Racjonalista - Strona głównaDo treści
szczepionka a autyzm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-03-2020 17:19okragly (21676 punktów)szczepionka a autyzm
Ocena 2 na 2
naszła mnie refleksja nt szczepionka a autyzm
Bakterie jelitowe dziedziczymy po matce, połykamy jej kał oraz płyn z waginy przy porodzie, jej bakterie kolonizują jelita noworodka Później karmiony piersią, dostaje bakterie kałowe z mlekiem Mleko matki zawiera mieszankę tłuszczów, białek i węglowodanów, ale też cukry złożone, których niemowlęta nie trawią. Ich głównym celem jest odżywianie matczynych bakterii kałowych, wtedy optymalnie rosną w jelitach jej dziecka. Tak było w raju.

Noworodek dostaje szczepionkę, czy ona niszczy bakterie kałowe matki?

Wiemy że autyzm leczą przeszczepiając choremu bakterie jelitowe zdrowego człowieka, bo te matczyne zostaly zniszczone? A może ich tam nigdy nie było, bo urodziło się poprzez cięcie, a mleko z butelki? jeszcze antybiotyki niszcza florę jelitowa
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)analny/waginalny?
>Wiemy że autyzm leczą przeszczepiając choremu bakterie jelitowe zdrowego człowieka, bo >te matczyne zostaly zniszczone?

Mój boże, wygląda to na kolejną zabobonną/pseudomedyczną ściemę. Tak zwana flora bakteryjna jelitowa ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu - ale jej przeszczepem nie leczy się autyzmu. Czy coś się panu nie pomyliło??? Proszę podać link weryfikujący pańską tezę.

>A może ich tam nigdy nie było, bo urodziło się poprzez cięcie, a mleko z butelki? >jeszcze antybiotyki niszcza florę jelitowa

Rodzenie się przez cięcie ma znaczenie w kontekście immunologii, bo berbeć jest pozbawiony dobroczynnego oddziaływania flory waginalnej - ale to trochę inna klasa niż flora jelitowa. Tu się panu zdecydowanie coś pomieszało, czy nie przypadkiem przymiotnik "analny" z przymiotnikiem "waginalny"???
Popełniłem kiedyś wątek na temat. Polecam lekturze:

"W bólu będziesz rodziła dzieci" stanowczo stwierdza biblia, a za nią pogląd ów upowszechniała Ewa Kopacz - była szefowa Ministerstwa Zdrowia. I nie bez powodu. W wielkim skrócie rzeczy mają się tak. Berbeć wypychający się z macierzyńskich czeluści ku dziennemu światłu kanałem porodu - w pewnym momencie natrafia na "wąskie gardło" w postaci pochwy. Przeciskając się dynamicznie przez nie, zostaje pokryty pokostem waginalnego śluzu zawierającego w sobie florę bakteryją pochwy. "Zainfekowanie" jak wyżej, w tym wypadku ma dla berbci konsekwencje jednoznacznie dobroczynne. Bakterie matczyne bowiem są tak dobre jak jej mleko, a może i lepsze. Uodparniają na szereg chorób i czynią berbecia silniejszym.
Coraz zwięcej kobiet w Polsce i na świecie nie podporządkowuje się biblijnemu nakazowi jak wyżej - i wybiera cięcie cesarskie jako metodę porodu. Oczywiście w takiej sytuacji berbeć nie zostaje unużany w bakteryjnej florze jak wyżej - co skutkuje jego obniżoną odpornością i zwiększoną podatnością na okreśoine choroby. Zawiedzione matki, uciekające się do cesarki i poszukujące rozpaczliwie ersatzu - który przynajmniej w jakimś stopniu zrównoważyłby negatywny aspekt porodu metodą cięcia cesarskiego - wymusiły swoiście na świecie medycznym upowszechnienie metody zwanej "vaginal seeding". Polega on na tym, iż tuż przed cesarką, do pochwy kobiety oczekującej na cięcie - wsadza się specjalny tampon nasączając go śluzem waginalnym zawierającym bakterie pochwowej flory bakteryjnej. Następnie, zaraz po wyjęciu berbecia z rozciętego brzucha - zostaje od dosłownie "wypędzlowany" owym tamponem i pokryty śluzem jak wyżej.
I w tym momencie pojawiają się dwie szkoły myślenia. Jedna zakłada, iż zabieg jak wyżej de facto niweluje wadę cesarki, druga na odwrót, utrzymuje, iż rożnica między porodem naturalnym a cesarką - w interesujacym nas zakresie - nadal zostaje zachowana po dokonaniu zabiegu wypędzlowania berbecia tamponem z florą bakteryjną. Co wiecej adherenci tego ostatniego poglądu twierdzą, iż zabieg "vaginal seeding" moż emieć negatywne skutki dla zdrowia kobiety w połogu."

www.racjonalista.pl/forum.php/s,770595
17-03-2020 13:40 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: analny/waginalny?

> Tak zwana flora bakteryjna jelitowa ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu - ale jej przeszczepem nie leczy się autyzmu. Czy coś się panu nie pomyliło??? Proszę podać link weryfikujący pańską tezę.
Tu przynajmniej piszą, że coś jest na rzeczy:
www.medexp(*)lu-dla-dzieci-z-autyzmem/65937
ktociewyle(*)399-bakterie-jelitowe-i-autyzm

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Arminius (25555 punktów)
>> Tak zwana flora bakteryjna jelitowa ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu - ale jej przeszczepem nie leczy się autyzmu. Czy coś się panu nie pomyliło??? Proszę podać link weryfikujący pańską tezę.
>Tu przynajmniej piszą, że coś jest na rzeczy:

Rzeczywiście, coś chyba jest na rzeczy, o charakterze subsydiarnym. Dzięki za zasygnalizowanie kwestii. Przeszczepy jak wyżej zdają się prowadzić do znaczącej poprawy w zakresie dolegliwości gastryczno - jelitowych, co z kolei wpływa na złagodzenie objawów ze spectrum autyzmu, u osób, które takowych dolegliwości doświadczają. A wśród autystyków jest to duży odsetek.

"We are finding a very strong connection between the microbes that live in our intestines and signals that travel to the brain," said Krajmalnik-Brown, a professor at the Biodesign Swette Center for Environmental Biotechnology at the Biodesign Institute and ASU's School for Sustainable Engineering and the Built Environment. "Two years later, the children are doing even better, which is amazing."

"Many kids with autism have gastrointestinal problems, and some studies, including ours, have found that those children also have worse autism-related symptoms," said Krajmalnik-Brown. "In many cases, when you are able to treat those gastrointestinal problems, their behavior improves."

www.scienc(*)eases/2019/04/190409093725.htm
17-03-2020 18:00 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> Tak zwana flora bakteryjna jelitowa ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania
>Tu przynajmniej piszą, że coś jest na rzeczy:
>www.medexp(*)lu-dla-dzieci-z-autyzmem/65937
>ktociewyle(*)399-bakterie-jelitowe-i-autyzm

w raju flora bakteryjna była 3x bogatsza, bardziej zróżnicowana od naszej a z niej mieli więcej serotoniny, dopaminy (hormony szczęścia w 90% produkuja bakterie kałowe). Wielu jeździ do plemion zbieraczo-łowieckich np Hadza zarażać sie ich bakteriami.

Można zbudować raj (do dupy z takim rajem) w naszym kraju i sprzedawać produkt przemiany jego materii w aptekach, Ludzie choc namiastke raju mieliby w sobie, co byloby widać w ich radości

w raju (30 osób) produkuje dziennie 30 kg, rocznie 1000 kg "lekarstwa"
w aptece sprzedajemy 50 zł za 100 gram
zarabiamy 50x1000x10= 500 000zł/ rok

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Można zbudować raj (do dupy z takim rajem) w naszym kraju i sprzedawać produkt przemiany jego materii w aptekach
Nie wiem czym miałaby być 'przemiana materii raju', ale cosik mi się widzi, że 'do dupy z takimi aptekami'!

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
18-03-2020 09:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Można zbudować raj (do dupy z takim rajem) w naszym kraju i sprzedawać produkt przemiany jego materii w aptekach
>Nie wiem czym miałaby być 'przemiana materii raju'
80% suchej masy to bakterie. Ludzie raju mieli 3x bogatsza flore bakteryjna jelita i stąd ich szczęście i przywiązanie (flora w 90%) produkuje hormony szczęścia. Oprócz autyzmu leczy sie również depresje, Parkinsona, Alzheimera przeszczepem bakteri jelitowych

>ale cosik mi się widzi, że 'do dupy z takimi aptekami'!
"do dupy z takim rajem" jest prorocze , procedura prosta, pakujemy rajskie bakterie do ampułki i wsadzamy sobie w dupę, rajskie bakterie robią raj

szukanie raju, moim celem
18-03-2020 09:55 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>pakujemy rajskie bakterie do ampułki i wsadzamy sobie w dupę
Ampułkę?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
18-03-2020 11:31 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>pakujemy rajskie bakterie do ampułki i wsadzamy sobie w dupę
>Ampułkę?
a jak inaczej?
ci co jeżdżą do plemion lowców-zbieraczy, dziś to marne ogryzki raju, robią sobie lewatywy z ich ..., no wiesz?

Będzie czysto i higienicznie zapakować ekstrakt w ampułkę i zapodać sobie do odbytu.
Połykanie ampułki to katastrofa jesli sie rozpusci w żołądku
Najlepiej połykać ale tak żeby ampółka rozpuściła sie dopiero w jelicie grubym, wtedy raj sie zagnieździ w nas

czemu tak czesto pytasz?


szukanie raju, moim celem
18-03-2020 13:02 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>pakujemy rajskie bakterie do ampułki i wsadzamy sobie w dupę
>>Ampułkę?
>a jak inaczej?
Jakkolwiek, wszak ampułka to szkiełko.

>Połykanie ampułki to katastrofa jesli sie rozpusci w żołądku
Szkło rozpuszcza się w kwasie fluorowodorowym, a nie w solnym.

>Najlepiej połykać ale tak żeby ampółka rozpuściła sie dopiero w jelicie grubym, wtedy raj sie zagnieździ w nas
Raj w nas to najlepiej zadziała w nas-nieboszczykach.

>czemu tak czesto pytasz?
Żeby mądrale mogły się wykazać.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
20-03-2020 11:33 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>>pakujemy rajskie bakterie do ampułki i wsadzamy sobie w dupę
>>>Ampułkę?
>>a jak inaczej?
>Jakkolwiek, wszak ampułka to szkiełko.
tak, ale ampułka sjp.pwn.pl/slowniki/ampułka.html
1. «zasklepione naczynko zawierające jednorazową dawkę leku»

>Szkło rozpuszcza się w kwasie fluorowodorowym, a nie w solnym.
skąd wiesz?

>>Najlepiej połykać ale tak żeby ampółka rozpuściła sie dopiero w jelicie grubym, wtedy raj sie zagnieździ w nas
>Raj w nas to najlepiej zadziała w nas-nieboszczykach.
gdzieś jest błąd w systemie, raj jest stanem naturalnym
wielu zapewne ma wade fabryczna która wynika czesto z systemu (np w raju umarliby w dziecinstwie)

>>czemu tak czesto pytasz?
>Żeby mądrale mogły się wykazać.
instytucja cioci jest niesamowita , powinno być dzień cioci

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>> pakujemy rajskie bakterie do ampułki i wsadzamy sobie w dupę
>>>>Ampułkę?
>>>a jak inaczej?
>>Jakkolwiek, wszak ampułka to szkiełko.
>tak, ale ampułka sjp.pwn.pl/slowniki/ampułka.html
>1. «zasklepione naczynko zawierające jednorazową dawkę leku»
No tak, czyli "pakujemy rajskie bakterie do ampułki i wsadzamy sobie w dupę" należy rozumieć jako "zasklepiamy rajskie bakterie w szklanym naczynku i wsadzamy sobie w dupę".

>>Szkło rozpuszcza się w kwasie fluorowodorowym, a nie w solnym.
>skąd wiesz?
Podejrzewasz, że z raju?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
21-03-2020 01:09 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>> ampułka «zasklepione naczynko zawierające jednorazową dawkę leku»
>No tak, czyli "pakujemy rajskie bakterie do ampułki i wsadzamy sobie w dupę" należy rozumieć jako "zasklepiamy rajskie bakterie w szklanym naczynku i wsadzamy sobie w dupę".
ampułka ma być szczelna, wykonana z materiału który zjedzą bakterie dupne, ale jelito ma 150cm długości, taką ampułka od tyłu nie byłaby jak przepchać, porażka.

alkoholik obiecał ze nie bedzie pił, i dotrzymał słowa, wchłonął alkohol z dupy strony, dużo łatwiej sie upić, o czym nie wiedział

>>>Szkło rozpuszcza się w kwasie fluorowodorowym, a nie w solnym.
>>skąd wiesz?
>Podejrzewasz, że z raju?
tak, wiedźmy ogarniają wiedze tajemne
www.youtube.com/watch?v=QHQnm4_t-yA


szukanie raju, moim celem
17-03-2020 14:50 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Wiemy że autyzm leczą przeszczepiając choremu bakterie jelitowe zdrowego człowieka, bo >te matczyne zostaly zniszczone?
>Mój boże, wygląda to na kolejną zabobonną/pseudomedyczną ściemę.
pomyliłem szczepienie noworodków z zastrzykami np penicyliny które niszczą bakterie, a szczepionki niczego nie niszcza wręcz ubogacaja. Wątek wynikiem mojej pomroczności

>flora bakteryjna jelitowa ma duże znaczenie - ale jej przeszczepem nie leczy się autyzmu.
wyleczyć sie tego nie da, za duże, za dużo zmian zaszło w mózgu ale poprawiaja stan. Myszy zaszczepione flora autystyka staja sie autystyczne

>Czy coś się panu nie pomyliło???
pomyliłem szczepienie noworodków z leczeniem zastrzykami np z penicyliny

>Rodzenie się przez cięcie ... berbeć jest pozbawiony dobroczynnego oddziaływania flory waginalnej - ale to trochę inna klasa niż flora jelitowa. Tu się panu zdecydowanie coś pomieszało,
w raju, berbeć łykał kupe mamy (rodzenie jest równolegle z defekacja)

> przed cesarką, do pochwy kobiety oczekującej na cięcie - wsadza się tampon nasączając go śluzem waginalnym zawierającym bakterie pochwowej flory bakteryjnej.
i kałowej,
>Następnie, po wyjęciu berbecia z rozciętego brzucha - zostaje od dosłownie "wypędzlowany" owym tamponem i pokryty śluzem jak wyżej.
smarują usta, nos i oczy


Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365