 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-11-2016 11:35 | Arminius (25555 punktów) | Pejsaty rzeźnik Najranu
1 na 1 | W filmie dokumentalnym BBC traktującym o szlaku kadzidlanym pt. "The Frankincense Trail" (szlak biegnący z obszarów Omanu, wzdluż M. Arabskiego, Czerwonego, do Petry, stąd odnogami do Damaszku i Gazy, skąd towary - kadzidło , myrra, asfalt - trafiały do Europy), prezenterka czyni w pewnym momencie uwagę, iż w jednej z jemeńskich miejscowości w 524 r. plemię jemeńskich Żydów o nazwie Himyar, ktoremu przewodził król Dhu Nuwas, postawiło mieszkańcom miejscowości jak wyżej - CHRZEŚCIJANOM - ultimatum, żądając konwersji na judaizm pod karą śmierci. Chrześcijanie odmówili - skutkiem czego do 20 tysięcy z nich zostało zamordowanych przez fanatycznych wyznawców judaizmu. Uwaga jak wyżej prezenterki wywołała oczywiście reakcję lobby żydowskiego (najpewniej w swej odmianie zwanej: the holocaust industry) . Pojawiły się zarzuty typu: a po co w filmie o kadzidlanym szlaku takie info o masakrze, że fakt maskary nie jest jednoznacznie potwierdzony, że podajrzane wielce jest to, iż Żydzi jak wyżej żądali konwersji - bo przecież Żydzi nie nawracają na judaizm, itp, itd. Gruntowna analiza problemu pokazuje jednak, iż fakt zapodany przez prezenterkę miał miejsce, a wojujący,nawracający mieczem i wycinający szeregi niewiernych judaizm - było to zjawisko powszechne w 6 wieku naszej ery. Ów Dhu Nuwas był krwawym żydowskim watażką ( być może konwertytą) który nie przebierał w środkach i ma na swym koncie wcale imponującą liczbę zmaskarowanych chrześcijan i zburzonych chrześcijańskich świątyń. Ze względu na obfite pejsy, będące wyrazem jego przywiązania do judaistycznje ortodoksji - został on obdarzony przydomkiem "pejsaty król" Zdarzenie zasygnalizowane w filmie jak wyżej, w następujący sposób przedstawia stosowny wątek w wikipedii: "Christianity must have been introduced into Najrān, as in the rest of South Arabia, in the 5th century AD or perhaps a century earlier. According to the Arab Muslim historian Ibn Isḥāq, Najran was the first place where Christianity took root in South Arabia. According to the contemporary sources, after seizing the throne of the Ḥimyarites, in ca. 518 or 523 Dhū Nuwās, a Jewish king, attacked the Aksumite (mainly Christian) garrison at Zafar, capturing them and burning their churches. He then moved against Najrān, a Christian and Aksumite stronghold. After accepting the city's capitulation, he massacred those inhabitants who would not renounce Christianity. Estimates of the death toll from this event range up to 20,000 in some sources; a surviving letter (where he is called Dimnon) written by Simon, the bishop of Beth Arsham in 524 AD, recounts Dhū Nuwās's persecution in Najrān (modern al-Ukhdūd in Saudi Arabia).[ The persecution is apparently described and condemned in the Qur'an (al-Buruj:4)." Warto podkreślić, iż maskara jak wyżej została - jak się uważa - opisana i ...potępiona w Koranie (al-Buruj:4) oraz że pejsaty rzeźnik Najranu ma...swoją ulicę w Jerozolimie. www.thejc.(*)bbc-over-jewish-massacre-claimen.wikipedia.org/wiki/Najranen.wikipedia.org/wiki/Dhu_Nuwas | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| ZaKotem (8733 punktów) | I co z owego historycznego wydarzenia wynika prócz oczywistej oczywistości, że Żydzi rządzący we własnym państwie niczym szczególnym nie roznili się od współczesnych im i późniejszych chrześcijan czy muzułmanów?
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | Otóż właśnie dokładnie to! | "I co z owego historycznego wydarzenia wynika prócz oczywistej oczywistości, że Żydzi rządzący we własnym państwie niczym szczególnym nie roznili się od współczesnych im i późniejszych chrześcijan czy muzułmanów?"
Właśnie dokładnie to, co jest zawarte w końcowym fragmencie pańskiej opinii - że się niczym nie rożnili od innych, czyli że jak im trzeba było - to mordowali ile wlezie. Teza jak wyżej - oczywista oczywistość - jest negowana przez lobby żydowsko - syjonistyczne ( szczególnie w odmianie : the holocaust industry), które forsuje masywnie tezę o Żydzie - wiecznej ofiarze, w celu dyskontowania tak fałszywie skonstruowanego stereotypu w polityce bierzącej. Bo jak wiadomo - ofiarze wolno więcej. Protesty o których w moim wątku ( i w podlinkowanym materiale ) nie wzięły się przecież out of the blue
|
|
|  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | Odp: Otóż właśnie dokładnie to! | >Właśnie dokładnie to, co jest zawarte w końcowym fragmencie pańskiej opinii - że się niczym nie rożnili od innych, czyli że jak im trzeba było - to mordowali ile wlezie. >Teza jak wyżej - oczywista oczywistość - jest negowana przez lobby żydowsko - syjonistyczne które forsuje masywnie tezę o Żydzie - wiecznej ofiarze,
Ilekroć oglądam polskie media lub czytam polskie podręczniki lub historyczne książki (zwłaszcza te polecane jako szkolne lektury) dochodzę do wniosku, że zupełnie inny naród jest narodem - ofiarą, nigdy nikomu nie zawinił a o swoją wolność walczył zawsze szlachetnie i wyłącznie broniąc się przeciw agresorom
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | bezkonkurencyjni? | "Ilekroć oglądam polskie media lub czytam polskie podręczniki lub historyczne książki (zwłaszcza te polecane jako szkolne lektury) dochodzę do wniosku, że zupełnie inny naród jest narodem - ofiarą, nigdy nikomu nie zawinił a o swoją wolność walczył zawsze szlachetnie i wyłącznie broniąc się przeciw agresorom".
Polacy też mają - jak każdy naród - rzecz jasna troche za uszami - ale przy Żydach wypadają cokolwiek jednak blado.
|
|
| | |  | 1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: bezkonkurencyjni? |
>Polacy też mają - jak każdy naród - rzecz jasna troche za uszami - ale przy Żydach wypadają cokolwiek jednak blado. >
Więc może to i dobrze, że jako naród nie sięgamy historią początków ery - nie mogliśmy rozrabiać, gdy było to modne.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | ZaKotem (8733 punktów) | >>Polacy też mają - jak każdy naród - rzecz jasna troche za uszami - ale przy Żydach wypadają cokolwiek jednak blado. >> >Więc może to i dobrze, że jako naród nie sięgamy historią początków ery - nie mogliśmy rozrabiać, gdy było to modne. Raczej historia nas nie sięga, bo ani nasi przodkowie sprzed X wieku, ani ich sąsiedzi nie byli piśmienni. Więc pewnie nigdy dokładnie się nie dowiemy, co wyprawiali wtedy, gdy rozrabianie było modne, ale jestem przekonany, że nie było to tylko wicie wianków i granie na gęślach.
|
|
| | | | |  | | szarley (54911 punktów) | >Raczej historia nas nie sięga, bo ani nasi przodkowie sprzed X wieku, ani ich sąsiedzi nie byli piśmienni. Więc pewnie nigdy dokładnie się nie dowiemy, co wyprawiali wtedy, gdy rozrabianie było modne, ale jestem przekonany, że nie było to tylko wicie wianków i granie na gęślach.
Można za to bez przeszkód dowiedzieć się tego co robili kiedy było nie tylko pismo ale nawet film. Wielu Polaków do dziś pewne łajdactwa pamięta, bo osobiście w nich (choć zazwyczaj pod przymusem) uczestniczyło. O ile wiele narodów ze swoją historią starało się chociaż rozliczyć, Polacy nadal uważają się jedynie za ofiary możniejszych, nigdy za współsprawców. W historii zaś bywa, że pysznią się gnębieniem ofiar jak Somosierrą
|
|
| oportunista (1711 punktów) | Odp: Pejsaty rzeźnik Najranu | " iż w jednej z jemeńskich miejscowości w 524 r" Samiuśka prawdę odkryli, zobacz a neta jeszcze nie było. No i w Koranie opisali, a popatrz, na tym forum są tacy co twierdzą, że święte piśmiona głupoty zawierają. No ale jeśli nawet to wszystko prawda, taka najprawdziwsza prawda, która wymiata tę gó... prawdę, to co z tego. Mało to się luda za przyczyną religii powyrzynało?
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | co prawda to prawda | >" No ale jeśli nawet to wszystko prawda, taka najprawdziwsza prawda, która wymiata tę gó... prawdę, to co z tego. Mało to się luda za przyczyną religii powyrzynało?
No właśnie i Żydzi jak widać też rżnęli na potęgę. Tylko tyle i aż tyle.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|