 |
Co to jest totalitaryzm ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2016 19:05 | e-duch (1053 punktów) | Co to jest totalitaryzm ? | hej, Zauważam , że bardzo bezprzytomnie i nierozumnie nadużywamy słów . Może być tak , że ich treści nie rozumiemy - może też i tak być , że ich treścią głowy sobie nie zawracamy - I nie przejmując się jak na wesołego warchoła przystało zanieczyszczamy przestrzeń publiczną idiotyzmami i absurdami . Gwałcimy zasady , reguły i przyjęte umowy i zwyczaje - A bo co ? Nie wolno nam ? A gdzie wolności obywatelskie - święte przecież i nie naruszalne ... Ale do rzeczy ... W wielu rozmowach ludzie o orientacji mięsolubnej nazywają wegetarianizm totalitaryzmem . Chciałbym wiec zapytać - Co jest totalitaryzmem : 1) Zabijanie ( w powaznym stopniu dla kaprysu i przyjemnosci ) miliardów zwierząt rok do roku , bez wzgledu na zniszczenia i zagrożenia , ktore ten proceder za sobą pociąga ) 2) Etyczne , filozoficzne oraz racjonalne kwestinowanie zasadnosci owego postępowania
Za rozsądne i kulturalne odpowiedzi - dziękuje Inne .... mnie nie interesują
e-duch | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
 | | e-duch (1053 punktów) | hej,
Jaką zauważasz różnice pomiędzy 1 a 2 ?
Czy sądzisz , że monopol żywieniowy , który narzuca nawyki , potrzeby i ceny ma wpływ na to co ludzie robią ?
W jaki sposób intelektualne i etyczne kwestionowanie totalnego monopolu , narracji absurdalnej i irracjonalnej dominacji jednego gatunku nad całym światem i pogardy a także zaborczości wobec świata oraz apoteozy dowolnej wybiórczości , kaprysu i braku logiki i konsekwencji w działaniu jego przedstawicieli może być nazwane totalitaryzmem ? Natomiast niepochamowana żądza zysku i władzy , brak ograniczeń intelektualnych , etycznych , a nawet racjonalnych skutkująca faktem zabijania miliardów wrażliwych istot ( oraz dewastacją społeczną i środowiskową a także zdrowotną ) nie jest utożsamiana lub choćby porównywana z totalitaryzmem ?
Jak to jest możliwe aby inteligentni ludzie posiadali tego typu przekonania ?
e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
|  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Jaką zauważasz różnice pomiędzy 1 a 2 ?Np. taką, że 1 zaczyna się literą Z, a 2 E...  > Czy sądzisz , że monopol żywieniowy...Nie wiem co to jest monopol żywieniowy... > Jak to jest możliwe aby inteligentni ludzie posiadali tego typu przekonania ?A jak to jest możliwe, że przypisujesz inteligencję osobom o poglądach, które uważasz za niemądre?
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
|
|
3 na 3 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Totalitaryzm jest wtedy, gdy ktoś karze mi nazywać marchewkę owocem, a ślimaka rybą... to tak półserio. Totalitaryzm od słowa totalny, czyli system, w którym rząd chce sprawować całkowitą kontrole nad obywatelami.
|
|
 | 1 na 1 | Belfer00 (720 punktów) | >Totalitaryzm jest wtedy, gdy ktoś karze mi nazywać marchewkę owocem, a ślimaka rybą... to tak półserio. Totalitaryzm od słowa totalny, czyli system, w którym rząd chce sprawować całkowitą kontrole nad obywatelami. Kolega e-duch chyba nieściśle sformułował pytanie (temat wątku). Nie idzie mu o definicję totalitaryzmu, ale o to która strona (mięsożercy czy wegetarianie) stosuje propagandę bardziej podobną do propagandy totalitarnej i przez to bardziej "zasługuje" na epitet ("etykietkę") "totalitaryzmu" (ideologii totalitarnej). I chyba przyznam mu rację, że "światowy biznes mięsny" dysponuje sprawniejszym aparatem propagandy niż wegetarianie. Jednak ogólnie jestem przeciw przyklejaniu etykietek.
Pozdrawiam.
|
|
| e-duch (1053 punktów) |
Kol.Recepcjonista wyraża tutaj( Wegetarianzm prawie wyłącznie fakty ) bardzo rozpowszechniony a przy tym potwornie prymitywny i kłamliwy pogląd :>Swego czasu już odpowiedziałem (jako kulka_na_mole) innemu wege-oszołomowi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,620821#w620876> Mam wrażenie, że niektórzy traktują wegetarianizm jak religię, więc nie dopuszczają do siebie faktów, za to chcą ewangelizować na siłę wszystkich, którzy nie wyznają ich przekonań.hej, Fakty są takie : Ludzkość morduje kilkadziesiąt miliardów wrażliwych istot rocznie . Robi to w większości bez potrzeby , konieczności za to dla kaprysu , przyjemności . Robi to zwykle w strasznych warunkach i bez współczucia . Skutki przemysłowej hodowli są na wielu płaszczyznach dewastacyjne i destrukcyjne dla ludzi i środowiska. Jednocześnie dla swoich zwierzęcych pupilków kształci się kadry fachowców zajmujących się psychoterapią dla psów czy koni . Jest to sytuacja absurdalna i intelektualnie oraz etycznie wyłącznie do odrzucenia . Mięsożercy bronią swych zachowań , przyzwyczajeń , tradycji i wolności do zabijania innych zwierząt jak religijni fanatycy i fundamentaliści . W ten sam sposób swych monopoli broniła klasa właścicieli niewolników - Tak samo bronili się rasiści . Wegetarianizm nie ma nic wspólnego z religią. natomiast jest częścią wszelkich ruchów emancypacyjnych , solidarnościowych i wolnościowych . Wegetarianizm jest etyczną , filozoficzną oraz polityczno-gospodarczą refleksją nad dobrym , wartościowym i szlachetnym życiem i współistnieniem bez okrucieństwa , gwałtu i mordu . Taką postawe nazywać oszołomstwem samemu uczestnicząc aktywnie w niewyobrażalnym holokauście który - jeżeli nie przestaniemy - utopi ludzkośś we krwi i gównie naszych ewolucyjnych kuzynów Gdybyśmy kiedykolwiek napotkali na obcą cywilizacje i dowiedzieli się o niej , że dla swego prymitywnego kaprysu - bezmyślnie i bez jakiegikolwiek współczucia morduje miliardy swych ewolucyjnych kuzynów - niszcząc przy tym środowisko , swoje zdrowie i stosunki społeczne przez niewolnictwo i wykluczenia - zrobiłoby to na nas bardzo dobre wrażenie , prawda ? Wartość kultury poznaje się nie po hektolitrach przelewanej przez nią krwi lecz po tym kogo chroni i kim się opiekuje . e-duch Szczytem obrzydliwości tak intelektualnej jak i etycznej jest mówić , że wegetarianie ewangelizują na siłę - podczas gdy mięsożercy mordują rocznie kilkadziesiąt miliardów wrażliwych istot . Trzeba być totalnie otumanionym i zatrutym przez prostackie , bezmyślne i bezreflksyjne przyklejenie się do przyzwyczajeń i zachowań automatycznych aby wypowiadać takie brednie . Przykro mi ale nie jestem w stanie inaczej nazwać takiej obrzydliwości. Podobną obrzydliwością są roześmiane krówki i świnki , które z ochotą oddają się ludzkiej żądzy bezmyślnej zaborczości i chciwości - widać to na tysiącach i milionach reklam . Niestety ludzie bezrefleksyjni wierzą w takie obrazki - Jedni w Chrystusa a drudzy w szczęśliwe świnki...
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
|
|
 | | lusaka (178 punktów) | > Kol.Recepcjonista wyraża tutaj( Wegetarianzm prawie wyłącznie fakty ) bardzo rozpowszechniony a przy tym potwornie prymitywny i kłamliwy pogląd :>Swego czasu już odpowiedziałem (jako kulka_na_mole) innemu wege-oszołomowi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,620821#w620876> >Mam wrażenie, że niektórzy traktują wegetarianizm jak religię, więc nie dopuszczają do siebie faktów, za to chcą ewangelizować na siłę wszystkich, którzy nie wyznają ich przekonań.> hej,> Fakty są takie :> Ludzkość morduje kilkadziesiąt miliardów wrażliwych istot rocznie . Robi to w większości bez potrzeby , konieczności za to dla kaprysu , przyjemności . Robi to zwykle w strasznych warunkach i bez współczucia . Skutki przemysłowej hodowli są na wielu płaszczyznach dewastacyjne i destrukcyjne dla ludzi i środowiska.> Jednocześnie dla swoich zwierzęcych pupilków kształci się kadry fachowców zajmujących się psychoterapią dla psów czy koni . Jest to sytuacja absurdalna i intelektualnie oraz etycznie wyłącznie do odrzucenia .> Mięsożercy bronią swych zachowań , przyzwyczajeń , tradycji i wolności do zabijania innych zwierząt jak religijni fanatycy i fundamentaliści .> W ten sam sposób swych monopoli broniła klasa właścicieli niewolników - Tak samo bronili się rasiści .> Wegetarianizm nie ma nic wspólnego z religią. natomiast jest częścią wszelkich ruchów emancypacyjnych , solidarnościowych i wolnościowych . Wegetarianizm jest etyczną , filozoficzną oraz polityczno-gospodarczą refleksją nad dobrym , wartościowym i szlachetnym życiem i współistnieniem bez okrucieństwa , gwałtu i mordu .> Taką postawe nazywać oszołomstwem samemu uczestnicząc aktywnie w niewyobrażalnym holokauście który - jeżeli nie przestaniemy - utopi ludzkośś we krwi i gównie naszych ewolucyjnych kuzynów> Gdybyśmy kiedykolwiek napotkali na obcą cywilizacje i dowiedzieli się o niej , że dla swego prymitywnego kaprysu - bezmyślnie i bez jakiegikolwiek współczucia morduje miliardy swych ewolucyjnych kuzynów - niszcząc przy tym środowisko , swoje zdrowie i stosunki społeczne przez niewolnictwo i wykluczenia - zrobiłoby to na nas bardzo dobre wrażenie , prawda ?> Wartość kultury poznaje się nie po hektolitrach przelewanej przez nią krwi lecz po tym kogo chroni i kim się opiekuje .> e-duch> Szczytem obrzydliwości tak intelektualnej jak i etycznej jest mówić , że wegetarianie ewangelizują na siłę - podczas gdy mięsożercy mordują rocznie kilkadziesiąt miliardów wrażliwych istot . Trzeba być totalnie otumanionym i zatrutym przez prostackie , bezmyślne i bezreflksyjne przyklejenie się do przyzwyczajeń i zachowań automatycznych aby wypowiadać takie brednie . Przykro mi ale nie jestem w stanie inaczej nazwać takiej obrzydliwości.> Podobną obrzydliwością są roześmiane krówki i świnki , które z ochotą oddają się ludzkiej żądzy bezmyślnej zaborczości i chciwości - widać to na tysiącach i milionach reklam .> Niestety ludzie bezrefleksyjni wierzą w takie obrazki - Jedni w Chrystusa a drudzy w szczęśliwe świnki...> szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądkuWegetarianizm swój początek wziął od nieudaczników, kaleków nie zdolnych do polowania. Nie pozostało im nic innego jak konsumować trawę, z czasem nadano temu zjawisku ładną nazwę ,, wegetarianizm''.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|