanta omdlewała. Napieralski nic nie zrobi. Nie jest on Zapaterem, niestety. Dopiero nowa silna lwica musi objąć rządy z premierem z jajami na czele.
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
| | |  | 3 na 3 | Głąbiński (3538 punktów) | >Lewica owszem zapewniała pracę... niestety dla wszystkich jednakowo płatną. Kariera była dla aparatczyków, lizusów, ochroniarzy systemu.Urzędniczy, niewydolny,niedecyzyjny układ jaki lewica wytwarza może pochłonąć każde pieniądze. Nie należy bezmyślnie powtarzać twierdzeń demagogów. Po pierwsze lewica nie jest tożsama z PRL-em, po drugie, aczkolwiek ten drugi daleki był od ideału, to tak krańcowo złemu obrazowi, jaki został przedstawiony w cytowanym zdaniu, przeczy całkiem spora lista pozytywnych osiągnięć tego systemu. Zarazem badanie dziejów dowodzi, że nepotyzm, korupcja i służalstwo występowały, występują i będą występowały we wszystkich krajach i ustrojach, a jedyne, co można w tej sprawie zrobić, to starać się o ograniczenie skali tego zjawiska. Porównując skalę tej patologii w Polsce i np. w Niemczech w ciągu dziejów poczynając od np. 1918 roku można zauważyć, że w bardzo dużym stopniu zależy ona od mentalności społeczeństwa, której formowanie jest procesem długotrwałym. Sporo o tym mówi teoria memów.
Stach M. G.
|
|
 | 2 na 2 | Guzik (2020 punktów) | >Ja poczekam na Sierakowskiego.
No to do przodu... Wczoraj opowiedział się za Napieralskim, tłumacząc się z milczenia.
|
|
2 na 2 | rexus (2343 punktów) | Gdyby SLD wystawiło kogoś w stylu Urbana, to rozumiem. Napieralski jest cienki.
|
|
1 na 1 | Medieval (3004 punktów) |
"Grzesiek" jest miałki a jego wystąpienia sztuczne. Jest intelektualnie słaby i nie ma autorytetu w środowisku, które reprezentuje. Co można było zobaczyć wczoraj. Jest współtwórcą kompromisu z PiS w mediach publicznych, których nie da się oglądać i słuchać. Jestem fanem radiowej Trójki i mu tego nie wybaczę. Poza tym, odważny w sprawach światopoglądowych stał się teraz, na potrzeby kampanii. Nie wierzę, że mógłby to zrobić o czym mówi. Tu chodzi wyłącznie o kilka procent więcej. Piosenka kampanijna Aniołków Napieralskiego jest żenująca. Kto nie słyszał niech sobie odpali. www.napieralski.com.pl/Pozdrawiam
|
|
 | 3 na 3 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Muzycznie to porządnie zrobiony pop. Pozdrawiam
Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
|
|
|  | 1 na 1 | Medieval (3004 punktów) | >Muzycznie to porządnie zrobiony pop.
Nie ma obowiązku posiadania dobrego gustu. Jednak trzeba mówić prawdę, to kicz i szmira. Zdarza mi się wstydzić za kogoś. W tym przypadku tak było.
|
|
| |  | | immune.ltd (1783 punktów) | Nie ma obowiązku posiadania dobrego gustu. Jednak trzeba mówić prawdę, to kicz i szmira. Zdarza mi się wstydzić za kogoś. W tym przypadku tak było.
Zgadzam się, że z tą muzyką to poszedł po bandzie. Troszkę krępujace widowisko.
|
|
 | | immune.ltd (1783 punktów) | >"Grzesiek" ......Jest współtwórcą kompromisu z PiS w mediach publicznych, których nie da się oglądać i słuchać. Jestem fanem radiowej Trójki i mu tego nie wybaczę.
Tak ten ruch polityczny zupełnie był nie potrzebny i to stawia pod dużym znakiem zapytania, jego prawdziwe zamiary i poglądy lewicowe. Ja jeszcze go pamiętam jak opowiadał o premierze Hiszpanii i stawiał go za wzór to dopiero było żenujące
|
|
| immune.ltd (1783 punktów) | Mnie tam to akurat nie przekonało, wiadomo, że trwa kampania wyborcza. Choć podoba mi się to co mówi o relacjach kościół państwo to co do reszty wypada blado i nijako, właściwie to samo co u reszty. W pierwszej turze oddam na niego swój głos i myślę, że uzyska około 14% poparcia. Może to troszkę zmieni postawę PO ... nie mam tak naprawdę swojego faworyta.
|
|
| Lucyferus (588 punktów) | > Czy Grzesiek (przeszedł w końcu z nami, internautami, na Ty) jest dla Was najmniejszym złem w tych> wyborach czy z przekonaniem oddacie na Niego głos ? Ile % poparcia, według Was, można będzie nazwać> sukcesem kandydata SLD ?> Moje typy:> - najmniejsze zło (choć powoli przeradzające się w dobro ;p)> - 15%> PozdrawiamJakby nie wyszedł z 1% to bym się cieszył
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|