Racjonalista - Strona głównaDo treści
2010 Arab Public Opinion Poll

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-08-2010 07:05coreless (16088 punktów)2010 Arab Public Opinion Poll

Wyniki badań opinii publicznej w krajach arabskich przeprowadzone w ramach 2010 Arab Public Opinion Poll nie napawają optymizmem. Z najnowszego raportu można wywnioskować, że w regionie Bliskiego Wschodu następuje dalsza radykalizacja postaw. Kredyt zaufania, jakim cieszył się Obama wśród Arabów na początku swojej kadencji powoli się wyczerpuje. Rośnie poparcie dla irańskiego programu atomowego.
Zapraszam do dyskusji nad znaczeniem danych przedstawionych w raporcie.

www.brooki(*)_arab_opinion_poll_telhami.pdf
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Logik (812 punktów)
A MNIE to BARDZO CIESZY ... Narody, które dały się ogłupić ideologii poprawności politycznej powinny wyginąć, gdyż ta chora ideologia jest zaprzeczeniem rozumu.

Ludzie dają sobie wmówić że kobiety i mężczyźni "niczym się nie różnią", w efekcie tego powstają pomysły o parytetach politycznych, ale także w firmach (o dziwo chodzi o parytety w zarządach, pewnie na parytety w kopalniach przyjdzie jeszcze czas).

Znany jest przypadek profesora Harvardu, który za stwierdzenie, że kobiety RÓŻNIĄ się od mężczyzn (w zakresie intelektu) został z Harvardu wyrzucony.
W ten sposób powstała uczelnia składająca się z samych IDIOTÓW ...

Poprzez wprowadzanie regulacji prawnych w stosunki rodzinne państwo stopniowo przejmuje kontrolę nad rodziną. Rozbicie więzi rodzinnych prowadzi do tego, że każdy człowiek staje samotny wobec aparatu państwowego. Stajemy się bezkształtną masą. Niestety Tak się dzieje tylko w krajach politycznej poprawności. Reszta świata nie jest na tyle głupia. Tam więzi rodzinne są bardzo silne. Przekłada się to na silne poczucie więzi NARODOWEJ (dla niektórych tutaj "nacjonalistycznej") i to daje im SIŁĘ.

Ponieważ pozwolono na ogromną IMIGRACJĘ SOCYALNĄ (np. Francja, UK, Niemcy), to teraz te kraje mają u siebie V kolumnę w postaci MILIONÓW ludzi nienawidzących wręcz tych państw (chociaż dostają od nich kasę).

60 lat temu Mao Tse Tung uznał, że przyczyną głodu są wróble zjadające ziarno. Nakazał zwalczenie tej plagi. Przez kolejne KILKA DNI setki milionów chińczyków straszyło wróble, które z tego powodu wymarły (zawał serca). Tak więc wystarczyło KILKA DNI aby wyrżnąć populację wróbli. Jak myślicie, ile DNI będą potrzebowali muzułmanie we Francji, aby wyrżnąć populację białych chrześcijan ? Też kilka, czy aż kilkanaście ? (zwróćcie uwagę, że kosmiczna armia USA traci obecnie 60 ludzi miesięcznie w starciu z pastuchami - oni was nie uratują w nadchodzącej wojnie domowej ...).
I jak myślicie, kto będzie wówczas bronił naszych kobiet i dzieci ? Feministki ? Czy może raczej rasistowscy, chuligańscy kibole ?

Tak więc zamiast się martwić, jakimi to Arabowie/muzułmanie są fanatykami, lepiej pogońcie naszych speców od "równości", "gender studies" i "politycznej poprawności" ... i pogońcie ich naprawdę daleko ...

p.s. wróble w Chinach - potem zmarło 30 milionów Chińczyków z głodu, bo rozpleniła się szarańcza


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
06-08-2010 13:43 
 Ocena 2 na 2
Głąbiński (3538 punktów)
>A MNIE to BARDZO CIESZY ... Narody, które dały się ogłupić ideologii poprawności politycznej powinny wyginąć, gdyż ta chora ideologia jest zaprzeczeniem rozumu.
Przypomina to poglądy lansowane przez Radio Maryja, jednak w bardziej radykalnej wersji.

Stach M. G.
Brentano (-1 punktów)
>Zapraszam do dyskusji nad znaczeniem danych przedstawionych w raporcie.

Nie bardzo jest o czym dyskutować bo to stara prawda - ideologia o zaprowadzaniu pokoju i demokracji trafia do umysłów Europejczyków, ale ludzie Bliskiego Wschodu są na nią odporni, choć mniej odporni na inną ideologię. Wygląda na to, że wojny w tym regionie nie da się wygrać samymi armatami. Amerykanie opórcz armat niczego skutecznego nie mają.
coreless (16088 punktów)

A co w takim razie mają Francuzi, że ich kraj cieszy się w krajach arabskich nadal tak wielkim prestiżem? Dość wysoko jest również oceniana polityka Niemiec.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
Logik (812 punktów)
mają socyal dla wielodzietnych muzułmańskich rodzin ...
każdy chwali frajera stawiającego piwo ...


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
coreless (16088 punktów)

Chyba nie tylko, skoro Francja cieszy się też dość dużym zaufaniem w sprawach polityki międzynarodowej.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
06-08-2010 10:41 
 Ocena 1 na 1
Brentano (-1 punktów)
>A co w takim razie mają Francuzi, że ich kraj cieszy się w krajach arabskich nadal tak wielkim prestiżem? Dość wysoko jest również oceniana polityka Niemiec.

Francja nie uczestniczy w walkach zbrojnych w regionie Bliskiego Wschodu, a lobbuje na rzecz zakończenia konfliktu. Poza tym jest domem sporej części muzułmanów. Taka polityka ustępstw musi się radykałom islamskim podobać. Obecnie żandarmem świata, jest Ameryka więc za wojny obwinia się właśnie rząd Stanów Zjednoczonych. Jeden, w zasadzie dwóch, jasno nakreślonych wrogów (Izrael i USA) wystarczy by wypełnić obraz polityki międzynarodowej w oczach przeciętnego islamisty. U nas w Polsce też przecież swojego czasu USA było spostrzegane jako największy wróg - ostoja świata kapitalstycznego - mimo, że było całkiem sporo innych krajów kapitalistycznych. Najczęściej zauważa się tych największych.
06-08-2010 10:46 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)

Nie wiem, czy czytałeś raport, czy też po prostu nie musiałeś, ale rzeczywiście cały resentyment skierowany jest na Izrael i Stany Zjednoczone. Z raportu wynika, że w krajach arabskich panuje przekonanie, że w duecie Izrael-USA to właśnie państwo żydowskie gra pierwsze skrzypce.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
Logik (812 punktów)
Naprawdę sądzisz, że trzeba było ten raport przeczytać żeby dojść do takiego wniosku ?


... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
06-08-2010 10:51 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)

Skądże znowu, ale zawsze warto dysponować jakimiś obiektywnymi wskaźnikami, do których można się odnieść.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
06-08-2010 10:53 
 Ocena 1 na 1
Brentano (-1 punktów)
>Nie wiem, czy czytałeś raport

Ten konflikt trwa już kilkadziesiąt lat i dość dawno można się było rozeznać w opiniach islamistów. Raport przejrzałem pobieżnie.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365