Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najbliższe misje w kosmosie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
03-01-2018 20:38MaxGolonko2 (438 punktów)Najbliższe misje w kosmosie
Misje kosmiczne w najbliższym czasie

W tym (2018) roku spodziewane są:

Chandrayaan 2 (Indie) - Marzec.
Misja w rejonie Księżyca ( rozpoczętą w 2008 roku)
Składać się będzie z orbitera, lądownika i łazika .
Rakieta nośna to GSLV starująca z Satish Dhawan Space Centre w Andhra Pradesh około marca.

Insight w rejonie Marsa (NASA) - Maj.
Użyje zaawansowanych instrumentów, by ocenić co znajduje się głęboko pod powierzchnią Czerwonej Planety, szukając informacji dooceny jak planeta powstawała.
Będzie również wykrywać aktualne trzęsienia ziemi.

Hayabusa 2 (Japonia Jaxa) - Lipiec.
Dotarcie do skalistej asteroidy 162173 Ryugu i próba pobrania próbek celem dostarczenia ich na Ziemię.
Użytych zostanie aż kilka niewielkich lądowników.

Sonda Ozyrys-Rex (Nasa) - Sierpień.
Spotkanie obiektem znanym jako 101955 Bennu. Próba zebrania gleby i skał i dostarczenia ich na naszą planetę.

Bepi Colombo (Europa i Japonia)
Wysłanie dwóch statków kosmicznych wyniesionych w jednej rakiecie celem badania Merkurego
Stworzenie dokładniejszych map; badania pole magnetycznego; Próba wyjaśnienia dlaczego Merkury wydaje się składać z dużego żelaznego rdzenia z cienką skorupą krzemianowych

skał na zewnątrz.

Osobną kwestią są plany Elona Muska (SpaceX) które mogą mieć elastyczny harmonogram (jak ktoś więcej wie to proszę napisać).
Planuje on przetestować swój nowy, największy dotychczas pojazd Falcon Heavy który, między innymi, może złamać obecny monopol Rosji na wynoszenie ludzi w kosmos (w praktyce - na ISS).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)
>Misje kosmiczne w najbliższym czasie
>W tym (2018) roku spodziewane są:
>Chandrayaan 2 (Indie) - Marzec.
Poleć, proszę...
>Insight w rejonie Marsa (NASA) - Maj.
Poleć, proszę...
>Hayabusa 2 (Japonia Jaxa) - Lipiec.
Poleć, proszę...
>Sonda Ozyrys-Rex (Nasa) - Sierpień.
Poleć, proszę...
>Bepi Colombo (Europa i Japonia)
Poleć, proszę...

... i nie wracaj ....


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko2 (438 punktów)
>>Misje kosmiczne w najbliższym czasie
>>W tym (2018) roku spodziewane są:
>>Chandrayaan 2 (Indie) - Marzec.
>Poleć, proszę...
>>Insight w rejonie Marsa (NASA) - Maj.
>Poleć, proszę...
>>Hayabusa 2 (Japonia Jaxa) - Lipiec.
>Poleć, proszę...
>>Sonda Ozyrys-Rex (Nasa) - Sierpień.
>Poleć, proszę...
>>Bepi Colombo (Europa i Japonia)
>Poleć, proszę...
>... i nie wracaj ....

Jak piszę (naukowo) o statystycznej nadreprezentacji homoseksualnych pedofilii w gronie księży katolickich to źle Wam (trollom z frondy itp), jak nie piszę to macie nadzieję że słabnę i pora mnie dobić atakiem ad personam.

Nic z tych rzeczy. Lata mi to wasze pisanie.

Agnos zbanuj Szarley'a na tydzień chociaż - please
03-01-2018 21:30 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)

>Jak piszę (naukowo) (...)

Inżynierze, błagam!...
szarley (54913 punktów)
>>Jak piszę (naukowo) (...)
>Inżynierze, błagam!...

Inrzynieże....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-01-2018 21:42 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Ja już nie wiem, co on jest. W każdym razie jeśli polityka to odszachowe
"myślenie na kilka ruchów naprzód", mam wrażenie, że on uprawia warcaby
albo pchełki, przy kilka < 0.
MaxGolonko2 (438 punktów)
>Ja już nie wiem, co on jest. W każdym razie jeśli polityka to odszachowe
>"myślenie na kilka ruchów naprzód", mam wrażenie, że on uprawia warcaby
>albo pchełki, przy kilka < 0.

Ale Ty na pewno pomagasz master trollom z frondy. To akurat jest pewne!
p.s.
a w szachy grałem nawet na ślepo i to na dwóch szachownicach naraz, oczywiście też w turniejach i meczach klubowych
03-01-2018 21:53 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>Ale Ty na pewno pomagasz master trollom z frondy. To akurat jest pewne!

Nie. Ale skoroś szczeknął - udowodnij. Będzie jak z p. olsonem i
moimi "pewnymi alterkontami" - dajesz!

>p.s.
>a w szachy grałem nawet na ślepo i to na dwóch szachownicach naraz, oczywiście też w turniejach i meczach klubowych

Gratuluję. Choć skutki uboczne zdają się być opłakane.
MaxGolonko2 (438 punktów)
>>Ale Ty na pewno pomagasz master trollom z frondy. To akurat jest pewne!
>Nie. Ale skoroś szczeknął - udowodnij. Będzie jak z p. olsonem i
>moimi "pewnymi alterkontami" - dajesz!
>>p.s.
>>a w szachy grałem nawet na ślepo i to na dwóch szachownicach naraz, oczywiście też w turniejach i meczach klubowych
>Gratuluję. Choć skutki uboczne zdają się być opłakane.

no i znowu atak ad personam

to po co ja mam dyskutować z kimś kto sam się deklasuje

ponadto, mimo żem już nie młody (ponad 55 lat), nie mam tyle czasu co Olson, pracuję!
p.s.
Odbanuj Olsona Agnos - chyba ci biznesu nie podważył?
03-01-2018 22:35 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Gratuluję. Choć skutki uboczne zdają się być opłakane.
>no i znowu atak ad personam

"zdają się być" to przypuszczenie. Jeśli odebrałeś to jako atak
- przypominam powiastkę o nożycach i stole...

>to po co ja mam dyskutować z kimś kto sam się deklasuje

Nie wiem. Ale odpowiedzi ws. mojego mastertrolowaniazfrondy nie
uzyskałem, boś popełnił fugas chrustas... Więc z tym deklasowaniem
tak szybko bym nie wyskakiwał - na twoim miejscu oczywiście.

>ponadto, mimo żem już nie młody (ponad 55 lat), nie mam tyle czasu co Olson, pracuję!
>p.s.
>Odbanuj Olsona Agnos - chyba ci biznesu nie podważył?

p. olson jest zbanowany? Whoa...
MaxGolonko2 (438 punktów)
>>Jak piszę (naukowo) (...)
>Inżynierze, błagam!...

wwnf,

ten jeden, jedyny raz zdradzę Ci kulisy.

"(naukowo)" napisałem, żeby mi mój post (lub nawet wątek) nie wyleciał do bazgrołów lub oślej ławki a nie dlatego że nadreprezentację homoseksualnych pedofili w gronie funkcjonariuszy Watykanu miałem okazję opisać tutaj gdzieś autentycznie naukowo. Materiałów jest zresztą mało i trudno znaleźć publikację o tym (niewątpliwym zjawisku) z wysokim Impact Factor czy jakoś inaczej wysoko docenioną.

Zatem daj już spokój w doszukiwaniu się u mnie niskiej inteligencji lub dziwnych emocji itp. Piszę tu barwnie i kontrowersyjnie (często jak turbo-ateista) ale ten pseudo-folklor jest przemyślany - uwierz!


03-01-2018 21:52 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>>Jak piszę (naukowo) (...)
>>Inżynierze, błagam!...
>wwnf,
>ten jeden, jedyny raz zdradzę Ci kulisy.

[Centrala się ucieszy, pomyślał Stirlitz]

>"(naukowo)" napisałem, żeby mi mój post (lub nawet wątek) nie wyleciał do bazgrołów lub oślej ławki a nie dlatego że nadreprezentację homoseksualnych pedofili w gronie funkcjonariuszy Watykanu miałem okazję opisać tutaj gdzieś autentycznie naukowo.

Wiesz, ja na miejscu moderacji uznałbym to za co najmniej
uwłaczające - ale to tylko moje postawienie się w sytuacji
kogoś, o kim tak piszesz, żeby nie było, że "kreuję fejka"
albo namawiam moderację do czegoś-tam.

> Materiałów jest zresztą mało i trudno znaleźć publikację o tym (niewątpliwym zjawisku) z wysokim Impact Factor czy jakoś inaczej wysoko docenioną.

Źle rozstawiłeś nawiasy. Słowem - owa nadreprezentacja (nawet jeśli jest
prawdziwa; do tego należałoby przebadać także wojo i zakłady karne,
równolegle - jako struktury w większości (a) męskie, (b) hierarchiczne)
jest tylko twoją hipotezą? Czyżbyś był następnym kandydatem
do twórcy fejków, przynajmniej w nomenklaturze p. Arminiusa? Heheh..

>Zatem daj już spokój w doszukiwaniu się u mnie niskiej inteligencji lub dziwnych emocji itp. pisze tu barwnie i kontrowersyjnie (często jak turbo-ateista) ale ten pseudo-folklor jest przemyślany - uwierz!
>

Pff... Zaprawdę powiadam, doznałem oświecenia, uwierzyłem! Prowadź!

A na poważnie: przemyślany może i tak - nie tylko płytkawo. Moja wyobraźnia
widzi wychowanych na Maxowych wpisach młodych ludziach, którzy w moim
imieniu będą burzyć kościoły, przypiekać księży i bić kijem wierzących.
A że se nie życzę - no to mnie nosi... Rozumiesz?

Co do intelektu, nie mam w to wglądu. Nie raz i nie drugi wpisy, które
popełniasz mają dużo błędów i wg moich kryteriów - wyglądają na
nieprzemyślane. Stąd korekta/drwiny.
MaxGolonko2 (438 punktów)
> Moja wyobraźnia
>widzi wychowanych na Maxowych wpisach młodych ludziach, którzy w moim
>imieniu będą burzyć kościoły, przypiekać księży i bić kijem wierzących.
>A że se nie życzę - no to mnie nosi... Rozumiesz?

To jest zastanawiające. Postrzegasz twardego, konsekwentnego ateistę - edukatora (jakim jestem) jak księża z ambony, którzy roztaczają wizję ateisty - mordercy.

Nigdzie nie pisałem o fizycznym szkodzeniu księżom.

Jesteś zindoktrynowany przez czarnych i nawet o tym nie wiesz

ALBO JESTEś MASTER TROLLEM wierzącym w Jahwe

A błędy robię z braku czasu, wpadam tu na momenciki.
03-01-2018 22:32 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>> Moja wyobraźnia
>>widzi wychowanych na Maxowych wpisach młodych ludziach, którzy w moim
>>imieniu będą burzyć kościoły, przypiekać księży i bić kijem wierzących.
>>A że se nie życzę - no to mnie nosi... Rozumiesz?
>To jest zastanawiające. Postrzegasz twardego, konsekwentnego ateistę - edukatora (jakim jestem)

Poprawka: za jakiego się masz.
A twardość raczej z gatunku "beton".

> jak księża z ambony, którzy roztaczają wizję ateisty - mordercy.

Wszyscy? Kilku? Czytasz ze zrozumieniem, co piszesz?

>Nigdzie nie pisałem o fizycznym szkodzeniu księżom.

O właśnie, i nawet się nie zastanowiłeś, czy musisz pisać, żeby... ha..

>Jesteś zindoktrynowany przez czarnych i nawet o tym nie wiesz

Jestem po prostu w miarę dojrzałym człowiekiem i obywatelem.

>ALBO JESTEś MASTER TROLLEM wierzącym w Jahwe

Masz prawo do dowolnie głupich przypuszczeń na mój (i nie tylko)
temat.

>A błędy robię z braku czasu, wpadam tu na momenciki.

Co nijak nie likwiduje tego, że piszesz jak przedostatni niechluj.
Ostatnim jest psychosorbitol.
03-01-2018 21:35 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Jak piszę (naukowo)

Przypomnę:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,737090#w737106
Uzasadniam dlaczego chybiasz racjonalizmu chcąc odebrać kościołowi świątynie bo
1 czynne świątynie są potrzebne wiernym
2 pedofilia nie daje podstaw do konfiskaty mienia i nie poradzisz odpowiedzieć co w przypadku nauczyciela - pedofila
3 nienaukowy światopogląd także nie daje podstaw do konfiskaty mienia i także nie poradzisz odpowiedzieć co w przypadku jeśli nienaukowe rzeczy padają na uczelniach
4 dlaczego pedofilia ma być karana konfiskatą mienia na zasadzie zbiorowej odpowiedzialności a nie np fałszywe zeznawanie przed sądem, pobicie lub zgwałcenie?
Dlaczego wawelska katedra ma być znacjonalizoweana a ta: pl.wikiped(*)a_Chrzciciela_w_Przemyślu nie?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,737090#w737110
2 pedofilia nie daje podstaw do konfiskaty mienia i nie poradzisz odpowiedzieć co w przypadku nauczyciela - pedofila
3 nienaukowy światopogląd także nie daje podstaw do konfiskaty mienia i także nie poradzisz odpowiedzieć co w przypadku jeśli nienaukowe rzeczy padają na uczelniach
4 dlaczego pedofilia ma być karana konfiskatą mienia na zasadzie zbiorowej odpowiedzialności a nie np fałszywe zeznawanie przed sądem, pobicie lub zgwałcenie?
5 Dlaczego wawelska katedra ma być znacjonalizowana a przemyska nie?

Lokalna zabrska gazeta pisała o pedofilu - pediatrze. Komu zabrać majątek? Akademii? przychodni?
Ta sama gazeta pisała o pedofilu z ZHP. Kogo zdelegalizować?

(chcesz nazwiska?)

Komu i co odebrać za głoszenie homeopatii na ŚlUM?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,737090#w737129
Jeśli(!) należy odebrać kościołowi świątynie za karę za to że ma nienaukowy światopogląd, to co i komu należ zabrać za pisanie horoskopów czy prowadzenie studiów z homeopatii

Jeśli(!) należy odebrać kościołowi świątynie za karę za to że są księża pedofile, to co i komu należ zabrać za to, że są nauczyciele - pedofile

Dlaczego należy zabronić kultu w wawelskiej katedrze a w przemyskiej św. Jana Chrzciciela kult ma być dozwolony (choć podlegają temu samemu papieżowi) ?

Maxiu.. nie rozumiesz o czym piszesz, a fanatyzm zaślepia Ci ogląd sprawy, Współczuję że Cię kiedyś ksiądz wydymał, ale nie odpowiadam za to

Natomiast ponawiam pytanie: Ile płaci Ci Rydzyk za udowadnianie, że ateista = idiota?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-01-2018 21:38 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>Natomiast ponawiam pytanie: Ile płaci Ci Rydzyk za udowadnianie, że ateista = idiota?

Tia, za wspieranie "naukowego pisania o statystycznej nadreprezentacji"...

Myślę, że nie płaci, a jeśli - to marnie i niedługo go zwolni
chillyshotorbitus (729 punktów)
>Misje kosmiczne w najbliższym czasie
>W tym (2018) roku spodziewane są:
>Chandrayaan 2 (Indie) - Marzec.
>Misja w rejonie Księżyca ( rozpoczętą w 2008 roku)
>Składać się będzie z orbitera, lądownika i łazika .
>Rakieta nośna to GSLV starująca z Satish Dhawan Space Centre w Andhra Pradesh około marca.
>Insight w rejonie Marsa (NASA) - Maj.
>Użyje zaawansowanych instrumentów, by ocenić co znajduje się głęboko pod powierzchnią Czerwonej
>Planety, szukając informacji dooceny jak planeta powstawała.
>Będzie również wykrywać aktualne trzęsienia ziemi.
>Hayabusa 2 (Japonia Jaxa) - Lipiec.
>Dotarcie do skalistej asteroidy 162173 Ryugu i próba pobrania próbek celem dostarczenia ich na
>Ziemię.
>Użytych zostanie aż kilka niewielkich lądowników.
>Sonda Ozyrys-Rex (Nasa) - Sierpień.
>Spotkanie obiektem znanym jako 101955 Bennu. Próba zebrania gleby i skał i dostarczenia ich na naszą
>planetę.
>Bepi Colombo (Europa i Japonia)
>Wysłanie dwóch statków kosmicznych wyniesionych w jednej rakiecie celem badania Merkurego

2035 - NASA Space X - cel : niewidzialna czarna dziura Cygnus x

Potwierdzenie zakladu Kip Thorn - Stephen Hawking
Badanie struktury i pobranie probek nieskonczonosci z horyzontu zdarzen

.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>2035 - NASA Space X - cel : niewidzialna czarna dziura Cygnus x
>Potwierdzenie zakladu Kip Thorn - Stephen Hawking
>Badanie struktury i pobranie probek nieskonczonosci z horyzontu zdarzen

Czy może pan wytłumaczyć, o co panu się znów rozchodzi?
syku (454 punktów)
>Planuje on przetestować swój nowy, największy dotychczas pojazd Falcon Heavy który, między innymi, może złamać obecny monopol Rosji na wynoszenie ludzi w kosmos (w praktyce - na ISS).

Wydaje mi się, że wynieść ludzi w kosmos może już rakieta Falcon 9. Problemem jednak jest budowa kapsuły, która zapewniłaby bezpieczeństwo ludziom na pokładzie. Z en wiki:

The Dragon spacecraft was originally designed for human travel, but so far has only been used to deliver cargo to the International Space Station (ISS). While carrying out resupply missions to the ISS, SpaceX has continued to work on the production of a human rated model. This model will be able to be controlled by the command center in Hawthorne, CA as well as by the crew of the spacecraft.

Nie wiem dlaczego tak długo zajmuje SpaceX przystosowanie kapsuły do transportu ludzi. SpaceX dostarcza zapasów na ISS już od kilku lat, ale ostatni transport astronautów dokonywali nadal rosjanie. Czy to kwestia złożoności systemów podtrzymywania życia? Wątpie jednak, żeby to była kwestia ciężaru i konieczności używania mocniejszej rakiety.

Rzut oka wystarczy, aby stwierdzić, że dwóch jest wrogów szczęścia ludzkiego: cierpienie i nuda.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365