>Przyszła mi go głowy idea związana z obserwacją powierzchni ciał szybko rotujących. Otóż patrząc na >szybko obracające się ciało nie sposób dostrzec obrazu tego co dzieje się na powierzchni tego ciała Opis niezrozumiały, mało ścisły. >a zwłaszcza nie sposób obserwować zmian zachodzących na powierzchni. W jaki czasie? >Ale, zawsze jest jakieś ale >Wystarczy zacząć klatkować obserwację, tzn. naprzemiennie obserwować i przesłaniać obserwowany >przedmiot dostosowując klatkowanie do rotacji przedmiotu aby ujrzeć powierzchnię ciała statycznie. Tak działa sposób filmowania ruchu wynaleziony przez braci Lumiere w 1900 roku, czy nawet prędzej. >Wyobraźmy sobie piłkę na której powierzchni zostaje nadrukowany tekst. Przytwierdźmy teraz piłkę do >dowolnego wirnika i wprawmy ją w szybki ruch. Nikt z nas nie przeczyta treści na piłce, i jedynym >sposobem staje się robienie zdjęć bardzo czułym aparatem. Niekoniecznie, bo można również operować lampą stroboskopową. >Ale zamiast tego wyobraźmy sobie przesłonę o wielkości piłki, zasłaniająca piłkę i odsłaniająca ją, >która klatkuje w tempie rotacji piłki. Co to znaczy tempo rotacji piłki? Ja się domyślam, ale drażnią mnie określenia typowego nieuka. Po co robić przesłony? To będzie mechanizm z wszystkimi jego wadami (bezwładnością mechanizmu) nie pozwalającymi dostatecznie szybkie zadziałanie (inercja masy człowieku). A co to jest wg Ciebie zwiększenie czułości aparatu i jak widzisz to wykonać? Dlatego używa się lampy stroboskopowej, której częstotliwość zapłonu ("mrugania") można dowolnie zmieniać, synchronizując (a nie do tempa rotacji) obroty piłki z częstotliwością rozbłysków lampy, lub odwrotnie. >I oto nagle możemy przeczytać treść nadrukowaną na piłce gołymi oczami. Ameryka odkryta już po raz wtórynasty! Człowieku! Ty jesteś nieprzytomny. Pilnuj lepiej swojego portalu, bo go zaniedbałeś absolutnie niechluju. Tam też Ciebie deklasowano na dzień dobry! Tam też Ciebie nikt nie potrafił zrozumieć! Co tu szukasz z tymi występami na forum? Poklasku? Mało Ciebie poniewierają? A może Ty to lubisz! Może masz wtedy orgazm rasowego masochisty? Twoje wypowiedzi królują w Bazgrołach, więc powiem Tobie jeszcze uprzejmie, coś Ty za palant nieziemski, że tego nie rozumiesz po tylu uwagach krytycznych? Zrób nam wszystkim uprzejmość i opuść to forum, bo Twoich poglądów i odkryć wiekopomnych, nie można już trawić!! Jeśli tego nie zrobisz to tylko znaczy, że nie masz poczucia rzeczywistości i umiaru stąd płynącego. Żaden z Ciebie ciekawy obserwator, żadna wiedza, nawet podstawowa, żadna znajomość języka polskiego, żadna umiejętność wyrażania i formułowania swych myśli, żadna zdolność kojarzenia, czyli dramat! Może na Frondzie się zagnieździsz? A zresztą palant urodzony nigdy nie będzie rakietą tenisową. Zakładam się że i tego nie zrozumie.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy?
|