Racjonalista - Strona głównaDo treści
Oficjalne motto Stanów Zjednoczonych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-02-2020 15:59okenos (71 punktów)Oficjalne motto Stanów Zjednoczonych
Ocena 1 na 1
In God We Trust (tłumaczenie: Bogu Ufamy) to oficjalne motto Stanów Zjednoczonych.
Także wiele stanów amerykańskich posiada odniesienie do Boga w swoich oficjalnych dewizach (każdy stan USA ma swoje motto).
Arizona- "Bóg wzbogaca"
Dakota Południowa- "Z woli Bożej rządy ludu"
Floryda- "Bogu ufamy"
Kentucky- nowe motto od 2002r. : "Bądźmy wdzięczni Bogu"
Kolorado- "Nic bez opatrzności Boskiej"
Ohio- "Z Bogiem wszystko jest możliwe

Jak myślicie z czego to wynika?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)bogu ufający?
>In God We Trust (tłumaczenie: Bogu Ufamy) to oficjalne motto Stanów Zjednoczonych.
>Także wiele stanów amerykańskich posiada odniesienie do Boga w swoich oficjalnych dewizach (każdy
>stan USA ma swoje motto).
>Arizona- "Bóg wzbogaca"
>Dakota Południowa- "Z woli Bożej rządy ludu"
>Floryda- "Bogu ufamy"
>Kentucky- nowe motto od 2002r. : "Bądźmy wdzięczni Bogu"
>Kolorado- "Nic bez opatrzności Boskiej"
>Ohio- "Z Bogiem wszystko jest możliwe
>Jak myślicie z czego to wynika?

Z tego, że "bywsi" Amerykanie byli ludżmi nadzwyczaj religijnymi - co z kolei wynikało także z tego, iż do Ameryki wyjeżdzali/uciekali różnorakiej maści religijni dysydenci, których pobożność bywa zazwyczaj znacznie większa niż przeciętna.
Przeciwieństwem modelu jak wyżej jest Australia - do ktorej trafiło multum "elementu", mającego " w głębokim poważaniu" kwestie religijne.

Pan, nota bene, też zdaje się być zauroczonym mottem jak w pierwszym zdaniu?
okenos (71 punktów)Odp: bogu ufający?

>Przeciwieństwem modelu jak wyżej jest Australia - do ktorej trafiło multum "elementu", mającego " w głębokim poważaniu" kwestie religijne.

Z czego to wynikało?
20-02-2020 14:15 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)filozofia urki brytyjskiego
>>Przeciwieństwem modelu jak wyżej jest Australia - do ktorej trafiło multum "elementu", mającego " w głębokim poważaniu" kwestie religijne.
>Z czego to wynikało?


Z tego, że kryminaliście nie przywiązują dużej wagi do spraw nieziemskich.
okenos (71 punktów)Odp: filozofia urki brytyjskiego
>>>Przeciwieństwem modelu jak wyżej jest Australia - do ktorej trafiło multum "elementu", mającego " w głębokim poważaniu" kwestie religijne.
>>Z czego to wynikało?
>Z tego, że kryminaliście nie przywiązują dużej wagi do spraw nieziemskich.

Wszyscy Australijczycy byli kryminalistami?
Arminius (25555 punktów)wielu
>>>>Przeciwieństwem modelu jak wyżej jest Australia - do ktorej trafiło multum "elementu", mającego " w głębokim poważaniu" kwestie religijne.
>>>Z czego to wynikało?
>>Z tego, że kryminaliście nie przywiązują dużej wagi do spraw nieziemskich.
>Wszyscy Australijczycy byli kryminalistami?

Bardzo wielu. Australia "zaczynała" jako kolonia karna imperium.
>
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Oficjalne motto Stanów Zjednoczonych

>In God We Trust (tłumaczenie: Bogu Ufamy) to oficjalne motto Stanów Zjednoczonych.
>Także wiele stanów amerykańskich posiada odniesienie do Boga
>Jak myślicie z czego to wynika?
Z zastąpienia kreatywności kreacjonizmem.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
issakov (14 punktów)
>In God We Trust (tłumaczenie: Bogu Ufamy) to oficjalne motto Stanów Zjednoczonych.
>Także wiele stanów amerykańskich posiada odniesienie do Boga w swoich oficjalnych
>Jak myślicie z czego to wynika?
Wynika to z rachunku politycznego władz. Polega ono na eksploatacji Celu Wyższego / Duchowego, do którego Społeczeństwo chce podążać (bądź ma nadzieje, albo złudzenie, że podąża).
Każde Społeczeństwo (jak i większość jednostek) potrzebuje usprawiedliwienia swego bytu i rozwoju (że egzystuje nie tylko dla Dobrobytu / Chleba i Igrzysk). A za taki Cel, historycznie przez większość Ludów, było uznana Droga do Siły Wyższej (do Boga).
Dla tego władze większości państw (nie tylko Ameryki i nie tylko religijnych) mają na swych transparentach podobne hasła.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365