Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowa Konstytucja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-05-2016 00:01Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Nowa Konstytucja
Ocena 2 na 2
2 maja niekoronowany (jeszcze) król Polski, Jadosław Kłamczyński, zapowiedział zamiar naPiSania nowej Konstytucji RP.
Dzień później Andrzej Duda, obecnie na stanowisku Prezydenta RP, zapewne zupełnie przypadkowo stwierdził, że Polsce potrzebna jest nowa ustawa zasadnicza.

Tuż przed wyborami parlamentarnymi z oficjalnej strony PiS zniknął projekt zmiany Konstytucji i nie ma go tam do dziś. Dziadki i babki PiS-owskie najwyraźniej nie zdają sobie sprawy, że co raz pojawi się w sieci, to zostaje tam na zawsze:
[Załącznik]
Konieczności zmiany Konstytucji RP przyklaskują posłowie "Kukiz'15", którzy najwyraźniej (jak zwykle) nie zdają sobie sprawy co Kłamczyński szykuje Polsce.
Póki co nie ma w sejmie większości mogącej zmienić Konstytucję, ale to nie daje żadnej gwarancji, że Kłamczyński nie złamie (znowu) prawa i nie zmieni ustawy zasadniczej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
Szokująca jest preambuła do projektu Konstytucji.
Cyt.
"W imię Boga Wszechmogącego!
My, Naród Polski,
składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości,
pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów
związanych z chrześcijaństwem,

wdzięczni poprzednim pokoleniom
za ich wytrwałą pracę, poświęcenie i ofiary dla Polski,
zrzuciwszy jarzmo obcej przemocy i komunizmu,
zobowiązani do zachowania i umocnienia
niepodległego Państwa Polskiego,
pragnąc Rzeczypospolitej silnej prawdą,
uczciwością i sprawiedliwością,
naszą wolność i odpowiedzialność za los współczesnych
i przyszłych pokoleń Narodu
wyrażamy na kartach tej Konstytucji,
która jest najwyższym prawem dla Rzeczypospolitej."

Nie wiem ja Wy, szanowni forumowicze, ale ja odbieram ją z mieszanymi odczuciami, zwłaszcza pięć pierwszych wierszy. Tak jakby usprawiedliwienie postępującej klerykalizacji państwa, czyli nie uwzględniającego innych światopoglądów, czyli nie wszystkich Polaków. Inaczej, raczej tych z właściwego sortu.

A jeśli chodzi o stwierdzenie konieczności zmiany ustawy zasadniczej, to oburza mnie tupet PiS-u. Wyjaśniam. Do głosowania uprawnionych było 31 mln. Polaków. Głosowało w sumie prawie 6 min. Polaków, czyli niecałe 20% wyborców stawiło się do urn. PiS wygrał otrzymując 37,5%, (PO ok 20%), czyli na PiS głosowało 37,5%x5,9 mln.=ok. 2,2 min. Polaków, czyli 2,2 mln. oddanych głosów/31 mln. wyborców w ogóle= ok.7%. Czy PiS ma prawo moralne zabierać butnie głos w imieniu wszystkich Polaków? Czy ma prawo grzebać przy Konstytucji?
Ktoś powie: "No to trzeba było pójść na wybory!" Racja. Tyle tylko, że nie wszyscy widzieli ugrupowania, któremu można było zaufać i dlatego na wybory nie poszli. PiS wygrał tylko dlatego, że PO, jałowa i bez pomysłów, już się przejadła. Trudno mówić, przy takiej frekwencji, że PiS wygrał w imponującym stylu. Dla PiS-u był to jak się popularnie mówi "dopust Boży" i sprzyjające okoliczności spowodowane zmęczeniem Polaków wydzieraniem sobie kołdry z PO. I tak spadkobierczyni Porozumienia Centrum (też nieźle aferalna partia Kaczyńskich np. nie wyjaśniona i rozliczona do dziś sprawa spółki Telegraf, czy afera spółki wydawniczej Stella Maris), "z braku laku" zostało PiS zwycięzcą w wyborach.
Coś mi się wydaje więc, że grzebanie przy Konstytucji będzie zaczynem do nowych awantur, gdzie wojenki PO-PiS to jest pryszczyk.
Pozdrawiam.

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
05-05-2016 15:16 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości,
Czy Ci, co walczyli o tę niepodległość zginęli z bożej opatrzności? To nie był dar boży - to wywalczona wolność, okupiona ofiarami. Tak mógł napisać ktoś, kto wtedy spał, kto z domu na ulice nie wychodził, nie strajkował lub jeszcze był za mały, albo się jeszcze nie urodził.
Ta Preambułą to gniot.
05-05-2016 16:17 
 Ocena 2 na 2
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
>Tak mógł napisać ktoś, kto wtedy spał, kto z domu na ulice nie wychodził, nie strajkował
Dokładnie ktoś taki to napisał - Jadosław Kłamczyński, który 13.12.1981 nie wiedział, że tv nie wyemitowało "Teleranka", od mamusi dostał info, że niedobry tatuś najwyraźniej nie zapłacił rachunku za telefon skoro go wyłączono i dopiero podczas mszy w kościółku dowiedział się od księdza o wprowadzeniu stanu wojennego. JK - jedyny bojownik podziemia niepodległościowego, który po przesłuchaniach przez SB wracał do domciu nie podpisując niczego, i jedyny bohater, który nie został internowany w stanie wojennym.
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Preambuła to pikuś. Zachęcam do przeczytania oceny projektu Konstytucji dokonanej przez pana Borowskiego.
05-05-2016 20:17 
 Ocena 9 na 9
Lilly Amina (4723 punktów)
>ja odbieram ją z mieszanymi odczuciami
A ja nie mam mieszanych uczuć. Moje uczucia są jednoznacznie zdefiniowane. Są mianowicie skrajnie negatywne. Że się tak kolokwialnie wyrażę, szlag mnie trafia.
08-05-2016 14:11 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>A ja nie mam mieszanych uczuć. Moje uczucia są jednoznacznie zdefiniowane. Są mianowicie skrajnie negatywne. Że się tak kolokwialnie wyrażę, szlag mnie trafia.

No trudno, byle nie śmiertelnie. Prawdę mówiąc mnie tez, lecz chciałem zachować się poprawnie w swojej wypowiedzi. A Tobie w zaufaniu powiem; Schlag soll das ales treffen.
Pozdrowionka.


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
Fiedia (1636 punktów)
Sama preambuła jest niepokojąca. Strach myśleć co we właściwym tekście się kryje.


Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Michaił Bakunin.
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Irracja (4721 punktów)
... całe obecne rządy PiS to zmasowany zamach na ustrój państwa Polskiego. Polska ma odejść od demokracji i stać się państwem religijnym. Zamiast demokracji będzie teokracja. Kaczyńskiemu, i polskiemu klerowi podoba się szariatyzacja państwa. Kościół staje się potęgą i przejmuje, rękami PiS, Polskę jak swoją własność. Do pełni władzy brak tylko odpowiednio zmienionej konstytucji... Ciekawe tylko ile straci PiS, gdy przestanie być potrzebny. Przecież KRK nie znosi konkurencji...

>Póki co nie ma w sejmie większości mogącej zmienić Konstytucję, ale to nie daje żadnej gwarancji, że Kłamczyński nie złamie (znowu) prawa i nie zmieni ustawy zasadniczej.

... a po co mu większość?. 500 na dziecko, niższy wiek emerytalny, niższy VAT, itp, to wszystko kupowanie sobie społeczeństwa. Teraz tylko wystarczy referendum (wygrane bo kupione) w sprawie konstytucji, i będzie miał gdzieś brak większości w Sejmie. A już PiS wspominał o takim referendum...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
10-05-2016 00:04 
 Ocena 1 na 1
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
Kaczyńskiemu nie chodzi o oddanie władzy sukienkowym, on ich tylko wykorzystuje w celu zagarnięcia pełnej władzy dla siebie.
Brzostowski (7067 punktów)
będzie trzeba uchodzić z kraju... może zrobicie to w podskokach, z KODowcami...

Sorry, ale te Wasze obawy o kraj, są tak wylemingizowane, że tylko śmiechu warte.

A co to się stanie jak JK zmieni Konstytucję i zapisza tam kilka tych zdań? Rzecz idzie o zmiamy ustrojowe, o ty czy ma być system prezydencki, czy bardziej parlamentarny, to są pytania, a Wy jak zwykle o głupotach. Nic wniosków nie wyciągacie, NIC qwa zero..

Lewica przegrała wybory po zajmowała się gejami, feministkami i antyklerykalną nagonką. I Wy dalej... o pierdołach...

Gdydy nawet biskup został tutaj premierem to NIC się Wam nie stanie złęgo w tym kraju, ani temu krajowi NIC się złego nie stanie. Ukręcą trochę kasy dla KK i już. Tak jak dziś kręcą korporacje i układy.

Ech... Wy...

BEKA z LEMINGÓW!
Curtiss Helldiver (966 punktów)
(zablokowany)
10-05-2016 00:47 
 Ocena 1 na 1
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)

>Gdydy nawet biskup został tutaj premierem to NIC się Wam nie stanie złęgo w tym kraju, ani temu krajowi NIC się złego nie stanie. Ukręcą trochę kasy dla KK i już. Tak jak dziś kręcą korporacje i układy.

Jakie to słodkie nic nam się nie stanie ot po prostu kościół ciut ciut sobie uszczknie tak jak już to robią inni. No naprawdę czyli kościół nie jest dobry i miły chce nas orżnąć na kasę no naprawdę. Ale nic nam się nie stanie jacyście wspaniałomyślni.
Brzostowski (7067 punktów)
>
Za dużo makaronu bracie...

BEKA z LEMINGÓW!
10-05-2016 03:20 
 Ocena 1 na 1
PerverserPerser (579 punktów)
>Za dużo makaronu bracie.<
Tym razem nie błysnąłeś. Majsterkowanie przy Konstytucji to niebezpieczne zajęcie. Tu nie chodzi o poprawkę, chodzi o diametralną zmianę. przypomina to eksperymenty lekarskie na żywym organizmie. Co gorsza eksperymentujący są konowałami usiłującymi dokonać zmiany płci. A wy jesteście przecież przeciw gender.

Wierzyć jest łatwiej niż wiedzieć.
10-05-2016 08:00 
 Ocena 4 na 4
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
>>
>Za dużo makaronu bracie...
>
BEKA z LEMINGÓW!


Oj naprawdę masz problem z tą makaronową wiarą, muszą w sztabie strasznie naciskać, albo po prostu jakieś twoje urojenie, że my tu wszyscy pastafarianie.

A jak tu nie rzygać jak pan nam tu takie brednie opowiada, że nie mamy się co martwić że Jarek sobie przy konstytucji pogrzebie. Ba nie mamy się nawet co martwić jak biskup premierem zostanie. Ot najwyżej sobie trochę kasy na lewo ukręcą ale tak to nam krzywdy nie zrobią. No tylko rzygać na takie zakłamanie można.
10-05-2016 10:30 
 Ocena 3 na 3
tarkos (10757 punktów)
> Ukręcą trochę kasy dla KK i już.
A przecież wiadomo, że pasterze KK to pierwszej klasy krętacze. Ich bezczelność widocznie nie zna granic, skoro swoje "kręcenie kasy" chcą uprzywilejować przed innymi krętaczami, podporządkowując mu konstytucję suwerennego ponoć kraju.

> BEKA z LEMINGÓW!
Chce Ci się śmiać czy beczeć?
>

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365