Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cóż winien kwiat temu, że pachnie?-riposty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-07-2010 00:32LadyTilly (613 punktów)Cóż winien kwiat temu, że pachnie?-riposty
Ocena 2 na 2
Dodałam wątek do "społeczeństwa" bo o ludziach będzie mowa czyli ogólnie rzecz biorąc o społeczeństwie. Wpierw małe zagajenie - jakże często bywa tak, że osobie X brakuje "języka w gębie" na nieprzyjemne słowa osobnika Y. Podam przykład takiej sytuacji: rzecz się dzieje w nakręconym 3 lata temu filmie "Pora umierać" wg mnie film zapowiada się fantastycznie ale podam taką oto scenkę z fimu jako przykład
www.youtub(*)?v=mkcc6uoS19U&feature=related
pytanie do Was - w takiej sytuacji jak możnaby zachować się inaczej? tzn równie spontanicznie ale z przekąsem i nutką inteligentnego docinku, riposty?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Myflowers (2721 punktów)

>pytanie do Was - w takiej sytuacji jak możnaby zachować się inaczej? tzn równie spontanicznie ale z
>przekąsem i nutką inteligentnego docinku, riposty?

Inaczej? Lekarka to cham jakich mało. Riposta jak najbardziej prawidłowa. Innej by nie zrozumiała.Inteligentna riposta na chama nie działa, bo wtedy cham pomyśli, ze się go boisz. To tak samo jak z uprzejmością wobec chama, jesteś względem niego uprzejmy - też pomyśli, że się go boisz.Babcia z filmu zastosowała również ochronę własnej d..., mówiąc:
"niech się pani pocałuje w dupę" - (nie MNIE a SIĘ)..., Przecież od taaakich pocałunków czyraków można dostać...


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
30-07-2010 00:42 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Lekarka to cham jakich mało.
Zdanie wysoce niepoprawne politycznie. Lekarz/lekarka, cham/chamka.
Tak jak psycholog/psycholożka i (ulubiony przeze mnie idiotyzm lansowany w TOK FM) gość/gościni.



Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
Myflowers (2721 punktów)
>>Lekarka to cham jakich mało.
>Zdanie wysoce niepoprawne politycznie. Lekarz/lekarka, cham/chamka.
>Tak jak psycholog/psycholożka i (ulubiony przeze mnie idiotyzm lansowany w TOK FM) gość/gościni.

>
A niech sobie będzie pani lekarz, chamówka inaczej.Zadowolony? ( Chociaż dla mnie to nie lekarz a właśnie lekarka, albo nawet doktórka)


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
30-07-2010 02:06 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Dla mnie możesz napisać nawet "dochtórka". Nie chodzi o moje zadowolenie, ale o poprawność polityczną, której trzeba się trzymać, żeby nie dostać w ryj od wojujących feministek, ani nie narazić się jakiemuś biurokracie z UE, który stoi na straży Dyrektywy 2018.1764.5045-4943-1209/3907/3478/1:000947.

To są poważne sprawy, a nie jakieś śmichy-chichy!



Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
30-07-2010 14:25 
 Ocena 1 na 1
Myflowers (2721 punktów)
>Dla mnie możesz napisać nawet "dochtórka". Nie chodzi o moje zadowolenie, ale o poprawność polityczną, której trzeba się trzymać, żeby nie dostać w ryj od wojujących feministek, ani nie narazić się jakiemuś biurokracie z UE, który stoi na straży Dyrektywy 2018.1764.5045-4943-1209/3907/3478/1:000947.
>To są poważne sprawy, a nie jakieś śmichy-chichy!

>

Kulko, Ty tak na poważnie??????????????????????????????????????????


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Kulko, Ty tak na poważnie??????????????????????????????????????????
Jeśli poszukasz Dyrektywy 2018.1764.5045-4943-1209/3907/3478/1:000947, to będziesz wiedziała.


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
sisi1913 (201 punktów)
"biurokracie z UE, który stoi na straży Dyrektywy 2018.1764.5045-4943-1209/3907/3478/1:000947."

Myślę, że nie ma się co obawiać, bo strażnicy dyrektyw wszelkiej maści a tej jednej w szczególności nie zaglądają na to forum. Ale odmiana rzeczowników przez osoby jest w naszym języku jak najbardziej na miejscu, a wskazana szczególnie tam gdzie może łagodnie przejść w dobrą zabawę.
Czego wszystkim na tym forum życzę.
30-07-2010 15:28 
 Ocena 1 na 1
Myflowers (2721 punktów)
> "biurokracie z UE, który stoi na straży Dyrektywy 2018.1764.5045-4943-1209/3907/3478/1:000947."
> Myślę, że nie ma się co obawiać, bo strażnicy dyrektyw wszelkiej maści a tej jednej w szczególności nie zaglądają na to forum. Ale odmiana rzeczowników przez osoby jest w naszym języku jak najbardziej na miejscu, a wskazana szczególnie tam gdzie może łagodnie przejść w dobrą zabawę.
>

No cóż, zawsze mi się zdawało, że przez osoby to się czasowniki odmienia... Czyżby mi coś umknęło?
P.S. A chamem to też można być niezależnie od płci, rodzaju gramatycznego czy poprawności politycznej



(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
sisi1913 (201 punktów)
Ale odmiana rzeczowników przez osoby jest w naszym języku jak najbardziej na miejscu, a wskazana szczególnie tam gdzie może łagodnie przejść w dobrą zabawę.
>>
>No cóż, zawsze mi się zdawało, że przez osoby to się czasowniki odmienia... Czyżby mi coś umknęło?

Chodziło mi o zabawową odmianę wszystkiego przez wszystko.Bez ograniczeń.
Myflowers (2721 punktów)
> Ale odmiana rzeczowników przez osoby jest w naszym języku jak najbardziej na miejscu, a wskazana szczególnie tam gdzie może łagodnie przejść w dobrą zabawę.
>>>
>>No cóż, zawsze mi się zdawało, że przez osoby to się czasowniki odmienia... Czyżby mi coś umknęło?
>Chodziło mi o zabawową odmianę wszystkiego przez wszystko.Bez ograniczeń.

Chyba , że tak. No to spróbujmy tego chama jako czasownik potraktować:

Os. 1 , liczba pojedyncza, czas- jak najbardziej przeszły, teraźniejszy, przyszły(chamów ci u nas dostatek),tryb - oznajmujący, strona - czynna, rodzaj gramatyczny w liczbie pojedynczej - męski, w liczbie mnogiej - niemęskoosobowy(te chamy), przechodni,stopień pierwszy w stopniowaniu opisowym. Może być, a co

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
sisi1913 (201 punktów)

>Chyba , że tak. No to spróbujmy tego chama jako czasownik potraktować:
>Os. 1 , liczba pojedyncza, czas- jak najbardziej przeszły, teraźniejszy, przyszły(chamów ci u nas dostatek),tryb - oznajmujący, strona - czynna, rodzaj gramatyczny w liczbie pojedynczej - męski, w liczbie mnogiej - niemęskoosobowy(te chamy), przechodni,stopień pierwszy w stopniowaniu opisowym. Może być, a co


Bardzo mi się podoba. Zakończenie nasuwa się tu jedno : "Miałeś chamie złoty róg, ostał Ci się jeno sznur"

Myflowers (2721 punktów)
> >Chyba , że tak. No to spróbujmy tego chama jako czasownik potraktować:
>>Os. 1 , liczba pojedyncza, czas- jak najbardziej przeszły, teraźniejszy, przyszły(chamów ci u nas dostatek),tryb - oznajmujący, strona - czynna, rodzaj gramatyczny w liczbie pojedynczej - męski, w liczbie mnogiej - niemęskoosobowy(te chamy), przechodni,stopień pierwszy w stopniowaniu opisowym. Może być, a co

>Bardzo mi się podoba. Zakończenie nasuwa się tu jedno : "Miałeś chamie złoty róg, ostał Ci się jeno sznur"
>
>

A jeszcze do tego(...) "róg huka po lesie"


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Beatus (2528 punktów)
>pytanie do Was - w takiej sytuacji jak możnaby zachować się inaczej? tzn równie spontanicznie ale z
>przekąsem i nutką inteligentnego docinku, riposty?

Niech mi najpierw uchyli rąbka tajemnicy z zakresu praktyki medycznej - będzie mi zaglądać w oko na leżąco, czy przez kiszkę stolcową?

Bo jak na leżąco, w oko - to po co się rozbierać? A jak przez kiszkę stolcową, to mam wątpliwość, czy pozycja leżąca będzie najdogodniejsza?

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365