>In God We Trust (tłumaczenie: Bogu Ufamy) to oficjalne motto Stanów Zjednoczonych. >Także wiele stanów amerykańskich posiada odniesienie do Boga w swoich oficjalnych dewizach (każdy >stan USA ma swoje motto). >Arizona- "Bóg wzbogaca" >Dakota Południowa- "Z woli Bożej rządy ludu" >Floryda- "Bogu ufamy" >Kentucky- nowe motto od 2002r. : "Bądźmy wdzięczni Bogu" >Kolorado- "Nic bez opatrzności Boskiej" >Ohio- "Z Bogiem wszystko jest możliwe >Jak myślicie z czego to wynika?
Z tego, że "bywsi" Amerykanie byli ludżmi nadzwyczaj religijnymi - co z kolei wynikało także z tego, iż do Ameryki wyjeżdzali/uciekali różnorakiej maści religijni dysydenci, których pobożność bywa zazwyczaj znacznie większa niż przeciętna. Przeciwieństwem modelu jak wyżej jest Australia - do ktorej trafiło multum "elementu", mającego " w głębokim poważaniu" kwestie religijne.
Pan, nota bene, też zdaje się być zauroczonym mottem jak w pierwszym zdaniu?
|