Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pełnomocnik ds. Równego Statusu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-08-2010 16:04izabela n. (52 punktów)Pełnomocnik ds. Równego Statusu
Ocena 15 na 15
Tytuł może i wygląda ładnie - tylko, że nic z tego nie wynika, a raczej nie wynikało. Dzisiaj, posłanka i piastunka wyżej wskazanego stanowiska - Eżbieta Radziszewska powróciła do życia medialnego. Czyżby jakieś wnikliwe analizy, wysublimowane wnioski czy projekty aktów zmierzające do wyeliminowania dyskryminacji z polskiego życia społecznego ? Niestety, nie... Obok wcześniejszych nietrafnych wypowiedzi nt. homoseksualistów i feministek pojawiły się kosultacje projektu ustawy z Episkopatem Polski. Jak wiadomo biskupi stanowią najbardziej zainteresowaną grupę kwestiami dyskryminacji i równouprawnienia, czy to ze względy na płeć czy wyznanie...
Jednym słowem takiej szopce mówię - NIE!!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alicja Duda (25557 punktów)
Pani Radziszewska została powołana na to stanowisko z polecenia biskupów. Dała się poznać jako jedyny na świecie pełnomocnik do spraw równości który sprzeciwia się zdecydowanie parytetom, związkom partnerskim uznała, że dzieci z poprzedniego małżeństwa są dziećmi obcymi dla ich ojca.....
Nie słyszałam o żadnym pozytywnym jej działaniu.
Na chwilę obecną Polsce grozi bardzo wysoka kara za nie wprowadzenie standardów równościowych, gdyż u nas nie zgadza się na to episkopat.
20-08-2010 17:03 
 Ocena 4 na 4
izabela n. (52 punktów)
Z tych wszystkich względów przydałaby się reakcja nie tyle społeczna, co polityczna. Dwa lata temu, kiedy przywrócono ten urząd (choć pod zmieniona nazwą) - pomyślałam sobie, że "coś ruszyło"... Otrzymaliśmy przysłowiową figę z makiem, okraszoną poczuciem niesmaku. Widać, że zdaniem niektórych UE nadaje się tylko do dotacji,a nie realizacji słusznych społecznych postulatów. Szkoda.
20-08-2010 17:52 
 Ocena 5 na 5
Alicja Duda (25557 punktów)
>Z tych wszystkich względów przydałaby się reakcja nie tyle społeczna, co polityczna.
Niestety mamy taki układ, że episkopat rządzi w Polsce z za "tylnego siedzenia".
Każda krytyka to z jednej strony atak na religię i Boga a z drugiej strony to przecież politycy tak a nie inaczej zadecydowali.
Episkopat stosuje charakterystyczne dla mafii sposoby działania. Naciski indywidualne na poszczególnych posłów, piętnowanie w prasie i z ambon....
I nie ma żadnych skrupułów by wymieniać " winnych nieposłuszeństwa" z imienia i nazwiska.
20-08-2010 19:27 
 Ocena 5 na 5
finerbijk (17282 punktów)
>Niestety mamy taki układ, że episkopat rządzi w Polsce z za "tylnego siedzenia".

Czyli z bagażnika.
Medieval (3004 punktów)
> pojawiły się konsultacje projektu ustawy z
>Episkopatem Polski. Jak wiadomo biskupi stanowią najbardziej zainteresowaną grupę kwestiami
>dyskryminacji i równouprawnienia, czy to ze względy na płeć czy wyznanie...

To jak konsultować menu w chińskiej restauracji z pastafarianami

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365