Racjonalista - Strona głównaDo treści
A to Polska właśnie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-08-2010 13:16Piękny Lolo (2082 punktów)A to Polska właśnie
Ocena 7 na 7
   
Jakiś nieszczęśliwy człowiek narobił do słoika i trzasnął nim w tablicę, która według niego niegodna jest pamięci poległych pod Smoleńskiem.
Są różne aberracje i mają prawo sobie być. Czy całą Polskę trzeba teraz epatować tym gównem? Czy o tym muszą pisać gazety? Czy to rozpryśnięte gówno musi być pokazywane w głównych wiadomościach? Takie rzeczy można pokazać, oczywiście, ale co najwyżej na samym końcu wiadomości lub wspomnieć o tym na ostatniej stronie gazety, w dolnej rubryce i to jeszcze w kategorii żartu, a nie wiadomości wielkiej wagi.

A może to gówno jest znakiem czasu? Może tu tylko gówno zostało i tylko o gównie można? W końcu, co w tym kraju jest? Nie ma gospodarki, nie ma produkcji, wykupiła nasz przemysł zagranica i go zlikwidowała, dzięki temu za granicą się produkuje i nie ma bezrobocia takiego jak u nas. Przyglądaliśmy się złodziejskiej i niszczycielskiej prywatyzacji. Wybieraliśmy ludzi, którzy sprzedawali zakłady, które natychmiast po sprzedaży były zamykane. Można się raz w wyborze pomylić, ale my to robimy cały czas.
Kto nam, Polakom, bronił lub broni pilnować własnego interesu? Co rusz słychać w telewizji, żeśmy pieniędzy z Unii na coś nie wykorzystali, no ale w urzędach same pociotki, a fachowców jak na lekarstwo. Przeputaliśmy wszystko, teraz możemy tylko na przemian płakać i rzucać kamieniami, oczywiście pod krzyżem i ptakiem białym.
   
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Matix (5786 punktów)
Tak sobie myślę, ciekawe jakby tą sytuację skomentował Gombrowicz
Rigoletto (3891 punktów)
>A może to gówno jest znakiem czasu? Może tu tylko gówno zostało i tylko o
>gównie można? W końcu, co w tym kraju jest? Nie ma gospodarki, nie ma produkcji, wykupiła
>nasz przemysł zagranica i go zlikwidowała, dzięki temu za granicą się produkuje i nie ma bezrobocia
>takiego jak u nas. Przyglądaliśmy się złodziejskiej i niszczycielskiej prywatyzacji.

A taka demagogia a la A.Lepper może prowadzić do czegoś lepszego?

>Wybieraliśmy
>ludzi, którzy sprzedawali zakłady, które natychmiast po sprzedaży były zamykane. Można się raz w
>wyborze pomylić, ale my to robimy cały czas.

Łojej. Wszędzie Panie masoni i Żydzi...

>Kto nam, Polakom, bronił lub broni pilnować własnego interesu?

No, przecież wiadomo, że ci wyżej wymienieni.
18-08-2010 20:16Nie na temat 
 Ocena 5 na 5
lotrek (14275 punktów)

>Łojej. Wszędzie Panie masoni i Żydzi...
Zapominasz o cyklistach .


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
18-08-2010 21:12 
 Ocena 3 na 3
NieIstniejesz (1137 punktów)
Dzisiaj cykliści to geje


"Trzeba nosić w sobie Chaos, by móc dać życie Tańczącej Gwieździe"
Madman (7811 punktów)
>Dzisiaj cykliści to geje
No tak, rower to dwa pedały.
19-08-2010 19:52 
 Ocena 1 na 1
Luszek (348 punktów)
>No tak, rower to dwa pedały.
Porozmawiaj z gejami oni twierdzą że nie pedały a platformy


a ti poziwai
lotrek (14275 punktów)
>   
>Jakiś nieszczęśliwy człowiek narobił do słoika i trzasnął nim w tablicę, która według niego
>niegodna jest pamięci poległych pod Smoleńskiem.
Dziś znalazł się chętny do rzucenia granatem F1
Cytat:
18.08. Warszawa (PAP) - Stołeczna policja zatrzymała mężczyznę, który w środę przyszedł pod Pałac Prezydencki z granatem i groził przeciwnikom przeniesienia krzyża.


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
18-08-2010 20:28 
 Ocena 2 na 2
Roksana Małek (894 punktów)
>>   >Jakiś nieszczęśliwy człowiek narobił do słoika i trzasnął nim w tablicę, która według niego
>>niegodna jest pamięci poległych pod Smoleńskiem.
>Dziś znalazł się chętny do rzucenia granatem F1
> Cytat:
18.08. Warszawa (PAP) - Stołeczna policja zatrzymała mężczyznę, który w środę przyszedł pod Pałac >Prezydencki z granatem i groził przeciwnikom przeniesienia krzyża.

Jestem ciekawa, czy to się kiedykolwiek skończy..............Dochodzimy do najbardziej absurdalnych sytuacji A końca nie widać............
Serafinsky (16 punktów)
>   
>Jakiś nieszczęśliwy człowiek narobił do słoika i trzasnął nim w tablicę, która według niego
>niegodna jest pamięci poległych pod Smoleńskiem.
>Są różne aberracje i mają prawo sobie być. Czy całą Polskę trzeba teraz epatować tym gównem?
>Czy o tym muszą pisać gazety? Czy to rozpryśnięte gówno musi być pokazywane w głównych
>wiadomościach? Takie rzeczy można pokazać, oczywiście, ale co najwyżej na samym końcu wiadomości lub
>wspomnieć o tym na ostatniej stronie gazety, w dolnej rubryce i to jeszcze w kategorii żartu, a nie
>wiadomości wielkiej wagi.
>A może to gówno jest znakiem czasu? Może tu tylko gówno zostało i tylko o
>gównie można? W końcu, co w tym kraju jest? Nie ma gospodarki, nie ma produkcji, wykupiła
>nasz przemysł zagranica i go zlikwidowała, dzięki temu za granicą się produkuje i nie ma bezrobocia
>takiego jak u nas. Przyglądaliśmy się złodziejskiej i niszczycielskiej prywatyzacji. Wybieraliśmy
>ludzi, którzy sprzedawali zakłady, które natychmiast po sprzedaży były zamykane. Można się raz w
>wyborze pomylić, ale my to robimy cały czas.
>Kto nam, Polakom, bronił lub broni pilnować własnego interesu? Co rusz słychać w telewizji, żeśmy
>pieniędzy z Unii na coś nie wykorzystali, no ale w urzędach same pociotki, a fachowców jak na
>lekarstwo. Przeputaliśmy wszystko, teraz możemy tylko na przemian płakać i rzucać kamieniami,
>oczywiście pod krzyżem i ptakiem białym.
>   
>
Warto przypomnieć zapominalskim,że jesteśmy w swej masie, chociaż nie z własnej winy- społeczeństwem plebejskim. Wciąż i chyba długo jeszcze. Obce są nam ogólnie przyjęte wzorce zachowań, kultura osobista jest tylko cienką warstwą politury,zaś chamstwo i dezawuowanie innych,często w imię miłości bliżniego, to nasza powszechna codzienność. Brak wzorców akceptowalnych,bo cham akceptuje tylko chama większego od siebie, brak autorytetów,bo nawet jeśli takie są, to do wynajęcia. Więc z dnia na dzień ,żyjemy -żyjemy sobie w polskim piekiełku, nasiąkając jego atmosferą i nierzeczywistością. Wyróżniamy się na tle innych nacji,ale jest to powodem do śmiechu lub zażenowania, nie zaś dumy. Czy ten obrazek cokolwiek generalizuje ? Nie,ale piękny nie jest. I , jeśli się zastanowić - boli. Potrzeba dużo czasu,aby zaszły u nas zmiany jakościowe. Nuworysze i neofici więcej zrujnują, niżli zbudują.
18-08-2010 23:34 
 Ocena 1 na 1
Alicja Duda (25557 punktów)
Zerknij do regulaminu! Paragraf 25c polecam Twojej uwadze.
Serafinsky (16 punktów)
> Zerknij do regulaminu! Paragraf 25c polecam Twojej uwadze.
To było do mnie ? Regulamin piękny jest; mam niewzruszoną nadzieję, że moderator - jeszcze piękniejszy. Jestem na forach internetowych od 2,5 roku,mam więc jakieś pojęcie. Wypowidziałem się na tym forum merytorycznie,chociaż używając DOPUSZCZALNE śRODKI WYRAZU. Jak się śRODKI NIE PODOBAJĄ, to proszę o anty przykład. Raduy się Serce Twoje !
19-08-2010 17:20 
 Ocena 1 na 1
Alicja Duda (25557 punktów)
Nie chciało Ci się przeczytać regulaminu!
Chodzi o to by wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników.
Appenzeller (3118 punktów)
> Warto przypomnieć zapominalskim,że jesteśmy w swej masie, chociaż nie z własnej winy- społeczeństwem plebejskim.

Z tą winą to bym dyskutował. Przykładowo, Szwedzi są w swojej zdecydowanej większości społeczeństwem chłopskim. I cóż z tego. Myślę, że więcej do rzeczy mają setki lat, podczas których istnieli superobywatele i obywatele Polski, sfery magnacko-szlacheckie, i gnój pod nogami, czyli chłopi. Pany i chamy. Dodajmy do tego szwedzki etos protestancki i nasz przeważający katolicki. Mnie tam ciągle wychodzi to samo - lata długie edukowania dzieci w dobrym duchu, a i to pod warunkiem wycięcia niektórych obecnie toczących nas raków (vide etos powyżej).

A swoją drogą ciekawe, czy po odejściu Zapatero Hiszpanie będą mieli przerzuty.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Serafinsky (16 punktów)
>> Warto przypomnieć zapominalskim,że jesteśmy w swej masie, chociaż nie z własnej winy- społeczeństwem plebejskim.
>Z tą winą to bym dyskutował. Przykładowo, Szwedzi są w swojej zdecydowanej większości społeczeństwem chłopskim. I cóż z tego. Myślę, że więcej do rzeczy mają setki lat, podczas których istnieli superobywatele i obywatele Polski, sfery magnacko-szlacheckie, i gnój pod nogami, czyli chłopi. Pany i chamy. Dodajmy do tego szwedzki etos protestancki i nasz przeważający katolicki. Mnie tam ciągle wychodzi to samo - lata długie edukowania dzieci w dobrym duchu, a i to pod warunkiem wycięcia niektórych obecnie toczących nas raków (vide etos powyżej).
>A swoją drogą ciekawe, czy po odejściu Zapatero Hiszpanie będą mieli przerzuty.
>
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)

Tadek Boy-Żeleński doktorem był w Krakowie i wiedział, co gada. Z winą nie dyskutuję się,bo zeznałem, że jakim jesteśmy społeczeństwem ,zadecydowały uwarunkowania niezależne od nas. Przykład szwedzkiej plebejskości jest doskonały i modliłem się na tym agnościutkim forum, by ktoś Szweda wyciągnął. SERDEPOZDRO za to ! Tak, społeczeństwo szwedzkie i pozostałe, żyjące w Skandynawii, nawet Finowie, wszyscy oni mają plebejską genezę. I w tle onej genezy, powstały w Szwecji i Finlandii największe dzieła literatury związanej z ziemią i agrokulturą, o jakich można wymarzyć. Nasi reymontowscy "CHŁOPI"; gdyby poddać ich weryfikacji historyczno-literackiej - oj, byłby szumek. Ale niech tak zostanie. Skandynawowie, oprócz Norwegów nie przeżywali wojen od ponad 200 lat, to odróżnia ich od nas, to czyni ich i nas - innymi. Myśmy uwskuteczniali wielki, ale bezpłodny romantyzm, oni od początku swej społecznej świadomości - budowali pozytywistyczną odmianę koniunktury. Tym się różnimy. Ponieważ znajdujemy się obaj (oboje ?) w sferze szalonego racjonalizmu, nie od parady wspomnieć jest, że nasz wspólny znajomy - pisarz Tolkien,do końca swych dni uważał, że ziemskimi potomkami Elfów (Elfitów), są obecnie żyjący Finowie. Tę wiarę podziela jego wiarygodny apologeta i uzupełniacz,syn - Tolkien Jr.
i.czaplicka (5782 punktów)
Janteloven
Appenzeller (3118 punktów)
>nasz wspólny znajomy - pisarz Tolkien,do końca swych dni uważał, że ziemskimi potomkami Elfów (Elfitów), są obecnie żyjący Finowie. Tę wiarę podziela jego wiarygodny apologeta i uzupełniacz,syn - Tolkien Jr.

Dzięki za przypomnienie Mistrza. Nie znałem tej opinii o Finach. Finowie piją tęgo, ale chodzą twardo nogami po ziemi. Lubię też Waltariego (Sinuhe, Mikael), choć jest mocno pesymistyczny. Pewnie to od tej nocy polarnej .


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
20-08-2010 08:40 
 Ocena 1 na 1
Rigoletto (3891 punktów)
>I w tle onej genezy, powstały w Szwecji i Finlandii największe dzieła literatury związanej z ziemią i agrokulturą, o jakich można wymarzyć. Nasi reymontowscy "CHŁOPI"; gdyby poddać ich weryfikacji historyczno-literackiej - oj, byłby szumek.

No nie gadaj, przecież Nobla przyznali "Chłopom", najwięksi Twoim zdaniem specjaliści od tematyki chłopskiej, więc wszystko gra...

>Skandynawowie, oprócz Norwegów nie przeżywali wojen od ponad 200 lat, to odróżnia ich od nas, to czyni ich i nas - innymi.

Nie zupełnie. To co napisałeś o nie przeżywaniu wojen od 200 lat, dotyczy wyłącznie Szwedów.

>Myśmy uwskuteczniali wielki, ale bezpłodny romantyzm, oni od początku swej społecznej świadomości - budowali pozytywistyczną odmianę koniunktury.

To prawda, ale jednak każdy kto zna choć trochę tamtejsze realia, stwierdza, że mają jednak niezłego szmergla...
20-08-2010 21:35 
 Ocena 1 na 1
Serafinsky (16 punktów)
>>I w tle onej genezy, powstały w Szwecji i Finlandii największe dzieła literatury związanej z ziemią i agrokulturą, o jakich można wymarzyć. Nasi reymontowscy "CHŁOPI"; gdyby poddać ich weryfikacji historyczno-literackiej - oj, byłby szumek.
>No nie gadaj, przecież Nobla przyznali "Chłopom", najwięksi Twoim zdaniem specjaliści od tematyki chłopskiej, więc wszystko gra...
>>Skandynawowie, oprócz Norwegów nie przeżywali wojen od ponad 200 lat, to odróżnia ich od nas, to czyni ich i nas - innymi.
>Nie zupełnie. To co napisałeś o nie przeżywaniu wojen od 200 lat, dotyczy wyłącznie Szwedów.
>>Myśmy uwskuteczniali wielki, ale bezpłodny romantyzm, oni od początku swej społecznej świadomości - budowali pozytywistyczną odmianę koniunktury.
>To prawda, ale jednak każdy kto zna choć trochę tamtejsze realia, stwierdza, że mają jednak niezłego szmergla...
>
Zaiste,prawda. Ale to przez ich drooogą wódkę i utrudniony dostęp do niej.I zakaz grodzenia co swoje, też wydaje się frustrujący.
Appenzeller (3118 punktów)
Obrzucający dał z siebie wszystko, co miał najlepszego. Z przerażeniem myślę, co ma najgorszego. A prasa - no cóż, stanęła na tej samej wysokości zadania. Akurat też niespecjalnie zdziwiony jestem. Działanie wyłącznie dla zysku jest dokładnie tyle warte. Mój znajomy w takich chwilach mawiał: Alicja w krainie czarów.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365