Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pokolenie analfabetów - made in USA!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
11-05-2018 10:57Arminius (25555 punktów)Pokolenie analfabetów - made in USA!
Według ostatniego raportu wydanego przez amerykański Departament Edukacji - 65 % ośmioklasistów amerykańskich szkół publicznych nie jest biegłych ("proficient") w czytaniu, zaś 67 % nie jest biegłych w matematyce. Średnia jak wyżej świadczy wystarczająco o zapaści amerykańskiego szkolnictwa publicznego. Tymczasem w USA jest wiele miejsc gdzie wyniki są jeszcze gorsze, po prostu katastrofalne - są to często duże miasta - z liczną populacją murzyńską.
Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego materiału. A tymczasem pod spodem zamieszczam definicję pojęcia "proficient" w rozumieniu urzędników z departamentu jak wyżej.

"Eighth-graders performing at the Proficient level should...understand the connections between fractions, percents, decimals, and other mathematical topics such as algebra and functions," says NCES. "Students at this level are expected to have a thorough understanding of Basic level arithmetic operations-an understanding sufficient for problem solving in practical situations."

When it comes to reading, eighth-grade "students performing at the Proficient level should be able to provide relevant information and summarize main ideas and themes," says NCES. "They should be able to make and support inferences about a text, connect parts of a text, and analyze text features. Students performing at this level should also be able to fully substantiate judgments about content and presentation of content."

www.cnsnew(*)ient-reading-67-not-proficient
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)

   Bez obaw. Jak mawiają - zanim bogaty schudnie, biedny z głodu zemrze.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365