 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2010 08:51 | diogenes (42753 punktów) | Zszedł Jankowski
2 na 4 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Rotor (179 punktów) | . - Zmarł jeden z wybitniejszych watykańskich, in. tzw. rzymskokatolickich, tumanów i mąciwodów. - Módlcie się parafianie za Jego grzechy przeciw Stoczni, jej zrujnowania, upodlenia stoczniowców i ich dzieci. Albowiem, jak wiecie, a często uznajecie, że raczej g. wiecie, że jeszcze się taki nie narodził, któren by bez grzechu ze świata schodził. - Módlcie się o to, aby go za bardzo nie przypiekali tam gdzie sobie pościelił. I mądrzej uważajcie z kim i jak się zadajecie i komu d.py dajecie. .
|
|
1 na 1 | Terebint (Marcin) (795 punktów) | A mnie wkurza to pośmiertne wyolbrzymianie postaci. Wałęsa dzisiaj stwierdził, że bez ks. Jankowskiego komunizm by nie został obalony...
|
|
 | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >wkurza to pośmiertne wyolbrzymianie postaci.
Kiedyś wznoszono piramidy. Teraz wznosi się hałdy bzdur.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | >A mnie wkurza to pośmiertne wyolbrzymianie postaci. Nikt nie jest bez winy. Ludzie z reguły są kontrowersyjni. Ale Pan, za przeproszeniem, jest zbyt młody, aby wypowiadać się na temat ks. Jankowskiego. Nikt przecież nie przemilcza jego wad i błędów, ale też trzeba pamiętać ilu ludziom pomagał za czasów komuny. Teraz wytyka mu się próżne zamiłowanie do strojów , orderów, mercedesów, antysemityzm itp. ale trzeba też pamiętać o jego działalności w czasach Solidarności, a o tym potrafią najlepiej opowiedzieć ludzie z Gdańska,którzy go znali osobiście.
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
|  | 4 na 4 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | >pamiętać ilu ludziom pomagał za czasów komuny. Teraz wytyka mu się próżne zamiłowanie do strojów , orderów, mercedesów, antysemityzm itp. ale trzeba też pamiętać o jego działalności w czasach Solidarności, a o tym potrafią najlepiej opowiedzieć ludzie z Gdańska,którzy go znali osobiście.
Jestem z Gdańska. Wiek mam też odpowiedni.
A jego działalność? Po prostu był biznesmenem i politykiem zwalczającym konkurencję. Więcej w tym hańby, niż chwały - bo więcej w tym było umiejętności manipulacji ludźmi i wykorzystywania stanowiska, niż faktycznych talentów.
A po sławetnym "obaleniu komunizmu" wyszło szydło z worka - próżność, forsa, ciasnota poglądów i WŁADZA, WŁADZA, WŁADZA!
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
|
|
| |  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>A jego działalność? Słyszałam, że jednak pomagał biednym ludziom. Ale nie wiem, nie byłam, nie widziałam.
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | >>A jego działalność? >Słyszałam, że jednak pomagał biednym ludziom.
Nikt nie wątpi, że rozdawał biednym to, co spływało z całego świata na jego ręce jako dary i pomoc humanitarna. Robił więc to, co robić było jego obowiązkiem.
Ale Jezus wyraźnie rozróżniał między bogaczami, co biednym oddają tylko to, czego mają i tak za dużo - a zwykłymi ludźmi, którzy pomagają innym oddając część z tego, czego im samym jest zbyt mało.
Jankowski to nie był ksiądz, ale KSIĄŻĘ Jankowski.
A Jezus o takich mówił (cytuję luźno z pamięci): biada wam bogaci, których za życia ludzie wychwalają za wasze czyny, które robicie na pokaz - albowiem odebraliście już waszą nagrodę (i nie liczcie na nagrodę w niebie).
Uważam, że księży należy właśnie tak rozliczać - konfrontując ich czyny z tym, co napisane jest w ewangeliach, które głoszą.
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
|
|
| | | |  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | W takim razie nic już nie mówię. Ojciec wie pewno lepiej. A czy to prawda ,co pisały Fakty i Mity, że był agentem SB i lubił młodych chłopców?
Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
|
|
| | | | |  | | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | > A czy to prawda ,co pisały Fakty i Mity, że był agentem SB i lubił młodych chłopców?
A bo ja wiem? Wolę fakty od mitów.
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Wolę fakty od mitów.
Mit faktu ma się dobrze.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | | |  | | Myflowers (2721 punktów) | >W takim razie nic już nie mówię. Ojciec wie pewno lepiej. A czy to prawda ,co pisały Fakty i Mity, że był agentem SB i lubił młodych chłopców? No właśnie - 'pomagał" przeca...
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
|  | | Terebint (Marcin) (795 punktów) | >Ale Pan, za przeproszeniem, jest zbyt młody, aby wypowiadać się na temat ks. Jankowskiego. Świetny argument. Co mój wiek ma do tego?
>Nikt przecież nie przemilcza jego wad i błędów, ale też trzeba pamiętać ilu ludziom pomagał za czasów komuny. Teraz wytyka mu się próżne zamiłowanie do strojów , orderów, mercedesów, antysemityzm itp. ale trzeba też pamiętać o jego działalności w czasach Solidarności, a o tym potrafią najlepiej opowiedzieć ludzie z Gdańska,którzy go znali osobiście. I gdyby nie to, nie obalono by poprzedniego ustroju?
|
|
 | 4 na 4 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | > A mnie wkurza to pośmiertne wyolbrzymianie postaci. Wałęsa dzisiaj stwierdził, że bez ks. Jankowskiego komunizm by nie został obalony... Wałęsie uchodzi gadać różne bzdury, bo w końcu bez WAŁĘSY byłoby trudno obalić socjalizm... (komunizm? Jaki komunizm, w Polsce nigdy nie było komunizmu).
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
|
|
1 na 1 | marcin1902 (3438 punktów) | >Zmarł ks. Jankowski:
>
Czasami szkoda, że piekła nie ma...
|
|
1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | Cokolwiek złego o nim powiecie i całe morze pomyj nie zmieni zdania zwyczajnych ludzi, którym po ludzku pomógł. Znany tu w Gdańsku jest z tego, że pomagał potrzebującym, nawet menelowi dał na wino. Pod maską ekstrawagancji znajdował się dobry i życzliwy człowiek, dostać się do niego nie było wcale tak trudno, załatwił pracę, wsparł gotówką,pomógł rzeczowo. Nie trąbił na prawo i lewo o zwykłych ludzkich gestach na jakie było go stać, nie oczekiwał wdzięczności. Zanim rzucać zaczniesz błotem pomyśl co czyni cię lepszym do niego.
|
|
 | 2 na 2 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Taaaak! Ludzkie panisko.
|
|
 | 8 na 8 | diogenes (42753 punktów) | > Cokolwiek złego o nim powiecie i całe morze pomyj nie zmieni zdania zwyczajnych ludzi, którym po ludzku pomógł. Zanim rzucać zaczniesz błotem pomyśl co czyni cię lepszym do niego.Jego gesty niech oceniają ci, którym przyszło się z nim spotkać. Mnie interesuje jako osoba publiczna, np. w takiej roli:  Fotografia ta ukazuje nieporozumienie polskich zmagań o niepodległość umysłową, której zaprzeczenie streszcza tu wiernopoddańczy pocałunek w sygnet księcia-prałata. Niesione na sztandarach hasło Bóg Honor Ojczyzna znajduje tutaj swą karykaturalną interpretację: wojownik oddający się kapłanowi (podobnie jest przy wielu okazjach z politykami). Wolność jest jak prawo: jej niewiedza nie zwalnia od odpowiedzialności. Wyciągnięcie przez kapłana ręki do pocałunku to zbrodnia przeciwko człowieczeństwu, a jej pocałunek to wyraz (sfabrykowanej przez kler) ciemnoty.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | 2 na 2 | Ojciec Lesiotr (6102 punktów) | >Cokolwiek złego o nim powiecie i całe morze pomyj nie zmieni zdania zwyczajnych ludzi, którym po ludzku pomógł. Znany tu w Gdańsku jest z tego, że pomagał potrzebującym, nawet menelowi dał na wino. Pod maską ekstrawagancji znajdował się dobry i życzliwy człowiek, dostać się do niego nie było wcale tak trudno, załatwił pracę, wsparł gotówką,pomógł rzeczowo. Nie trąbił na prawo i lewo o zwykłych ludzkich gestach na jakie było go stać, nie oczekiwał wdzięczności. Zanim rzucać zaczniesz błotem pomyśl co czyni cię lepszym do niego.
Już myślę... może to, że mi też nieraz zdarzało się - jak każdemu normalnemu człowiekowi - pomóc komuś bezinteresownie, nie trąbiąc na prawo i lewo. Tu więc wszyscy przyzwoici ludzie mają remis.
Ale:
- nie otaczałem się luksusowymi przedmiotami i nie jeździłem luksusowymi autami, pouczając jednocześnie moich biednych parafian o zaletach ubóstwa, oddawaniu ostatniego wdowiego grosza i o tym, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty dostąpi Królestwa niebieskiego.
- nie handlowałem winem ze swoim wizerunkiem, jednocześnie pouczając wiernych o zaletach życia w trzeźwości i zalecając w sierpniu zachowanie całkowitej wstrzemięźliwości od alkoholu.
- nie lekceważyłem poleceń mojego biskupa, któremu ślubowałem posłuszeństwo, pouczając parafian jednocześnie o cnocie pokory i posłuszeństwa.
- nie prowadziłem działalności politycznej po obaleniu przeze mnie osobiście socjalizmu, ani działalności biznesowej - pamiętając do czego powołany jest kapłan, a czego robić mu nie przystoi.
- nie byłem antysemitą i nie umieszczałem gwiazdy Dawida obok swastyki, pamiętając, ze Jezus, Maryja i Józef to też byli Żydzi, a zresztą Kościół poucza wiernych, że Pan Bóg ukochał jednakowo WSZYSTKICH, kurde, ludzi.
- nie podawałem nikomu ręki do ucałowania, pamiętając, że Jezus też tego nie robił a wręcz zalecał, by ci znaczniejsi raczej umywali nogi tym mniej znaczącym ludziom.
To tak w skrócie i pobieżnie.
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
|
|
1 na 1 | rexus (2343 punktów) | Niech mu ziemia lepką będzie.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|