 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-08-2010 18:23 | Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów) (zablokowany) | AKCJA KRZYŻ
10 na 10 | No to się będzie 'działo' ... www.facebo(*)php?eid=143286109028542&ref=ts"W związku z wydarzeniami dotyczącymi sytuacji zaistniałej wokół krzyża "Smoleńskiego" przed Pałacem Prezydenckim dnia 03.08 br. Oświadczeniami wydanymi przez Kancelarię Prezydenta, Kurię Metropolitalną Warszawy, Duszpasterstwa Akademickiego, Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, nie możemy już stać bezczynnie w tej sytuacji. Krzyż stał się symbolem politycznym, a nie religijnym, nie zgadzamy się na ...to ! Kancelaria Prezydenta RP ze względu na bezpieczeństwo Kleryków i Harcerzy odwołała oficjalną uroczystość przeniesienia krzyża do Kościoła Św. Anny, gdzie jest jego miejsce. Podjęto decyzję o pozostawieniu go na miejscu pierwotnym tj. przed Pałacem Prezydenckim. W związku z powyższym, my jako osoby prywatne deklarujemy się przenieść krzyż "Smoleński" do kaplicy Loterańskiej. Nie mamy zamiaru reprezentować któregokolwiek ugrupowania politycznego, ani władz. Nie boimy się grupki fanatycznych ludzi gotowych podzielić losu Chrystusa. Chcemy podejść do całej sytuacji z szacunkiem i godnością zaistnialych wokół krzyża zdarzeń. Naszym zdaniem spór jaki powstał udowadnia przynależność kościoła do sterowania państwa. Boimy się że pociągnie to za sobą niepotrzebne dyskusje. Nasze spoleczeństwo już dość nacierpiało się przez incydent który miały miejsce 03.08 br. przed Pałacem Prezydenckim. Nie chcemy podziału narodu, przecież wszyscy jesteśmy tymi samymi ludźmi, obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Zwracamy się także z apelem do władz by nie przeszkadzały nam w podjętych przez nas krokach. Skoro nikt nie potrafi rozwiązać tej gehenny, rozwiążemy ją my, zwykli ludzie. Rozumiemy osoby walczące o swoje racje dotyczących krzyża, ale czy ci ludzie zastanowili się czy nie urażają w ten sposób innych ? Spotykamy się 09.08 o godzinie 23:00 przed Pałacem Prezydenckim. Późna godzina sprawi że nie spowodujemy uszczerbku w komunikacji miasta i oszczędzimy ten smutny widok turystom. Więcej informacji pod numerami GG : 6955616 Tel : 507-630-571 " ----------------------------------------------------------------------------------- Nie jestem w stanie przewidzieć jak to się zakończy ale mam przeczucie, że to będzie duża i w jakimś sensie przełomowa AKCJA - a jakie jest Wasze zdanie ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 Praprababka (403 punktów) (zablokowany) | > mam przeczucie, że to będzie duża i w> jakimś sensie przełomowa AKCJA - a jakie jest Wasze zdanie ?Do informacji o tej akcji ("Akcji krzyż" a nie "AKCJI KRZYŻ") jest też odnośnik w innym wątku w innym dziale. www.racjonalista.pl/forum.php/s,351849Tam nie trzeba się logować (ew. rejestrować), żeby o tej akcji przeczytać.
|
|
2 na 2 | Roksana Małek (894 punktów) | Aż żałuję, że nie mieszkam w Warszawie. Mam nadzieję, ze obędzie się bez niebezpiecznych incydentów, ale skoro rząd nie umie się uporać z tym "krzyżowym pandemonium", to muszą się tym zająć obywatele. Zwłaszcza, że owi tzw. "obroncy krzyża", mienią się rzecznikami całego społeczeństwa............
|
|
5 na 5 | coreless (16088 punktów) |
A w Sejmie krzyż dalej wisi. Może ten też by zabrali po drodze?
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
 | | Roksana Małek (894 punktów) | > A w Sejmie krzyż dalej wisi. Może ten też by zabrali po drodze?W przychodni medycznej mojej mamy też wisi.............  Nie mogła spokojnie pójść do lekarza, żeby nie natknąć się na krzyż...........
|
|
|  | 2 na 2 | coreless (16088 punktów) |
Nie spodziewajmy się radykalnych posunięć ze strony rządu, w którym znajdują się katolicy. To samo dotyczy prezydenta. Ciekawe jak wprowadzą in vitro, skoro grozi im wtedy kościelny zakaz przyjmowania komunii świętej. 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
| |  | 4 na 6 Atlantis (1733 punktów) (zablokowany) | > Nie spodziewajmy się radykalnych posunięć ze strony rządu, w którym znajdują się katolicy. To samo dotyczy prezydenta. Ciekawe jak wprowadzą in vitro, skoro grozi im wtedy kościelny zakaz przyjmowania komunii świętej. Może po prostu... Nie wprowadzą? Pamiętam sytuację, która miała miejsce podczas kampanii prezydenckiej. Jarosław Kaczyński zapytany przez kogoś w telewizji o kwestię in vitro odpowiedział (grzecznie i kulturalnie - w końcu była to kampania) iż jako katolik będzie przeciwny tego typu działaniom. Nie zbulwersowała mnie specjalne wypowiedź tego pana (po nim można było się tego spodziewać). Byłem zaskoczony reakcją sporej części moich znajomych następnego dnia: "No jak to? Przecież ma do tego prawo. Ma działać wbrew sobie jako katolik?". Czyli krótko mówiąc potencjalny prezydent ma prawo do narzucania swojego światopoglądu ogółowi? Osoba, która otwarcie deklaruje takie zapędy moim zdaniem nie nadaje się na głowę państwa.
|
|
| | |  | daddy (2737 punktów) (zablokowany) |
>Pamiętam sytuację, która miała miejsce podczas kampanii prezydenckiej. Jarosław Kaczyński zapytany przez kogoś w telewizji o kwestię in vitro odpowiedział (grzecznie i kulturalnie - w końcu była to kampania) iż jako katolik będzie przeciwny tego typu działaniom. Nie zbulwersowała mnie specjalne wypowiedź tego pana (po nim można było się tego spodziewać). Byłem zaskoczony reakcją sporej części moich znajomych następnego dnia: "No jak to? Przecież ma do tego prawo. Ma działać wbrew sobie jako katolik?". Czyli krótko mówiąc potencjalny prezydent ma prawo do narzucania swojego światopoglądu ogółowi? Osoba, która otwarcie deklaruje takie zapędy moim zdaniem nie nadaje się na głowę państwa.
Cholera miał być plus za tą wypowiedz. Przepraszam za niezdarność swą.
|
|
3 na 3 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Nie da się- wojskowi nie pozwalają nikomu dotknąć krzyża, który jest za barierkami. Sprawdzałem.
Pozdrawiam
Jednakże wraz z lepszym poznaniem budowy i zjawisk mikroświata okazało się, że pole magnetyczne nie jest realnie istniejącym obiektem, a tylko teoretycznym tworem ułatwiającym opis zjawisk dokonujących się w zmiennym polu elektrycznym.
|
|
 | | Roksana Małek (894 punktów) | >Nie da się- wojskowi nie pozwalają nikomu dotknąć krzyża, który jest za barierkami. Sprawdzałem. Przykra sprawa.................
|
|
 | 2 na 2 | Medieval (3004 punktów) | Dlatego ta akcja jest durna. Za dużo ślepej agresji. Obcy kontra Predator.
|
|
 | 3 na 3 Praprababka (403 punktów) (zablokowany) | Odp: Akcja krzyż | >Nie da się- wojskowi nie pozwalają nikomu dotknąć krzyża, który jest za barierkami. Może tak wyszykować krzyż konkurencyjny (turystyczny, do złożenia na miejscu) i postawić obok, niech będą dwa. I pilnować go udając, że się modlimy. Z czasem przemycić trzeci, tłumacząc, że społeczeństwo żąda 96 krzyży i że dla boga wszyscy są równi.
A naprawdę to administracja pałacowa może zaleźć im za skórę: spisać chętnych, ustalić grafik dyżurów, koniecznie długich, ograniczyć liczebność warty, nakazać powagę i stwarzać krępujący klimat obserwacji. Ale nie podnosić standardu, niech to będzie nadal zgrzebny krzyż i goły plac. Już po tygodniu takiego traktowania obrońcy krzyża zaczną się wykruszać, więc strona kościelna zgłosi propozycje zmian. I tu administracja powinna się do rozmów na ten temat "nie palić"...
|
|
|  | 1 na 1 | Autografka (10638 punktów) | > >Nie da się- wojskowi nie pozwalają nikomu dotknąć krzyża, który jest za barierkami.> Może tak wyszykować krzyż konkurencyjny (turystyczny, do złożenia na miejscu) i postawić obok, niech będą dwa. I pilnować go udając, że się modlimy. Z czasem przemycić trzeci, tłumacząc, że społeczeństwo żąda 96 krzyży i że dla boga wszyscy są równi.Taką próbę już podjęto.
|
|
| |  | 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) |
> Taką próbę już podjęto.Z pustych...to się nie liczy i na ewentualnej pielgrzymce się nie przyda  . 
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
| |  | 1 na 1 | Adrian Sokołowski (66 punktów) |
> Taką próbę już podjęto.Owszem i tu próbętakże podjęto.
|
|
1 na 1 | Menel De Lux (3111 punktów) | Odp: AKCJA KRZYŻ |
> -----------------------------------------------------------------------------------> Nie jestem w stanie przewidzieć jak to się zakończy ale mam przeczucie, że to będzie duża i w> jakimś sensie przełomowa AKCJA - a jakie jest Wasze zdanie ?> Moze byc goraco, tym bardziej ze do akcji przylacza sie ta organizacja: www.wrs.rdl.pl/index.php?q=node/244
|
|
 | 3 na 3 | BartłomiejTomczak (70 punktów) | |
|
| LadyTilly (613 punktów) | czytaj tutaj oby władze rzeczywiście oddały kontrolę nad wydarzeniami w ręce tłumu, pożyjemy, zobaczymy
|
|
1 na 1 | kogut59 (3090 punktów) | > Nie jestem w stanie przewidzieć jak to się zakończy ale mam przeczucie, że to będzie duża i w> jakimś sensie przełomowa AKCJA - a jakie jest Wasze zdanie ?Chcą postawić tam ohydny pomnik ! wyborcza.p(*)__obelisk_utkany_z_dloni_.htmlMoja propozycja pokojowego rozwiązania konfliktu. Były prezydent LK był kartoflem wiec zaorać plac wsadzić co roku 10 kwietnia kartofle (brat JK będzie miał tez przy okazji pomnik za życia) Ziemniaki zakwitną wiosna będzie ozdobnie i ładnie. Stonkę będą babcie i dziadki zbierały. Jesienią można zrobić święto pieczonego kartofla. Kartofel jest tez prawdziwie polski i mocny symbol oraz kochany i szanowany jest automatycznie jako pożywny i zdrowy przez wszystkich obywateli. Poletko lub kwietnik możne być w kształcie krzyża wtedy i zwolennicy krzyża będą zadowoleni. można znicze miedzy wstawić nie będą się w oczy rzucały. W kraju zapanuje zgoda i wspólna praca na polu kartoflanym połączy a nie podzieli (pod warunkiem ze jakiś plan pracy w polu będzie wcześniej w Sejmie uzgodniony) gdyby to się nie powiodło można spróbować w Strasburgu. Architektura Warszawy nie ucierpi kartofle niczego nie przysłonią. Jeden problem będzie zima ale na pewno istnieją odporne na zimno peruwiańskie odmiany które uprawiają Indianie w Andach.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|