 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-08-2010 13:16 | Piękny Lolo (2082 punktów) | A to Polska właśnie
7 na 7 | Jakiś nieszczęśliwy człowiek narobił do słoika i trzasnął nim w tablicę, która według niego niegodna jest pamięci poległych pod Smoleńskiem. Są różne aberracje i mają prawo sobie być. Czy całą Polskę trzeba teraz epatować tym gównem? Czy o tym muszą pisać gazety? Czy to rozpryśnięte gówno musi być pokazywane w głównych wiadomościach? Takie rzeczy można pokazać, oczywiście, ale co najwyżej na samym końcu wiadomości lub wspomnieć o tym na ostatniej stronie gazety, w dolnej rubryce i to jeszcze w kategorii żartu, a nie wiadomości wielkiej wagi.
A może to gówno jest znakiem czasu? Może tu tylko gówno zostało i tylko o gównie można? W końcu, co w tym kraju jest? Nie ma gospodarki, nie ma produkcji, wykupiła nasz przemysł zagranica i go zlikwidowała, dzięki temu za granicą się produkuje i nie ma bezrobocia takiego jak u nas. Przyglądaliśmy się złodziejskiej i niszczycielskiej prywatyzacji. Wybieraliśmy ludzi, którzy sprzedawali zakłady, które natychmiast po sprzedaży były zamykane. Można się raz w wyborze pomylić, ale my to robimy cały czas. Kto nam, Polakom, bronił lub broni pilnować własnego interesu? Co rusz słychać w telewizji, żeśmy pieniędzy z Unii na coś nie wykorzystali, no ale w urzędach same pociotki, a fachowców jak na lekarstwo. Przeputaliśmy wszystko, teraz możemy tylko na przemian płakać i rzucać kamieniami, oczywiście pod krzyżem i ptakiem białym.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Matix (5786 punktów) | Tak sobie myślę, ciekawe jakby tą sytuację skomentował Gombrowicz
|
|
4 na 4 | Rigoletto (3891 punktów) | >A może to gówno jest znakiem czasu? Może tu tylko gówno zostało i tylko o >gównie można? W końcu, co w tym kraju jest? Nie ma gospodarki, nie ma produkcji, wykupiła >nasz przemysł zagranica i go zlikwidowała, dzięki temu za granicą się produkuje i nie ma bezrobocia >takiego jak u nas. Przyglądaliśmy się złodziejskiej i niszczycielskiej prywatyzacji.
A taka demagogia a la A.Lepper może prowadzić do czegoś lepszego?
>Wybieraliśmy >ludzi, którzy sprzedawali zakłady, które natychmiast po sprzedaży były zamykane. Można się raz w >wyborze pomylić, ale my to robimy cały czas.
Łojej. Wszędzie Panie masoni i Żydzi...
>Kto nam, Polakom, bronił lub broni pilnować własnego interesu?
No, przecież wiadomo, że ci wyżej wymienieni.
|
|
 | 5 na 5 | lotrek (14275 punktów) |
> Łojej. Wszędzie Panie masoni i Żydzi...Zapominasz o cyklistach  .
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
|  | 3 na 3 | NieIstniejesz (1137 punktów) | Dzisiaj cykliści to geje 
"Trzeba nosić w sobie Chaos, by móc dać życie Tańczącej Gwieździe"
|
|
| |  | | Madman (7811 punktów) | > Dzisiaj cykliści to geje  No tak, rower to dwa pedały.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Luszek (348 punktów) | > No tak, rower to dwa pedały.  Porozmawiaj z gejami oni twierdzą że nie pedały a platformy 
a ti poziwai
|
|
1 na 1 | lotrek (14275 punktów) | > > Jakiś nieszczęśliwy człowiek narobił do słoika i trzasnął nim w tablicę, która według niego> niegodna jest pamięci poległych pod Smoleńskiem.Dziś znalazł się chętny do rzucenia granatem F1 Cytat:18.08. Warszawa (PAP) - Stołeczna policja zatrzymała mężczyznę, który w środę przyszedł pod Pałac Prezydencki z granatem i groził przeciwnikom przeniesienia krzyża.
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
 | 2 na 2 | Roksana Małek (894 punktów) | > > >Jakiś nieszczęśliwy człowiek narobił do słoika i trzasnął nim w tablicę, która według niego> >niegodna jest pamięci poległych pod Smoleńskiem.> Dziś znalazł się chętny do rzucenia granatem F1> Cytat:18.08. Warszawa (PAP) - Stołeczna policja zatrzymała mężczyznę, który w środę przyszedł pod Pałac >Prezydencki z granatem i groził przeciwnikom przeniesienia krzyża. Jestem ciekawa, czy to się kiedykolwiek skończy..............Dochodzimy do najbardziej absurdalnych sytuacji  A końca nie widać............
|
|
| Serafinsky (16 punktów) | > >Jakiś nieszczęśliwy człowiek narobił do słoika i trzasnął nim w tablicę, która według niego >niegodna jest pamięci poległych pod Smoleńskiem. >Są różne aberracje i mają prawo sobie być. Czy całą Polskę trzeba teraz epatować tym gównem? >Czy o tym muszą pisać gazety? Czy to rozpryśnięte gówno musi być pokazywane w głównych >wiadomościach? Takie rzeczy można pokazać, oczywiście, ale co najwyżej na samym końcu wiadomości lub >wspomnieć o tym na ostatniej stronie gazety, w dolnej rubryce i to jeszcze w kategorii żartu, a nie >wiadomości wielkiej wagi. >A może to gówno jest znakiem czasu? Może tu tylko gówno zostało i tylko o >gównie można? W końcu, co w tym kraju jest? Nie ma gospodarki, nie ma produkcji, wykupiła >nasz przemysł zagranica i go zlikwidowała, dzięki temu za granicą się produkuje i nie ma bezrobocia >takiego jak u nas. Przyglądaliśmy się złodziejskiej i niszczycielskiej prywatyzacji. Wybieraliśmy >ludzi, którzy sprzedawali zakłady, które natychmiast po sprzedaży były zamykane. Można się raz w >wyborze pomylić, ale my to robimy cały czas. >Kto nam, Polakom, bronił lub broni pilnować własnego interesu? Co rusz słychać w telewizji, żeśmy >pieniędzy z Unii na coś nie wykorzystali, no ale w urzędach same pociotki, a fachowców jak na >lekarstwo. Przeputaliśmy wszystko, teraz możemy tylko na przemian płakać i rzucać kamieniami, >oczywiście pod krzyżem i ptakiem białym. > > Warto przypomnieć zapominalskim,że jesteśmy w swej masie, chociaż nie z własnej winy- społeczeństwem plebejskim. Wciąż i chyba długo jeszcze. Obce są nam ogólnie przyjęte wzorce zachowań, kultura osobista jest tylko cienką warstwą politury,zaś chamstwo i dezawuowanie innych,często w imię miłości bliżniego, to nasza powszechna codzienność. Brak wzorców akceptowalnych,bo cham akceptuje tylko chama większego od siebie, brak autorytetów,bo nawet jeśli takie są, to do wynajęcia. Więc z dnia na dzień ,żyjemy -żyjemy sobie w polskim piekiełku, nasiąkając jego atmosferą i nierzeczywistością. Wyróżniamy się na tle innych nacji,ale jest to powodem do śmiechu lub zażenowania, nie zaś dumy. Czy ten obrazek cokolwiek generalizuje ? Nie,ale piękny nie jest. I , jeśli się zastanowić - boli. Potrzeba dużo czasu,aby zaszły u nas zmiany jakościowe. Nuworysze i neofici więcej zrujnują, niżli zbudują.
|
|
 | 1 na 1 | Alicja Duda (25557 punktów) | Zerknij do regulaminu! Paragraf 25c polecam Twojej uwadze.
|
|
|  | | Serafinsky (16 punktów) | > Zerknij do regulaminu! Paragraf 25c polecam Twojej uwadze. To było do mnie ? Regulamin piękny jest; mam niewzruszoną nadzieję, że moderator - jeszcze piękniejszy. Jestem na forach internetowych od 2,5 roku,mam więc jakieś pojęcie. Wypowidziałem się na tym forum merytorycznie,chociaż używając DOPUSZCZALNE śRODKI WYRAZU. Jak się śRODKI NIE PODOBAJĄ, to proszę o anty przykład. Raduy się Serce Twoje !
|
|
| |  | 1 na 1 | Alicja Duda (25557 punktów) | Nie chciało Ci się przeczytać regulaminu! Chodzi o to by wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników.
|
|
 | | Appenzeller (3118 punktów) | > Warto przypomnieć zapominalskim,że jesteśmy w swej masie, chociaż nie z własnej winy- społeczeństwem plebejskim.Z tą winą to bym dyskutował. Przykładowo, Szwedzi są w swojej zdecydowanej większości społeczeństwem chłopskim. I cóż z tego. Myślę, że więcej do rzeczy mają setki lat, podczas których istnieli superobywatele i obywatele Polski, sfery magnacko-szlacheckie, i gnój pod nogami, czyli chłopi. Pany i chamy. Dodajmy do tego szwedzki etos protestancki i nasz przeważający katolicki. Mnie tam ciągle wychodzi to samo - lata długie edukowania dzieci w dobrym duchu, a i to pod warunkiem wycięcia niektórych obecnie toczących nas raków (vide etos powyżej). A swoją drogą ciekawe, czy po odejściu Zapatero Hiszpanie będą mieli przerzuty. 
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
|  | | Serafinsky (16 punktów) | > > Warto przypomnieć zapominalskim,że jesteśmy w swej masie, chociaż nie z własnej winy- społeczeństwem plebejskim.> Z tą winą to bym dyskutował. Przykładowo, Szwedzi są w swojej zdecydowanej większości społeczeństwem chłopskim. I cóż z tego. Myślę, że więcej do rzeczy mają setki lat, podczas których istnieli superobywatele i obywatele Polski, sfery magnacko-szlacheckie, i gnój pod nogami, czyli chłopi. Pany i chamy. Dodajmy do tego szwedzki etos protestancki i nasz przeważający katolicki. Mnie tam ciągle wychodzi to samo - lata długie edukowania dzieci w dobrym duchu, a i to pod warunkiem wycięcia niektórych obecnie toczących nas raków (vide etos powyżej).> A swoją drogą ciekawe, czy po odejściu Zapatero Hiszpanie będą mieli przerzuty.  > Są bakterie, które zabija się światłem (Boy) Tadek Boy-Żeleński doktorem był w Krakowie i wiedział, co gada. Z winą nie dyskutuję się,bo zeznałem, że jakim jesteśmy społeczeństwem ,zadecydowały uwarunkowania niezależne od nas. Przykład szwedzkiej plebejskości jest doskonały i modliłem się na tym agnościutkim forum, by ktoś Szweda wyciągnął. SERDEPOZDRO za to ! Tak, społeczeństwo szwedzkie i pozostałe, żyjące w Skandynawii, nawet Finowie, wszyscy oni mają plebejską genezę. I w tle onej genezy, powstały w Szwecji i Finlandii największe dzieła literatury związanej z ziemią i agrokulturą, o jakich można wymarzyć. Nasi reymontowscy "CHŁOPI"; gdyby poddać ich weryfikacji historyczno-literackiej - oj, byłby szumek. Ale niech tak zostanie. Skandynawowie, oprócz Norwegów nie przeżywali wojen od ponad 200 lat, to odróżnia ich od nas, to czyni ich i nas - innymi. Myśmy uwskuteczniali wielki, ale bezpłodny romantyzm, oni od początku swej społecznej świadomości - budowali pozytywistyczną odmianę koniunktury. Tym się różnimy. Ponieważ znajdujemy się obaj (oboje ?) w sferze szalonego racjonalizmu, nie od parady wspomnieć jest, że nasz wspólny znajomy - pisarz Tolkien,do końca swych dni uważał, że ziemskimi potomkami Elfów (Elfitów), są obecnie żyjący Finowie. Tę wiarę podziela jego wiarygodny apologeta i uzupełniacz,syn - Tolkien Jr.
|
|
| |  | | i.czaplicka (5782 punktów) | Janteloven
|
|
| |  | | Appenzeller (3118 punktów) | > nasz wspólny znajomy - pisarz Tolkien,do końca swych dni uważał, że ziemskimi potomkami Elfów (Elfitów), są obecnie żyjący Finowie. Tę wiarę podziela jego wiarygodny apologeta i uzupełniacz,syn - Tolkien Jr.Dzięki za przypomnienie Mistrza. Nie znałem tej opinii o Finach. Finowie piją tęgo, ale chodzą twardo nogami po ziemi. Lubię też Waltariego (Sinuhe, Mikael), choć jest mocno pesymistyczny. Pewnie to od tej nocy polarnej . 
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
| |  | 1 na 1 | Rigoletto (3891 punktów) | >I w tle onej genezy, powstały w Szwecji i Finlandii największe dzieła literatury związanej z ziemią i agrokulturą, o jakich można wymarzyć. Nasi reymontowscy "CHŁOPI"; gdyby poddać ich weryfikacji historyczno-literackiej - oj, byłby szumek.
No nie gadaj, przecież Nobla przyznali "Chłopom", najwięksi Twoim zdaniem specjaliści od tematyki chłopskiej, więc wszystko gra...
>Skandynawowie, oprócz Norwegów nie przeżywali wojen od ponad 200 lat, to odróżnia ich od nas, to czyni ich i nas - innymi.
Nie zupełnie. To co napisałeś o nie przeżywaniu wojen od 200 lat, dotyczy wyłącznie Szwedów.
>Myśmy uwskuteczniali wielki, ale bezpłodny romantyzm, oni od początku swej społecznej świadomości - budowali pozytywistyczną odmianę koniunktury.
To prawda, ale jednak każdy kto zna choć trochę tamtejsze realia, stwierdza, że mają jednak niezłego szmergla...
|
|
| | |  | 1 na 1 | Serafinsky (16 punktów) | >>I w tle onej genezy, powstały w Szwecji i Finlandii największe dzieła literatury związanej z ziemią i agrokulturą, o jakich można wymarzyć. Nasi reymontowscy "CHŁOPI"; gdyby poddać ich weryfikacji historyczno-literackiej - oj, byłby szumek. >No nie gadaj, przecież Nobla przyznali "Chłopom", najwięksi Twoim zdaniem specjaliści od tematyki chłopskiej, więc wszystko gra... >>Skandynawowie, oprócz Norwegów nie przeżywali wojen od ponad 200 lat, to odróżnia ich od nas, to czyni ich i nas - innymi. >Nie zupełnie. To co napisałeś o nie przeżywaniu wojen od 200 lat, dotyczy wyłącznie Szwedów. >>Myśmy uwskuteczniali wielki, ale bezpłodny romantyzm, oni od początku swej społecznej świadomości - budowali pozytywistyczną odmianę koniunktury. >To prawda, ale jednak każdy kto zna choć trochę tamtejsze realia, stwierdza, że mają jednak niezłego szmergla... > Zaiste,prawda. Ale to przez ich drooogą wódkę i utrudniony dostęp do niej.I zakaz grodzenia co swoje, też wydaje się frustrujący.
|
|
| Appenzeller (3118 punktów) | Obrzucający dał z siebie wszystko, co miał najlepszego. Z przerażeniem myślę, co ma najgorszego. A prasa - no cóż, stanęła na tej samej wysokości zadania. Akurat też niespecjalnie zdziwiony jestem. Działanie wyłącznie dla zysku jest dokładnie tyle warte. Mój znajomy w takich chwilach mawiał: Alicja w krainie czarów.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|