Racjonalista - Strona głównaDo treści
Multikulti

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-08-2016 20:54Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
Multikulti
Ocena 2 na 2
Czy multikulturalizm jest dobry czy zły?
W Polsce tego tak jeszcze nie odczuwamy.
Oczywiście multikulturalizm partnerski. Ale czy taki istnieje?
Partnerski, to znaczy iż nawzajem szanujemy swoje wierzenia , kulturę i kulty.
Z kolei czy można szanować i obojętnie przechodzić obok rytualnego rzezania dzieci? Albo rzezania bydła halal?
Albo mordowania kobiet cudzołożnych w islamie?
Albo żenienia się z małoletnimi dziewczynkami przez Arabów i Cyganów?
My byśmy chcieli aby przybysze integrowali się z naszą kulturą, bo uważamy, poniekąd słusznie, że stoimy wyżej od nich.
Więc chyba jest to dylemat nie do rozwiązania.
My nie możemy zaakceptować ich pewnych obyczajów, a oni z kolei naszych (wóda, schabowy) i naszej wiary.
Więc nawoływana papieża Franciszka do przyjmowania uchodźców, to nawoływanie do gromadzenia płonących żagwi nad swoją głową.
TYLKO REZYGNACJA Z RELIGII gwarantowałaby jaką taką szansę na porozumienie, ale to jest nie możliwe.
Dlatego słusznie postępuje rząd PiS nie wpuszczając obcego kulturowo elementu do Polski.
To są na pewno dobrzy ludzie, ale dopóki będą wierzyć, u nas, w naszej z kolei moherowej kulturze się nie odnajdą.
Chociaż, zdaje się, jedno ich łączy!
Wrogość do swobody seksualnej i obyczajowej.
Tutaj między islamem a katolicyzmem jest iunctim.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

01-08-2016 21:08
 Ocena 11 na 13
szarley (54913 punktów)
Przypomnę:

Wojciech Żywny, Czech
Julian Tuwim, Żyd
Krzysztof Penderecki, Ormianin
Izrael Poznański, Żyd
Leopold Staff, Czech
Piotr Paleczny, Ślązak
Sokrates Starynkiewicz, Rosjanin
Zbigniew Herbert, Ormianin
Jan Matejko, Czech
Bernardo Belotto, Włoch
Artur Rubinstein, Żyd
Czesław Miłosz, Litwin
John Baildon, Szkot
Fryderyk Chopin, Francuz
Filip de Girard, Francuz
Ignacy Łukasiewicz, Ormianin
Apostolis Anthimos, Grek
Heinrich Dietl, Niemiec
William Lindley, Anglik
Eleni Tzoka, Greczynka
Jan Heweliusz, Niemiec
Magdalena Abakanowicz, Tatarka
Vit Stwosz, Niemiec
Bruno O'Ya, Estończyk
Sokrat Janowicz, Białorusin
Nikifor, Łemko
Bronisława Wajs, Cyganka
Tadeusz Konwicki, Litwin
Antoni Słonimski, Żyd
Henryk Marconi, Włoch
Tylman z Gameren, Niderlandczyk
Krystian Zimmerman, Ślązak
Stefan Báthory, Węgier
01-08-2016 21:17 
 Ocena 2 na 2
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
>Przypomnę:
>Wojciech Żywny, Czech
Ale Araba wśród nich nie było.
Zresztą to nie o jednego Araba chodzi.
01-08-2016 21:20 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> sami muślimi
A co to za muślimi?
Od wieków tu mieszkają. Gdzieś na wiosce na kresach.
Kobiet nie mordują, a nawet nie wiem czy dzieci obrzezują?
Są w mniejszości.
Ale jakby co, jakby poczuli siłę, to kto wie?
Ichni mufti Tomasz Miśkiewicz, zauważ że Tomasz a nie jakiś Muhammad , też w wypowiedziach telewizyjnych już rogi pokazuje.
02-08-2016 08:56 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>A co to za muślimi?
>...nawet nie wiem czy dzieci obrzezują?
Faktycznie ciekawe. "W islamie obrzezanie traktowane jest jako religijny nakaz lub tylko ważne zalecenie, jako że nie wspomina o nim Koran, a jedynie Sunna. Dokonywane jest w różnych krajach islamskich od ósmego dnia życia, lecz najczęściej w wieku około 14 lat."

>Są w mniejszości.
We Francji też.

>Ichni mufti Tomasz Miśkiewicz, zauważ że Tomasz a nie jakiś Muhammad , też w wypowiedziach telewizyjnych już rogi pokazuje.
Pewnie, że pokazuje, wszak to "duchowny muzułmański Posiada wykształcenie szariackie. Ukończył studia licencjackie z zakresu prawa muzułmańskiego w Arabii Saudyjskiej".
Ale polskie władze i tak go hołubią:
W 2006 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w popularyzowaniu kultury mniejszości narodowych oraz działalności na rzecz dialogu ekumenicznego. W 2011, za zasługi w działalności na rzecz społeczności muzułmańskiej w Polsce oraz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

A bogu ducha winnych pastafarian nasza "tolerancyjna" władza nawet zalegalizować nie chce. I nawet translator mi ich wężykiem podkreśla...

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
02-08-2016 09:01 
 Ocena 1 na 1
darzec (676 punktów)
(zablokowany)

>A bogu ducha winnych pastafarian nasza "tolerancyjna" władza nawet zalegalizować nie chce.
Boją się zbyt dużej konkurencji, to może wyrosnąć na drugą religię w Polsce.
02-08-2016 00:39 
 Ocena 5 na 5
Celecrin (6386 punktów)
>pl.wikipedia.org/wiki/Tatarzy_w_Polsce
>sami muślimi
To nie multi-kulti. Nie pojąłeś jeszcze czym to jest?
pl.wikipedia.org/wiki/Wielokulturowość
Tatarzy są całkowicie spolszczeni. To nie przykład multi-kulti to przykład na INTEGRACJĘ.
Jesteś wyjątkowo odporny, muszę to Ci przyznać.
01-08-2016 21:57 
 Ocena 2 na 2
Elżbieta Binswanger-Stefańska (7098 punktów)
>Przypomnę:

Henryk Sienkiewicz, Tatar
02-08-2016 00:39 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
>>Przypomnę:
>Henryk Sienkiewicz, Tatar
Co to ma wspólnego z ideą multi-kulti?
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Przypomnę: [...]

Ale to nie jest dowód na potwierdzenie słuszności multikulti.
-jad- (18783 punktów)
Żadne multi nie jest dobre jeśli poszczególne kultury są sobie wzajemnie wrogie a tak właśnie jest w tym przypadku. Przeważnie tak jest zresztą.


śp. Jaskinia Trolli team
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Czy multikulturalizm jest dobry czy zły?

Jak pokazuje przykład Europy zachodniej multikulti jest dobre dla muzułmanów którzy biorą socjal, cwaniaków przy władzy, którzy zarabiają sobie kasę i innych którzy mają w tym biznes. Zły jest dla ludności, która mieszkała tam od dawna, bo są pomiatani we własnym domu za własną kasę.

Dziękuję.
01-08-2016 22:07 
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)
>>Czy multikulturalizm jest dobry czy zły?
>Jak pokazuje przykład Europy zachodniej multikulti jest dobre dla muzułmanów którzy biorą socjal, cwaniaków przy władzy, którzy zarabiają sobie kasę i innych którzy mają w tym biznes. Zły jest dla ludności, która mieszkała tam od dawna, bo są pomiatani we własnym domu za własną kasę.
>Dziękuję.

Jak pokazują ostatnie wypadki, "socjal" dla nierobów, to nie jest najgorsza rzecz jaka może spotkać naszą cywilizację ze strony innej cywilizacji. Oni po prostu wykorzystują naszą słabość, chęć bycia tolerancyjnym lub chociaż humanitarnym za wszelką cenę do tego by nas zniszczyć.


śp. Jaskinia Trolli team
01-08-2016 22:16 
 0 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)

>Oni po prostu wykorzystują naszą słabość, chęć bycia tolerancyjnym lub chociaż humanitarnym za wszelką

Mów za siebie
01-08-2016 22:24 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>Mów za siebie

Benjamin Hall w swojej książce o ISIS stwierdza bez ogródek, że jedyne co mogłoby nas uratować, to rozstrzelanie wszystkich uchodźców na plażach, zatapianie tratw itp. Zero litości i przebierania w środkach po prostu. Jednocześnie zauważa, że żaden europejski polityk nie odważy się na podobną decyzję. Ty byś się odważył?

śp. Jaskinia Trolli team
01-08-2016 22:30 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Jednocześnie zauważa, że żaden europejski polityk nie odważy się na podobną decyzję. Ty byś się odważył?

Nie jestem decyzyjny , ale uważam, że w takim wypadku to naturalne działanie. Po to się broni granic, ma żołnierzy i karabiny, że jak ktoś chce wejść do naszego państwa bez naszego zezwolenia to go zabijamy. To naturalne. Ja nie widzę w tym nic dziwnego.

To takie śmieszne, jak wsiadasz do samolotu to sprawdzą cię na wszelkie sposoby, jak wpadasz z tłumem na pontonach to witajcie witajcie
01-08-2016 22:39 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>To takie śmieszne, jak wsiadasz do samolotu to sprawdzą cię na wszelkie sposoby, jak wpadasz z tłumem na pontonach to witajcie witajcie

W Wiedniu, gdzieś na Erdbergu dostrzegłem kiedyś na jakimś murze napis głoszący "Witajcie uchodźcy, różnorodność czyni na silniejszymi". To było już dość dawno i jestem ciekaw czy dalej to tam stoi czy może ktoś zamalował. W sumie nie było tam dotychczas żadnego zamachu terrorystycznego ale obawiam się, że to tylko kwestia niedługiego czasu.
Za jakiś czas sprawdzę


śp. Jaskinia Trolli team
01-08-2016 22:48 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>W Wiedniu, gdzieś na Erdbergu dostrzegłem kiedyś na jakimś murze napis głoszący "Witajcie uchodźcy, różnorodność czyni na silniejszymi".

No ja widziałem foto z feministkami, które taki napis podobny ukazywały, to dziwne, jakoś mi to się gryzie, że panie feministki tak chcą muzułmanów
01-08-2016 23:11 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)
To zwykła niewiedza albo tępota po prostu. Arabowie, uważają że ich zwyczaje leżą na znacznie wyższym poziomie niż nasze i czują się w obowiązku narzucić wszędzie swój porządek. To akurat wspólna cecha naszych cywilizacji.
Żaden z nich nie odczuje nigdy najmniejszej wdzięczności do feministek za to, że same strzelają sobie w plecy


śp. Jaskinia Trolli team
02-08-2016 08:08 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)
>To zwykła niewiedza albo tępota po prostu. Arabowie, uważają że ich zwyczaje leżą na znacznie wyższym poziomie niż nasze i czują się w obowiązku narzucić wszędzie swój porządek. To akurat wspólna cecha naszych cywilizacji.

Wszyscy Arabowie, czy tylko niektórzy? Czy Polacy uważają, że ich zwyczaje leżą na znacznie wyższym poziomie, niż inne, np. arabskie?
02-08-2016 08:58 
 Ocena 1 na 1
darzec (676 punktów)
(zablokowany)

>Wszyscy Arabowie, czy tylko niektórzy? Czy Polacy uważają, że ich zwyczaje leżą na znacznie wyższym poziomie, niż inne, np. arabskie?
Nigdy nie powinno sie generalizować. Pewnie znajdą się tacy, którzy nie są fanatykami.
W drugą stronę, gdyby wysłać Polaków, tych mocno wierzących do któregoś z krajów arabskich, czy nie mielibyśmy analogicznej sytuacji. czy nasi nie domagali by się wolności swojego wyznania ? Czy w Polsce nie podniósł by sie szum o łamaniu praw człowieka, oraz swobody wyznania ? Spójrzcie na problem z drugiej strony.
Nie jestem zwolennikiem dużego wymieszania kultur. Mała domieszka nie stanowi wielkiego zagrożenia.
-jad- (18783 punktów)
>Wszyscy Arabowie, czy tylko niektórzy?

Nie wiem.

>Czy Polacy uważają, że ich zwyczaje leżą na znacznie wyższym poziomie, niż inne, np. arabskie?

Oczywiście, że tak. Gdyby tak nie było, to zmieniliby swoje na ichnie.


śp. Jaskinia Trolli team
01-08-2016 22:38 
 0 na 2
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Zero litości i przebierania w środkach
Ale tam są też ludzie zdesperowani, uciekinierzy wojenni. Matki z dziećmi i starcy.
To tak jakby w Polsce wybuchła wojna z Rosją i ludzie by uciekali do Niemiec , Słowacji itp.
a tamci by zamknęli granice i strzelali.
01-08-2016 22:43 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Ale tam są też ludzie zdesperowani, uciekinierzy wojenni. Matki z dziećmi i starcy.

Tak, tak, przeważnie kobiety, można powiedzieć, że 99% to kobiety i dzieci uciekający przed wojną. Weź przestań wierzyć w bajki.

>To tak jakby w Polsce wybuchła wojna z Rosją i ludzie by uciekali do Niemiec , Słowacji itp.
>a tamci by zamknęli granice i strzelali.

Ich kraj ich prawo. Państwo ma obowiązek dbania o swoich obywateli, dlatego dla Polski priorytetem jest bezpieczeństwo Polaków, jeśli istnieje jakiś promil szans, że wraz z nawet 1k kobiet i dzieci wśliźnie się jeden terrorysta, który się wysadzi i zabije Polaków, to obowiązkiem władz jest dbanie o bezpieczeństwo Polaków. Nie mamy żadnych moralnych obowiązków wobec obywateli innych państw.
01-08-2016 22:49 
 Ocena-1 na 1
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Nie mamy żadnych moralnych obowiązków wobec obywateli innych państw.
To nie zdziwmy się, że i nam pokażą f**ka jak my będziemy w potrzebie.
Powiedzą nam; Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
01-08-2016 22:52 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>To nie zdziwmy się, że i nam pokażą f**ka jak my będziemy w potrzebie.
>Powiedzą nam; Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Ja się nie zdziwię, przerabialiśmy to nie raz. Nawet data dziś odpowiednia.
01-08-2016 23:19 
 Ocena-1 na 1
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Nawet data dziś odpowiednia.
Bo powstanie to był idiotyzm.
A kto pomaga idiotom?
Nawet Bóg pomaga tym, co sami sobie pomagają.(Ezop).
01-08-2016 23:23 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Bo powstanie to był idiotyzm.
>A kto pomaga idiotom?

A wojny na Bliskim Wschodzie i Afryce to nie idiotyzmy? Po co pomagać idiotom?
01-08-2016 23:32 
 0 na 2
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> A wojny na Bliskim Wschodzie i Afryce to nie idiotyzmy? Po co pomagać idiotom?
Tylko że nie można porównywać Powstania do tamtych wojen.
Powstanie to sami Polacy wywołali na swoją zgubę, a właściwie garstka polityków.
Ludność cywilna była zaskoczona.
Potem klęli powstańców.
I co?
Uciekinierów z Powstania do Pruszkowa też byś rozstrzeliwał?
01-08-2016 23:40 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Tylko że nie można porównywać Powstania do tamtych wojen.

Tylko nie można porównać uchodźców do najeźdźców.

>Powstanie to sami Polacy wywołali na swoją zgubę, a właściwie garstka polityków.

Zdradzę Ci sekret, wojny zawszę wywołuje garstka rządzących A czy powstanie wywołali sami Polacy... Nigdy nic nie wiadomo...

>Ludność cywilna była zaskoczona.
>Potem klęli powstańców.

Nie zmieniajmy wątku na powstanie.

>I co?
>Uciekinierów z Powstania do Pruszkowa też byś rozstrzeliwał?

Kiepskie porównanie. Rzekłbym nawet, przepraszam za wyrażenie, że totalnie z dupy.
01-08-2016 23:48 
 Ocena 1 na 1
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Nie zmieniajmy wątku na powstanie.
Miałem kiedyś takiego wykładowcę co to był mistrzem w zmienianiu wątków.
Mówił tak.
Dzisiaj będzie wykład o Jezusie.
Jezus był cieślą, a cieśla robi konfesjonały, więc porozmawiamy dzisiaj o spowiedzi.
02-08-2016 09:28 
 Ocena 1 na 1
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Jezus był cieślą, a cieśla robi konfesjonały, więc porozmawiamy dzisiaj o spowiedzi.

Andrzej to Ty?
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Andrzej to Ty?
Że też musiałem Cię naprowadzić na mój trop!
Jakbyś przejrzał wypowiedzi Ramireza, to byś się od razu zorientował kto zacz.
Polecam Ci dyskusję prowadzoną z Belfrem00 przez Jana Tadeusza S. oraz niejakiego boziaka, wysoce podejrzanego osobnika.
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Że też musiałem Cię naprowadzić na mój trop!

No tak zauważałem to powoli... Zero konkretów.

>Jakbyś przejrzał wypowiedzi Ramireza, to byś się od razu zorientował kto zacz.

Nie chce mi się, zresztą po paru minutach żałowałem, że cokolwiek napisałem, bo to zaraz trzeba odpisywać bla bla bla

>Polecam Ci dyskusję prowadzoną z Belfrem00 przez Jana Tadeusza S. oraz niejakiego boziaka, wysoce podejrzanego osobnika.

O nie, dzięki. Pewnie i tak nic z tego nie wynika.
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> O nie, dzięki. Pewnie i tak nic z tego nie wynika.
A wynika!
I to dużo wynika.
Nareszcie natrafiłem na osobę kompetentną w wiadomym temacie.
Tylko szkoda że tak mało, w sumie, pisze.
Belfer podjął bardzo ciekawy temat tzw. subkulturacji, o czem się z chętną długo bawiłem konwersacją.
No ale wiadomo, Ty nie lubisz filozofować i dzielić włosa na pięcioro.
Ciebie jeszcze tylko cycki, zapewne, bardziej interesują niż poważne rozważania na istotne tematy
01-08-2016 22:59 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)
>Ale tam są też ludzie zdesperowani, uciekinierzy wojenni. Matki z dziećmi i starcy.

No tak. Gdyby byli sami terroryści, to nikt by wątpliwości ani hamulców nie miał (choć głowy nie daję). Ale większość jest niewinnych i właśnie w tym cały problem.
Rzucę jeszcze truizmem, bo mam wrażenie, że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę- ostatnie zamachy terrorystyczne, samo poczucie zagrożenia, nie są wyczynem uchodźców. Fanatyczni muzułmanie są często od dawna na amen zakotwiczeni w naszym podwórku. Zgaduję, że niektórzy nigdy nawet nie byli w żadnym kraju stricte islamskim. ISIS dociera do nich przez internet i pocztą pantoflową, trafia na podatny grunt i bum(!).


śp. Jaskinia Trolli team
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)

>Zgaduję, że niektórzy nigdy nawet nie byli w żadnym kraju stricte islamskim.
To co nimi kieruje?
Jakie jest podłoże terroryzmu?
Może nuda?
Jest im za dobrze?
Są ludzie tzw. adrenaline addict.
Jedni się zaspokajają skacząc na bungee lub ze spadochronem a inni dokonując aktu terrorystycznego.
To musi być cool.
Wchodzisz do metra obwiązany pasem szahida i za chwilę wiesz co się wydarzy.
Adrenalina skacze jak szalona!
Może to tylko o to chodzi?
Terroryzm jako uzależnienie od adrenaliny?
01-08-2016 23:52 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)
>
>Zgaduję, że niektórzy nigdy nawet nie byli w żadnym kraju stricte islamskim.
>To co nimi kieruje?
>Jakie jest podłoże terroryzmu?

Przyczyny są różne. Ostatnio słyszałem, że na misje samobójcze nadają się najlepiej ludzie chorzy psychicznie ale uważam, że to zwykła propaganda i mydlenie nam oczu.
Nuda, o której wspominasz, jak najbardziej. Sporo ludzi choruje na irracjonalne podświadome przeświadczenie, że wszystkie problemy świata można rozwiązać w łatwy i najlepiej gwałtowny sposób. Jak na przykład rozstrzelać wszystkich obcych i już- to wersja dla nas. A dla nich... ta sama.

Inna przyczyna to fanatyzm religijny. Ślepa wiara w swojego wymyślonego boga, który odwdzięczy się lepszym światem po śmierci. Wpaja się to ludziom całe życie więc wierzą w to uparcie.
Chęć identyfikacji, silnego poczucia wspólnoty z jakąś grupą. A wybór grupy nieprzypadkowy. Do swoich najbliżej.

Dla tych którzy jednak przybyli z krajów islamskich, ogarniętych wojną- nienawiść do Zachodu jako agresora. Ich żołnierze zabijają tylu niewinnych ludzi, może nawet całą moją rodzinę, a ci się, k***a, bawią w najlepsze łapiąc pokemony, pokazując gołe dupy na ulicy i w ogóle nie chcą wiedzieć, że są współodpowiedzialni za to, co się u nas dzieje.

Może coś jeszcze?

śp. Jaskinia Trolli team
01-08-2016 22:07 
 Ocena 2 na 2
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> multikulti jest dobre dla muzułmanów
Ale Wietnamczycy nam nie przeszkadzają.
Bo nie rzucają bomb.
I nie liczą na socjal.
01-08-2016 22:15 
 Ocena 3 na 3
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Ale Wietnamczycy nam nie przeszkadzają.
>Bo nie rzucają bomb.
>I nie liczą na socjal.

Bo nie mamy multikulti, to naturalna forma przepływu ludzi działa. Przyjechał Wietnamczyk i żeby żyć zaczyna pracować, a żeby nie dostać w papę nie wprowadza swoich rządów tylko się dostosowuje do obyczajów. I nikomu nie przeszkadza. A w multikulti nie dość, że masz przyjąć, nakarmi to i nadstawić tyłka w razie czego jakby panu się coś nie podobało.
01-08-2016 22:31 
 Ocena 4 na 4
-jad- (18783 punktów)
>Przyjechał Wietnamczyk i żeby żyć zaczyna pracować, a żeby nie dostać w papę nie wprowadza swoich rządów tylko się dostosowuje do obyczajów. I nikomu nie przeszkadza.

To nie do końca takie oczywiste. Teraz nikomu nie przeszkadza, bo obecnie mamy bardziej malowniczego wroga ale całkiem niedawno jeszcze Wietnamczycy musieli obawiać się skinów i innej maści chuliganów, którzy potrafili ich bić bez żadnego powodu poza tym, że byli inni i obcy.
Dziś nacjonalistyczne organizacje zyskują na popularności, bo zawsze były przeciw obcym i okazuje się, że mieli rację. Nie zapominajmy o tym, że tylko częściowo i zapewne przypadkiem.

śp. Jaskinia Trolli team
01-08-2016 22:38 
 Ocena 1 na 1
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
> ale całkiem niedawno jeszcze Wietnamczycy musieli obawiać się skinów i innej maści chuliganów, którzy potrafili ich bić bez żadnego powodu poza tym, że byli inni i obcy.

Jakieś dane?
01-08-2016 22:42 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
Nie. Trzeźwe obserwacje własne.


śp. Jaskinia Trolli team
01-08-2016 22:31 
 Ocena 2 na 2
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> A w multikulti nie dość, że masz przyjąć, nakarmi to i nadstawić tyłka w razie czego jakby panu się coś nie podobało.
To może niech Arabowie przyjeżdżają tak jak Wietnamczycy?
Niech zakładają kebabiarnie czy inne takie?
Jak Turcy.
Bo jest jeszcze problem uchodźców , uciekinierów wojennych.
Ale z kolei jak ich odróżnić?
Papież nawoływał do pomocy tym uciekinierom wojennym, matkom z dziećmi i starcom.
Ale tu wali cała masa, a wśród nich terroryści i leserzy.
Jak to wszystko ogarnąć, aby nie wylać dziecka z kąpielą?
Zamykając granice odcinamy tych złych, ale i "dobrych" (biednych, potrzebujących).
01-08-2016 22:46 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>To może niech Arabowie przyjeżdżają tak jak Wietnamczycy?
>Niech zakładają kebabiarnie czy inne takie?
>Jak Turcy.

Jak se chcą to niech przyjeżdżają, mi tam nie przeszkadza, wczoraj jadłem kebsa od śniadego pana.

>Bo jest jeszcze problem uchodźców , uciekinierów wojennych.

Rzecz w tym, że to co teraz się dzieje to nie żadni uchodźcy.

>Ale z kolei jak ich odróżnić?

Po ajfonach.

>Papież nawoływał do pomocy tym uciekinierom wojennym, matkom z dziećmi i starcom.

A od kiedy się na racjonalista.pl słucha nawoływań papieża?

>Ale tu wali cała masa, a wśród nich terroryści i leserzy.
>Jak to wszystko ogarnąć, aby nie wylać dziecka z kąpielą?
>Zamykając granice odcinamy tych złych, ale i "dobrych" (biednych, potrzebujących).

No i trudno, ja wolę żeby moja rodzina i znajomi byli bezpieczni, nawet kosztem życia tych co uciekają. Nie ja wywołałem wojnę w tamtych rejonach, nie ja mam zamiar za to płacić.
01-08-2016 23:05 
 0 na 2
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Nie ja wywołałem wojnę w tamtych rejonach, nie ja mam zamiar za to płacić.
Przemawia przez Ciebie zwykły egoizm, aby nie powiedzieć okrucieństwo.
Bo to nie Tobie zburzyli dom i to nie Ty z płaczącym dzieckiem przy piersi musisz uciekać zakurzoną drogą z kulejącym u boku starym ojcem i ślepą matką.
Nie masz w sobie empatii Trollosiewicz! Ot i co.
01-08-2016 23:13 
 Ocena 2 na 2
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Nie masz w sobie empatii Trollosiewicz! Ot i co.

Myślę racjonalnie, tu kolega jad kazał mi wejść w buty polityka, który podejmuje decyzje. Ja nie jestem panią Mogherini, która jest empatyczna i płacze, a problem rośnie, tu nie chodzi o to aby wchodzić "w buty" pana skądś tam, tu chodzi o to aby wiedzieć jak takie coś może się skończyć dla kraju w którym mieszkam, rządzę.
01-08-2016 23:26 
 Ocena-1 na 1
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> chodzi o to aby wiedzieć jak takie coś może się skończyć
A jak się może skończyć?
Może po prostu w tamtych krajach siły specjalne są do dupy?
Nieskoordynowane.
U nas i szczyt NATO się udał i Dni Młodzieży.
A co za problem był aby przeniknęło jakieś komando?
Ale nie przeniknęło.
01-08-2016 23:33 
 Ocena 1 na 1
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>A jak się może skończyć?

Tak jak we Francji się może skończyć, dostał się element obcy, który rozwala kraj od środka.

>Może po prostu w tamtych krajach siły specjalne są do dupy?

Tak jak w naszym.

>U nas i szczyt NATO się udał i Dni Młodzieży.

No udały się i?

>A co za problem był aby przeniknęło jakieś komando?
>Ale nie przeniknęło.

Nie czaję teraz.
01-08-2016 23:43 
 Ocena 1 na 1
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)

>dostał się element obcy, który rozwala kraj od środka.
Ale jad pisze, i słusznie, że to nie element obcy rozwala kraj, tylko zasiedziały.
To tak jakby zamieszkały od lat w Bohonikach Tatar się zradykalizował i się wysadził w warszawskim metrze.
Nie musi przyjeżdżać obcy muzułmanin z zagranicy.
To młodzież brytyjska lub francuska ma za dobrze i jedzie do Iraku do ISIS bo tam mogą przeżyć męską przygodę.
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Ale jad pisze, i słusznie, że to nie element obcy rozwala kraj, tylko zasiedziały.

Ten "zasiedziały" jest obcy, to są ludzie z innego kręgu kulturowego, nie ma znaczenia, czy ktoś jest drugim czy trzecim pokoleniem, czy przyjechał miesiąc temu. Może zrobić rozpierduchę tak czy siak.

>To tak jakby zamieszkały od lat w Bohonikach Tatar się zradykalizował i się wysadził w warszawskim metrze.

No nie kurde. Ty skaczesz po temacie bez ładu i składu, wrzucasz wszystko do jednego wora, mieszasz i wyciągasz to co Ci wygodne i pasuje w danej chwili.

>Nie musi przyjeżdżać obcy muzułmanin z zagranicy.
>To młodzież brytyjska lub francuska ma za dobrze i jedzie do Iraku do ISIS bo tam mogą przeżyć męską przygodę.

No no, młody Francuz Ahmed i młody Anglik Abdul.
02-08-2016 10:08 
 Ocena 1 na 1
darzec (676 punktów)
(zablokowany)

>No no, młody Francuz Ahmed i młody Anglik Abdul.
>
Najpopularniejsze imię w Wielkiej Brytanii? Mohammed (www.tvn24.pl)

www.tvn24.(*)-wielkiej-brytanii,494325.html
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> No nie kurde. Ty skaczesz po temacie bez ładu i składu
To samo zarzucałeś śp. prof. Grabowskiej.
A jednak w Jej szaleństwie była jakaś metoda.
02-08-2016 14:02 
 Ocena 1 na 1
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>To samo zarzucałeś śp. prof. Grabowskiej.

Ktoś założył wątek o śmierci Graby?
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Ktoś założył wątek o śmierci Graby?
Patrzę, że od marca spałeś.
Dopiero cię moje Multikulti obudziło.
A Graba jak to Graba potrafi się odradzać jak penis z popiołów.
04-08-2016 01:12 
 Ocena 3 na 3
Jan Res (4015 punktów)

>Ale jad pisze, i słusznie, że to nie element obcy rozwala kraj, tylko zasiedziały.

Ten "zasiedziały element" nigdy nie przestał być elementem OBCYM.
Na początku lat '90 wyjaśnił to we francuskiej TV król Maroka, Hassan II. Dziwił się on, że Europejczycy nie potrafią zrozumieć, iż ŻADEN MUZUŁMANIN NIGDY SIĘ NIE ZINTEGRUJE, ponieważ nie zezwala mu na to jego religia. A za odejście od religii czekałaby go śmierć. Przed jego wypowiedzią ja też o tym nie wiedziałem i traktowałem na równi wszystkie religie. Ale skąd miałem o tym wiedzieć? Nikt mi o tym nie powiedział, a trudno sobie wyobrazić, że może istnieć religia nawołująca do podbojów, gwałtów i masowych morderstw, za które Allah wynagradza 72 dziewicami.

Polacy nie są ani ksenofobami, ani rasistami. Doskonale wiedzą, że mogą ufać wyznawcom wszelkich religii, prócz jednej: ISLAMU. I mają rację. To, że możemy spotkać miłych, uczciwych i poczciwych muzułmanów wcale nie oznacza, że ich potomkowie nie będą nam podrzynać gardeł i zabijać wysadzając się w powietrze. Mam przyjaciół, libańskich krypto-ateistów, których własny SYN zmusza do praktyk religijnych, grożąc im poderżnięciem gardeł.

Grozi nam islamizacja Europy, lub wojna domowa. Unikając wojny, doczekamy się w końcu jednego i drugiego. Wygląda na to, że my, Polacy, możemy na razie czuć się bezpieczni. NA RAZIE.
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)

>ŻADEN MUZUŁMANIN NIGDY SIĘ NIE ZINTEGRUJE
A żydzi?
Kiedyś oba narody, polski i żydowski, żyły obok siebie.
Chociaż żydzi nie narzucali nam swojej religii, ale za to my im tak.
Więc to wszystko niestety wina religii i to monoteistycznych.
Inni wyznawcy innych religii nam nie przeszkadzają.
Np. Hindusi czy wielokrotnie wspominani przeze mnie mili i urodziwi Wietnamczycy.
04-08-2016 12:35 
 Ocena 2 na 2
ZaKotem (8733 punktów)
>
>ŻADEN MUZUŁMANIN NIGDY SIĘ NIE ZINTEGRUJE
>A żydzi?
>Kiedyś oba narody, polski i żydowski, żyły obok siebie.

Żydzi integrowali się wtedy, gdy odrzucali swoją religię, a przynajmniej jej najbardziej ortodoksyjną wersję i byli, według ortodoksów, złymi żydami. Muzułmanie w Polsce, wbrew słowom króla dzikich, też integracja jakoś wyszła w ciągu paru wieków - chociaż dla ekstremistów są oni kiepskimi muzułmanami.

Żaden FANATYK nigdy nie ulegnie integracji, natomiast religie ulegają różnej interpretacji, czego oczywiście fanatyk nie jest w stanie uznać. Jego Królewska Mość z Afryki nie jest w demokratycznej Europie żadnym autorytetem.
03-08-2016 22:53 
 Ocena 3 na 3
Jan Res (4015 punktów)

>Ale z kolei jak ich odróżnić?

Kiedy odkryjesz, że jakiś lek został źle wyprodukowany i może zabić, niszczysz całą jego serię, choć to bardzo drogo kosztuje, a tylko parę buteleczek może ludziom zagrozić.
Gdyby zapanowało zagrożenie śmiercionośnym, lecz niewykrywalnym wirusem, to choć w jakimś społeczeństwie zachorowałoby zaledwie parę osób, bylibyśmy zmuszeni do stworzenia nieprzekraczalnej zapory dla wszystkich, którzy by chcieli się do nas stamtąd dostać; nawet jeśli ci biedacy próbowaliby przed tą chorobą uciec. Dlatego właśnie nie można było wydostać się z Wrocławia w okresie epidemii czarnej ospy i nikt się temu nie dziwił.

Islam, to zaraza. Widziałem, jak radykalizują się dzieci w drugim trzecim, czwartym pokoleniu, a ci, którzy próbują od niego odejść, drżą co dzień o własne życie.
Nie mamy żadnej metody na sprawdzenie umysłów tych ludzi. Wystarczy ich garstka, aby doprowadzić do wojny domowej.
Te młode byczki powinny walczyć o swe ziemie, chronić swe rodziny. Tymczasem, ku radości imamów, najeżdżają Europę.
Nie zapominajmy, że wyznawca tej religii ma prawo do każdej kobiety, a żaden innowierca nie ma prawa do muzułmanki. Niewierna, to ladacznica i nadaje się wyłącznie na niewolnicę seksualną. Mamy obowiązek łożyć na ich utrzymanie; pieniądz, który otrzymują, to pieniądz od Allaha, a nie nasz, więc z ich strony nie należy się nam żadna wdzięczność.
Islam wyklucza integrację, a ci, którzy chcieliby się od niego wyzwolić, muszą być zaszlachtowani.
Gdyby cała Europa przeszła na islam, niczego by to nie załatwiło. Jest tak wiele jego odmian, że każdy mógłby być uznany za heretyka i zostać zamordowanym.
Zatem czemu mamy ich odróżniać? Wszyscy, bez wyjątku, nam zagrażają, w mniejszym, lub większym stopniu.
NIE DLA ISLAMU I JEGO WYZNAWCÓW.
04-08-2016 12:56 
 Ocena 2 na 2
ZaKotem (8733 punktów)

>Gdyby cała Europa przeszła na islam, niczego by to nie załatwiło. Jest tak wiele jego odmian, że każdy mógłby być uznany za heretyka i zostać zamordowanym.
>Zatem czemu mamy ich odróżniać? Wszyscy, bez wyjątku, nam zagrażają, w mniejszym, lub większym stopniu.
>NIE DLA ISLAMU I JEGO WYZNAWCÓW.

Niektórzy mężczyźni gwałcą. Wprawdzie nie wszyscy, ale nie sposób ich odróżnić, zanim do gwałtu dojdzie. Nawet gdyby wszyscy byli mężczyznami, nic by to nie zmieniło, bo wszak nie brakuje i takich, co gwałcą mężczyzn.

No więc, wszystkich wykastrujmy.
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Niektórzy mężczyźni gwałcą.
A co w takim razie z pedofilami?
Czy wszyscy, którzy mają seks z dziećmi je gwałcą, czy tylko niektórzy?
I co to znaczy gwałcić?
02-08-2016 08:51 
 Ocena 2 na 2
darzec (676 punktów)
(zablokowany)

>Ale Wietnamczycy nam nie przeszkadzają.

Nam nie ale tzw. środowiskom narodowym już tak. Im każdy nie Polak I kazdy Polak niekatolik przeszkadza. I za to można dostać po ryju.
Jakiż by jazgot powstał gdyby inne kraje zaczęły wydalać Polaków. Jak się czujemy kiedy naszy biją w Anglii. Pokutuje u nas mentalnośc Kalego.
Ramirez (247 punktów)
(zablokowany)
> Pokutuje u nas mentalność Kalego.
Nie Kalego a kalekiego.
Celecrin (6386 punktów)
>Czy multikulturalizm jest dobry czy zły?
Multikulturalizm wymyślono w panice by jakoś wytłumaczyć nie integrowanie się muzułmanów w Europie. To było na zasadzie: My "tworzymy" społeczeństwo wielu kultur to jest zaplanowane. Zamiast: Ratunku! Nie panujemy nad tym.
Niestety islam traktowany serio nie może współistnieć w naszej kulturze.
Weźmy sprawę gospodarczą. Muzułmanin nie może korzystać z naszych banków
Proszę:
pl.wikipedia.org/wiki/Bankowość_islamska
Proste pytanie: Czy mamy tworzyć w Polsce odzielny system bankowy czy nasze banki dostosować do szariatu?

Niestety ludzie nie są przygotowani do dyskusji o multi, co widać po nietrafionej wypowiedzi szarleya. Ilość plusów którą dostał za wypowiedź, którą mogłeś spokojnie skasować, bo nie jest na temat, poraża.
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Ilość plusów którą dostał za wypowiedź, którą mogłeś spokojnie skasować, bo nie jest na temat, poraża.

No mnie też to zastanawia czym się kierowali plusujący stawiając plusy z wpis wzięty z czapy...
02-08-2016 14:18 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>Muzułmanin nie może korzystać z naszych bankówProszę:
>pl.wikipedia.org/wiki/Bankowość_islamska

Trochę zabawny jest mechanizm kredytowania w takim banku. Jeśli chcesz przykładowo kupić dom ale cię nie stać i potrzebujesz kredytu, to wskazujesz nieruchomość bankowi i ten kupuje go teoretycznie dla siebie. Natychmiast jednak ci go odsprzedaje po odpowiednio wyższej cenie rozkładając płatność na raty.
Tym sposobem i wilk syty i owca cała

śp. Jaskinia Trolli team
02-08-2016 15:02 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
>Trochę zabawny jest mechanizm kredytowania w takim banku.
Cały ten system jest zakłamany tak jak religia. Nie zapomnij o tym, że żeby dostać taki dług/kredyt w banku trzeba jeszcze posmarować pod stołem, to po prostu zwyczaj, tego się oczekuje. Wszystko na pozór wygląda dobrze w rzeczywistości jest gorzej niż u nas.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365