Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gest Piłata

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-08-2010 13:22Koraszewski (82900 punktów)Gest Piłata
Ocena 7 na 7
Jarosław Gowin oskarżył biskupów, że wykonali gest Piłata, czyli rodzaj gestu Kozakiewicza, który to gest jest politykowi niemiły. Wszystko kręci się wokół krzyża, który przecież nie jest już zwykłym krzyżem. Uważam, że "Racjonalista" powinien wystąpić z apelem do całego narodu o pozostawienie tego krzyża tam gdzie jest. Po pierwsze jest to najdoskonalszy (a zarazem najtańszy) pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego ofiar, po drugie, byłby to równocześnie pomnik najistotniejszych cech naszego narodu - liberum veto, nieudanych powstań, osobliwych katastrof (w tym znacznej części katastrof drogowych), narodowej impotencji.
Nie wolno tego krzyża zabierać. Przeciwnie, należy umieścić na jego ramionach bało-czerwone szachownice, oraz tablicę o historii tego krzyża. Co roku w miesiącach letnich odbywać się będą inscenizacje walki o krzyż, a my wszyscy - wierzący i niewierzący, katolicy i pastafarianie, praworządni i wierzący w prawko naturalnie moim świętym zdaniem jedynie słuszne, wszyscy będziemy patrzyli na ten krzyż z radością i pokazywali go młodym i opowiadali jego długą i wspaniałą historię. W szkołach będą lekcje o narodowym krzyżu przed Pałacem, w przedszkolach dzieci będą robić narodowe krzyże ze styropianu, wszystko będzie bardziej zrozumiałe.
Zacznijmy akcję: Ponieśmy z dumą nasz stojący krzyż, aby już nigdy się nie ruszył.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kowalski (2244 punktów)
Zaprawdę piękna to idea, ja jednak proponuję przywrócić Krakowskiemu Przedmieściu jego dawną świetność i funkcję - tę sprzed 10 kwietnia 2010 roku.
coreless (16088 punktów)

Można by również przewrotnie zacytować Jarosława Kaczyńskiego, który ostatnio wielokrotnie mówił, że w Polsce dzieją się rzeczy nie do pomyślenia w państwie demokratycznym. Zakpiono sobie wielokrotnie z rządów prawa, ośmieszono wiele państwowych instytucji i przekonano obywateli, że państwo jest nieskuteczne w egzekwowaniu własnych postanowień. Polskę czeka głęboki kryzys demokracji, a może ten kryzys ma już właśnie teraz miejsce, "staje się już"?


Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
Myflowers (2721 punktów)

>Zacznijmy akcję: Ponieśmy z dumą nasz stojący krzyż, aby już nigdy się nie ruszył.
>
Zacznijmy, tym bardziej, że abp stwierdził, że nie ma nic do tego kto jaką szafę i w którym miejscu ustawia. Nie wolno nam zatem prawowiernym chrześcijanom dopuścić do tego, żeby krzyż za "schaffhausena" czyli chodzącą szafę robił!!!!!!!!!
CUŚ(CÓŚ) pieknego!!!!!!



(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Andro (1185 punktów)

>Nie wolno tego krzyża zabierać. Przeciwnie, należy umieścić na jego ramionach bało-czerwone
>szachownice, oraz tablicę o historii tego krzyża.
Zgadzam się i powiem więcej. Należy obok tego krzyża postawić jeszcze krzyż prawosławny, bo przecież w tej katastrofie zginął też kapelan w stopniu generała wyznania prawosławnego.
Należy też sprawdzić jakie jeszcze inne wyznania poniosły tam straty i dodatkowo postawić ich symbole.
Oprócz tego należy postawić 96 obelisków z czarnego marmuru. Nic to, że nie ma miejsca. W naszym wspaniały liberalnym kraju każdy obywatel może postawić sobie krzyż gdzie mu tylko przyjdzie do głowy.

Zwtacam też uwagę, że 96 krzyży lub innych,, odpowiednich do wyznania ofiar symboli, powinno zostać postawionych na pasie startowym Okęcia, z którego startował prezydencki samolot...


Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
coreless (16088 punktów)

>Zwtacam też uwagę, że 96 krzyży lub innych,, odpowiednich do wyznania ofiar symboli, powinno zostać postawionych na pasie startowym Okęcia, z którego startował prezydencki samolot...

Ile razy można mówić, że coś takiego jak lotnisko Okęcie nie istnieje? Jest Port Lotniczy imienia Fryderyka Chopina! Ale błagam, Chopina już do tego nie mieszajmy, choć jego serce jest na Krakowskim Przedmieściu.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
marcin1902 (3438 punktów)
>Jarosław Gowin oskarżył biskupów, że wykonali gest Piłata,

Ciekawe, że biskupi zawsze wiele do powiedzenia mają na temat rzeczy o których nie mają pojęcia (aborcja, in vitro, małżeństwo), a o czymś tak bardzo katolickim jak krzyż milkną i najchętniej by siedzieli cicho. Widać jest im to na rękę, zawsze chodzi im o własne korzyści...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365