Racjonalista - Strona głównaDo treści
Irracjonjonalny Racjonalizm Racjonalistów "Prawda"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-12-2015 16:00Pokorny człowiek (419 punktów)
(zablokowany)
Irracjonjonalny Racjonalizm Racjonalistów "Prawda"
Ocena -1 na 1
Prawda o której tutaj piszecie to Prawda w rozumieniu ciągle Religijnym ,Prawda która dąży do Absolutu ,pełnego poznania itp.
Podczas gdy Prawda Wszechświata to każdy Stan Mentalny,każda wasza myśl i uczucie ,wszystko czym jesteście to jest Prawda.
Wierzycie w Krasnoludki - jest to prawda bo to wszystko wasze myśli z powodu możliwości jakie oferuje Wszechświat i jego struktura.
Wierzycie w Boga ,wyobrażacie sobie że nie macie świadomości,że jesteście kwasem solnym albo kupą gnoju -to wszystko niestety prawda.
potraficie sobie to wyobrazić a to się nie bierze znikąd.Wy Ludzie (Neurony) to sobie wyobrażacie i jest to najprawdziwszą prawdą .

Ludzie potrafią sobie wszystko (co jest Wszechświatem i jego obliczem) wmówić,wyobrazić i to jest Prawda .

Najfajniejsze że potraficie sobie wyobrazić to co nie istnieje we wszechświecie , z jego struktury potraficie zrobić karykaturę i to też jest prawda .

Zatem Prawda że Racjonalizm i inne Ideologie jest Irracjonalny jest Prawda.

Od Prawdy głowa boli bo czy się wymyśli tak czy inaczej to i tak wszystko to Prawda .

I nie mówcie Prawdy że Racjonalizm nie jest Ideologią że nie ma celu idei.
Oczywiście że ma Idee i Cel,z kogo wy chcecie robić Durnia?
Prawda?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
Prawdę mylisz z rzeczywistością, która składa się z prawdy i kłamstwa.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
ksiadz (0 punktów)
>Prawda o której tutaj piszecie to Prawda w rozumieniu ciągle Religijnym ,Prawda która dąży do
>Absolutu ,pełnego poznania itp.
>Podczas gdy Prawda Wszechświata to każdy Stan Mentalny,każda wasza myśl i uczucie ,wszystko czym
>jesteście to jest Prawda.
>Wierzycie w Krasnoludki - jest to prawda bo to wszystko wasze myśli z powodu możliwości jakie
>oferuje Wszechświat i jego struktura.
>Wierzycie w Boga ,wyobrażacie sobie że nie macie świadomości,że jesteście kwasem solnym albo kupą
>gnoju -to wszystko niestety prawda.
>potraficie sobie to wyobrazić a to się nie bierze znikąd.Wy Ludzie (Neurony) to sobie wyobrażacie i
>jest to najprawdziwszą prawdą .
>Ludzie potrafią sobie wszystko (co jest Wszechświatem i jego obliczem) wmówić,wyobrazić i to jest
>Prawda .
>Najfajniejsze że potraficie sobie wyobrazić to co nie istnieje we wszechświecie , z jego struktury
>potraficie zrobić karykaturę i to też jest prawda .
>Zatem Prawda że Racjonalizm i inne Ideologie jest Irracjonalny jest Prawda.
>Od Prawdy głowa boli bo czy się wymyśli tak czy inaczej to i tak wszystko to Prawda .
>I nie mówcie Prawdy że Racjonalizm nie jest Ideologią że nie ma celu idei.
>Oczywiście że ma Idee i Cel,z kogo wy chcecie robić Durnia?
>Prawda?
>
Biblia jest udowodniona naukowo
Zobacz ten film na temat naukowych dowodów że Ziemia nie ma miliardów lat i ze Pismo sw jest udowodnione naukowo: www.youtube.com/watch?v=wlxxecVrysY
04-12-2015 18:14 
 Ocena-1 na 3
ksiadz (0 punktów)
>>Prawda o której tutaj piszecie to Prawda w rozumieniu ciągle Religijnym ,Prawda która dąży do
>>Absolutu ,pełnego poznania itp.
>>Podczas gdy Prawda Wszechświata to każdy Stan Mentalny,każda wasza myśl i uczucie ,wszystko czym
>>jesteście to jest Prawda.
>>Wierzycie w Krasnoludki - jest to prawda bo to wszystko wasze myśli z powodu możliwości jakie
>>oferuje Wszechświat i jego struktura.
>>Wierzycie w Boga ,wyobrażacie sobie że nie macie świadomości,że jesteście kwasem solnym albo kupą
>>gnoju -to wszystko niestety prawda.
>>potraficie sobie to wyobrazić a to się nie bierze znikąd.Wy Ludzie (Neurony) to sobie wyobrażacie i
>>jest to najprawdziwszą prawdą .
>>Ludzie potrafią sobie wszystko (co jest Wszechświatem i jego obliczem) wmówić,wyobrazić i to jest
>>Prawda .
>>Najfajniejsze że potraficie sobie wyobrazić to co nie istnieje we wszechświecie , z jego struktury
>>potraficie zrobić karykaturę i to też jest prawda .
>>Zatem Prawda że Racjonalizm i inne Ideologie jest Irracjonalny jest Prawda.
>>Od Prawdy głowa boli bo czy się wymyśli tak czy inaczej to i tak wszystko to Prawda .
>>I nie mówcie Prawdy że Racjonalizm nie jest Ideologią że nie ma celu idei.
>>Oczywiście że ma Idee i Cel,z kogo wy chcecie robić Durnia?
>>Prawda?
>>
Biblia jest udowodniona naukowo
Zobacz ten film na temat naukowych dowodów że Ziemia nie ma miliardów lat i ze Pismo sw jest udowodnione naukowo: www.youtube.com/watch?v=wlxxecVrysY
04-12-2015 22:29 
 Ocena 2 na 2
Mano (1060 punktów)
>>>Prawda o której tutaj piszecie to Prawda w rozumieniu ciągle Religijnym ,Prawda która dąży do
>>>Absolutu ,pełnego poznania itp.
>>>Podczas gdy Prawda Wszechświata to każdy Stan Mentalny,każda wasza myśl i uczucie ,wszystko czym
>>>jesteście to jest Prawda.
>>>Wierzycie w Krasnoludki - jest to prawda bo to wszystko wasze myśli z powodu możliwości jakie
>>>oferuje Wszechświat i jego struktura.
>>>Wierzycie w Boga ,wyobrażacie sobie że nie macie świadomości,że jesteście kwasem solnym albo kupą
>>>gnoju -to wszystko niestety prawda.
>>>potraficie sobie to wyobrazić a to się nie bierze znikąd.Wy Ludzie (Neurony) to sobie wyobrażacie i
>>>jest to najprawdziwszą prawdą .
>>>Ludzie potrafią sobie wszystko (co jest Wszechświatem i jego obliczem) wmówić,wyobrazić i to jest
>>>Prawda .
>>>Najfajniejsze że potraficie sobie wyobrazić to co nie istnieje we wszechświecie , z jego struktury
>>>potraficie zrobić karykaturę i to też jest prawda .
>>>Zatem Prawda że Racjonalizm i inne Ideologie jest Irracjonalny jest Prawda.
>>>Od Prawdy głowa boli bo czy się wymyśli tak czy inaczej to i tak wszystko to Prawda .
>>>I nie mówcie Prawdy że Racjonalizm nie jest Ideologią że nie ma celu idei.
>>>Oczywiście że ma Idee i Cel,z kogo wy chcecie robić Durnia?
>>>Prawda?
>>>
>Biblia jest udowodniona naukowo

Rozumiem, że chodzi tu o "naukę" kościoła.

04-12-2015 23:14 
 Ocena 5 na 5
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>Biblia jest udowodniona naukowo



>Zobacz ten film na temat naukowych dowodów że Ziemia nie ma miliardów lat i ze Pismo sw jest udowodnione naukowo: www.youtube.com/watch?v=wlxxecVrysY
Szkoda czasu na ten syf, pod którym podpisał się Robert Gentry.
A ksiadz powinien wrócić do szkoły (świeckiej, nie seminarium)!
05-12-2015 06:06 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Biblia jest udowodniona naukowo
Proszę przedstawić dowody naukowe na:
1. Człowiek chodzi po wodzie.
2. Zamienia wodę w wino.
3. Przechodzi przez ścianę.
>Zobacz ten film na temat naukowych dowodów
Pseudonauka.
>że Ziemia nie ma miliardów lat
Na świecie wydobywa się 7 miliardów ton węgla rocznie. Jedno drzewo rośnie kilkaset lat, ile miliardów lat muszą rosnąć i obumierać drzewa, żeby powstały warstwy geologiczne, w których znajduje się węgiel na głębokości 100 metrów, 500 metrów, 1 kilometr, 2 kilometry, w których występują miliardy ton węgla?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
05-12-2015 09:52 
 Ocena-1 na 1
ksiadz (0 punktów)
>>Biblia jest udowodniona naukowo
>Proszę przedstawić dowody naukowe na:
>1. Człowiek chodzi po wodzie.
>2. Zamienia wodę w wino.
>3. Przechodzi przez ścianę.
>>Zobacz ten film na temat naukowych dowodów
>Pseudonauka.
>>że Ziemia nie ma miliardów lat
>Na świecie wydobywa się 7 miliardów ton węgla rocznie. Jedno drzewo rośnie kilkaset lat, ile miliardów lat muszą rosnąć i obumierać drzewa, żeby powstały warstwy geologiczne, w których znajduje się węgiel na głębokości 100 metrów, 500 metrów, 1 kilometr, 2 kilometry, w których występują miliardy ton węgla?
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Czy Twoim zdaniem dużo dzieje się w temacie kriogeniki? Myślę że nie wiesz. A czy to oznacza że się nie dzieje dużo? Nie, to oznacza jedynie że nie wiesz czy się dużo dzieje. Tak samo z cudami Jezusa. Jeśli nie szukasz tego to nie widzisz. Wpisz sobie w google "świadectwa uzdrowienia" i czytaj... Pytanie nie brzmi czy się teraz dzieją tylko czy Ty wierzysz w dzisiejsze relacje o cudach.
05-12-2015 19:12 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>Biblia jest udowodniona naukowo
>>Proszę przedstawić dowody naukowe na:
>>1. Człowiek chodzi po wodzie.
>>2. Zamienia wodę w wino.
>>3. Przechodzi przez ścianę.
>>>Zobacz ten film na temat naukowych dowodów
>>Pseudonauka.
>>>że Ziemia nie ma miliardów lat
>>Na świecie wydobywa się 7 miliardów ton węgla rocznie. Jedno drzewo rośnie kilkaset lat, ile miliardów lat muszą rosnąć i obumierać drzewa, żeby powstały warstwy geologiczne, w których znajduje się węgiel na głębokości 100 metrów, 500 metrów, 1 kilometr, 2 kilometry, w których występują miliardy ton węgla?
>>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

>Czy Twoim zdaniem dużo dzieje się w temacie kriogeniki? Myślę że nie wiesz. A czy to oznacza że się nie dzieje dużo? Nie, to oznacza jedynie że nie wiesz czy się dużo dzieje. Tak samo z cudami Jezusa. Jeśli nie szukasz tego to nie widzisz. Wpisz sobie w google "świadectwa uzdrowienia" i czytaj... Pytanie nie brzmi czy się teraz dzieją tylko czy Ty wierzysz w dzisiejsze relacje o cudach.
Nie przedstawiłeś żadnego dowodu naukowego, a pisałeś, że Biblia jest udowodniona naukowo, to co robisz to jest pustosłowie, a dodatkowo zmieniasz temat rozmowy. Nie rozmawiamy o kriogenice ani cudach, ale o DOWODACH NAUKOWYCH. Przedstaw je albo zamilknij.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
szarley (54913 punktów)
oportunista (1711 punktów)
Najprawdziwszą prawdą jest gówno prawda - tyle i aż tyle.
Racjonalizm to nie jest ideologia, w zasadzie nie spotkałem się z czymś takim, to raczej słowo wytrych, taki przymiotnik dodawany do pewnych filozofii, mający je podnieść na wyższy poziom wiarygodności. Nie ma czegoś takiego jak racjonalność uniwersalna, raczej to wszystko oscyluje w granicach pragmatyzmu. Co niby ma znaczyć określenie człowiek racjonalny, racjonalistą zwany inaczej. Racjonalnie myślący człowiek kieruje się tym co mu się bardziej opłaca, a nie taki co główkuje nad dążeniem do odkrycia kamienia filozoficznego. No bo i po co komu taki kamień, skoro w brzuszku z głodu burczy. Odkrycie istoty wszechświata, gdy nie jesteś w stanie wyżyć ze swego odkrycia, jest całkowicie nieracjonalne z punktu widzenia jakości naszej egzystencji.
04-12-2015 21:39 
 Ocena 3 na 3
oregani (375 punktów)
(zablokowany)
Pewnie, wykreślmy racjonalizm ze słowników. Jako pragmatycy lepiej zacznijmy uczęszczać na msze, bo w tych czasach może się to okazać bardziej opłacalne, a przynajmniej nie wygląda na to, by miało być nieopłacalne. W kontaktach z otoczeniem zalecajmy kierowanie się stereotypami, zyski gwarantowane. Kiedy kolejny Adolf dojdzie do władzy -jako pragmatycy - nie ryzykujmy życiem, nie ma sensu.

Uważam, że odkryliśmy przyczyny chorób, ponieważ niektórzy z nas, nieliczni, ale jednak, zaczęli zachowywać się racjonalnie. I był to racjonalizm uniwersalny, ponieważ inni ludzie, także zachowujący się racjonalnie doszli do tych samych wniosków. Każdy, kto zaczynał spoglądać na temat racjonalnie lądował w tym samym miejscu. Pragmatycy, tylko pragmatycy wyląduje w różnych miejscach, w zależności od tego, co będzie się im bardziej opłacało, na przykład grabarzowi pragmatykowi.

Owszem, każdy musi napełnić brzuch, co nie oznacza, że ma mu to zajmować całą dobę.
04-12-2015 22:40 
 Ocena 2 na 2
dzentelmen (2000 punktów)
>...Kiedy kolejny Adolf dojdzie do władzy -jako pragmatycy - nie ryzykujmy życiem, nie ma sensu.

A kto powiedział, że to pragmatyzm?

Proszę.
sjp.pwn.pl/sjp/;2572268

Ps. Pomyliło Ci się, z oportunizmem.

Pozdrawiam.


"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae".
04-12-2015 22:55 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>...Kiedy kolejny Adolf dojdzie do władzy -jako pragmatycy - nie ryzykujmy życiem, nie ma sensu.
>A kto powiedział, że to pragmatyzm?

A że ten.....cel uświęca środki?
04-12-2015 23:01 
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)
>.....cel uświęca środki?

... niestety.

Pozdrawiam.

"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae".
farmer (22440 punktów)

>I nie mówcie Prawdy że Racjonalizm nie jest Ideologią że nie ma celu idei.
>Oczywiście że ma Idee i Cel,z kogo wy chcecie robić Durnia?
>Prawda?

Masz zadatki na krótką listę. Potrzebujesz jeszcze tak przez rok pisać.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,687774#w687881
Tyle że to będzie inna kategoria tzw. "Tu wiadomo kto pisze swoje".

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365