Astronomowie odkryli, że co 100 milionów lat Słońce promieniuje z mocą o 1 procent większą. To oznacza że znane, bardzo dawne wysokie stężenia CO2 w powietrzu kiedyś nie były tak groźne jak obecnie. Dlatego mamy globalne ocieplenie z powodu Chin, które od kilkunastu lat spalają połowę spalanego na świecie węgla powodując narastanie globalnego ocieplenia. Teraz już to wiadomo. Odkryła to nauka. Znamy uzasadnione (jak widać naukowo nawet) lęki Polaków przed uchodźcami klimatycznymi, którzy mogą masowo napłynąć do UE a zatem także do Polski. Oczywiście prawidłowym rozwiązaniem byłoby przyjmowanie tych uchodźców przez Chiny - ale to trudne i nieoczywiste do tej pory było. Publikacja w Science wprowadza pojęcie "uchodźca klimatyczny" i określa wojnę domową w Syrii jako "pierwszą wojnę klimatyczną XXI w. Poprzedziła ją wieloletnia, rekordowo ostra susza. W połączeniu z puchnącą populacją tego państwa (jeszcze w połowie XX w. wynosiła ona ok. 4 mln ludzi, a tuż przed wybuchem wojny 22 mln) i autorytarnymi rządami klęska żywiołowa doprowadziła do konfliktu zbrojnego, który zabił pół miliona ludzi, a połowę mieszkańców Syrii zmusił do opuszczenia swych domów" wyborcza.p(*)-jeszcze-wiecej-uchodzcow.htmlMiłego dnia |