Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wasze obecne lektury

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
24-08-2020 18:38msyku (454 punktów)Wasze obecne lektury
Wróciłem na forum racjonalisty po dłuższej nieobecności. Ciekaw jestem co obecnie czytają uczestnicy forum. Pozwólcie, że zacznę

Obecnie czytam trzy książki, ponieważ w zwyczaju mam skakanie po lekturach:

1. Albert Einstein "Jak wyobrażam sobie świat" - kompilacja wywiadów, artykułów, listów otwartych genialnego fizyka. Przedstawiają jego sposób myślenia, filozofię, poglądy na różne sprawy. Polecam!

2. Howard Zinn "Ludowa historia Stanów Zjednoczonych" - książka przestawiające historię USA przez pryzmat ludu, zwykłych obywateli i mniejszości, a nie ośrodków władzy ekonomicznej i politycznej. Świetna lektura. Polecam!

3. Noam Chomsky "Optimism over despair" - zbiór wywiadów z Noamem Chomskim na najróżniejsze tematy polityczne. Chomsky ba interesujące podejście do wielu tematów. Również polecam.

Zatem - jakie książki obecnie czytacie? Co polecacie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54911 punktów)
>Zatem - jakie książki obecnie czytacie? Co polecacie?

Rodziewiczówna "Lato leśnych ludzi"
Tove Jansson "Trollvinter"



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-08-2020 09:51 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)najlepsza
>>Zatem - jakie książki obecnie czytacie? Co polecacie?
>Rodziewiczówna "Lato leśnych ludzi"

Najlepsza z jej książek, zawierająca zadziwiająco głębokie, ekologiczne wątki - zważywszy na czas jej powstania.
Czy pana zdaniem Rodziewiczówna była lesbijką typu butch?
hanging_bishop (1112 punktów)Odp: Wasze obecne lektury
"Polska naszych marzeń" Jarosław Kaczyński
"Mein Kampf" Adolf Hitler
24-08-2020 21:57 
 Ocena 1 na 1
msyku (454 punktów)
>"Polska naszych marzeń" Jarosław Kaczyński
>"Mein Kampf" Adolf Hitler

Która z nich jest bardziej radykalna?...

Mówiąc poważnie to czytałem "Polskę naszych marzeń", całkiem dobra książka. Nie znalazłem tam żadnych poglądów faszystowskich, które próbuje się Kaczyńskiemu przypisać.

Prowadzę bloga filozoficznego: filozofia.blog
okragly (21676 punktów)
> Ciekaw jestem co obecnie czytają uczestnicy forum.
nie czytam, szukam źródła czystego, a nie patoelit

>Obecnie czytam trzy książki, ponieważ w zwyczaju mam skakanie po lekturach:
>1. Albert Einstein "Jak wyobrażam sobie świat" - kompilacja wywiadów, artykułów, listów otwartych
>genialnego fizyka. Przedstawiają jego sposób myślenia, filozofię, poglądy na różne sprawy. Polecam!
>2. Howard Zinn "Ludowa historia Stanów Zjednoczonych" - książka przestawiające historię USA przez
>pryzmat ludu, zwykłych obywateli i mniejszości, a nie ośrodków władzy ekonomicznej i politycznej.
>Świetna lektura. Polecam!
>3. Noam Chomsky "Optimism over despair" - zbiór wywiadów z Noamem Chomskim na najróżniejsze tematy
>polityczne. Chomsky ba interesujące podejście do wielu tematów. Również polecam.
Słuchałem twojej rozmowy na YT o w.w. książkach gdzie powiedziałeś że Chomsky jest anarchistą, ja to odkryłem niedawno u siebie, aż założyłem temat www.racjonalista.pl/forum.php/s,798067

szukanie raju, moim celem
25-08-2020 10:39 
 Ocena 1 na 1
msyku (454 punktów)
> Słuchałem twojej rozmowy na YT o w.w. książkach gdzie powiedziałeś że Chomsky jest anarchistą, ja to odkryłem niedawno u siebie, aż założyłem temat www.racjonalista.pl/forum.php/s,798067

Chomsky ma nawet książkę "On anarchism", która składa się z kilku artykułów i wywiadów, gdzie mówi o tym dlaczego jest anarchistą, czym jest anarchizm i jaką z jego form preferuje. Polecam, ale książka nie jest jeszcze wydana w języku polskim.

Nie znam obecnie innego, znanego intelektualisty, który miałby poglądy anarchistyczne. Chomsky jest w tym zupełnie odosobniony, jeśli chodzi o główny nurt.

Jeśli chodzi o polskie książki to są "Szkice z dziejów anarchizmu", podobno bardzo dobre, które omawiają dzieje myśli anarchistycznej.

Prowadzę bloga filozoficznego: filozofia.blog
Gigo (484 punktów)
> Co polecacie?

Kathryn Schultz "Być w błędzie"

Dla każdego myślącego, a OBOWIĄZKOWO dla dyskutantów, komentatorów i polemistów.
Michał Sykutera (454 punktów)
>> Co polecacie?Kathryn Schultz "Być w błędzie"
>Dla każdego myślącego, a OBOWIĄZKOWO dla dyskutantów, komentatorów i polemistów.
>
Czy ta książka jest dobra? Słyszałem mieszane opinie m.in. że nudna i mało odkrywcza.

Prowadzę bloga filozoficznego: filozofia.blog
25-08-2020 19:29 
 Ocena 1 na 1
Gigo (484 punktów)
Nie roszczę sobie kompetencji do recenzji, ani nie reklamuję towaru do sprzedaży. Pytałeś o polecenia - bardzo polecam.

"Najlepszą próbą budyniu, jest zjedzenie budyniu".
-jad- (18783 punktów)
Wojna makowa. Czytam ją prawie od początku roku, bo jakoś w miarę czytania osłabł mój entuzjazm.

Poza tym Dumbo, Fisia i Lusia, Moje pierwsze wiersze itp
Kraina martwej ziemi- to mi się ostatnio podobało. Bajka dla młodzieży i dorosłych, którą miło mi się czytało.
28-08-2020 08:06 
 Ocena 1 na 1
Konowal (6291 punktów)
>Wojna makowa. Czytam ją prawie od początku roku, bo jakoś w miarę czytania osłabł mój entuzjazm.
Niezła ale jakoś też po recenzjach wydawało mi się że będzie ciekawsza.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365