Racjonalista - Strona głównaDo treści
czyżby moja mycha była bogiem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
01-05-2016 04:03silencjum (-53 punktów)
(zablokowany)
czyżby moja mycha była bogiem?
0 na 2
Kiedyś wpadła mi do chałupy myszka.. taki mały gryzoń, dość kudłaty.

Nie chciałem jej mordować... no bo to kupa roboty.
No i tak sobie siedzi, gdzieś pod segmentami kuchennymi (zazwyczaj).

Zaledwie kilka razy ją widziałem... bardzo ładna sztuka, notabene.
Raz nawet na stole była.. podpierdalała piętkę od chleba,
ale nie zdążyła, bo uciekła gdy wszedłem do kuchni.

Nieważne.
Problem polega na tym że ta moja mycha chodzi już z 5 lat,
a sprawdzałem w przeróżnych źródłach, że one żyją z dwa lata, góra trzy lata!

Zatem mniemam że ona ma już z 200 lat, licząc na miarę człowieka, co jest chyba niesłychane - zna ktoś 200 latka?!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>Problem polega na tym że ta moja mycha chodzi już z 5 lat,
zaobrączkowałeś ją?
>a sprawdzałem w przeróżnych źródłach, że one żyją z dwa lata, góra trzy lata!
>Zatem mniemam że ona ma już z 200 lat,
mniemanologia stosowana...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
silencjum (-53 punktów)
(zablokowany)
>>Problem polega na tym że ta moja mycha chodzi już z 5 lat,
>zaobrączkowałeś ją?

Sugerujesz że to nie ta sama?

Niemożliwe. Nie ma żadnego wejścia do chałupy.

Ta jedna siedzi od 5 lat, bo wiem jak się wprowadziła - sam ją przyniosłem! hehe!

Już nawet byłem przekonany że zdechła, bo chyba przez 3 lata nie dawała znaków życia... ale raptem zaczęła gryźć kredens... tak bardzo ostentacyjnie,
że normalnie na kilometr było słychać!

Najpierw chciałem ją wygonić - poodsuwałem wszystko, wyczyściłem na glanc, itd.
Ale to nic nie dało!

Dopiero potem domyśliłem się o co jej chodzi... no więc rzuciłem jej tą piętkę chlebka, i od razu przestała wariować.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Dopiero potem domyśliłem się o co jej chodzi... no więc rzuciłem jej tą piętkę chlebka, i od razu przestała wariować.
No niedobrze zrobiłeś, jeśli Twoja mycha jest bogiem to teraz zjada samą siebie... "bierzcie i jedzcie to jest ciało moje..."


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
02-05-2016 16:16 
 Ocena 1 na 1
silencjum (-53 punktów)
(zablokowany)
> jeśli Twoja mycha jest bogiem to teraz zjada samą siebie...

Pewnie taka tradycja...
chyba w hinduizmie pojawia się ten motyw ze zwiniętym wężem w ósemkę,
który żre swój ogon.. stąd też symbol nieskończoności: oo.

Brzostowski (7067 punktów)
>Zatem mniemam że ona ma już z 200 lat, licząc na miarę człowieka, co jest chyba niesłychane - zna ktoś 200 latka?!

To nie był bóg, Twoja mycha po prostu zdechła, a to co widujesz to jej duch. Jak mycha była dobrą mychą, będzie czuć fiołki, jak była złą mychą, będzie tylko czuć.

To się powszechnie zdarza.


Najbardziej śmieszą mnie lemingi ze strusim jajem zamiast głowy, w hełmach dociśniętych chomątem zaizolowanym makaronem.
oportunista (1711 punktów)
Po pierwsze myszki choć posiadają futerko, kudłate nie są. Jest jeszcze coś, są niezwykle do siebie podobne. Gdybyś ją tak jakoś oznaczył, dajmy na to kokardą na ogonie, to miałbyś podstawy sądzić, że to ta sama myszka. One się niezwykle szybko rozmnażają, nigdy w zasadzie nie żyją w pojedynkę. Umarły by z tęsknoty za towarzystwem. Mają jeszcze jedną cechę, wszystkie swe wędrówki znaczą moczem i odchodami. Jeśli grasują po stole, to wszystko co na nim leżało jest zapaskudzone, ale co tam każdy lubi co innego. Myślę, że w swych filozoficznych rozmyślaniach umknął Tobie jakiś szczegół
pantaray (26 punktów)
(zablokowany)
>Zatem mniemam że ona ma już z 200 lat, licząc na miarę człowieka, co jest chyba niesłychane - zna ktoś 200 latka?!

Może te dane, co do długości życia mysz są nieprawidłowe?

Badania zapewne przeprowadzano na białych myszkach - a ta Twoja jaka jest?
pantaray (26 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
W dobrych warunkach mysz hodowlana może żyć do 4 lat, choć przeciętnie długość jej życia wynosi 2 - 2,5 roku.


love-anima(*).pl/2006/09/22/mysz-hodowlana/
silencjum (-53 punktów)
(zablokowany)
>Może te dane, co do długości życia mysz są nieprawidłowe?
>Badania zapewne przeprowadzano na białych myszkach - a ta Twoja jaka jest?

Faktycznie nie pasuje... moja Mycha jest kudłata!

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365