Racjonalista - Strona głównaDo treści
Brak logiki 500+

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
16-03-2016 02:37Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
Brak logiki 500+
PiS-wcy bredzą, że ich program 500+ ma w założeniu skłaniać do zwiększenia dzietności Polaków.
Jeśli tak, to dlaczego 500 zł nie będzie wypłacane na pierwsze dziecko?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)
>PiS-wcy bredzą, że ich program 500+ ma w założeniu skłaniać do zwiększenia dzietności Polaków.
>Jeśli tak, to dlaczego 500 zł nie będzie wypłacane na pierwsze dziecko?

Cytat:
>PRZECZYTAJ sprawozdanie finansowe PGL LP za dowolny rok i dowiedz się ile LP wpłacają do budżetu
Ok. 1 mld PLN rocznie, a co?


Pytałem o źródło.
Za trudne pytanie?
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>PiS-wcy bredzą, że ich program 500+ ma w założeniu skłaniać do zwiększenia dzietności Polaków.
>Jeśli tak, to dlaczego 500 zł nie będzie wypłacane na pierwsze dziecko?

500+ nie ma pomagać w wychowaniu dzieci, nie jest programem socjalnym. Jest nagrodą za dzietność.Jedno dziecko to (prawie) każdy chce mieć.

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
16-03-2016 12:35 
 Ocena 1 na 1
PerverserPerser (579 punktów)
>Jedno dziecko to (prawie) każdy chce mieć.<
Prawda.Łącznie z parami związków homoseksualnych.

Drażni Cię Twoje oko, wykłuj je. Drażni Cię Twoja dłoń, odrąb ją. drażni Cię Twój język, wyrwij go. Drażni Cię twój rozsądek, zostań katolikiem - H.Heine
16-03-2016 16:29 
 Ocena 3 na 3
Marian Forewa (906 punktów)
>500+ nie ma pomagać w wychowaniu dzieci, nie jest programem socjalnym. Jest nagrodą za dzietność.

Lub patrząc z innego punktu widzenia, karą za bezdzietność.

Tak naprawdę, nie jest ani jednym, ani drugim. Jest wyłącznie kiełbasą wyborczą.
16-03-2016 16:49 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>500+ nie ma pomagać w wychowaniu dzieci, nie jest programem socjalnym. Jest nagrodą za dzietność.
>Lub patrząc z innego punktu widzenia, karą za bezdzietność.
>Tak naprawdę, nie jest ani jednym, ani drugim. Jest wyłącznie kiełbasą wyborczą.

Karą za bezdzietność będzie podatek bykowy.
Albo powszechny pobór kandydatów na mężów z przydziału zgodnie z ustawą stabilizacyjną dla samotnych matek
Ciekawa jestem swoją drogą, czy zdążę tej kiełbasy choćby uszczknąć.

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
17-03-2016 12:55 
 Ocena 2 na 2
Christos (2696 punktów)

>Karą za bezdzietność będzie podatek bykowy.
>Albo powszechny pobór kandydatów na mężów z przydziału zgodnie z ustawą stabilizacyjną dla samotnych matek
>Ciekawa jestem swoją drogą, czy zdążę tej kiełbasy choćby uszczknąć.



Myśl pozytywnie. A nuż... Pierwszy Kawaler RP...


No gods, no masters...I am who I am.
17-03-2016 13:12 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
To oznacza bitwę!
www.youtube.com/watch?v=30xspies8Eg

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
17-03-2016 17:11 
 Ocena 4 na 4
Lilly Amina (4723 punktów)
>A nuż... Pierwszy Kawaler RP...
Nie życz jej aż tak źle Bo ucieknie z krzykiem. Ja bym uciekła...
17-03-2016 17:43 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Nie życz jej aż tak źle Bo ucieknie z krzykiem. Ja bym uciekła...
Po mojej odpowiedzi to Christos uciekł i bał się krzyczeć.

A tak serio to zastanawiam się, czy program w ogóle ruszy zanim padnie. Dużo się dzieje, kto wie co się wydarzy.


Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
16-03-2016 21:27 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)

>Tak naprawdę, nie jest ani jednym, ani drugim. Jest wyłącznie kiełbasą wyborczą.
Ma być panaceum na zapaść demograficzną i ruinę systemu emerytalnego. Ktoś musi pracować na coraz dłużej żyjących emerytów. Wcześniejsze rządy nie robiły nic, albo bardzo niewiele. CHWAŁA PISOWI!

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
16-03-2016 22:33 
 Ocena 3 na 3
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
>Ktoś musi pracować na coraz dłużej żyjących emerytów. Wcześniejsze rządy nie robiły nic, albo bardzo niewiele.
A podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat przez PO-PSL to pikuś?
17-03-2016 15:25 
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
Tak naprawdę, nie jest ani jednym, ani drugim. Jest wyłącznie kiełbasą wyborczą.
>Ma być panaceum na zapaść demograficzną i ruinę systemu emerytalnego.
Tak ma być! Ale pytaniem jest jak będzie?

> Ktoś musi pracować na coraz dłużej żyjących emerytów.
Dostaną 1/3 płac, albo i mniej i problem rozwiązany. Pożyją trochę krócej.

> Wcześniejsze rządy nie robiły nic, albo bardzo niewiele.
W propagandzie to wszystkie robiły bardzo dużo, ale zawsze najbardziej liczy się mój portfel i muszę przyznać, iż największym uderzeniem w jego grubość było przejście na emeryturę, ale poza tym, to chudł w ostatnim ćwierćwieczu w niewielkim stopniu, a nawet raczej mogę mówić o małym wzroście moich możliwości nabywczych. (Jak podaje "Polityka" za przeciętną wypłatę stale mogę kupić trochę więcej telewizora i trochę mniej chleba).

> CHWAŁA PISOWI!
Nie chwal Pan dnia przed zachodem słońca i zawsze warto pamiętać, iż dobrymi chęciami, to piekło jest wybrukowane. Liczą się efekty, a nie propagandowe hasełka. Na efekty i chwałę trzeba trochę poczekać, a moja wiedza nakazuje mi być bardzo sceptycznym wobec zapewnień PiS-u. Choć życzę Polsce, w której żyję, jak najlepiej.

@@@
.
16-03-2016 20:09 
 Ocena 2 na 2
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
>500+ nie ma pomagać w wychowaniu dzieci, nie jest programem socjalnym. Jest nagrodą za dzietność. Jedno dziecko to (prawie) każdy chce mieć.
Ale nie można mieć drugiego dziecka bez pierwszego, więc jest dyskryminacja i jedynaków, i ich rodziców. Poza tym są pary, które nie decydują się nawet na jedno dziecko, niejednokrotnie z przyczyn finansowych.
16-03-2016 21:36 
 Ocena 2 na 2
niestadny (2492 punktów)

>Ale nie można mieć drugiego dziecka bez pierwszego, więc jest dyskryminacja i jedynaków, i ich rodziców. Poza tym są pary, które nie decydują się nawet na jedno dziecko, niejednokrotnie z przyczyn finansowych.
Cytat:
[...]w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę w rodzinie (lub 1200 zł netto w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko.

Dali, ile mogli. Deficyt budżetowy trza trzymać w ryzach. Zobaczymy co będzie za rok, za dwa...



stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
16-03-2016 22:56 
 Ocena 4 na 4
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
>Dali, ile mogli. Deficyt budżetowy trza trzymać w ryzach.
Dali więcej niż powinni. W tym roku wyprawka 500+ kosztuje budżet 17 mld PLN, bo przyznawana jest dopiero od 1 kwietnia, ale w przyszłym roku, to już będzie blisko 23 mld PLN. W budżecie nie ma ani 17, ani 23 mld PLN do rozdania, dlatego deficyt budżetowy wzrośnie, dlatego PiS-owcy kombinują skąd wziąć kasę na to rozdawnictwo wymyślając nowe podatki.

>Zobaczymy co będzie za rok, za dwa...
A co ma być? Manna z nieba się poleje? Te wyliczenia dotyczą wyłącznie dzieci już urodzonych, spróbuj sobie wyobrazić ile to będzie kosztowało, gdy ze względu na 500+ dzieci zacznie przybywać. Zanim te dzieci zaczną pracować na emerytury innych, ile to będzie kosztować budżet?
16-03-2016 23:01 
 Ocena 5 na 5
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>......gdy ze względu na 500+ dzieci zacznie przybywać. Zanim te dzieci zaczną pracować na emerytury innych, ile to będzie kosztować budżet?

Najwazniejsze, ze beda mialy 2 godziny religii w szkole i beda mogly zdawac mature z tejze religii. Brudasy typu Hindus, Chinczyk czy jakis inny babmbus bedzie zdawal jakas tam malo wazna informatyke i angielski a Prawdziwe Polskie Dziecko bedzie potrafilo wymodlic deszcz.
17-03-2016 00:25 
 Ocena 3 na 3
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
Słuchałem dziś rano min. edukacji Anny Zalewskiej, która twierdziła m.in., że to niesprawiedliwe, iż nauczanie religii jest dyskryminowane na maturze, podobnie jak WF.
Ponadto wypowiadała swoje światłe myśli na temat konieczności braku wychowania seksualnego w szkołach, bowiem to rodzice powinni to wychowanie zapewnić dzieciom.
Idąc tokiem rozumowania Zalewskiej powinno się w ogóle zlikwidować szkoły, niech rodzice przekazują swoim dzieciom wiedzę wszelaką, oprócz religii oczywiście.
www.tokfm.(*)igii-oczywiscie-ze-tak-to.html
polska.new(*)alewska,artykuly,381955,1.html
Brzostowski (7067 punktów)
>PiS-wcy bredzą, że ich program 500+ ma w założeniu skłaniać do zwiększenia dzietności Polaków.
>Jeśli tak, to dlaczego 500 zł nie będzie wypłacane na pierwsze dziecko?

Dobrze że już zacząłeś pytać, jest szansa, że usłyszysz/przeczytasz odpowiedź i ją zrozumiesz, choć co do tej drugiej sprawy, to mam wątpliwości.

1. Na jedno dziecko decyduje się większość par. Niezaleznie zatem, czy dostaną 500 zł, czy nie i tak się zdecydują na to 1 dziecko.

2. Aby jako tako się trzymać demograficznie, potrzebujemy rodzin 2+2 lub więcej, 2+1 nie zapewnia zastępowalności pokoleń, nie ma więc sensu takie dotowanie.

3. Dlatego nie jest to program socjalny i na 1 dziecko nie ma kasy! Opozycja to chętnie wykorzystuje i pompuje do młodych głów propagandę o nieuczciwości programu i jego socjalnym charakterze, aby mieć paliwo do walki politycznej. W dodatki PO, przez 8 lat nie zrobili nic w tym akurat zakresie, byli programowi przeciwni, a potem zgłosili rozszerzenie programu o 1 dziecko!

A prawda jest taka, że PiS zrobił to o czym mówiono od wielu lat w wielu gremiach naukowych: przeciwdziałać katastrofie demograficznej.

Oczywiście sam program 500+ nie sprawi dużej dzietności, ale ją wesprze. Dlatego też PiS przygotowuje zmiany dotyczące wsparcia rynku nieruchomości - mieszkaniowego, aby i tutaj było wsaprcie.

Sam program jest też dodatkowo metodą (niedoskonałą, ale to własciwy kierunek) redystrybucji dóbr przy zwiększajacym się zróżnicowaniu dobrobytu Polaków.

Okazuje się, że też podniesie trochę PKB!

Trzeba też przyznać że PO trochę pobudowała przedszkoli, co też wspiera prodemograficzne zmiany.

Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
PerverserPerser (579 punktów)
>PiS-wcy bredzą, że ich program 500+ ma w założeniu skłaniać do zwiększenia dzietności Polaków.
>Jeśli tak, to dlaczego 500 zł nie będzie wypłacane na pierwsze dziecko?<
Przecież to jest proste. Chcesz dostać 500 zł. musisz mieć drugie dziecko, a drugie dziecko jest niemożliwe bez pierwszego dziecka.


Drażni Cię Twoje oko, wykłuj je. Drażni Cię Twoja dłoń, odrąb ją. drażni Cię Twój język, wyrwij go. Drażni Cię twój rozsądek, zostań katolikiem - H.Heine
16-03-2016 22:59 
 Ocena 1 na 1
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
>Przecież to jest proste. Chcesz dostać 500 zł. musisz mieć drugie dziecko, a drugie dziecko jest niemożliwe bez pierwszego dziecka.
A pierwsze dziecko nie zwiększa ogólnej liczby dzieci?
Brzostowski (7067 punktów)
>>Przecież to jest proste. Chcesz dostać 500 zł. musisz mieć drugie dziecko, a drugie dziecko jest niemożliwe bez pierwszego dziecka.
>A pierwsze dziecko nie zwiększa ogólnej liczby dzieci?

No i moje obawy się potwierdziły.

Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
17-03-2016 01:24 
 Ocena 1 na 1
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
>No i moje obawy się potwierdziły.
Czego się boisz biedny misiu? Znowu masz nocny dyżur a Błaszczak nie wysłał ci jeszcze sms-a co masz myśleć?
Brzostowski (7067 punktów)
>>No i moje obawy się potwierdziły.
>Czego się boisz biedny misiu? Znowu masz nocny dyżur a Błaszczak nie wysłał ci jeszcze sms-a co masz myśleć?
"A pierwsze dziecko nie zwiększa ogólnej liczby dzieci?"

Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
>"A pierwsze dziecko nie zwiększa ogólnej liczby dzieci?"
Rozumiem, że twoim zdaniem, jeśli rodzi się pierwsze dziecko, to liczba dzieci w Polsce nie wzrasta. To jakaś brzostowska matematyka.
Brzostowski (7067 punktów)
>>"A pierwsze dziecko nie zwiększa ogólnej liczby dzieci?"
>Rozumiem, że twoim zdaniem, jeśli rodzi się pierwsze dziecko, to liczba dzieci w Polsce nie wzrasta. To jakaś brzostowska matematyka.

Wzrasta, wzrasta, to przecież oczywista oczywistość.


Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
>>>"A pierwsze dziecko nie zwiększa ogólnej liczby dzieci?"
>>Rozumiem, że twoim zdaniem, jeśli rodzi się pierwsze dziecko, to liczba dzieci w Polsce nie wzrasta. To jakaś brzostowska matematyka.
>Wzrasta, wzrasta, to przecież oczywista oczywistość.
No to z czego rechotałeś?
Brzostowski (7067 punktów)
>>>>"A pierwsze dziecko nie zwiększa ogólnej liczby dzieci?"
>>>Rozumiem, że twoim zdaniem, jeśli rodzi się pierwsze dziecko, to liczba dzieci w Polsce nie wzrasta. To jakaś brzostowska matematyka.
>>Wzrasta, wzrasta, to przecież oczywista oczywistość.
>No to z czego rechotałeś?
Z Ciebie. Zadajesz pytanie, na które odpowiedź jest oczywistą oczywistością, to jak się nie śmiać? Dodatkowo nie kumasz, że tutaj chodzi o zastępowalność pokoleń: 500 zł na 1 dziecko, nie daje żadnego impulsu, dopiero 500 zł na drugie ma sens, bo jedno dziecko i tak większość chce mieć. Zatem program wspeira rodziny 2+2 i więcej, co daje zastępowalność pokoleń.

Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
Wenancjusz (16441 punktów)
Chwilową prosperitę/hossę PiS-u traktuję jak stan gorączkowy, mający charakter pandemiczny ale przemijający, pewnych społecznych wyznawców i wielbicieli tej partii. Silny organizm w końcu zwalczy taką gorączkę i stan normalności musi wrócić, bo to naturalny powrót do zdrowia. Poczekam na symptomy powrotu do zdrowia, chyba że organizm jest już za słaby i wycieńczony na walkę z chorobliwym stanem.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
finerbijk (17282 punktów)
>Brak logiki 500+

Brak wszelkiej racjonalności w próbach powiększania populacji widać najlepiej na podstawie tego wykresu:

Rozsądniej by było płacić za powstrzymywanie się od reprodukcji, ale cóż, jako gatunek jesteśmy głupsi od szczurów, które potrafią dostosowywać swój przyrost do warunków.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365