Racjonalista - Strona głównaDo treści
pożar w burdelu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
27-10-2023 14:32haish (2904 punktów)pożar w burdelu
www.msn.co(*)eb9c468499ee1d7dd73c2f3f&ei=10

"U Pana Boga za piecem" 'ekumenizm' powoli idzie się 'jeba$'.

Powyższe zdarzenia pokazują wyraźnie, że rozdział duchowieństwa od władzy świeckiej jest nieunikniony i nieuchronny. Mieszanie się hierarchii tworów wyznaniowych w państwowość jakiegokolwiek kraju w XXI wieku przynosi opłakane skutki i wynika z tego konflikt interesów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
W Polsce jeszcze długo KrK nie będzie czymś zewnętrznym wobec państwa, wystarczy włączyć telewizor czy radio i policzyć ile jest wiadomości i relacji oraz programów związanych z kościołem także seriali i nie mówię tu o TV Trwam czy Radio Maryja.
Był kiedyś taki dowcip.
Ktoś ogląda telewizję i widzi:
Kanał 1- ziarno
2- transmisja mszy
3- relacja z pielgrzymki
4- rekolekcje
5- kościół i świat
a na, 6- ksiądz kiwa palcem mówiąc :"ja ci k***a po przełączam !".

Żadna uroczystość państwowa a nawet szkolna "nie może" się obejść bez obecności kleru, polskie wojsko ma obecnie 187 kapelanów i jest to naszybciej się rozwijająca formacja "wojskowa", w której sutannowi zarabiają też najlepiej od. 6000 do ponad 10.000 zł/mieś. A stopień "wojskowy" otrzymują też nie za umiejętności lecz za pozycję w kościele. Taka tu panuje "świeckość".
Oczywiście że kler zawsze szukał tylko swojego interesu nie bacząc na interes państw w którym pasożytował. Było kiedyś takie czasopismo atyklerykalne:"Fakty i Mity" - opisywano w nim pazerność kleru i jego powiązania z władzą, co oczywiście miało swoje przełożenie w finansowaniu kościoła. Najbardziej rażącą sprawą było przekazywanie KrK działek (ziem) pod zabudowę itd. z 99% bonifikatą czyli za zaledwie 1% wartości rynkowej. Wiadomo też że pedofile wśród ksieży raczej nigdy nie trafiali na salę sądową i do więzienia - dostawali "za karę" przeniesienie do innej parafii gdzie ich nikt nie znał.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ktoś ogląda telewizję i widzi:
>Kanał 1- ziarno
> 2- transmisja mszy
> 3- relacja z pielgrzymki
> 4- rekolekcje
> 5- kościół i świat
>a na, 6- ksiądz kiwa palcem mówiąc :"ja ci k***a po przełączam !".

>Było kiedyś takie czasopismo atyklerykalne:"Fakty i Mity" - opisywano w nim pazerność kleru i jego powiązania z władzą, co oczywiście miało swoje przełożenie w finansowaniu kościoła. Najbardziej rażącą sprawą było przekazywanie KrK działek (ziem) pod zabudowę itd. z 99% bonifikatą czyli za zaledwie 1% wartości rynkowej. Wiadomo też że pedofile wśród ksieży raczej nigdy nie trafiali na salę sądową i do więzienia - dostawali "za karę" przeniesienie do innej parafii gdzie ich nikt nie znał.

A Ty jako obraz wybierzesz dla siebie?

Taki, którym ludzie razem śpiewają, trzymają się za ręce, marzą o raju i wierzą, że po śmierci będą żyć w sprawiedliwym i obfitym świecie czy taki rzeczywisty, w którym człowiek buduje swój dobrobyt na karku drugiego człowieka, jest wobec innych ludzi zupełnie bezwzględny i traktuje ich jak zwierzęta hodowlane?

Ludzie potrzebują religii, bo rzeczywistość jest nie do zniesienia.

Religie modyfikują ludzi na tych lepszych dla siebie, na tych o większej skłonności do współpracy, większej dbałości o innych, większej akceptacji dla swojej roli w społeczeństwie.

Księża w tym wszystkim mają drugorzędne znaczenie, bo pierwszorzędne znaczenie ma ideologia, która opanowuje mózg i zmienia charakter jednostki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-11-2023 10:20 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Jaki obraz świata ? Taki w którym słowa: "Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe - czyń tak jak chcesz aby i tobie czyniono" nie są pustymi frazesami.
Wszelkie religie to tylko rytuały, obrzędy i kult jakiegoś bóstwa a wszystko to BEZ ZNACZENIA.
>Ludzie potrzebują religii bo rzeczywistość jest nie do zniesienia.
Wcale nie.. to oni tworzą tą rzeczywistość jak i swoje religie, czyli jednocześnie problem i infantylne wyobrażenia o zaświatach i "nagrodzie" za dobre życie.
A prawda jest taka, że żyjemy tu i teraz i tylko tu może być raj lub piekło, lecz zatwardziałość, arogancja i ignorancja nie pozwala ludziom zobaczyć prawdy którą jest miłość, czyli stan umysłu pozwalający sprawić że sprawiedliwość, wolność i dobro nie są tylko hasłami na ustach filozofów.
Gdyby jakakolwiek religia miała pozytywny wpływ na jej wyznawców to nigdy nie dochodziłoby do wojen religijnych nie mówiąc o całej reszcie występków i zbrodni.
Czy myślisz że ten biblijny Jezus budował wokół siebie kult religijny ? Otóż nie. On starał się wytłumaczyć ludziom, że ciało człowieka jest świątynią w której "mieszka boskość" - żródło stworzenia. I cały kult należy kierować do wnętrza. A aby trzcić boskość w sobie nie potrzebujesz niczego na zewnątrz albowiem to Ty sam jesteś światynią, bogiem i wiernym w jednej osobie. I gdyby ludzie zdołali to zrozumieć to całe zło świata znikłoby w jednej chwili.
Oto dlaczego żadna religia nic dobrego nie wniosła ani nie zmieniła świata na lepsze. Bo są one złotym cielcem do którego "wierni" biją pokłony.
12-11-2023 13:38 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I gdyby ludzie zdołali to zrozumieć to całe zło świata znikłoby w jednej chwili.

Tzw. "zło" ma ważną funkcję.
Zło jednego jest dobrem drugiego.
Ktoś musi być pożarty, żeby ktoś mógł się nazrec.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ktoś musi być pożarty, żeby ktoś mógł się nazrec.
>

Wojna w domenie finansów, która toczy się 24H 365 dni w roku, spowodowała, że 10 listopada Agencja Moody's obniżyła perspektywę ratingu kredytowego USA do "negatywnej" w związku z niezadowoleniem z Waszyngtonu.

Ten co się tuczy pożerając innych zaczyna chudnąć.
13-11-2023 10:37 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Tzw. "zło" ma ważną funkcję.
>Zło jednego jest dobrem drugiego.
Czy zatem zbrodniarze, przestępcy i zwyrodnialcy są usprawiedliwieni ? Przecież oni tylko pragną dla siebie dobra, gwałcąc, rabując, bijąc i maltretując..
Zło nie ma żadnej funkcji - czyny wyrządzające krzywdę są kamieniem u nogi także dla krzywdzicieli, hamując postęp na drodze do powszechnej szczęśliwości. Gdy jeden naród napada na drugi by mu coś odebrać oba na tym wiele tracą, gdy zamiast walczyć podejmują dialog i współpracę wszyscy zyskują. Pomyśl na jak wysokim poziomie była by już ziemska cywilizacja gdyby nie te wszystkie pasożyty z którymi trzeba się wciąż użerać - ją uwsteczniający ?
Zdobywanie pokarmu kosztem czyjegoś życia (rośliny czy zwierzęcia) nie jest złem lecz naturalną koniecznością, tak skonstruowany jest świat który wedle kreacjonistów został przez "Boga" stworzony a zatem ów "Bóg" wiedział, że to jest dobre bo inaczej wymyśliłby istoty karmiące się światłem czy inną energią. Oczywiście zjadanie ofiary żywcem jak to robi wiele zwierząt np. wszystkie ptaki lub niedźwiedzie budzi pewne uzasadnione współczucie i wątpliwości ale co zrobić - tak już jest.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czy zatem zbrodniarze, przestępcy i zwyrodnialcy są usprawiedliwieni ?

Nie ma żadnej sprawiedliwości uniwersalnej są za to agresywne reakcje obronne, do których należy zaliczyć również zemstę.

Ktoś kto napada na ganizdo pszczół, żeby pszczoły okrasc, musi się liczyć z agresywną reakcją obronną.

W stosunkach międzyludzkich jest podobnie.

Tyle spotka Cię sprawiedliwości w życiu ile jej sobie z agresją wywalczysz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)




>Tyle spotka Cię sprawiedliwości w życiu ile jej sobie z agresją wywalczysz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tyle spotka Cię sprawiedliwości w życiu ile jej sobie z agresją wywalczysz.

Myślę, że te wilki symbolizują tzw. imperia, hegemonow, dominantow a owca jednostki słabe i uległe.

Tez jestem zwolennikiem dostępu słabych do broni i stworzenia im możliwości zbrojenia się po zęby aby każdy kto tylko chce i potrzebuje miał wielką giwere a domu, która jednym strzałem straca łeb.

Sam nie chcę posiadać broni i do niczego jej nie potrzebuję, jakoś poradzę sobie bez niej albo nie, ale wg mnie każdy najemny robol, pracujący i żyjący na cudzym winien mieć w życiu chociaż pistolet i ostrą amunicję aby nikmu nie strzeliło do glowy, żeby go oszukać okraść i wyzyskać, bo wtedy pierwszy strzał w głowę pociągnie za sobą drugi.

Jestem gorącym zwolennikiem dostępu do broni.
Każdy człowiek, który nie złamał prawa ma automatycznie również prawo do karabinu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>

>Myślę, że te wilki symbolizują tzw. imperia, hegemonow, dominantow a owca jednostki słabe i uległe.
>

Te cwane wilki tak działają, że prostakom się wydaje, ze one się bronią przed owcą.
Wilki niosą owcom "wolność" i "demokrację".
Wilki tak oprawiają szare komórki owcom, że w rzeźni nie słychać jęku. Owce do swoejgo końca są w świetnym humorze.

en.wikipedia.org/wiki/Peter_Singer

" Głód, zamożność i moralność ", w którym stwierdza, że ​​obywatele bogatych krajów są moralnie zobowiązani do przekazywania przynajmniej części swojego dochodu do dyspozycji organizacjom charytatywnym pomagającym ludziom globalni biedni. Popiera to za pomocą "analogii tonącego dziecka", która stwierdza, że ​​większość ludzi uratowałaby tonące dziecko ze stawu, nawet gdyby oznaczało to zniszczenie ich drogich ubrań, dlatego wyraźnie cenimy życie ludzkie ponad wartość naszego materiału dobytek. W rezultacie powinniśmy wziąć znaczną część pieniędzy, które wydajemy na nasz majątek i zamiast tego przekazać je na cele charytatywne.
Od listopada 2009 roku Singer jest członkiem Giving What We Can , międzynarodowej organizacji, której członkowie zobowiązują się do przekazywania co najmniej 10% swoich dochodów na rzecz skutecznych organizacji charytatywnych.


en.wikipedia.org/wiki/Giving_What_We_Can
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> powinniśmy wziąć znaczną część pieniędzy, które wydajemy na nasz majątek i zamiast tego przekazać je na cele charytatywne.

To brzmi jak podatek od własności na rzecz gwarantowanego dochodu ludzi bez posiadłości.

>Od listopada 2009 roku Singer jest członkiem Giving What We Can , międzynarodowej organizacji, której członkowie zobowiązują się do przekazywania co najmniej 10% swoich dochodów na rzecz skutecznych organizacji charytatywnych.

Pomysł nie jest nowy
pl.m.wikipedia.org/wiki/Dziesięcina

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>> powinniśmy wziąć znaczną część pieniędzy, które wydajemy na nasz majątek i zamiast tego >>przekazać je na cele charytatywne.

>To brzmi jak podatek od własności na rzecz gwarantowanego dochodu ludzi bez posiadłości.

To nie ma nic wspólnego z podatkiem od własności na rzecz gwarantowanego dochodu ludzi bez posiadłości.
Dobrze, że są ludzie, którzy dobrowolnie przekazują część swoich pieniędzy organizacjom, które zajmują się darmowym przekazywaniem ludziom cywilnych technologii i umiejętności radzenia sobie w życiu.
Polak przyłączył się do bandy, która wykorzystuje technologię wojskową do mordowania i okradania słabszych.

>>Od listopada 2009 roku Singer jest członkiem Giving What We Can , międzynarodowej organizacji, >>której członkowie zobowiązują się do przekazywania co najmniej 10% swoich dochodów na rzecz >>skutecznych organizacji charytatywnych.

>Pomysł nie jest nowy
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Dziesięcina
>

To nie ma nic wspólnego z dziesięciną.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrze, że są ludzie, którzy dobrowolnie przekazują część swoich pieniędzy organizacjom, które zajmują się darmowym przekazywaniem ludziom cywilnych technologii i umiejętności radzenia sobie w życiu.

Wpierw Ci sami ludzie wykorzystują prawo własności do osiągnięcia dochodów pieniężnych, w tym prawo do przymusowej egzekucji np. czynszu, dzierżawy, licencji, długu. Łaski nie robią. Zrobią z użyciem przemocy egzekucyjnej z innych biedaków to w reakcji biedacy zrobią im taką rewolucję w prawie własności, że się zdziwią.

To nie jest żadna łaska, że innego człowieka traktujesz dobrze.
Potraktuj go źle i miej jego potrzeby za nic a szybko dowiesz się co znaczy wróg.

>Polak przyłączył się do bandy, która wykorzystuje technologię wojskową do mordowania i okradania słabszych.

Z moich doświadczeń wynika, że Polacy emocjonalnie reagują na krzywdę ludzką i z poświęceniem angażują się w pomoc. Nie przejawiają agresji wobec słabszych, nie wyzyskują uległych, może dlatego też nigdy nie mieli żadnych kolonii.

Nie rozumem dlaczego chcesz Polakom zaszczepić poczucie braku wartości?
Sadzisz, że wtedy staną się bardziej ulegli?
Myślę, że to jakaś trauma po upadku komunizmu związana z tym, że to w co wierzyłeś zostało przedstawione przez kolejne pokolenia jako największe zło.

Taka prezencja komunizmu jest fałszywa, wiem to na pewno.
W komunie było pełno zerowych i pragnących życia ludzi. Samo to świadczy, że komunizm nie mógł być tylko zlem.

>>>Od listopada 2009 roku Singer jest członkiem Giving What We Can , międzynarodowej organizacji, >>której członkowie zobowiązują się do przekazywania co najmniej 10% swoich dochodów na rzecz >>skutecznych organizacji charytatywnych.
>>Pomysł nie jest nowy
>>pl.m.wikipedia.org/wiki/Dziesięcina
>>
>To nie ma nic wspólnego z dziesięciną.

Dawniej kościół był organizacją pomocową i podnosił z upadku ludzi, na których pozostali mieli całkiem wyjebane.

Teraz funkcje kościoła przejęły organizacje, które nie kręcą się już wokół boga ale funkcja dziesięciny pozostaje taka sama.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Z moich doświadczeń wynika, że Polacy emocjonalnie reagują na krzywdę ludzką i z poświęceniem >angażują się w pomoc. Nie przejawiają agresji wobec słabszych, nie wyzyskują uległych, może >dlatego też nigdy nie mieli żadnych kolonii.
>

Z mojej wiedzy historycznej wynika, że jest odwrotnie.

ciekawostk(*)20/pogrom-lwowski-w-1918-roku/

W listopadzie 1918 roku we Lwowie doszło do pogromu ludności żydowskiej. Falę rabunków, podpaleń i morderstw Żydów zapoczątkowali Polacy.

Żydzi niemieccy opracowali plan stworzenia potężnej komunistycznej Europy. Pierwszy etap tego planu, zdobycie rosyjskiej bazy surowcowej już się powiódł. Temu planowi przeciwstawiali się: Żydzi amerykańscy z Bernardem Baruchem, Brytyjczycy i Francuzi. Polaków użyli do mordowania Żydów a potem Niemców. Brytyjski agent Dmowski, bez problemów, nakłonił polskich "katolików" do mordowania Żydów.
Z doświadczenia wiem, że Polacy nie mogą pojąć, czym sobie zasłużyli na to, że ich sąsiedzi, i nie tylko, nie lubią. Polacy lubią płakać i mieć pretensje do tych, co im sprawili lanie na które sobie zasłużyli. Polak ze światową bandą: znowu wojuje, znowu będzie miał pretensje, znowu będzie chciał odszkodowania.
Hamerlik masz na pewno wizje, że to na nas napadają ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik masz na pewno wizje, że to na nas napadają ??

Mam taką wizję, ze dokonujesz wyraźnych podziałów ludzi przypisując jednej stronie dobro a drugiej zło co juz jest zaczynem wojny.

Niestety ja też to robię, przy czym u Ciebie podziały są narodowe a u mnie kapitałowe czy szczególniej w prawie własności.

Też zaczynam jakąś tam wojnę.

Z jednej strony zdaję sobie sprawę z własnej radykalizacji a z drugiej strony co mam z nią niby zrobić?

Coś jednak z tym robię, kwestionuję własne emocje, bo wiem, że budują fałszywy rzeczywistości.

Jakbyśmy się wszyscy wzajemnie nienawidzili nigdy nie można zakwestionować respektu i współpracy.
Nienawidzmy się ale mimo to reapektujmy się nawzajem i podejmujmy działanie dla wspólnego dobra. Kwestionujmy zawsze własne negatywne emocje a kiedyś może pojawia się dobre albo nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Mam taką wizję, ze dokonujesz wyraźnych podziałów ludzi przypisując jednej stronie dobro a >drugiej zło co juz jest zaczynem wojny.
>

Chińczycy planują stworzyć Jedwabny Szlak i ci co załapią się na chińska inwestycję mają pewne utrzymanie na lata.
Nas Żydzi amerykańscy odsunęli od tej okazji a sami się mizdrzą do Chińczyków.

pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_z_San_Francisco

Traktat z San Francisco - traktat pokojowy podpisany 8 września 1951 r. w San Francisco pomiędzy Japonią i częścią krajów, przeciwko którym kraj ten walczył w II wojnie światowej, a także państwami trzecimi i jej sojusznikami.

Bernard Baruch zabronił zaprosić na tą konferencję przedstawicieli Chin. Z tego powodu delegacja z Polski i Czechosłowacji odmówiła podpisania traktatu.

Dzisiaj Żydzi amerykańscy zaprosili Chińczyków do San Francisco.

abcnews.go(*)k-san-francisco-apec-104838806

Hamerlik musisz pojąć, że musimy walczyć o swój interes.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Mam taką wizję, ze dokonujesz wyraźnych podziałów ludzi przypisując jednej stronie dobro a >drugiej zło co juz jest zaczynem wojny.
>>
>Chińczycy planują stworzyć Jedwabny Szlak i ci co załapią się na chińska inwestycję mają pewne utrzymanie na lata.

No handlu bym nie odmówił i zastanawiam się co w tym kontekście z Rosją.
Czy można handlować z tymi, którzy nawalają a tym samym czasie rakietami w ludzi?
Już pomijając wizje jakie towarzyszą atakowi zwanemu obroną.
Jak współpracować z ludzmi, których się nienawidzi a przynajmniej chwilowo?
W syndromie sztokholmskim?

pl.m.wikipedia.org/wiki/Syndrom_sztokholmski

Polacy popełnili błąd, przestali rozmawiać z Rosjanami.
Zawsze trzeba rozmawiać i to uczciwie nawet wtedy kiedy taka rozmowa jest bardzo nieprzyjemna przez różnice uczuć, wierzeń, myśli, intencji, celów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Polacy popełnili błąd, przestali rozmawiać z Rosjanami.
>

Polaków wytresowali Żydzi i używają. Chińczycy nie mają charakteru by się bronić. Żeby się bronić trzeba strzelać do otumanionych istot. Kiedyś Amerykanie nawet bronili Chińczyków, ale te czasy minęły i dzisiaj jest odwortna sytuacja.
Rosjanie mają wielowiekową wprawę w bronieniu swojej ojczyzny. Duet Chiny Rosja jest nie do pokonania przez żydów amerykańskich.
Żydzi amerykańscy bez skrupułów wymordowali Żydów komunistów i zniszczyli powstającą potężną komunistyczną Europę. Z Żydami amerykńskimi nie ma żartów. Mają broń atomową i mogą jej znowu użyć. Mają agenturę po całym świecie. Jak dasz sobie zainstalować "demokrację", to potem na wieki możesz wybierać pomiędzy żydowskimi agentami. Chińczycy tworzą drogi transportu swojego towaru a Rosjanie będą ich bronić.


fakehunter(*)69-d6b6-4f9a-8ae9-875b56a12758

Czy Strefa Gazy jest niszczona, bo Izrael i USA chcą przeprowadzić przez ten obszar kanał łączący morza Śródziemne i Czerwone?



Kanał Sueski teraz jest kontrolowany przez: Egipt, Chiny i Rosję. Nie jest w stanie obsłużyć rosnącego przepływu towarów. Jedni ułatwiają transport a inni go blokują.
Tych co dali sobie zainstalować u władzy agenturę Żydów amerykańskich i ich bazy wojskowe szlaki transportowe z Azji ominą.
Elasp (6859 punktów)
>>Polacy popełnili błąd, przestali rozmawiać z Rosjanami.
>>
>Polaków wytresowali Żydzi i używają. Chińczycy nie mają charakteru by się bronić. Żeby się bronić trzeba strzelać do otumanionych istot. Kiedyś Amerykanie nawet bronili Chińczyków, ale te czasy minęły i dzisiaj jest odwortna sytuacja.
>Rosjanie mają wielowiekową wprawę w bronieniu swojej ojczyzny. Duet Chiny Rosja jest nie do pokonania przez żydów amerykańskich...

Czy zalecałbyś osiedlenie się w Rosji? Co może zyskać człowiek, który chciałby się przenieść do Rosji z USA?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co może zyskać człowiek, który chciałby się przenieść do Rosji z USA?

Odmienną kulturę.

Od twojego systemu emocjonalnego zależy gdzie poczujesz się lepiej. Nie ma żadnej uniwersalnej reguły. To, że kwestionujesz sens życia w Rosji w porównaniu z życiem w USA wynika z tego jak są już ukształtowane twoje emocje.

Nigdy nie byłem w USA ale z tego co wiem, to nie jest miejsce do życia dla mnie.
Sądzę, że mimo wszystkich trudności mógłbym w Rosji czuć się lepiej niz w USA, bo takie emocje panują nad moim umysłem. Ale bez sprawdzenia tego mogę sobie tylko gdybać, Rosja jest bardzo różnorodna.

Mój znajomy ze studiów jeździł ciężarówką w USA, w 2 kierowców, 22h na dobę w drodze, 6 dni w tygodniu, płacone od mili. Postoje tylko na siku i zakup jedzenia. USA zna głównie z parkingów i zajezdni. Sama taka możliwość w USA dyskfalifikuje ten kraj i tą kulturę. Jeśli ktoś mi powie, że taki styl życia ma swns, bo wokół tego funkcjonują nazarci ludzie i wieże do nieba ze stali i szkła to mam to w dupie. Nie chcę tych kilogramów kukurydzy i nie chcę tej najwyższej wiezy. Niech nie wkraczają do mojego świata i niech ich tu nie tworzą, ja tego nie chcę. To już wolę sobie posiedzieć o suchej kromce chleba i pomyśleć i porozmawiać o świecie jak Talibowie. Nie muszę chodzić po Marsie i też nie będę odczuwał chorej podniety jeśli to mi się uda. Co nie znaczy, że nie chce niczego osiągnąć ale nie poświęcę życia na budowę wieży ze stali i szkła z bramką chipową na dole.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> Nie muszę chodzić po Marsie i też nie będę odczuwał chorej podniety jeśli to mi się uda. Co nie >znaczy, że nie chce niczego osiągnąć ale nie poświęcę życia na budowę wieży ze stali i szkła z >bramką chipową na dole.
>

greenfdc.o(*)-evolution-and-the-road-ahead/

We wrześniu 2013 r. prezydent Chin Xi ogłosił Inicjatywę "Jeden pas i jedna droga" (OBOR). Początkowo niewielu obserwatorów zwracało na to większą uwagę. Dziesięć lat później angielska nazwa ewoluowała do Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI) (chociaż w języku chińskim "yi dai yi lu" nadal oznacza "Jeden pas, jedna droga"). Inicjatywa BRI stała się jedną z najbardziej ambitnych i dyskutowanych inicjatyw rozwojowych na świecie. Do chwili obecnej 148 krajów podpisało protokoły ustaleń z Chinami dotyczące inicjatywy BRI. Porozumienia te wskazują na chęć współpracy z Chinami w zakresie pięciu filarów inicjatywy, do których należą inwestycje, handel i wymiana międzyludzka. Pomimo ogłoszenia przez Włochy w 2023 r. wyjścia z inicjatywy "BRI", większość Azji, Afryki i znacznych części Ameryki Łacińskiej niezachwianie popiera tę inicjatywę.
Do chwili obecnej, dzięki inwestycjom przekraczającym 1 bilion dolarów, BRI stał się kluczową siłą w rozwoju infrastruktury w gospodarkach wschodzących. Duża część tych środków została skierowana na tradycyjną infrastrukturę, w tym transport (np. drogi, kolej) i energetykę.


Chińczycy wydają bilion dolarów za rozwój biednych narodów.
Zydzi amerykańscy rocznie wydają bilion dolarów na swoje fabryki wojen.
Świat w tej chwili musi dokonać wyboru, po czyjej stanąć stronie.
Ci co doświadczyli kolonializmu i wojen imperialnych, stanęli po stronie Rosji i Chin.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Jeden pas i jedna droga" (OBOR).

Ja już słyszałem że "jest jeden Bóg i jeden kościół" i nie ma dla nich alternatywy.

>Chińczycy wydają bilion dolarów za rozwój biednych narodów.

Czy na przejęcie posiadłości w ich świecie i podporządkowanie ich sobie?
Rozdają kasę czy kupują i pożyczają dokladnie tak samo jak Zachód, który też chce przejąć kontrolę, zasoby w ludzkie?

>Zydzi amerykańscy rocznie wydają bilion dolarów na swoje fabryki wojen.
>Świat w tej chwili musi dokonać wyboru, po czyjej stanąć stronie.
>Ci co doświadczyli kolonializmu i wojen imperialnych, stanęli po stronie Rosji i Chin.

Ja też już wybrałem i stanąłem po stronie publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą, demokratycznego podatku wyłącznie od własności na rzecz dochodu gwarantowanego wszystkich i nielichwiarskiego pieniądza.

Wybrałem też i stanąłem po stronie prawa powstającego w jawnej demokracji bezpośredniej.

USA, Wielką Brytanię, Izrael, Rosje, Chiny mam w dupie.
Są, bo są i tyle. Stoję po stronie Polaków i już trochę Niemców, bo wśród Niemców żyję.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Rozdają kasę czy kupują i pożyczają dokladnie tak samo jak Zachód, który też chce przejąć >kontrolę, zasoby w ludzkie?



Spada wiara w dalsze istnienie UE. Wielu Europejczyków jest zdania, że ​​w nadchodzących latach nastąpi jej upadek. Tak wynika z sondażu opublikowanego w środę (dzisiaj) przez Europejską Radę ds. Stosunków Zagranicznych (ECFR). W związku z tym co trzeci Europejczyk odpowiedział na pytanie: "Czy sądzi Pan, że prawdopodobny jest rozpad UE w ciągu najbliższych 20 lat?" odpowiedziało tak. 50 proc. a 17 proc. nie chciało odpowiedzieć.
Wyniki ankiety wśród Amerykanów są podobne: tutaj także 34 proc. widzi koniec UE. 44 proc. wierzy w funkcjonującą UE w przyszłości. Wynik jest jeszcze wyraźniejszy w Chinach: 67 procent uważa, że ​​UE upadnie do 2043 roku.


Upadek Unii Jewropejskiej jest dla nas korzystny. Musimy wyzwolić się spod hegemonii Żydów amerykańskich, w sposób pokojowy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Spada wiara w dalsze istnienie UE. Wielu Europejczyków jest zdania, że ​​w nadchodzących latach nastąpi jej upadek.

Ludzie co najmniej od 5000 lat wypatrują Armagedonu i ciągle są rozczarowani tym, że nie nadszedł.

Ostatecznie zawsze zwyciężają wspólne biznesy, w których granice z drutami kolczastymi nie pomagają.

Lepiej robić biznesy z komunistycznymi Chinami na drugiej półkuli niż z Niemcami 100km dalej?

Bzdura!

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Lepiej robić biznesy z komunistycznymi Chinami na drugiej półkuli niż z Niemcami 100km dalej?
>Bzdura!
>

Jaka bzdura ??
W interesie Niemców jest by Polacy zaznali jak największej biedy.
Tak samo jest w interesie Rosjan, Czechów i Białorusinów.
Jak tylko Polak odżyje, to zaraz będzie strzelał z: amerykańskiej i brytyjskiej broni do sąsiadów.
Żydzi amerykańscy mogą połączyć banderowców z nazistami polskimi i używać do wojen w Świecie.
Żydzi amerykańscy stworzyli Niemcom nazistów. Niemcy jak słyszą: nazizm i Żydzi, to dostają boleści i mdłości.
Niemcy zrobią u siebie sypialnię a interesy będą robić w Azji. Z chińskiego banku nikt im nie ukradnie pieniędzy , tak jak to robią Zydzi amerykańscy.
Niemcy na pewno nie będą robić z nami interesów. Chyba, że będziemy przyjmować ich śmieci.
Elasp (6859 punktów)

Odpowiedz na pytanie, które zadałem.
Thoter (6650 punktów)
> Stoję po stronie Polaków i już trochę Niemców, bo wśród Niemców żyję.
>

Miałeś sprawdzić czy Niemcy wiedzą o tym, że żydowskie NKWD wymordowało w 1937 r. w ZSRR 42 tys. Niemców.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Ciekawi mnie czy Niemcy rozumieją: kto i dlaczego wymordował Niemców w ZSRR ??
szarley (54911 punktów)
>Mój znajomy ze studiów jeździł ciężarówką w USA, w 2 kierowców, 22h na dobę w drodze, 6 dni w tygodniu,

Paczpan jaki komfort.
W Berlinie jeden cep twierdzi, że pracował 16 godzin bez przerwy na stojąco wo oparach toksyn bez prawa do wody do picia w dzień po zawale serca

To chyba w tej Ameryce jest lepiej

>Postoje tylko na siku
W Berlinie nie ma tego prawa.

>i zakup jedzenia.
W Berlinie nie ma prawa nawet do picia

>USA zna głównie z parkingów
To i tak dużo, w Berlinie, nie wolno puszczać miejsca pracy

Oczywiście to wszystko co pisałeś to prawda, a ty jesteś robocopem, że to przeżyłeś

Przeprosisz za te kłamstwa?
Nieeeee, skądże, będziesz udawał, że nie przeczytałeś i pominiesz hamerucieczką tę część mojego wpisu, lub zmyślisz, że stała ci się krzywda bo... pracowałeś

>Sama taka możliwość w USA dyskfalifikuje ten kraj i tą kulturę. Jeśli ktoś mi powie, że taki styl życia ma swns, bo wokół tego funkcjonują nazarci ludzie i wieże do nieba ze stali

Napisz co było dalej z tym twoim kolegą. Wrócił do Polski i otwarł firmę? kupił mieszkanie? Zbudował dom?

>Nie chcę tych kilogramów kukurydzy
Starczy ci niemiecki socjal? Nie musisz utrzymywać dzieci, bo na to dostajesz Kindergeld.

>To już wolę sobie posiedzieć o suchej kromce chleba
Biedactwo.....
Ale ty p*****lisz, zmyślaczu, p*****lisz, że aż cuchnie
Wakacje w Maroku to jest suchy chleb?
Wakacje w Peru?

Teraz pewnie napiszesz, że wystarczyło 1000 ojrów.
TO NADAL NIE JEST SUCHY CHLEB KŁAMCO

>i pomyśleć i porozmawiać o świecie jak Talibowie.
No jasne, przecież pracą się hamerleń nie pobrudzi, tłusty socjal wystarczy i jest czas na klepanie w klawiaturę o każdej godzinie, mimo rzekomej pracy na etacie i użalanie się, że nie wolno klepać w klawiaturę.

>Co nie znaczy, że nie chce niczego osiągnąć ale nie poświęcę życia na budowę wieży ze stali i szkła z bramką chipową na dole.

W przekładzie na polski: nie poświęcę życia na pożyteczną pracę dla innych, bo inni i bez pracy karmią mnie ie dzieci niemieckim socjalem. Po co dostarczać cokolwiek piekarzowi, przecież piekarz powinien płacić Hamerlikowi podatek. Po co płacić za mleko, właściciel krów powinien płacić podatki na Hamerlika.

A jak braknie to się torebkę staruszce ukradnie, dorabiając do tego ideologię.
Ty kradzież nazywasz nieuznawaniem mienia - jak ładnie. Jak policjant cię złapie to będzie bandytą, jak sędzia cię skaże, to będzie bandytą, sama staruszka też jest bandytką, bo upoważniła policjanta do odzyskania torebki

Jak ktoś okradnie posiadłości twojej matki, to będzie bandytką bo wezwie policję?
Oczywiście, za trudne pytanie



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W przekładzie na polski: nie poświęcę życia na pożyteczną pracę dla innych

Totalna rywalizacja, wyścig szczurów, wyalienowanie, umeczenie, choroby cywilizacyjne, ciągle gadki o zwycięstwie, ciagle przechwalanie się osiągnięciami i polityczne gadki o imperiach pożyteczną praca dla innych?

Jak sądzisz skąd biorą się współczesne wojny, które wyglądają tylko na czubek góry lodowej?

Podpowiem ze wzajemnej nienawiści, do której prowadzi wasz system społeczny.

Jak sądzisz dlaczego my nienawidzimy się pomimo "wolności" i "dobrobytu"?

Dlaczego wszystko co mówię jest dla Ciebie kłamstwem i dlaczego wszystko co Ty mówisz jest kłamstwem dla mnie?

Dlatego, że jestem zjebem a Ty księciem?

Nie.
Dlatego, że obaj tkwimy w zgbilym systemie społecznym.

Tracę energię, bo cokolwiek nie powiem to i tak niczego w naszej relacji nie zmieni.
Nawet nasza rozmowa jest rywalizacją.
Bo wasza kultura i wasz system.

Zauważ, że wiele narodów na świecie nie chce "wspaniałego" Zachodu u siebie, bo wiedzą dobrze jak Zachód odmieni ich życie, zmieniając je w życie tryba w maszynie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zauważ, że wiele narodów na świecie nie chce "wspaniałego" Zachodu u siebie, bo wiedzą dobrze >jak Zachód odmieni ich życie, zmieniając je w życie tryba w maszynie.
>


Ortodoksyjni Żydzi palą flagę Izraela.
Są przeciwni okupowaniu ziem Palestyńczyków i syjonizmowi.
Chcą żyć tak jak przed wiekami.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ortodoksyjni Żydzi palą flagę Izraela.
>Są przeciwni okupowaniu ziem Palestyńczyków i syjonizmowi.
>Chcą żyć tak jak przed wiekami.

Niektórzy gotowi są żyć skromnie i ustępować przed potrzebami innych ludzi a inni są żądni i chciwi tak, że odbiorą biedakowi ostatnią kromkę chleba, jeśli tylko będą mieli z niej zysk.

To jest kwestia ukształtowanych emocje.

Amerykanom, Rosjanom, Chińczykom i jeszcze innym jak widać mało i chcą więcej.
Za zgodą czy wbrew zgodzie innych zabierają, przewlaszczaja i garną tylko do siebie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Paczpan jaki komfort.
>>W Berlinie jeden cep twierdzi, że pracował 16 godzin bez przerwy na stojąco wo oparach toksyn bez prawa do wody do picia w dzień po zawale serca

>Totalna rywalizacja, wyścig szczurów,

Paczpan jaki komfort.
W Berlinie jeden cep twierdzi, że pracował 16 godzin bez przerwy na stojąco wo oparach toksyn bez prawa do wody do picia w dzień po zawale serca

Ucieczka w zmianę tematu
Udowodniłem ci kłamstwo, a ty piszesz o wyścigu szczurów, w którym nikt nie musi uczestniczyć.

Przeproś za kłamstwo, że pracowałeś 16 godzin na stojąco, be przerwy, w oparach toksyn w dzień po zawale serca. Przeproś za kłamstwo, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina

Pytałem, co dalej było z tym kierowcą ciężarówki, za trudne pytanie dla kretyna?
Zarobił harówą w Ameryce, wrócił i zbudował dom?

>Jestem gorącym zwolennikiem dostępu do broni.
>Każdy człowiek, który nie złamał prawa ma automatycznie również prawo do karabinu.

I jak ukradniesz staruszce torebkę, to cię zastrzelą.
Jeśli wejdziesz do cudzego domu, bo wymyślisz sobie, że nie wiesz czyj jest, to cię zastrzelą
Jeśli spróbujesz podpalić pszenicę na polu, bo nie wiesz czyja jest, to cię zastrzelą

Żadne dorabianie ideologii nie pomoże, bo nikt w twoją złodziejską ideologię nie wierzy

Jesteś tego świadom?

>Dlaczego wszystko co mówię jest dla Ciebie kłamstwem
Bo jesteś kłamcą.

>Dlatego, że jestem zjebem
Jesteś

>a Ty księciem?
A twoja żona dziwką. Kolejny raz kłamiesz zmyślając rozmówcę
Jadasz suchy chleb, kłamco? To napisałeś

>Jak sądzisz dlaczego my nienawidzimy się pomimo "wolności" i "dobrobytu"?
Ty nienawidzisz wszystkich wokół. Ja nie mam takiego problemu. Tobą zwyczajnie gardzę za kłamstwa, ucieczki, użalanie się nad sobą i usprawiedliwianie okradania staruszek na targu

Co znaczy nieuznawanie mienia?
Co znaczy egzekucja mienia?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przeproś za kłamstwo, że pracowałeś 16 godzin na stojąco, be przerwy, w oparach toksyn w dzień po zawale serca.

Porozmawiamy o tym konkretniej, jak się już obaj spotkamy w piekle.
Na razie nie ma o czym gadać, bo się nie dogadamy.
Muszą być odpowiednie warunki do takiej rozmowy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Przeproś za kłamstwo, że pracowałeś 16 godzin na stojąco, be przerwy, w oparach toksyn w dzień po zawale serca.

>Porozmawiamy o tym konkretniej, jak się już obaj spotkamy w piekle.
Przeproś za kłamstwo, że pracowałeś 16 godzin na stojąco, bez przerwy, w oparach toksyn, w dzień po zawale serca.

>Na razie nie ma o czym gadać, bo się nie dogadamy.
Przeproś za kłamstwo, że nie wolno ci było pojechać do Rumunii

>Muszą być odpowiednie warunki do takiej rozmowy.
Jesz w Berlinie suchy chleb, kłamco? Do takich kłamstw masz warunki.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przeproś za kłamstwo, że pracowałeś 16 godzin na stojąco, bez przerwy, w oparach toksyn

Po moim trupie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Czemu cytujesz i odnosisz się do zdania, które było przekornym pytaniem skierowanym do Twojej wypowiedzi, a które opisałem niżej ?
Ja to wiem.. to Ty napisałeś, że zło ma swoją funkcję. A obrona nie jest złem w przeciwieństwie do ataku nie usprawiedliwionego obroną.
14-11-2023 16:22 
 Ocena 5 na 5
Andrzej.51 (15814 punktów)
>Zdobywanie pokarmu kosztem czyjegoś życia (rośliny czy zwierzęcia) nie jest złem lecz naturalną koniecznością, tak skonstruowany jest świat który wedle kreacjonistów został przez "Boga" stworzony a zatem ów "Bóg" wiedział, że to jest dobre bo inaczej wymyśliłby istoty karmiące się światłem czy inną energią. Oczywiście zjadanie ofiary żywcem jak to robi wiele zwierząt np. wszystkie ptaki lub niedźwiedzie budzi pewne uzasadnione współczucie i wątpliwości ale co zrobić - tak już jest.

Zupełnie inaczej to widzę.
W mojej ocenie zdobywanie pokarmu przez człowieka i niektóre zwierzęta kosztem życia innych zwierząt jest złem, lecz - niestety - jest też koniecznością.

Już sam fakt, że Bóg - domniemany i pożądany przez chrześcijan - stworzył u zwierząt i ludzi układ pokarmowy oraz wymyślił łańcuch pokarmowy, czyli stworzył świat tak, że jedne gatunki zwierząt oraz człowiek mogą istnieć kosztem życia innych zwierząt, tzn. że te pierwsze są drapieżnikami, które aby żyć muszą zabijać i spożywać inne zwierzęta, czyli ofiary - jest złem.

Jeśli zatem Bóg stwórca świata jest wszechwiedzący - a tak twierdzą chrześcijanie - doskonale zdawał sobie sprawę, że świat będzie areną nieustającej walki o przetrwanie, co będzie polegać na tym, że jedne zwierzęta, aby przetrwać będą musiały zabijać i pożerać inne. Jako wszechpotężny Bóg mógł stworzyć świat inny, czyli mniej zły od tego, który stworzył, a jednak tego nie zrobił, gdyż jego świat jest pełen wszechogarniającego i przerażającego zła, zatem Bóg nie jest tak do końca dobry, czyli w jakiejś części jest zły.

Jeśli zatem, jako wszechpotężny, mógł stworzyć lepszy świat, to miał taki obowiązek, lub też nie tyle mógł, co miał obowiązek nie stwarzać żadnego. Jeśli zaś nie mógł stworzyć lepszego świata, to nie jest wszechpotężny, jeśli zaś nie przewidział, że stwarzany przez niego świat będzie areną przerażającej walki o przetrwanie, to nie jest wszechwiedzący.

Chrześcijański Bóg - czy też jego koncepcja - nie spełnia zatem jednej z podstawowych intuicji moralnych (sprzeciwia się jej), a konkretnie takiej, że nie wolno zabijać, a już szczególnie istot niewinnych. Zatem, pomimo że dał on człowiekowi prawa moralne - tak przynajmniej twierdzą chrześcijanie - ale sam się do nich nie stosuje.
Teodycea (którą również uprawiasz) próbująca wytłumaczyć chrześcijańskiego Boga i zdjąć z niego odpowiedzialność za makabryczne zło panoszące się po naszym świecie jest nieskuteczna, gdyż permanentnego zła wytłumaczyć się nie da.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
Elasp (6859 punktów)

>Zupełnie inaczej to widzę.
>W mojej ocenie zdobywanie pokarmu przez człowieka i niektóre zwierzęta kosztem życia innych zwierząt jest złem, lecz - niestety - jest też koniecznością.

Dlaczego "jest złem". Czy tak mówi nauka?


>Już sam fakt, że Bóg - domniemany i pożądany przez chrześcijan - stworzył u zwierząt i ludzi układ pokarmowy oraz wymyślił łańcuch pokarmowy, czyli stworzył świat tak, że jedne gatunki zwierząt oraz człowiek mogą istnieć kosztem życia innych zwierząt, tzn. że te pierwsze są drapieżnikami, które aby żyć muszą zabijać i spożywać inne zwierzęta, czyli ofiary - jest złem.

Skąd Pan wie, że ten fakt "jest złem"? W jaki sposób to Pan ustalił?

>Jeśli zatem Bóg stwórca świata jest wszechwiedzący - a tak twierdzą chrześcijanie - doskonale zdawał sobie sprawę, że świat będzie areną nieustającej walki o przetrwanie, co będzie polegać na tym, że jedne zwierzęta, aby przetrwać będą musiały zabijać i pożerać inne. Jako wszechpotężny Bóg mógł stworzyć świat inny, czyli mniej zły od tego, który stworzył, a jednak tego nie zrobił, gdyż jego świat jest pełen wszechogarniającego i przerażającego zła, zatem Bóg nie jest tak do końca dobry, czyli w jakiejś części jest zły.

Ten wniosek nie wynika z przesłanek. Można równie dobrze wnioskować: ponieważ Bóg jest jest wszechwiedzący i wszechmocny, to skoro stworzył świat zawierający walkę o przetrwanie, stworzenie świata bez walki nie było możliwe.

Aby Pana wniosek wynikał, musiałby Pan pokazać, że świat nie zawierający walki o przetrwanie jest możliwy. Tymczasem przyjmuje Pan to bez dowodu.

>Jeśli zatem, jako wszechpotężny, mógł stworzyć lepszy świat, to miał taki obowiązek, lub też nie tyle mógł, co miał obowiązek nie stwarzać żadnego. Jeśli zaś nie mógł stworzyć lepszego świata, to nie jest wszechpotężny...

Jeżeli stworzenie innego świata jest w ogóle możliwe - patrz wyżej.


jeśli zaś nie przewidział, że stwarzany przez niego świat będzie areną przerażającej walki o przetrwanie, to nie jest wszechwiedzący.

>Chrześcijański Bóg - czy też jego koncepcja - nie spełnia zatem jednej z podstawowych intuicji moralnych (sprzeciwia się jej), a konkretnie takiej, że nie wolno zabijać, a już szczególnie istot niewinnych.

Przepraszam, kto stworzył tę "podstawową intuicję moralną", jak nie Bóg? Dlaczego przyjmuje Pan tę część stworzenia Boskiego, a odrzuca inną? Jeżeli Bóg jest partaczem, to może i ta "podstawowa intuicja moralna" jest do niczego? Wtedy całe Pana rozumowanie upada.

, Zatem, pomimo że dał on człowiekowi prawa moralne - tak przynajmniej twierdzą chrześcijanie - ale sam się do nich nie stosuje.

>Teodycea (którą również uprawiasz) próbująca wytłumaczyć chrześcijańskiego Boga i zdjąć z niego odpowiedzialność za makabryczne zło panoszące się po naszym świecie jest nieskuteczna, gdyż permanentnego zła wytłumaczyć się nie da.

Można wytłumaczyć z łatwością - twierdzeniem, że Bóg nie mógł stworzyć lepszego świata. Nie dlatego, że nie jest wszechmocny - jest wszechmocny, to znaczy może stworzyć wszystko, co możliwe - tylko dlatego, że stworzenie lepszego świata nie jest możliwe.

Tak samo Bóg nie może stworzyć świata w którym 2 i 2 dają 6, albo świata, w którym rzeczy cofają się do przodu. Nie może stworzyć świata, w którym można wyciągnąć pierwiastek nie tylko z liczby, ale i z kieszeni, choć może komuś podobałby się taki świat. Na dokładnie tej samej zasadzie nie może stworzyć świata, w którym biologiczne życie opiera się na innych zasadach niż te, na których się opiera.
14-11-2023 20:10 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>...tylko dlatego, że stworzenie lepszego świata nie jest możliwe.

Wystarczy, że stworzyłby tylko roślinożerców. Lub fotosyntezowców.

I już byłby trochę lepszy (jeśli akurat lepszośc definiujemy poprzez pożeranie się nawzajem).

Oczywiście można też być wszechmilosnym i smacznie spać podczas holocaustu.

Bo teodycea obroni każdy absurd. Wszak nie na każdy mózg zadziała ale na te, które trzeba tak 😂
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>...tylko dlatego, że stworzenie lepszego świata nie jest możliwe.
>Wystarczy, że stworzyłby tylko roślinożerców. Lub fotosyntezowców.

Takie wnioski budują Ci, którzy odczuwają miętę do mięsa.
Kto sam jest mięsem w ten czy inny sposób będzie bronił egzystencji wszelkiego mięsa, nie tylko swojego gatunku, bo tak jest zaprogramowany.

Nie tylko zjadamy mięso ale tez cały czas dbamy o jego egzystencję we wszystkich możliwych formach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Elasp (6859 punktów)
>>...tylko dlatego, że stworzenie lepszego świata nie jest możliwe.
>Wystarczy, że stworzyłby tylko roślinożerców. Lub fotosyntezowców.

Skąd wiesz, że stworzenie "tylko roślinożerców" jest możliwe? Dlatego, że możesz w myślach oddzielić roślinożerców od mięsożerców?
14-11-2023 20:52 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>...tylko dlatego, że stworzenie lepszego świata nie jest możliwe.
>>Wystarczy, że stworzyłby tylko roślinożerców. Lub fotosyntezowców.
> Skąd wiesz, że stworzenie "tylko roślinożerców" jest możliwe? Dlatego, że możesz w myślach oddzielić roślinożerców od mięsożerców?
>

W myślach? Czyli jak widzę krowę, to tak naprawdę tylko w myślach mogę oddzielić ją od wilka? Bo poza myślami istnieje prawdopodobieństwo, że krowa zeżre wilka, który uprzednio po roku pasania się na łące stał się tak otyły, że nie zdąży uciec krowie?

Jeśli miałbym religijny umysł i wyznawał credo "logika boska jest poza logiką ludzką" to o owszem, scenariusz z krową pożerającą wilka byłby nie tylko prawdopodobny ale nawet i pewny.

Zupełnie pewny jak drzemka boga podczas holocaustu.
Elasp (6859 punktów)

>W myślach? Czyli jak widzę krowę, to tak naprawdę tylko w myślach mogę oddzielić ją od wilka? Bo poza myślami istnieje prawdopodobieństwo, że krowa zeżre wilka, który uprzednio po roku pasania się na łące stał się tak otyły, że nie zdąży uciec krowie?

Nie możesz oderwać krowy od jej środowiska naturalnego, zaś tego środowiska od praw rządzących światem, tych praw od stanu początkowo świata, zaś tego stanu od stanów kolejnych, w tym tych, w których pojawi się wilk.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> Skąd Pan wie, że ten fakt "jest złem"?

Dobro i zło to pojęcia indywidualne.
Czasem odnosza się do jednostki, czasem do rodziny, do grupy, do gatunku itd. ale wciąż pozostają indywidualne w odniesieniu do wszystkiego.

Często wydaje się nam, że nasze wizje świata określone przez nasze doznania i odczucia sa uniwersalne ale one takie nie są. To co widzimy to tylko jedna wizja świata, których jest tyle ile stworzeń. Każdy odmienny gatunek widzi świat alternatywny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
haish (2904 punktów)
>Jaki obraz świata ? Taki w którym słowa: "Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe - czyń tak jak chcesz aby i tobie czyniono" nie są pustymi frazesami.
>Wszelkie religie to tylko rytuały, obrzędy i kult jakiegoś bóstwa a wszystko to BEZ ZNACZENIA.
>>Ludzie potrzebują religii bo rzeczywistość jest nie do zniesienia.
>Wcale nie.. to oni tworzą tą rzeczywistość jak i swoje religie, czyli jednocześnie problem i infantylne wyobrażenia o zaświatach i "nagrodzie" za dobre życie.
>A prawda jest taka, że żyjemy tu i teraz i tylko tu może być raj lub piekło, lecz zatwardziałość, arogancja i ignorancja nie pozwala ludziom zobaczyć prawdy którą jest miłość, czyli stan umysłu pozwalający sprawić że sprawiedliwość, wolność i dobro nie są tylko hasłami na ustach filozofów.
>Gdyby jakakolwiek religia miała pozytywny wpływ na jej wyznawców to nigdy nie dochodziłoby do wojen religijnych nie mówiąc o całej reszcie występków i zbrodni.
>Czy myślisz że ten biblijny Jezus budował wokół siebie kult religijny ? Otóż nie. On starał się wytłumaczyć ludziom, że ciało człowieka jest świątynią w której "mieszka boskość" - żródło stworzenia. I cały kult należy kierować do wnętrza. A aby trzcić boskość w sobie nie potrzebujesz niczego na zewnątrz albowiem to Ty sam jesteś światynią, bogiem i wiernym w jednej osobie. I gdyby ludzie zdołali to zrozumieć to całe zło świata znikłoby w jednej chwili.
>Oto dlaczego żadna religia nic dobrego nie wniosła ani nie zmieniła świata na lepsze. Bo są one złotym cielcem do którego "wierni" biją pokłony.

Niestety ale bez religii nie byłoby cywilizacji, nazwa edukacja, nawet ta świecka pochodzi od hebrajskiego EDUK co znaczy dosłownie UPOBOŻNIANIE. Odkąd istnieje cywilizacja przez większość czasu była tylko religia która ludzi prowadziła do wiedzy (hebr.- jodea, arabskie - maada i greckie - gnosis). W ramach każdej religii uczono każdego właściwej postawy aby żyć w społeczeństwie cywilizowanym, nie było różnistych nauk tak jak to ma miejsce dzisiaj, nauka i wiedza była jednością.
O złotym cielcu napisano w Torze, - to się odnosi do herezji wynikającej z niezrozumienia, a raczej z niechęci do nauki i myślenia, a zamiast tego do relatywizowania i powierzchownego traktowania wiedzy.
Inną sprawą jest to, że rozwijająca się cywilizacja ludzka wymaga również aktualizowania poglądów religijnych, i reformowania struktur religijnych hierarchi z czym akurat najwiekszy problem ma KK i Prawosławie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Inną sprawą jest to, że rozwijająca się cywilizacja ludzka wymaga również aktualizowania poglądów religijnych, i reformowania struktur religijnych hierarchi z czym akurat najwiekszy problem ma KK i Prawosławie.

Czy raczej podstawową sprawą.

Ten sam problem występuje w polityce. Tradycjonaliści chcą żyć tak jak ich prymitywni przodkowie bez względu na rozwój umysłu człowieka. Próbują ignorować rzeczywistość i boją się prawdy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-11-2023 16:20 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> Tradycjonaliści chcą żyć tak jak ich prymitywni przodkowie bez względu na rozwój umysłu >człowieka. Próbują ignorować rzeczywistość i boją się prawdy.
>

Matka pracowała od świtu do zmierzchu wychowując gromadę dzieci.
Jej córka w dzień śpi a gdzieś wyrusza w nocy. Córka nie ma gromady dzieci a ma wypchaną torebkę.
Matka nie chce znać prawdy. Sąsiadom mówi, że dostała spadek.
12-11-2023 16:09 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Inną sprawą jest to, że rozwijająca się cywilizacja ludzka wymaga również aktualizowania >poglądów religijnych, i reformowania struktur religijnych hierarchi z czym akurat najwiekszy >problem ma KK i Prawosławie.

Nie mają problemów z rozwijającą się cywilizacją polskojęzyczne człeki.
Żydzi im przygotowują, co kilkadziesiąt lat, jakąś alternatywę.
Niedawno byli "komunistami" i mordowali "wrogów ludu". Potem zostali przerobieni na "wielkich Polaków", którzy nas "wyzwolili". Teraz są "kapitalistami" i "obrońcami" Europy.
Jednemu pokoleniu polskojęzycznych człeków Żydzi nawieszali medali i na tych człeków plują ci, co im przed chwilą Żydzi przypięli medale.
Polskojęzyczne człeki mają na bieżąco wstawiane aktualizacje.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365