Racjonalista - Strona głównaDo treści
skąd niepokalane poczęcie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
07-01-2019 14:22okragly (21676 punktów)skąd niepokalane poczęcie?
Ocena 1 na 1
'
skąd niepokalane poczęcie?
- z raju

W raju (przed udomowieniem nas) za przyczynę ciąż wyobrażano sobie boginię. Nie znali zależności seks –ciąża. Dlaczego? Bzykali się bez opamiętania (jak to w raju) a ciąża była raz na 7 lat, nie byli w stanie odkryć zależności, choć byli od nas inteligentniejsi, poza tym żyli w stadach (małe, zamknięte grupy) co nie sprzyja odkryciom. Z powodu tej ogromnej magiczności która dotykała tylko kobiety, to one były kapłankami i panował matriarchat a z nich raj.

Niepokalane poczęcie ma źródło w raju
"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)jaki zamiar?
>skąd niepokalane poczęcie?
>- z raju

Koncept pod tytułem: seks osobników przeciwnej płci prowadzi do spłodzenia potomka - pojawił się w okresie neolitu, jakieś 10 tysięcy lat temu. Więc przyczyną konceptu o niepokalanym poczęciu nie była/jest niewiedza tylko jakiś innym zamiar.
07-01-2019 16:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: jaki zamiar?
>[...] przyczyną konceptu o niepokalanym poczęciu nie była niewiedza tylko jakiś innym zamiar.
była pamięć wyryta w mózgach o raju i niepokalanym poczęciu. Przecież dzisiaj mianujemy Jezusa królem Polski, modlimy się o deszcz, zdanie matury, Wiadomo że Boga nie ma, ale w przyszłej konstytucji napisanej przez PIS, będzie, bo tak chce lud, wtedy lud żądał w biblii niepokalanego poczęcia.

szukanie raju, moim celem
07-01-2019 18:49 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Wiadomo że Boga nie ma
Na jakiej podstawie wiadomo?

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-01-2019 19:28 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Wiadomo że Boga nie ma
>Na jakiej podstawie wiadomo?
takiego Boga, z religii.


szukanie raju, moim celem
07-01-2019 19:50 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Wiadomo że Boga nie ma
>>Na jakiej podstawie wiadomo?
>takiego Boga, z religii.
Za wyjątkiem Religii Prawdy, w niej Bóg jest Duchem, to tak jakby go nie było, więc może jest......

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>Wiadomo że Boga nie ma
>Na jakiej podstawie wiadomo?

To zależy od koncepcji Boga.
Prosty Lud przyjął koncepcję Boga chciwego i opiekuńczego a ci którzy pretendują do klasy rządzącej, do elity, nie akceptują koncepcji własnego opiekuna i władcy nad sobą skoro sami chcą roztaczać władzę nad pozostałymi.

Ale mogą być inne koncepcje Boga, np. globalnej świadomości.

Nie przywiązywałbym wielkiej wagi do określeń Bóg istnieje, Boga nie ma, bo za tym kryją się różne koncepcje, co umysł to inna.
Nie ma się o co kłócić skoro każdy ma coś innego na myśli. To nie są spójne myśli.
szarley (54913 punktów)Odp: skąd niepokalane poczęcie?
> skąd niepokalane poczęcie?

A co to jest niepokalane poczęcie?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-01-2019 17:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>A co to niepokalane poczęcie?
Niepokalane Poczęciu Najświętszej Maryi Panny - szczególny stan świętości będący przywilejem Marii, zapłodnionej przez Boga, (w raju wszystkie kobiety zapładniane przez boginie) -dogmat wiary. Łaska Niepokalanego Poczęcia predysponowała Maryję do permanentnej przyjaźni z Bogiem, zdolności niezwykle łatwego wchodzenia z nim w autentyczny kontakt i oświecała jej umysł wiedzą wlaną, która skłaniała ją do wybierania zawsze tego co doskonalsze, lepsze. Skutkiem tej łaski była żywa wiara: najdoskonalsze wypełnianie. (dlatego w raju kapłankami kobiety i matriarchat)

szukanie raju, moim celem
szarley (54913 punktów)
Czyli nie wiesz o czym piszesz.

Pa.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-01-2019 19:04 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>Czyli nie wiesz o czym piszesz.
>Pa.
poczęcie to zapłodnienie
niepokalane to bez seksu
czyli tak jak w raju
pa


szukanie raju, moim celem
szarley (54913 punktów)
>niepokalane to bez seksu

Czyli nie wiesz o czym piszesz.
A Zeniu już Ci na talerzu podał....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-01-2019 23:29 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)
>Czyli nie wiesz o czym piszesz.
>Pa.
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Tzn. wg Ciebie, czym jest absurdalna starotestamentowa bajka o niepokalanym poczęciu ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
08-01-2019 00:40 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Czyli nie wiesz o czym piszesz.
>>Pa.
>>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>Tzn. wg Ciebie, czym jest absurdalna starotestamentowa bajka o niepokalanym poczęciu ?

Przeciez juz napisalem: dogmat, ze Maryja oraz jej matka urodzily sie bez skazy grzechu pierworodnego. Wedlug katolickiej wiary kazdy z nas rodzi sie ze skaza grzechu pierworodnego. Ale Maryja nie. I to wszystko. Nie ma to nic wspolnego ze sposobem czy technika poczecia (czytaj bzykania).
09-01-2019 12:34 
 Ocena 2 na 2
j23a (1186 punktów)
Dzień dobry,

>Przeciez juz napisalem: dogmat, ze Maryja oraz jej matka urodzily sie bez skazy grzechu pierworodnego. Wedlug katolickiej wiary kazdy z nas rodzi sie ze skaza grzechu pierworodnego. Ale Maryja nie.

Ale jak to praktycznie rozumieć? Tak ma być i już bez żadnego myślenia? Bo na logikę to
ona nie pochodzi z raju (w sensie nie od Adama i Ewy i wszystkich później) czy co ?
Bo ci tam w tym raju jabłko zjedli a nie wolno było czyli złamali zakaz
(chyba - ja tego totalnie nie ogarniam) i stąd ten grzech się jakoś zrobił i jest dziedziczony później. To się tego ot tak odkręcić przecież nie da.
09-01-2019 13:53 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Ale jak to praktycznie rozumieć? ... (chyba - ja tego totalnie nie ogarniam) i stąd ten grzech się jakoś zrobił i jest dziedziczony później. To się tego ot tak odkręcić przecież nie da.
"We właściwą stronę odkręcałeś?
Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby nie dało rady odkręcić po takim zabiegu:
- psikasz WD-40 i odczekujesz chociaż.30min., operację powtarzasz kilkukrotnie
- później pedał w imadło i kręcisz całym rowerem"

forum.szaj(*)dkręcić-pedała/

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
09-01-2019 14:53 
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)
>>Ale jak to praktycznie rozumieć? ... (chyba - ja tego totalnie nie ogarniam) i stąd ten grzech się jakoś zrobił i jest dziedziczony później. To się tego ot tak odkręcić przecież nie da.
> "We właściwą stronę odkręcałeś?
>Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby nie dało rady odkręcić po takim zabiegu:
>- psikasz WD-40 i odczekujesz chociaż.30min., operację powtarzasz kilkukrotnie

Czytaj co piszę.

Stan wyjściowy: Bazowa para rozpłodowa ludzka: Adam i Ewa dokonuje na terenie rezerwatu boskiego RAJ01 nielegalnej czynności polegającej na braku przestrzegania zasad. Za to następuje szereg kar mi. stworzenia pojęcia grzech pierworodny czyli zapisu w bazie danych bazowego, fundamentalnego DNA ludzkiego jako obciążonego "grzechem pierworodnym". To jest dziedziczone (jako DNA ziemskie) w każdym następnym ludzkim pokoleniu.

Tak czy nie ?
09-01-2019 18:01 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Czytaj co piszę.
>Stan wyjściowy: Bazowa para rozpłodowa ludzka: Adam i Ewa dokonuje na terenie rezerwatu boskiego RAJ01 nielegalnej czynności polegającej na braku przestrzegania zasad. Za to następuje szereg kar mi. stworzenia pojęcia grzech pierworodny czyli zapisu w bazie danych bazowego, fundamentalnego DNA ludzkiego jako obciążonego "grzechem pierworodnym". To jest dziedziczone (jako DNA ziemskie) w każdym następnym ludzkim pokoleniu.
>Tak czy nie ?
Nie: "Amerykańscy naukowcy podjęli próbę modyfikacji ludzkiego DNA przez bezpośrednią ingerencję w kod genetyczny w ciele pacjenta. Celem było wyleczenie zespołu Huntera u 44-letniego Briana Madeuxa.
Pacjentowi wstrzyknięto miliardy kopii genu naprawczego i narzędzie genetyczne, które ma zmienić DNA."


Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
j23a (1186 punktów)
>>Czytaj co piszę.
>>Stan wyjściowy: Bazowa para rozpłodowa ludzka: Adam i Ewa dokonuje na terenie rezerwatu boskiego RAJ01 nielegalnej czynności polegającej na braku przestrzegania zasad. Za to następuje szereg kar mi. stworzenia pojęcia grzech pierworodny czyli zapisu w bazie danych bazowego, fundamentalnego DNA ludzkiego jako obciążonego "grzechem pierworodnym". To jest dziedziczone (jako DNA ziemskie) w każdym następnym ludzkim pokoleniu.
>>Tak czy nie ?
>Nie: "Amerykańscy naukowcy podjęli próbę modyfikacji ludzkiego DNA przez

Ale to dalej jest i będzie DNA człowieka (tylko naprawione) a o tym pisałem.
To bez grzechu musi być inne zupełnie.
Ogólnie ta bajka z rajem i grzechami jest tak śmieszna że nie ma o czym pisać w zasadzie.
10-01-2019 06:51 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Ale to dalej jest i będzie DNA człowieka (tylko naprawione) a o tym pisałem.
>To bez grzechu musi być inne zupełnie.
www.spider(*)znie-dzieci-chiny-jiankui.html
>Ogólnie ta bajka z rajem i grzechami jest tak śmieszna że nie ma o czym pisać w zasadzie.
Śmieszna dla czytających literalnie, a my pisarze stosujemy metafory.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
09-01-2019 17:55 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>Dzień dobry,
>>Przeciez juz napisalem: dogmat, ze Maryja oraz jej matka urodzily sie bez skazy grzechu pierworodnego. Wedlug katolickiej wiary kazdy z nas rodzi sie ze skaza grzechu pierworodnego. Ale Maryja nie.
>Ale jak to praktycznie rozumieć? Tak ma być i już bez żadnego myślenia? Bo na logikę to
>ona nie pochodzi z raju (w sensie nie od Adama i Ewy i wszystkich później) czy co ?
> Bo ci tam w tym raju jabłko zjedli a nie wolno było czyli złamali zakaz
>(chyba - ja tego totalnie nie ogarniam) i stąd ten grzech się jakoś zrobił i jest dziedziczony później. To się tego ot tak odkręcić przecież nie da.

O to sie pytaj katolikow. To oni wymyslili sobie, ze mama Jezusa powinna byc niepokalana. Zapewne lepiej sie czuja jak wiedza, ze rodzina boska tej zmazy nie ma. No to sobie ex cathedra wymyslili, ze tak bedzie. Podstawa prawna/biblijna? Katolikom nie potrzebne. Nie po to wymyslili sobie instytucje ex cathedra zeby kimkolwiek/czymkolwiek zawracac sobie gitary.

A zeby bylo jeszcze smieszniej to wymyslili sobie, ze niepokalanie musis dzialac 2 pokolenia wstecz (czyli matka Maryji tez musiala byc niepokalana). Nie 3, 4 czy 20 pokolen ale 2
07-01-2019 21:03 
 Ocena 1 na 1
Miłujący prawdę (1541 punktów)
>>A co to niepokalane poczęcie?
>
WEDŁUG watykańskiej gazety L'Osservatore Romano katolicka nauka o wniebowzięciu głosi: "Niepokalana Dziewica, wolna od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej". Jak czytamy, pogląd ten skłonił niektórych teologów katolickich do wniosku, że Maria "nie umarła, lecz została natychmiast przeniesiona z życia ziemskiego do chwały niebieskiej".
Papież Jan Paweł II przedstawił inny punkt widzenia na tę sprawę. Podczas audiencji generalnej w Watykanie 25 czerwca 1997 roku oznajmił: "Nowy Testament nic nie mówi o okolicznościach śmierci Maryi. Brak jakichkolwiek informacji na ten temat pozwala przypuszczać, iż nastąpiło to w sposób naturalny, bez żadnych zdarzeń zasługujących na szczególną uwagę. (...) Poglądy, że Maryja na pewno nie umarła śmiercią naturalną, nie mają podstaw".
Wypowiedź papieża godzi jednak w dogmat o niepokalanym poczęciu. Jeżeli matka Jezusa jest "wolna od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego", jak mogła umrzeć "śmiercią naturalną", będącą skutkiem grzechu odziedziczonego po Adamie? (Rzymian 5:12). Kościół katolicki stanął przed tym teologicznym dylematem z powodu wypaczonych poglądów na osobę matki Jezusa. Nic dziwnego, że sprawa ta wywołuje w łonie Kościoła podziały i zamieszanie.
Co prawda Biblia przedstawia Marię jako kobietę pokorną, wierną i oddaną Bogu, ale nie przypisuje tych zalet "niepokalanemu poczęciu". Księga ta mówi wyraźnie: "Wszyscy zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej" (Rzymian 3:23). Tak więc Maria odziedziczyła grzech i niedoskonałość podobnie jak pozostała część rodzaju ludzkiego i nic nie wskazuje na to, że nie umarła śmiercią naturalną (porównaj 1 Jana 1:8-10).
W Biblii jest powiedziane: "Dlatego też jak przez jednego człowieka [Adama] grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli" (Rzym. 5:12, BT).
Czy dotyczy to także Marii? Biblia mówi, że zgodnie z Prawem Mojżeszowym 40 dni po narodzeniu Jezusa Maria złożyła w świątyni jerozolimskiej dar ofiarny za grzech, by dostąpić oczyszczenia. Ona także odziedziczyła po Adamie grzech i niedoskonałość.
Napisano:
(Łukasza 2:22-24) "A gdy nastał czas ich oczyszczenia zgodnie z Prawem Mojżeszowym, Maria i Józef przynieśli chłopca do Jerozolimy, żeby stawić się z nim przed Jehową, 23 tak jak jest napisane w Prawie Jehowy: "Każdy pierworodny płci męskiej ma być nazwany świętym dla Jehowy". 24 I złożyli ofiarę zgodnie z tym, co powiedziano w Prawie Jehowy: "Dwie turkawki lub dwa młode gołębie domowe"."
07-01-2019 19:16 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>A co to jest niepokalane poczęcie?
Nic takiego, tylko jedno z licznych kłamstw Kościoła katolickiego.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-01-2019 23:22 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>A co to jest niepokalane poczęcie?
>Nic takiego, tylko jedno z licznych kłamstw Kościoła katolickiego.

Trzeba przyznać kościołowi katolickiemu, że rozwinął w ciągu stuleci istotną koncepcję.

To jest alegoria, symboliczna opowieść o ludzkich instynktach, obraz ludzkich emocji, przegląd pożądań, możliwych decyzji i spodziewanych konsekwencji.

W tej opowieści Jezus musi być Bogiem i poczęcie musi być niepokalane, żeby to się wszystko kupy trzymało. Tylko wtedy stanowi spójną całość.

Kłamstwo to nieodpowiednie określenie.
Tych opowieści nie należy traktować dosłownie.
zeniu73 (6483 punktów)
>'
> skąd niepokalane poczęcie?
>- z raju
>W raju (przed udomowieniem nas) za przyczynę ciąż wyobrażano sobie boginię. Nie znali zależności
>seks -ciąża. Dlaczego? Bzykali się bez opamiętania (jak to w raju) a ciąża była raz na 7 lat,
>nie byli w stanie odkryć zależności, choć byli od nas inteligentniejsi, poza tym żyli w stadach
>(małe, zamknięte grupy) co nie sprzyja odkryciom. Z powodu tej ogromnej magiczności która dotykała
>tylko kobiety, to one były kapłankami i panował matriarchat a z nich raj.
>Niepokalane poczęcie ma źródło w raju
>"

Niepokalane poczecie nie ma nic wspolnego z bzykaniem.

...ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia - mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego - została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć..

www.parafi(*)zeciu-najswietszej-maryi-panny

Zawsze musze sie usmiechnac jak religianci, wierzacy i innej masci nawiedzeni zaczynaja p*****lic o swojej wierze, religii i wlasnych urojeniach. Wtedy brak grzechu pierworodnego ma zwiazek z bzykaniem
07-01-2019 19:22 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Niepokalane poczecie nie ma nic wspolnego z bzykaniem.
jak cokolwiek począć bez bzykania?
chyba rozumiem, Maryja była niepokalanie poczęta. OK
Mi chodzi o poczęcie Jezusa, jak z nim?

>Zawsze musze sie usmiechnac jak religianci, wierzacy i innej masci nawiedzeni zaczynaja p*****lic o swojej wierze, religii i wlasnych urojeniach. Wtedy brak grzechu pierworodnego ma zwiazek z bzykaniem
seks w kościele, jak i w życiu odgrywa ważną rolę,

szukanie raju, moim celem
07-01-2019 19:39 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Niepokalane poczecie nie ma nic wspolnego z bzykaniem.
>jak cokolwiek począć bez bzykania?
>chyba rozumiem, Maryja była niepokalanie poczęta. OK
> Mi chodzi o poczęcie Jezusa, jak z nim?
On był niekopulanie poczęty.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-01-2019 23:31 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>On był niekopulanie poczęty.

Gdyby był synem Józefa to nie byłby synem Boga.
Ludzie nie wierzą w możliwość posiadania dwóch ojców a przynajmniej ciężko im sobie to wyobrazić.

Pokalane poczęcie psuje koncepcję syna bożego.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>On był niekopulanie poczęty.
>Gdyby był synem Józefa to nie byłby synem Boga.
>Ludzie nie wierzą w możliwość posiadania dwóch ojców a przynajmniej ciężko im sobie to wyobrazić.
>Pokalane poczęcie psuje koncepcję syna bożego.
mamadu.pl/(*)-jest-bohaterem-a-nie-frajerem

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-01-2019 19:48 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>Niepokalane poczecie nie ma nic wspolnego z bzykaniem.
>jak cokolwiek począć bez bzykania?

In vitro?

>chyba rozumiem, Maryja była niepokalanie poczęta. OK

Nie tylko Maryja. Aby Maryja nie byla skalana grzechem pierworodnym rowniez jej matka musiala byc niepokalana. Dlaczego? Nie wiem. Pytaj siw katolikow dlaczego niepokalane musialy byc dwie generacje.

> Mi chodzi o poczęcie Jezusa, jak z nim?

Poczecie Jezusa odbylo sir aseksualnie. Odjazd? No pewnie. Ale wytlumaczy ci to katolik.

>>Zawsze musze sie usmiechnac jak religianci, wierzacy i innej masci nawiedzeni zaczynaja p*****lic o swojej wierze, religii i wlasnych urojeniach. Wtedy brak grzechu pierworodnego ma zwiazek z bzykaniem
> seks w kościele, jak i w życiu odgrywa ważną rolę.

Wiem. Bez p*****lenia o seksie zadna religia nie ma racji bytu u swoich wyznawcow. Seks wypelnia 90% tematow w religii

Islam i katolicyzm to bardzo dowcipne religie
07-01-2019 19:56 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Poczecie Jezusa odbylo sir aseksualnie. Odjazd? No pewnie. Ale wytlumaczy ci to katolik.
Polecam szarleya.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>Wiem. Bez p*****lenia o seksie zadna religia nie ma racji bytu u swoich wyznawcow. Seks wypelnia 90% tematow w religii

Religia, jej zasady, jej normy definiują zachowania wyznawców.

Zachowania seksualne są akurat wyjątkowo ważne dla grupy, bo nadmierna rozrodczość jest zagrożeniem dla populacji. Wiadomo, że dorośli osobnicy instynktownie będą próbować młode wykarmić ale jeśli młodych będzie zbyt wiele, to zaryją się, młodych i tak nie wykarmią a sami przy okazji padną.

Religia katolicka przyjęła wariant zakazu seksu i pojenia wszystkich poczuciem winy ale są też inne sposoby jak obcinanie napletków czy wycinanie łechtaczek. Generalnie chodzi o ograniczanie prokreacji.

Teraz na szczęście z pomocą przyszedł jeszcze kapitalizm, w którym zapanował taki wyścig szczurów, że się wszystkim dzieci odechciało.
07-01-2019 23:27 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>jak cokolwiek począć bez bzykania?

Można sklonować, choć tam też dochodzi do bzyknięcia komórki jajowej.

Można wymyśli i myśl urzeczywistnić, powołując tym samym do życia.

Te wszystkie historie o żywych maszynach nie są pozbawione sensu.
Człowiek może pozostałą materię przebzykać własnymi rękami tak, że sformułuje z niej inteligentną istotę, swojego potomka.
07-01-2019 23:03 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>Zawsze musze sie usmiechnac jak religianci, wierzacy i innej masci nawiedzeni zaczynaja p*****lic o swojej wierze, religii i wlasnych urojeniach. Wtedy brak grzechu pierworodnego ma zwiazek z bzykaniem

Mogę rozjaśnić Ci nieco źródło koncepcji grzechu pierworodnego.

Chodzi o to, że rodzimy się z żądzą, z pragnieniami sprzecznymi z dobrobytem innych ludzi. Pojenie wszystkich poczuciem winy ma ograniczać nasze uleganie wrodzonej żądzy. Bo kiedy wszyscy robią co sami chcą a nie to czego chcą inni, wtedy wszystkim jest ciężko i źle.

Koncepcję grzechu pierworodnego można byłoby przerobić na świecką koncepcję potrzeby samoograniczenia.

Jeśli ograniczysz się w zaspokajaniu własnej chciwości będzie Ci lepiej niże gdy nie będziesz się ograniczał.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Niepokalane poczęcie ma źródło w raju<<

A ja uważam, że to niepokalane poczęcie bierze się z potwornej obsesji kleru na punkcie seksu. I nie ma znaczenia, że w poniedziałki (to ich dzień wolny) jadą zabawiać się z tirówkami, albo mają stałą gospodynię. Formalnie i to od wieków mają żyć w celibacie i to im uderza na mózg.
Stąd też pewnie ich obsesja na punkcie dziewic.
08-01-2019 04:28 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Niepokalane poczęcie ma źródło w raju<<
>A ja uważam, że to niepokalane poczęcie bierze się z potwornej obsesji kleru na punkcie seksu. I nie ma znaczenia, że w poniedziałki (to ich dzień wolny) jadą zabawiać się z tirówkami, albo mają stałą gospodynię. Formalnie i to od wieków mają żyć w celibacie i to im uderza na mózg.
>Stąd też pewnie ich obsesja na punkcie dziewic.

Nie moze sie brac z obsesji bo nie ma nic wspolnego z seksem. O ile parafianin kojarzy niepokalane poczecie z seksem (wyobraza sobie pod tym pojeciem "czysty", bezgrzeszny seks) o tyle jestem pewny, ze kazdy ksiadz wie, co to jest niepokalane poczecie i nie wiaze tego pojecia z technikami seksualnymi.

Co do dziewictwa: Mateusz (1,23 -24): "... Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżył się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadała imię Jezus".

Czyli dziewictwo Maryji jest starsze niz obsesja kleru na punkcie seksu
08-01-2019 15:37 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Co do dziewictwa: Mateusz (1,23 -24): "... Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżył się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadała imię Jezus".
>Czyli dziewictwo Maryji jest starsze niz obsesja kleru na punkcie seksu <<

A ten Mateusz-Ewangelista to przeprowadził wywiad z tą tzw. świętą rodziną i dowiedział się tego wszystkiego?
Ta dziewica to wzięła się z tłumaczenia hebrajskiego starotestamentowego określenia młodej kobiety na grecką "partenos" czyli dziewicę. I w takim tłumaczeniu pewnie pomogła wiedza, że już wcześniej wybitne postaci byli zrodzeni przez dziewice. prawda2.info/viewtopic.php?t=16370
I pisząc o obsesji kleru na punkcie seksu i dziewic miałem na myśli nie tylko ten polski, tępy, zarozumiały i pazerny kler, ale i ich poprzedników od starożytności poczynając.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>I pisząc o obsesji kleru na punkcie seksu i dziewic miałem na myśli nie tylko ten polski, tępy, zarozumiały i pazerny kler, ale i ich poprzedników od starożytności poczynając.
>

A Pan chciałby tak po kimś?
To jakby Pan miał resztę zjesc pozostawiona przez kogoś z obiadu.

Takie rzeczy nie przystoja tym, którzy są centrum wszechświata, dla których to wszystko zostało stworzone, żeby sobie wzięli w posiadanie, których Bogowie ukochali i chcą im uchylić raju.

Takim przystoi spróbować i wyrzucić jeśli nie smakuje.
pawel_wr (4297 punktów)
>
>tylko kobiety, to one były kapłankami i panował matriarchat a z nich raj.
>Niepokalane poczęcie ma źródło w raju
>"

Tutaj w sposób pseudonaukowy ( teologiczny ) wyjśnienie
bajęd o niepokalanym poczęciu.

www.youtube.com/watch?v=kX2lfWeG0wQ

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365