Racjonalista - Strona głównaDo treści
Związek znaczeń: istnieje, jest, ma

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-12-2015 11:04krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Związek znaczeń: istnieje, jest, ma
Kiedy wszyscy są zrelaksowani świętowaniem spadku wzajemnych napięć i chwilką przystanku w walce i wyścigu szczurów chciałbym zaproponować zabawę w określenie różnicy znaczeń poniższych zdań:

Zestaw 1
1. Istnieje czerwone jabłko.
2. Jabłko jest czerwone.
3. Jabłko ma czerwony.
4. Jabłko posiada czerwony.
5. Istnieje jabłko i jest czerwone.
6. Istnieje jabłko i ma czerwony.
7. Jest jabłko i jest czerwone.

Zestaw 2
8. W pojemniku jest jabłko.
9. W pojemniku istnieje jabłko.
10. Pojemnik ma jabłko.
11. Pojemnik zawiera jabłko.
12. Istnieje pojemnik i jest w nim jabłko.
13. Jest pojemnik, w którym jest jabłko.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Andżelina Bogusławiec (-13 punktów)
(zablokowany)
Udzielam odpowiedzi: wszystkie znaczą to samo
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
>Udzielam odpowiedzi: wszystkie znaczą to samo
>
Czy aby na pewno ?
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
>Czy aby na pewno ?

No więc jakie są te różnice znaczeń?

Mam jeszcze inną zabawę w matematykę. Wymyślmy sobie pewne działanie i budujmy do niego zdania.
Może zacznę:

Działanie: ograniczanie zbioru

1. Figurki są w ogrodzie.
2. Pieniądze zginęły wczoraj.
3. Piłki mieszczą się koszu.
4. Wiaderko jest w studni.
5. Jurek stoi w kałuży.
6. Nuty zawierają się w takcie.
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
>Udzielam odpowiedzi: wszystkie znaczą to samo
>

Mam kolejne pytanie o różnicę znaczeń?:
- wynika z
- składa się z

Podam przykład:
Hałas wynika z ............
Hałas składa się z ...........

Czy w miejsce kropek można wpisać to samo dopełnienie?
Jeśli nie, to jaka jest różnica pomiędzy jednym i drugim dopełnieniem?
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>Kiedy wszyscy są zrelaksowani świętowaniem spadku wzajemnych napięć i chwilką przystanku w walce i
>wyścigu szczurów chciałbym zaproponować zabawę w określenie różnicy znaczeń poniższych zdań:

Roznica jest taka, ze kapital to wladza nad innymi a Ty musisz isc spac bo jako jedyny czlowiek na swiecie idziesz rano do ciezkiej pracy podczas gdy inni wypelniaja tylko kwity.
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
>>Kiedy wszyscy są zrelaksowani świętowaniem spadku wzajemnych napięć i chwilką przystanku w walce i
>>wyścigu szczurów chciałbym zaproponować zabawę w określenie różnicy znaczeń poniższych zdań:
>Roznica jest taka, ze kapital to wladza nad innymi a Ty musisz isc spac bo jako jedyny czlowiek na swiecie idziesz rano do ciezkiej pracy podczas gdy inni wypelniaja tylko kwity.
>

Widzę, ze zaszło ci za skórę. Uważaj, bo czasem zza niej już nie wychodzi i pozostaje na zawsze.
Walkę i wyścig na powrót czas zacząć.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365