Racjonalista - Strona głównaDo treści
czy Boże milosierdzie dowodzi że piekło nie istnieje?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
05-05-2018 11:24Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
czy Boże milosierdzie dowodzi że piekło nie istnieje?
czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
Co to za chińska gramatyka?


Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
>Co to za chińska gramatyka?

ech... "chętnie". odniosłabyś się do tematu
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
>>Co to za chińska gramatyka?
>ech... "chętnie". odniosłabyś się do tematu
Na razie próbuję rozkminić o co próbowałeś zapytać.

Jawią mi się bowiem różne możliwości:

1. czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, to wystarcza wiara w to, że Bóg nam odpuści?

2. jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, to czy piekło istnieje?

3. czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, i wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?

4. jeżeli wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?

Itd, itp...



Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>Na razie próbuję rozkminić o co próbowałeś zapytać.
czy aby ktoś nas nie oszukuje co do istoty zbawienia?
>1. czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, to wystarcza wiara w to, że Bóg nam odpuści?
to jest ciekawe pytanie, ale zbyt złożone i na twoim poziomie analizy zdania nie da się na nie odpowiedzieć
>2. jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, to czy piekło istnieje?
rzekomo można twierdzić że nie i według mnie wynika to z faktu i zagrożenia szerzenia nowiny o Bożym miłosierdziu. acz nierządnice i celnicy wejdą przed wami do krolestwa niebieskiego?
>3. czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, i wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
tak, ale niekoniecznie trzeba tam trafić.
>4. jeżeli wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
piekło istnieje.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Na razie próbuję rozkminić o co próbowałeś zapytać.
>czy aby ktoś nas nie oszukuje co do istoty zbawienia?
I wg Ciebie mogliby to wiedzieć, racjonaliści z fR?

Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>Na razie próbuję rozkminić o co próbowałeś zapytać.
>>czy aby ktoś nas nie oszukuje co do istoty zbawienia?
>I wg Ciebie mogliby to wiedzieć, racjonaliści z fR?

nie wiem, logika i rozumowanie przy użyciu mózgu pozwala wiele rozumieć.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Na razie próbuję rozkminić o co próbowałeś zapytać.
>>>czy aby ktoś nas nie oszukuje co do istoty zbawienia?
>>I wg Ciebie mogliby to wiedzieć, racjonaliści z fR?
>nie wiem, logika i rozumowanie przy użyciu mózgu pozwala wiele rozumieć.
Zatem jako używająca logiki i rozumowania przy użyciu mózgu odpowiadam Ci, że co do istoty zbawienia mnie nikt - jak dotąd - nie oszukał.

Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)

>Zatem jako używająca logiki i rozumowania przy użyciu mózgu odpowiadam Ci, że co do istoty zbawienia mnie nikt - jak dotąd - nie oszukał.

Oszustwa możemy być świadomi tylko wtedy kiedy wiedzielibysmy ze jesteśmy oszukiwani.
07-05-2018 15:49 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>Zatem jako używająca logiki i rozumowania przy użyciu mózgu odpowiadam Ci, że co do istoty zbawienia mnie nikt - jak dotąd - nie oszukał.
>Oszustwa możemy być świadomi tylko wtedy kiedy wiedzielibysmy ze jesteśmy oszukiwani.

Głębia tej szczególnej maksymy byłaby zaiste porażająca i przygniatająca.

Gdyby nie ogólny fakt, że zwykle cokolwiek wiedzielibyśmy, tylko wtedy gdy wiedzielibyśmy...

Drobner, szczególnie ogólny...

Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
07-05-2018 00:00 
 Ocena 1 na 1
TheFoolOnTheHill (41 punktów)
>>1. czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, to wystarcza wiara w to, że Bóg nam odpuści?
>to jest ciekawe pytanie, ale zbyt złożone i na twoim poziomie analizy zdania nie da się na nie odpowiedzieć
>>2. jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, to czy piekło istnieje?
>rzekomo można twierdzić że nie i według mnie wynika to z faktu i zagrożenia szerzenia nowiny o Bożym miłosierdziu. acz nierządnice i celnicy wejdą przed wami do krolestwa niebieskiego?
>>3. czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkim, i wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
>tak, ale niekoniecznie trzeba tam trafić.
>>4. jeżeli wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
>piekło istnieje.
>

Wygląda na to, że sobie odpowiedziałeś.

Zdanie w twoim pierwszym poście było tak napisane, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Więc nie wiadomo na co Ci trzeba odpowiedzieć. Chętnie racjonalistka chciała uściślić o co Ci mogło chodzić w tym enigmatycznym zapytaniu - jednak ponieważ jest ono niejednoznaczne - musiała trochę pospekulować: "co autor miał na myśli." Stąd te cztery podane przez nią możliwości. Ponieważ na te wszystkie cztery możliwości napisałeś odpowiedź, to pewnie możesz sklecić też odpowiedź na Twoje pierwsze zapytanie.

>nie wiem, logika i rozumowanie przy użyciu mózgu pozwala wiele rozumieć.

Religia wymyka się logice. Jeżeli dogmat A kłóci się z dogmatem B, a B z C i C z A - to religia dla swoich wyznawców może nadal pozostać spójna. W Religi nie takie cuda się zdarzają.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>piekło istnieje.
i ma parafię: pl.wikiped(*)_Chrystusa_Króla_w_Piekle
>Religia wymyka się logice.
Fałszywa religia i pseudonauka wymykają się logice, nie mylić z religią i nauką.

Duch Prawdy... Mankiewicz ( Sławek )... duchowa Manna dla ludzi...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
TheFoolOnTheHill (41 punktów)
>>Religia wymyka się logice.
>Fałszywa religia i pseudonauka wymykają się logice, nie mylić z religią i nauką.

To które religie są fałszywe, a które prawdziwe?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Religia wymyka się logice.
>>Fałszywa religia i pseudonauka wymykają się logice, nie mylić z religią i nauką.
>To które religie są fałszywe, a które prawdziwe?
Religia prawdziwa opiera się na wierze, nie wie, czy Bóg istnieje. Religie fałszywe opierają się na wiedzy o Bogu zapisanej w "świętych" księgach. Religia prawdziwa nie jest instytucją, nie dzieli ludzi na swoich wyznawców i "obcą, gorszą" resztę, a religie fałszywe dzielą na kapłanów, czyli tych, którzy są bliżej Boga, wiernych, czyli swoje stadko owiec i "obcą, gorszą" resztę..., posiadają struktury organizacyjne, są zarejestrowanymi kościołami, związkami wyznaniowymi, sektami.

Duch Prawdy... Mankiewicz ( Sławek )... duchowa Manna dla ludzi...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Religia wymyka się logice.
Nie lepiej napisać, np. że jej "urąga"?

Cza być oszczędnym.
TheFoolOnTheHill (41 punktów)
>Nie lepiej napisać, np. że jej "urąga"?

:D
Właśnie tego słowa mi brakowało, dziękuję!
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Religia wymyka się logice.
>Nie lepiej napisać, np. że jej "urąga"?

A jeszcze prościej, że logiki nie ma?
A skoro nie ma, to o czym tu dyskutować?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)

Oh my gosh, brak po prostu słów, żeby wyrazić, jak bardzo mnie to nie wkręca.

youtu.be/gVqLhKTSEl8

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy
>piekło istnieje?

Hello darkness, my old friend
I've come to talk with you again
Because a VISION SOFTLY CREEPING
Left its SEEDS while I was sleeping
And the VISION that was PLANTED in my BRAIN
STILL remains
Within the sound of SILENCE
Drobner (19539 punktów)
>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?

Pytanie z serii: "Czy Gucio 'bzyknął' Maję?"

Miłych 'rozmyslań' życzy
Drobner, antyspekulant

Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
07-05-2018 12:46 
 Ocena 1 na 1
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
>Pytanie z serii: "Czy Gucio 'bzyknął' Maję?"
ogladałeś chyba inne "bajki" w dzieciństwie.
>Miłych 'rozmyslań' życzy
byłoby miło gdybyście nie zasłaniali się racjonalizmem. nawet jeżeli można tylko pospekulować
>Drobner, antyspekulant
elo.
07-05-2018 12:55 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>ogladałeś chyba inne "bajki" w dzieciństwie.

"Inne" niż które? Podaj tytuł.

Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
07-05-2018 14:39 
 Ocena 1 na 1
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>ogladałeś chyba inne "bajki" w dzieciństwie.
>"Inne" niż które? Podaj tytuł.

Niż te.
07-05-2018 15:22 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>ogladałeś chyba inne "bajki" w dzieciństwie.
>>"Inne" niż które? Podaj tytuł.
>Niż te.

I tamte też.


Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
07-05-2018 15:53 
 Ocena 1 na 1
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>>ogladałeś chyba inne "bajki" w dzieciństwie.
>>>"Inne" niż które? Podaj tytuł.
>>Niż te.
>I tamte też.

gdyby tak abstrahować od wiary czy nie wiary i zastanowić się jak jej zasady funkcjonują w jej obszarze.
07-05-2018 15:58 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>>>ogladałeś chyba inne "bajki" w dzieciństwie.
>>>>"Inne" niż które? Podaj tytuł.
>>>Niż te.
>>I tamte też.
>gdyby tak abstrahować od wiary czy nie wiary i zastanowić się jak jej zasady funkcjonują w jej obszarze.

A w której "bajce'? Podaj tytuł.

Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>>>>ogladałeś chyba inne "bajki" w dzieciństwie.
>>>>>"Inne" niż które? Podaj tytuł.
>>>>Niż te.
>>>I tamte też.
>>gdyby tak abstrahować od wiary czy nie wiary i zastanowić się jak jej zasady funkcjonują w jej obszarze.
>A w której "bajce'? Podaj tytuł.
chyba zacznę cię cytować jak ty mankiewicza.

>
Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.

>Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
>Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
07-05-2018 16:41 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>chyba zacznę cię cytować jak ty mankiewicza.

A będziesz umiał?

Bo - jak dotąd - nie bardzo nawet widać, żebyś rozumiał, co do Ciebie się mówi w Twoim własnym wątku...

Drobner, zaintrygowany...

Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>chyba zacznę cię cytować jak ty mankiewicza.
>A będziesz umiał?
>Bo - jak dotąd - nie bardzo nawet widać, żebyś rozumiał, co do Ciebie się mówi w Twoim własnym wątku...
Szczerze? Nie. Wydawało mi się ze to że względu na swoją paradoksalność wyda się ciekawe. Jednak zauważam że rozmowy na temat religii poruszane przeze mnie wcześniej spotykały się z bardziej otwartymi na dyskusję racjonalistami.
07-05-2018 18:48 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... rozmowy na temat religii poruszane przeze mnie wcześniej spotykały się z bardziej otwartymi na dyskusję racjonalistami.

A może spróbuj być "bardziej otwartym na własną religię wierzącym".
I dowiedzieć się o niej choćby czegokolwiek.

#1
Już tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673285#w677479 wykazałem Ci, że niewiele wiesz o swojej własnej religii.

#2
A ten Twój wątek - dotyczy już dawno 'rozkminionego' problemu apokatastazy.
No, ale skąd 'wyłącznie kościółkowy i wyłącznie katechetyczny' wierny miałby o tym wiedzieć...

#3
> Wydawało mi się ze to że względu na swoją paradoksalność wyda się ciekawe.

a. nie jest tak, że to paradoksalne;
b. nie jest tak, że to ciekawe;

c. jest tak, że wydawało Ci się.

Drobner, z piekła jednak na pewno


Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>chyba zacznę cię cytować jak ty mankiewicza.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,763660#w763884

Duch Prawdy... Mankiewicz ( Sławek )... duchowa Manna dla ludzi...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-05-2018 20:47 
 Ocena 1 na 3
Drobner (19539 punktów)
>Duch Prawdy... Mankiewicz

#1
Konsekwentnie:
duch prawdy

Najstarsze manuskrypty Nowego Testamentu pisano wyłącznie majuskułą w koine i nie ma w nich rozróżnienia na "wielkie litery" i "małe litery".
Takie rozróżnienie to dopiero wymysł watykańskich łacinników.

No, ale skąd ty - wszechwiedzący - miałbyś o tym wiedzieć?

I właśnie oni - kapłani kościelni, od których się odcinasz - wciąż prowadzą cię jak osła na sznurku...

#2
A im większe litery 'tytułu', tym bardziej nadęte ego i jeszcze większa nędza intelektualna 'tytułowanego'...

Wypisz, wymaluj - MANKIEWICZ! ("większych liter" już nie miałem)
Jego 'dorobek umysłowy' można poznać z cytatów w stopce.

Drobner, orto-graf

Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
07-05-2018 21:09 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)

1. 2. 3.


Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
kenny6 (3 punktów)
Piekło..niebo.. nie moja bajka
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>Piekło..niebo.. nie moja bajka

proszę uzasadnić dlaczego nie wiara w życie doczesne jest bardziej racjonalna?
08-05-2018 16:45 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
>Pytanie z serii: "Czy Gucio 'bzyknął' Maję?"
>Miłych 'rozmyslań' życzy
>Drobner, antyspekulant

Po poważnej zadumie stwierdzam, że nie. Gucio jest tak głupi, że uważa iż ma go tylko do szczania, co zarzucam twórcom tego filmu, że nie pokazali jak spuszcza ciśnienie.
No i co? Rozwijamy "poważną" dyskusję?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy piekło istnieje?
>>Pytanie z serii: "Czy Gucio 'bzyknął' Maję?"
>>Miłych 'rozmyslań' życzy
>>Drobner, antyspekulant
>Gucio jest tak głupi, że uważa iż ma go tylko do szczania, co zarzucam twórcom tego filmu, że nie pokazali jak spuszcza ciśnienie.

Po poważnej zadumie stwierdzam, że nie.
Wenancjusz (16441 punktów)
>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy
>piekło istnieje?

Zafrasowałeś mnie mocno. Co ja mam Tobie odpowiedzieć jak nie wierzę w istnienie żadnego boga? Jak nie wierzę w Boga (niebo) to i nie wierzę w jego naturalnego antagonistę Szatana (piekło). No i co? Proponuję pogadać o tym, czy Doda robiąc występ występowała w majtkach czy bez majtek.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>czy jeżeli Bóg wybacza wszystko i wszystkimi, wystarcza wiara w to że Bóg nam odpuści, to czy
>>piekło istnieje?
>Zafrasowałeś mnie mocno. Co ja mam Tobie odpowiedzieć jak nie wierzę w istnienie żadnego boga? Jak nie wierzę w Boga (niebo) to i nie wierzę w jego naturalnego antagonistę Szatana (piekło). No i co? Proponuję pogadać o tym, czy Doda robiąc występ występowała w majtkach czy bez majtek.
rozumiem że nie chciało się panu czytać całości wątku jednak zaznaczyłem że same rozważania są ciekawe wewnątrz filozofii w jakiej funkcjonują. wtedy wiara czy nie wiara nie mają nic do rzeczy.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365