Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przystanek Beringia???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
08-10-2018 12:17Arminius (25555 punktów)Przystanek Beringia???
Ocena 2 na 2
Kilkanaście tysięcy lat temu ludzie z Azji przeszli przez pomost lądowy Beringii - powstały w okresie ostatniego zlodowacenia skutkiem obniżenia się poziomu wody w oceania światowym - i z biegiem czasu zasiedlili Ameryki. Do niedawna Beringia traktowana była jako sui generis kładka po której "Azjaci" przeprawili się na drugą stronę oceanu i stali się "Indianami". Jednakże coraz więcej dowodów wskazuje na to, iż przeprawiający się z jednego brzegu na drugi "przystawali" w Beringii na długi okres czasu - wystarczająco długi, aby zaszły w nich zmiany genetyczne odróżniające ich od mieszkańców Azji. Mogli na niej przebywać nawet do 10 tysięcy lat - szczególnie, iż była to rozległa kraina będąca w stanie zapewnić przeżycie stosunkowo przecież niewielkim populacjom ludzi.
Zainteresowanych zagadnieniem odsyłam do podlinkowanego materiału.


"It is now becoming clear that they made Beringia their home, staying put for several thousand years. This idea is called the Beringian Standstill Hypothesis. This standstill helped these isolated groups of people to become genetically distinct from those they had left behind, according to a 2007 study.
This long standstill therefore meant that the people who arrived in the Americas – when the ice finally retreated and allowed entry – were genetically different to the individuals who had left Siberia thousands of years earlier. "Arguably one of the most important parts of the process is what happened in Beringia. That's when they differentiated from Asians and started becoming Native Americans," says Connie Mulligan of the University of Florida in Gainesville, US, who took part in this early analysis.
Since then, other genetic insights have further supported the standstill hypothesis. Elias and colleagues even propose that people stayed in Beringia for as long as 10,000 years."

www.bbc.co(*)ple-who-populated-the-americas
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365