> Działanie systemu opiera się na energii kinetycznej głowicy pocisku, poprzez bezpośrednie trafienie w cel (hit-to-kill).> Np. Patriot PAC3 ma i jedno i drugie:> www.astronautix.com/p/pac-3.html> The PAC-3 missile is primarily a hit-to-kill vehicle designed to knock down incoming ballistic missiles with its kinetic energy, but it is also equipped with a high-explosive fragmentation warhead to enhance the kill probability against "conventional" targets like aircraft or cruise missiles.Nie wierzę w skuteczność systemu kinetycznego. Myślę, że chodzi w nim o to aby antyrakieta jak najbliżej podleciała do niszczonego celu. Bywa, że trafi w dziesiątkę ale ten awaryjny (a raczej główny) czyli odłamkowy system niszczenia musi być, a jak jego nie ma to musi spaść skuteczność rażenia. Porównywalny i ponoć lepszy rosyjski zestaw S-400 wyposażony jest w rakiety (na pewno 9М96E, 9М96Е2) z głowicami (masa 24 kg) odłamkowymi. Pole rażenia odłamków jest ściśle kontrolowane. System inicjowania detonacji materiału wybuchowego jest wielopunktowy. To gdzie polecą odłamki zależy od kolejności inicjowania tych punktów. A to już wyższa matematyka, także dla usmanów. W usa każdy bardziej kumaty jest z importu. A z tych najmądrzejszych i w 100 % amerykańskich obywateli wybierają prezydenta. A jaki jest koń każdy widzi. Podczas ćwiczeń wojsk obrony przeciwlotniczej w rejonie Astrachania rosyjskie systemy S-400 strąciły trzy cele symulujące pociski balistyczne. Pewno znacie stopniowanie słowa WRÓG. 1. Wróg 2. Śmiertelny wróg 3. Wspólnik w interesach. Wspólnikiem UE w interesach są także Amerykanie. Nie jestem antyamerykański czy pro rosyjski. Życie lubi równowagę. Dla mnie Rosja jest gwarantem resztek wolności jakie mamy.Więcej technicznych informacji: zymecs.livejournal.com/153836.html
|