Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowody na istnienie kosmitów - metoda archeologiczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-06-2018 22:51MaxGolonko2 (438 punktów)Dowody na istnienie kosmitów - metoda archeologiczna
Wierzę, że cywilizacji w kosmosie jest pełno.
Problem w tym, że ostatnio (za czasów piśmiennej ludzkości) Układ Słoneczny nie mijał się blisko z żadnym innym układem planetarnym mimo że co jakiś czas tak się dzieje.
To oznacza, że radiowo trudno, a wizytacyjnie bardzo trudno było kosmitom pokazać się nam.
Stąd pomysł na szukanie śladów dawniejszych ich wizyt gdy dolot do Słońca był łatwiejszy.

Do czego nawiązuje to zdjęcie (i komentarz - METODA ARCHEOLOGICZNA)

scontent-f(*)b854d07d35ec117dfd&oe=5BB77575

Loty z prędkościami 50% - 99.99% prędkości światła to utopia bo przestrzeń międzygwiezdna nasycona jest pewną ilością protonów i zgarnianie ich (to jest tak zwane promieniowanie korpuskularne) po prostu rozgrzewa rakietę i w końcu astronauci muszą się ugotować.

Loty powolne zaś - i to na odległość wielu lat świetlnych - to ogrom innych problemów ...


Pozdrawiam
Max (ateista)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
>Wierzę, że cywilizacji w kosmosie jest pełno.
>Problem w tym, że ostatnio (za czasów piśmiennej ludzkości) Układ Słoneczny nie mijał się blisko z
>żadnym innym układem planetarnym mimo że co jakiś czas tak się dzieje.
>To oznacza, że radiowo trudno, a wizytacyjnie bardzo trudno było kosmitom pokazać się nam.
>Stąd pomysł na szukanie śladów dawniejszych ich wizyt gdy dolot do Słońca był łatwiejszy.
>Do czego nawiązuje to zdjęcie (i komentarz - METODA ARCHEOLOGICZNA)
>scontent-f(*)b854d07d35ec117dfd&oe=5BB77575

Te znaki nie są żadnym dowodem na istnienie kosmitów.
Dowodzą jedynie inteligencji i sprytu dawnych cywilizacji - bardzo często nie doceniamy myśli technicznej minionych kultur. Nie zdziwiłbym się gdyby te znaki były żartem jakiegoś Nazcańskiego geniusza, choć najbardziej prawdopodobne jest wyjaśnienie, że ma to związek z kultem i ceremoniami.
Arminius (25555 punktów)Daniken jest passe
>Do czego nawiązuje to zdjęcie (i komentarz - METODA ARCHEOLOGICZNA)

Czasy "danikenady" już na szczęście mamy za sobą.

Co do podlinkowanego zdjęcia. W jego lewym górnym rogu jest symbol - ździebeczko zniekształcony - jednoznacznie kojarzący się ze swastyką, co może być jednoznacznie interpretowane, zważywszy na fakt, iż jest to pogranicze województwa śląskiego.
mancziz (1830 punktów)Odp: Dowody na istnienie kosmitów - metoda archeologiczna
>Loty powolne zaś - i to na odległość wielu lat świetlnych - to ogrom innych problemów ...

A może życie, które właśnie przeżywamy to symulacja i tak naprawdę jesteśmy zahibernowanymi pasażerami takiej międzyplanetarnej rakiety

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365