Racjonalista - Strona głównaDo treści
WZEDŁEM W NIEZNANE

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-12-2015 02:36CalvinKlein (40 punktów)WZEDŁEM W NIEZNANE
Ocena -1 na 3
WSZEDŁEM W NIEZNANE
(Entreme donde no supe)
Strofy natchnione w ekstazie kontemplacji.

Wszedłem - hen kędyś w nieznane,
Trwałem w zamarłym stanie,
Wyższym nad wszelkie poznanie.
1. Nie wiem, w jakiem szedł strony,
Lecz gdym się znalazł u celu,
Dostrzegłem światłem olśniony
Głębie tajemnic wielu.
Wyrazić tego nie zdołam,
Trwałem w zamarłym stanie,
Wyższym nad wszelkie poznanie.
2. Poznałem pewne drogi
Pokoju, nabożności,
W drodzem nie uczuł trwogi
Wśród słodkiej samotności.
Tak wzniosłe to tajniki,
Żem w osłupienia stanie,
Wyższym nad wszelkie poznanie.
3. Byłem tak upojony,
Rzucony w dalekości,
Żem został pozbawiony
Poczucia świadomości.
A duch mój obdarzony
Wiedzą w niewiedzy stanie,
Wyższym nad wszelkie poznanie.
4. Kto wejdzie w te głębiny,
Tego siły ustają;
Poprzednie myśli, czyny,
Niczym mu się być zdają.
Tak wzniosłą czerpie mądrość
W owym zamarłym stanie,
Wyższym nad wszelkie poznanie.
5. Kto wzniósł się w te poziomy
Mniej ma rozumu mocy,
Bo jest to blask zaćmiony (15),
Co światłem lśni wśród nocy.
Kto poznał te tajniki
Zamarł w niewiedzy stanie,
Wyższym nad wszelkie poznanie.
6. Tej dziwnej wiedzy tchnienia
Taką potęgę mają,
Że mędrców dowodzenia
Nigdy jej nie zrównają.
Bo ich mądrość się gubi
W owym niewiedzy stanie,
Wyższym nad wszelkie poznanie.
7. Tak wzniosłe są poziomy
Tej nadziemskiej mądrości,
Że żaden zmysł stworzony
Nie pojmie jej w całości.
Kto się potrafi zaprzeć
W owej niewiedzy stanie,
Nad wszelkie wejdzie poznanie.
8. Jeżeli wiedzieć chcecie,
Gdzie źródło tej mądrości:
W tajemnym wizji świecie,
W wzniosłej, boskiej istności,
Sprawia to dobroć Jego,
Że w tym niewiedzy stanie
Jest najwyższe poznanie.

Św.Jan od Krzyża
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

puszkapiwa (33 punktów)
(zablokowany)
Pomyliły ci się portale, zarejestruj się na www.fronda.pl.
04-12-2015 03:37 
 Ocena 2 na 2
CalvinKlein (40 punktów)
>Pomyliły ci się portale, zarejestruj się na www.fronda.pl.
Jest wporządku to dział Religia.

Ślepemu od urodzenia,który nigdy nie widział barwy ,opowiadają o kolorze białym czy żółtym.Choćby mu wiele opowiadano ,nic nie będzie z tego wiedział,bo nigdy nie widział barwy ani jej podobieństwa,by mógł coś o tym sądzić...Taką rolę spełnia wiara wobec
04-12-2015 08:50 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>Pomyliły ci się portale, zarejestruj się na www.fronda.pl.
>Jest wporządku to dział Religia

Czy jesteś w stanie powiedzieć, tak od siebie, po jaką cholerę to robisz?
04-12-2015 11:50 
 Ocena 4 na 4
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>>>Pomyliły ci się portale, zarejestruj się na www.fronda.pl.
>>Jest wporządku to dział Religia
>Czy jesteś w stanie powiedzieć, tak od siebie, po jaką cholerę to robisz?
Mogę się wprawdzie tylko domyślać jego motywacji, ale może robi to właśnie po to:

Cytat:
"Bo ja jestem masochista
Lubię w łeb dostawać, lubię gdy krew tryska
Ból mnie podnieca więc proszę mnie bij
Prosto w ryj"

The Bill, "Masochista"
04-12-2015 11:56 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
> Cytat:
"Bo ja jestem masochista
>Lubię w łeb dostawać, lubię gdy krew tryska
>Ból mnie podnieca więc proszę mnie bij
>Prosto w ryj"
>

>The Bill, "Masochista"
No tak! Jakie to proste!
Calvin Klein- gacie- sranie- The Bill- masochista
www.youtube.com/watch?v=k9FWa37qwgQ
04-12-2015 13:18 
 Ocena 3 na 3
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>Calvin Klein- gacie- sranie- The Bill- masochista
>www.youtube.com/watch?v=k9FWa37qwgQ

A z przywołanego przez Ciebie utworu pt. "Kibel" zacytuję taki fragment:
Cytat:
"Gdy siedzę sobie w kiblu
Spuszczone gacie mam
Zamykam sobie wtedy oczy
Obmyślam nowy plan
...
Obmyślam nowy plan
Obmyślam nowy plan
Obmyślam nowy plan
Wtedy kiedy sram"

I to by wyjaśniało, dlaczego posty Calvina Kleina są takie zasrane. A może on w coś "wzedł"?
04-12-2015 11:50 
 Ocena 2 na 2
Rupson (1793 punktów)
>>Pomyliły ci się portale, zarejestruj się na www.fronda.pl.
>Jest wporządku to dział Religia.

-To dział do kpin z religii więc poniekąd w porządku. Ty już swoim sirdum pirdum "głębokim" wierszykiem zacząłeś. Teraz ja, a właściwie Richard Dawkins:

"Jednym z najskuteczniejszych sposobów ośmieszenia przekonań religijnych jest cytowanie ich słowo w słowo i to bez komentarza."
Drobner (19539 punktów)
>WSZEDŁEM W NIEZNANE
>(Entreme donde no supe)
Czyli jak uratowałem dupę.
>Strofy natchnione w ekstazie kontemplacji.
>Wszedłem - hen kędyś w nieznane,
>Trwałem w zamarłym stanie,
>Wyższym nad wszelkie poznanie.
>1. Nie wiem, w jakiem szedł strony,
>Lecz gdym się znalazł u celu,
>Dostrzegłem światłem olśniony
>Głębie tajemnic wielu.
A jeśli nie wiecie
to jestem w klozecie

>Wyrazić tego nie zdołam,
Naprawdę byłem u kresu
kiedym już dopadł sedesu.

>Trwałem w zamarłym stanie,
>Wyższym nad wszelkie poznanie.
>....
Niechaj się dzieje, co chce
bom zażył Colon C -
wyleczy mnie ode złego

>Sprawia to dobroć Jego,
>Że w tym niewiedzy stanie
>Jest najwyższe poznanie.
Inaczej wyglądasz już, świecie
po kontemplacji w klozecie.
Takie są moje wspomnienia
z długiego zatwardzenia.


Na nadhojność jednak
skarżę Ci się Panie.
Biedna moja dupa, biedna:
Teraz marzy o Stoperanie.
Chociam bez zasług i winy
świat widzę jeno z latryny.

>Trwam w zamarłym stanie,
>Wyższym nad wszelkie poznanie.
Tak mi się wciąż odmienia
- od zaparć do rozwolnienia,
na zmianę wiele razy
- od kontemplacji do ekstazy...

CalvinKlein, sedeśnik
Degre (752 punktów)
Czego tu szukasz? Czego od nas chcesz?
Podejrzewam, że Twoje przemyślenia idą mniej więcej tak - ale Ci ateiści durni, nie nie rozumieją, paru tylko jakieś mądre pytania zada, ale też nie rozumieją wiary i boga etc.

Nie wiem po cholerę CI ta wiara, to tylko zakrzywia obraz rzeczywistości. Nie ma żadnego naukowo udowodnionego cudu, nie ma żadnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga ( historyczność Jezusa też jest wątpliwa).
To że coś napisano w starej książce nic nie znaczy - choćby dlatego, że istnieją książki starsze niż Biblia,a z rzeczywistością nie mają nic wspólnego.

Dyskutować nie chcesz, podajesz tylko puste frazesy, które w Twoim mniemaniu wszystko tłumaczą. Porównujesz ateistów do psów i świń. Gdzie ta Twoja skromność? Gdzie szacunek do drugiego człowieka?
tarkos (10757 punktów)
>Wszedłem - hen kędyś w nieznane,
>Trwałem w zamarłym stanie,
>Wyższym nad wszelkie poznanie.
Niech spłoną wszelkiej wiedzy księgi,
One mniej warte od ignorancji potęgi.
>1. Nie wiem, w jakiem szedł strony,
>Lecz gdym się znalazł u celu,
>Dostrzegłem światłem olśniony
>Głębie tajemnic wielu.
>Wyrazić tego nie zdołam.
Nie po tom zaniedbał kierunku, by ryzykować chybienie.
Nie po to trwam w blasku tajemnic, by sprawdzać je ujawnieniem.
>Trwałem w zamarłym stanie,
>Wyższym nad wszelkie poznanie.
>2. Poznałem pewne drogi
>Pokoju, nabożności,
>W drodzem nie uczuł trwogi
>Wśród słodkiej samotności.
>Tak wzniosłe to tajniki,
>Żem w osłupienia stanie,
>Wyższym nad wszelkie poznanie.
Samouwielbienie bezpieczne, gdzie żadnej nie mam niełaski.
Bez obaw odwzajemniane perpetuum miłości własnej.
>Kto wzniósł się w te poziomy
>Mniej ma rozumu mocy,
>Bo jest to blask zaćmiony (15),
>Co światłem lśni wśród nocy.
Chwile opamiętania, że trochę szkoda rozumu,
Że jasność pozorna, bezkształtna..
> Tej dziwnej wiedzy tchnienia
>Taką potęgę mają,
>Że mędrców dowodzenia
>Nigdy jej nie zrównają.
>Bo ich mądrość się gubi
.. Lecz jednak stan niewiedzy milszym jest dlań nadzwyczajnie.
Czuje lecz nie chce wiedzieć, o wiedzy mędrców zbyt trudnej.
>Tej nadziemskiej mądrości,
>Że żaden zmysł stworzony
>Nie pojmie jej w całości.
I po cóż miałby co tworzyć ów umysł któren jest,
Skoro się sam awansował i sam se oddaje cześć
>Kto się potrafi zaprzeć
>W owej niewiedzy stanie,
>Nad wszelkie wejdzie poznanie.
A małpi rozum porzuci tęskniąc do bycia amebą
Albo choć ośmiornicą, co działa zanim pomyśli.

> Jeżeli wiedzieć chcecie,
...
>Św.Jan od Krzyża
Nie chcemy, wolimy stan niewiedzy
Słodszy nad wszelkie poznanie.

[Daj kontakt do dilera tego świętojańskiego miodu (może być bez krzyżyka)).]
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Niech spłoną wszelkiej wiedzy księgi,
>One mniej warte od ignorancji potęgi.

>Nie chcemy, wolimy stan niewiedzy
>Słodszy nad wszelkie poznanie

>[Daj kontakt do dilera tego świętojańskiego miodu (może być bez krzyżyka)).]

CalvinKlein (40 punktów)



Wiersz jest o tym jakiej słodyczy udziela Bóg tym, którzy go miłują.


Ślepemu od urodzenia,który nigdy nie widział barwy ,opowiadają o kolorze białym czy żółtym.Choćby mu wiele opowiadano ,nic nie będzie z tego wiedział,bo nigdy nie widział barwy ani jej podobieństwa,by mógł coś o tym sądzić...Taką rolę spełnia wiara wobec
04-12-2015 18:31 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>img img/forum/92562/023017001449248378.jpg

"Chodź ze mną, chłopczyku! Chodź tam za drzewko! Będzie Ci jak w niebie..."

Mt 18, 16: "... zwoławszy ich, rzekł: Dopuśćcie dziatkom przychodzić do mnie, a nie zabraniajcie im..."
I dał wzór klechom.

Drobner, przenikliwy egzegeta
04-12-2015 18:33 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Wiersz jest o tym jakiej słodyczy udziela Bóg tym, którzy go miłują.

Wiemy!
Zżeracie truchło swojego zombi, kanibale!
Zaiste - słodycz.

Drobner
04-12-2015 19:35 
 Ocena 4 na 4
Mano (1060 punktów)
>Wiersz jest o tym jakiej słodyczy udziela Bóg tym, którzy go miłują.

Ładną masz Pan sukienkę Panie CalvinieKleinie.

Ale dokąd Pan tę niewinną dziecinę tak ciągnie? Widzę, że strwożone dziecko się od Pana odwraca.

04-12-2015 19:42 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Ładną masz Pan sukienkę Panie CalvinieKleinie.

E, chyba nie tak.

Sądząc po nicku: "CalvinKlein", to on jest raczej tym malcem...

A też i gada jak za młodu 'wydupcony'.... ("A gdzie tu bluźnierstwo?")

Drobner, etymolog deszyfrant

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365