Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tym razem pogromu nie było

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
27-07-2015 12:01Arminius (25555 punktów)Tym razem pogromu nie było
Ocena 1 na 3
Ilan Shor przyszedł na świat w 1987 r. w Tel – Awiwie, w rodzinie mołdawskich Żydów z Kiszyniewa, którzy na fali emigracji z ZSRR wyemigrowali do Izraela w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Rodzina na początku lat 90 – tych ubiegłego wieku powróciła jednakże do Mołdawii, zabierając ze sobą trzyletniego Ilana.
W chwili obecnie jest on jednym z największych biznesmenów – oligarchów w Mołdawii. Posiada - między innymi - firmę o nazwie Dufremol, klub piłkarski FC Milsami oraz rosyjską żonę, piosenkarkę 10 lat od niego starszą. Podejrzany jest o to, iż poprzez sprzeczne z prawem operacje finansowe doprowadził do transferu z Mołdawii za granicę ok. 1 miliarda dolarów - która to kwota w chwili obecnej stanowi ok. 1/5 mołdawskiego PKB - doprowadzając do kryzysu finansowego wielu obywateli Mołdawii. Gdy ujawniono ów fakt, na ulice Kiszyniewa i innych mołdawskich miast wyszły rzesze oburzonych. Shor został osadzony w areszcie domowym i w chwili obecnej toczy się przeciwko niemu postępowanie karne.
Podsyłając linki weryfikacyjne i polecając uważnej lekturze materiały traktujące o szczegółach afery, chciałbym swą uwagę skoncentrować się na nieco innym wątku, ściśle z nią związanym.
Otóż jak napisano wyżej, oburzeni obywatele Mołdawii wyszli na ulice Kiszyniewa. Ale co znamienne , do żadnego pogromu nie doszło. Wystawia to chwalebne świadectwo Mołdawianom i przesądza o tym, iż ich protest kwalifikuje się jednoznacznie jako manifestacja ludzi skrzywdzonych, słusznie oburzonych, antysystemowych.
Kiszyniew jest miastem dosyć szczególnym w kontekście opisywanej sytuacji. Tam bowiem w 1903 r. doszło do pogromu na Żydach, który do tej pory uchodzi za najbardziej znane i typowe zdarzenie tego rodzaju. Nie czas tutaj i miejsce na jego wnikliwą analizę. Wystarczy tylko przypomnieć, iż stereotypowo uważa się, iż został oo celowo zorganizowany przez władze rosyjskie, przy wykorzystaniu formuły „kozła ofiarnego”.
Jednakże mając przed oczyma skandal finansowy w Mołdawii anno domini 2015, którego ofiarami są bezsprzecznie obywatele Mołdawii w zdecydowanej większości narodowości nieżydowskiej, należałoby się zastanowić – ekstrapolacyjnie – czy ów stereotyp o którym wyżej, nie jest przypadkiem w pewnym stopniu zafałszowany i czy przedsięwzięcia malwersacyjne o charakterze jak owo powyżej opisane, nie odgrywały w przedrewolucyjnej Rosji znaczącej roli w generowaniu nastrojów wiodących do pogromów? Pojawia się także - siłą rzeczy – pytanie w jakim stopniu obecnie, zachowania i przedsięwzięcia jak owo powyżej opisane, są odpowiedzialne za wzrost nastrojów antysemickich w Europie i na świecie – o którym to fenomenie nieustannie głoszą Izrael i organizacje żydowskie?
Polski PKB – o ile mi wiadomo – wynosi mniej więcej 400 mld. USD. Ciekawym, czy odnotowano by w naszym kraju wzrost określonych nastrojów, gdyby jakiś - podejrzanej konduity - biznesmen z Izraela wyprowadził z polskich banków w sposób sprzeczny z prawem ok. 80 mld dolarów? Byłby wzrost czy nie byłoby - oto jest pytanie?

www.timeso(*)ars-of-anti-semitic-attacks/#!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Ciekawym, czy odnotowano by w naszym kraju wzrost określonych nastrojów, gdyby jakiś - podejrzanej konduity - biznesmen z Izraela

Określone nastroje są u nas wystarczająco wzmożone.
Ich skala nie jest oczywista na pierwszy rzut oka tylko dlatego, że wstyd przyznawać się otwarcie do buractwa i kołtuństwa pod własnym nazwiskiem.
27-07-2015 15:03 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)
"Ich skala nie jest oczywista na pierwszy rzut oka tylko dlatego, że wstyd przyznawać się otwarcie do buractwa i kołtuństwa pod własnym nazwiskiem".

Ale z tego co wiem "Ilan Shor" to prawdziwe nazwisko owego biznesmena z Mołdawii - z czego wniosek jest taki, iż on się niczego nie wstydzi?
27-07-2015 15:52 
 Ocena 4 na 4
Abdullah (1241 punktów)
Czy było przestępstwo czy tylko dziurawe prawo a'la Roman Kluska to dopiero się okaże. Jeżeli było to przestępstwo - do pierdla i niech gnije. Jeżeli dziurawe prawo - no to trzeba by było rozliczyć ustawodawców.

Normy etyczne zaś nie zależą od wiary w takie czy inne mzimu (czy pochodzenia)bo jeżeli twoja teoria byłaby prawdziwa Jonas Salk spieniężył by swoje odkrycie a nie oddał za darmo. A i nie wyjeżdżaj z wyjątek potwierdza regule bo wyjątki regule zaprzeczają zreszta mogę odszukać więcej takich wyjątków.
Jesteś kolejnym z tych którzy tworzą samospełniające sie proroctwo - najpierw nawołują do pogromu a potem robią zdziwko że przeżyli najsprytniejsi i najbardziej bezwzględni a następnie tę mądrość przekazali swoim dzieciom. Dało by sie to nawet w ramy ewolucyjne ująć, gdzie buractwo i kato-naziole byliby presją środowiskową.
Ależ oczywiście wygodne jest zwalanie własnego nieróbstwa i lenistwa na spisek tych onych - Żydów pedałów masonów cyklistów i kogo tam bądź.
Arminius (25555 punktów)"Buractwo i kato-naziole" nie zerżnęli Mołdawian na kasie
Prócz prawa etyka ma także znaczenie - no chyba że Pan należy do tych, dla których nie ma. Poza tym wszystko wskazuje na to, iz ów megaprzkręt był raczej niezgodny z prawem a nie zdyskontowaniem luki w prawie.
Etyka jednak w jakimś stopniu zależy od tego w jakie mzimu wierzymy - bo religie kształtują cywilizacje, a te moralność.
Ja nie nawołuję do pogromu, przeciwnie, pochwalam to że do pogromu nie doszło - chociaż gdyby doszło, byłoby to zrozumiałe chociaż nie usprawiedliwione i nie etyczne - a za pogrom w takiej samej mierze co jego sprawcy odpowiadałby Ilan Shor, no nie?
Pańskie uwagi o "własnym nieróbstwie i lenistwie" nieżydów w kontekscie meegageszeftu o którego dokonanie podejrzany jest Żyd, są szczytem hipokryzji, zważywszy na to, iż jego ofiarami są rzesze ludzi, w tym pracujących i nieleniwych, którzy byli tylko na tyle naiwni iż mu powierzyli swoje oszczędności.
Co do roli Żydów wtego typu aferach - jest ona wybitna. Jest na to całe mnóstwo wiarygodnych źródeł i materiałów. Każda większa afera lub nowożytny kryzys gospodarczy odbywał się przy znaczącym albo dominującym ich udziale i odpowiedzialności - co zważywszy na małą liczbę ich populacji zadziwia i skłania do stawiania określonych konkluzji. Nie chcę się ropzisywać w tej chwili szerzej na ten temat - bo jest to materiał na odrębny wątek
29-07-2015 16:37 
 Ocena 1 na 1
Abdullah (1241 punktów)Odp: "Buractwo i kato-naziole" nie zerżnęli Mołdawian na kas
>Etyka jednak w jakimś stopniu zależy od tego w jakie mzimu wierzymy - bo religie kształtują cywilizacje, a te moralność.
Zadna religia nie kształtuje moralnosci a już najmniej chrzescijaństwo - za legatem papieskim "Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius". We wszystkich religiach znajedziemy wiele mało moralnego brudu - wystarczy wyjść z pogadanki duszpasterstwa i wybrac sie do najbliższej biblioteki publicznej (nie przyklasztornej - te są cenzurowane)

>Ja nie nawołuję do pogromu, przeciwnie, pochwalam to że do pogromu nie doszło - chociaż gdyby doszło, byłoby to zrozumiałe chociaż nie usprawiedliwione i nie etyczne - a za pogrom w takiej samej mierze co jego sprawcy odpowiadałby Ilan Shor, no nie?
Nie, i jeszcze raz nie. Za pogrom nie odpowiadał by Ilan Shor. I tym stwierdzeniem zaprzeczyles sobie ze nie nawołujesz do niego. Pogrom to mordowanie niewinnych - mozna by było zrozumiec jakby ktos wykończył Ilana Shora (choc i tak nie jest to usprawiedliwione) - mordowanie innych ze wzgledu na to że wierzą w to samo mzimu jest niezrozumiałe i niewybaczalne. Ale za to swietnie wpisuje się w moralność kato-naziolska - bo jak ktoś nie wierzy w jezuska i maryjke to przecierz i tak idzie do piekła - wiec jak go na stosie spalimy to go przygotujemy do cierpień wieczystych.

>Pańskie uwagi o "własnym nieróbstwie i lenistwie" nieżydów w kontekscie meegageszeftu o którego dokonanie podejrzany jest Żyd, są szczytem hipokryzji, zważywszy na to, iż jego ofiarami są rzesze ludzi, w tym pracujących i nieleniwych, którzy byli tylko na tyle naiwni iż mu powierzyli swoje oszczędności.

Mój komentarz nie był do poszkodowanych Mołdawian ale do kato-naziolo-buraków - którzy zamiast się rozwijać szukają winnych poza samym sobą, bo jest to łatwiejsze.

Bardzo dobre słowo "podejrzany". W polsce też było wielu podejrzanych geszefciarzy a to Roman Kluska a to Grzegorz Ślak. Podejrzany jeszcze z mołdawii nie prysnął a mając Bilion dolarów jest to drobnostka. Czyli są trzy możliwości
1) Jest niewinny i tej kasy nie ma, a cała sprawa jest dęta (Roman Kluska, Grzegorz Ślak)
2) Jest winny ale wielu innych na wysokich stołkach, którzy mieli pilnować aby tacy jak on nie działali wzieło szmal i go kryją.
3) Jest bezdennie głupi - co jest zupełnie przeciwne narracji o sprytnych żydach wykorzystujących gojów. Zresztą będąc bezdennie głupim nie ukradnie się 1b dolarów.



>Co do roli Żydów wtego typu aferach - jest ona wybitna. Jest na to całe mnóstwo wiarygodnych źródeł i materiałów. Każda większa afera lub nowożytny kryzys gospodarczy odbywał się przy znaczącym albo dominującym ich udziale i odpowiedzialności - co zważywszy na małą liczbę ich populacji zadziwia i skłania do stawiania określonych konkluzji. Nie chcę się ropzisywać w tej chwili szerzej na ten temat - bo jest to materiał na odrębny wątek

Taaak i wracamy do postu 1. Wszystkiemu winni żydzi tak jak na pogadanach duszpasterstwa burako-kato-naziolskiego ksiadz dobrodziej opowiadał. Zgodnie zreszta z tym co w ich wielkim planie przejęcia swiata , z wielką ofiarnością wykradzinym przez carska ochrane napisona pod ogólnym tytułem: "Protokoły mędrców syjonu"
30-07-2015 11:14 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)język nienawiści?
"Wszystkiemu winni żydzi tak jak na pogadanach duszpasterstwa burako-kato-naziolskiego ksiadz dobrodziej opowiadał".

Cokolwiek ów ksiądz na owych pogadankach opowiadał, najpewniej nie używał języka tak wielce rynsztokowego jakim jest pański język. Kilkakrotnie w swojej ostatniej wypowiedzi posłużył się Pan określeniem "burako - kato - naziole" w rożnorakim kontekście. Fakt ów jest wielce wymowny i jeżeli wymaga komentarza, to tylko takiego, iż poziomem swoich wypowiedzi przewyższa Pan najgorszych antysemitów, których Pan tak bardzo krytykuje. Czy aby więc przypadkiem nie wylało się Panu dziecko z kąpielą?
Tytułem przykładu i porównania zamieszczam pod spodem fragmenty wypowiedzi niechętnego Żydom księdza rzymskokatolickiego z 19 wieku - zaczerpniętych z opracowania do którego podaję link weryfikujący - , w której odnosi się on do relacji polsko - żydowkich w galicyjskim Tyczynie:

"Szczególnie często dowodzi tego część kroniki autorstwa księdza Leopolda Olcyngiera, z której pochodzi większość interesujących nas fragmentów. Już w notce z 1849 roku wymienia zestaw zarzutów wobec tyczyńskich Żydów oraz wobec Żydów w ogóle. Pisze o ich nierównym, lepszym traktowaniu przez austriacką administrację: "Chociaż tylko 120 spisanych naliczyłem ich jednak przeszło 500. Pytam się zatem, co za przyczyna, że nie wszyscy są konskrybowani? - Dwie przyczyny podaję: 1. Wykręty żydowskie mające wszelkie pobłażanie pod rządem Austry-ackiem. 2. Przekupstwa Urzędników, którzy łapowe biorąc od Żydów milczą na wszystko złe, co sobie Żydkowie pozwalaią, a w najmniejszej sprawie bronią ich, chrześcijan swoich potępiają". Wspomina o ich roli w szerzeniu alkoholizmu: "Najgorsi szynkarze odwodzący ludzi od trzeźwości pobożności". W końcu dotyka problemu masowego wykupywania ziemi przez Żydów: "Wsie po największej części w całej prawie okolicy trzymaią w posesji Żydkowie. Nawet o hańbo! Tyczyn nasz - Wolno im teraz dobra nabywać. Wkrótce obsiądą urzędy i posady urzędnicze, będą kolatorami Kościołów katolickich itd. Wszystkie przywileje dla nich pod rządem katolickim". Wraz z rokiem 1865 ks. L. Olcyngier zanotował kolejne warte zacytowania słowa. Tym razem ubolewa nad żydowskim sprytem i oszustwami w interesach: "Żydostwo coraz bardziej występuje z ukrytą swoją obłudą przeciw katolikom. Podchodzą ich w wszystkich kupnach i sprzedarzach. Gdzie tylko poczują jaki grajcar - bodaj u sługi, wypożyczą, zarwią i nieoddadzą. Pragną rozpoić cały naród, a gdzie im kto stawia opór, umieją się zemścić. (...) Smutne to kiedyś w latach późniejszych będą starcia i pewnie krwawe - przewidzieć można. Chrześcianie prostoduszni rozprawiają o filantropii i równouprawnieniu Żydów, nie bacząc, że ci ostatni zaprzysiężonemi są Chrześcian nieprzyjaciółmi, i nic przy uczciwości utrzymać ich nie potrafi. Patrząc na to wszystko co się dzieje nie ma co świata tego żałować"

Przyzna Pan, iż język owego duchownego - jakkolwiek bardzo niechętny Żydom - nie stoczył się do szamba z określeniami typu" "burako - kato - naziole"?

rocznikpod(*)-c5barc3b3dec582-i-relacji.pdf
27-07-2015 22:01 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)Odp: Tym razem pogromu nie było
>Ich skala nie jest oczywista na pierwszy rzut oka tylko dlatego, że wstyd przyznawać się otwarcie do buractwa i kołtuństwa pod własnym nazwiskiem.

Komu wstyd temu wstyd. Radio Maryja ostatnio złagodniało, ale przez x lat waliło (otwartym tekstem, bezkarnie i przy poklasku sporej części społeczeństwa) teksty z których spora część nadawała się do prokuratury (która BTW wymyślała niezłe sztuczki jak się tylko tym problemem nie zajmować). Kandydat na prezydenta Grzegorz Braun też nie wygłaszał swoich poglądów anonimowo (swoją drogą, dziwne połączenie - takie nazwisko plus ultrapolskie poglądy).
Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów)
(zablokowany)
Google translate:

Prowadziłem wykład o Żydzi dla uniwersytet w Nigeria to ja wiem bardzo dużo o temacie.
Żydzie w stereotypie w Europa i w Al-Qur'ān jest taki sam.
Kolega z Polski przysłał mi pomoc cytaty- opinia o Żydzi na całym świecie:


"Już doradcy i przyjaciele króla Antiocha radzili królowi, by wytępił naród żydowski do szczętu, gdyż żydzi, jako jedyny naród na świecie, opierali się wszelkiemu zmieszaniu się z innymi narodami. Uważali wszelkie inne narody za wrogów swoich i przenosili nienawiść tą, jako dziedzictwo na dalsze pokolenia. Księgi ich święte, zawierają wrogie dla całej ludzkości i niesprawiedliwe przepisy."

Diodor

"Prawa żydowskie stoją w sprzeczności do praw wszystkich innych narodów. Pogardzanym jest u nich wszystko, co dla nas jest święte i odwrotnie: miłe jest wszystko, co w nas obrzydzenie wzbudza. Żyją ściśle zespoleni, wspierając się nawzajem, nienawidząc natomiast obcych i rozkładając ich."

Tacyt

"Synagogi żydowskie są źródłem, skąd się rozchodzą prześladowania."

Tertulian

"Nigdy nie było pod słońcem narodu krwi rządniejszego i mściwszego niż ci, którym się zdaje, że są narodem przez Boga wybranym, aby obowiązani byli i musieli mordować pogan. Największą rzeczą, jaką spodziewają się od swego mesjasza, jest to, że powi­nien swym mieczem wymordować i zatracić cały świat. Żyd, to jest serce żydowskie, jest drewniano - kamienno - diabelsko - stalowo twarde, niczym niewzruszalne...(...) Potrzeba zakazać wszelkiej lichwy i odebrać im wszelki majątek, klejnoty, złoto i srebro, bo wszystko, co posiadają, ukradli swoim rozbojem lichwiarskim, bo w inny sposób żyć nie umieją (...)Bogacą się naszym potem i naszą krwawicą, my stajemy się coraz biedniejsi wskutek wyzysku. Wysysają nas jak pijawki, jak zmora leżą nam na piersiach te próżniacze szelmy i leniwce. Te brzuchacze chlają i żrą i dobre czasy spędzają w naszym domu, za to wszystko bluźnią jeszcze Panu Jezusowi, Kościołom, książętom i nam wszystkim grożą i życzą śmierci i wszelkiego nieszczęścia."

Święty Tomasz z Akwinu

"Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych."/ "To zawsze czolgajace sie i zamkniete w sobie plemie nieznosne dla innych narodów, zwierzeco je nienawidzi i jest slusznie przez nich nienawidzone".

Giordano Bruno

'Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestie wygnania ich !Kwestie rozstrzygająca miedzy życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczna choroba ,spokojem i nieustanna gorączka społeczna".

Franciszek Liszt

Bardzo dokładnie odpowiedział na pytanie pana naukowiec racjonalista:

"Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw: albo muszą pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez całą ludzkość ". / "Znajdziecie w Żydach jedynie niedouczony i barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których Żydzi się bogacą" / "Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stał się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości."

"Żydzi są najbardziej nienawistnym i najbardziej haniebnym ze wszystkich małych narodów".


Voltaire

Niegodziwosc tego narodu uzbrojona najgorszymi wszelkiego rodzaju sposobami do tego doszla, iz zagraza wspolnemu naszemu dobru" / "Wreszcie poznalismy dostatecznie i zbadali jak nienawistnie odnosi sie ten przewrotny rodzaj do imienia Jezus, jak jest nieprzyjaznym dla wszystkich , ktorzy zaliczaja sie do tego imienia, jakimi wreszcie podstepami czyhaja na ich zycie".

papież Pius V



Al-Qur'ān to jest Prawda i potwierdzenie opinia:

"O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych"
(Al-Qur'ān, 5:51)

Antysemityzm to jest bardzo dobry dla Islam przyszłość w Europa.
Przyjmij służbę Proroka (al-Halaq hadin) i bądź silny przeciw Żydzi okupacja Dawlat Filasṭīn
Arminius (25555 punktów)Giordano Bruno!!!!!!!! Czy aby na pewno?
"Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych."/ "To zawsze czolgajace sie i zamkniete w sobie plemie nieznosne dla innych narodów, zwierzeco je nienawidzi i jest slusznie przez nich nienawidzone".

Giordano Bruno


Prawdziwie mnie Pan zaskoczyl. Nie znałem opinii Liszta i Bruna
Niech Pan potwierdzi, iż nie są to żadne fałszywki.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365