Wleczenie czasoprzestrzeni oznacza, że inaczej przebiegają pewne zjawiska w pobliżu rotującej (cokolwiek to znaczy), a inaczej w pobliżu nierotującej czarnej dziury. Na przykład zachowanie malutkiej, umownej cząsteczki. Podejście klasycznej fizyki (między innymi prawo grawitacji Newtona) nie postulowałoby różnic. "w strukturach pojęciowych fizyki teoretycznej następujące typy czarnych dziur: Czarna dziura Schwarzschilda- statyczna, nie naładowana Czarna dziura Reissnera- Nordstroema- nie rotująca naładowana Czarna dziura Kerra- rotująca , nie naładowana Czarna dziura Kerra-Newmana- rotująca i naładowana czarna dziura. ... Dysk akrecyjny czarnej dziury Kerra ma silne własności wyszarpywania materii z gwiazd sąsiadujących z czarną dziurą. Powstaje zjawisko dżetów materii, zasysania grawitacyjnego materii z atmosfer i fotosfer gwiazd" Można przypuszczać, że bardziej rotującą jest czarna dziura powstała z udziałem obiektu lub obiektów silnie rotujących, ale nie jest to aż tak proste. Ja sądzę, że im większa prędkość nowego obiektu (gwiazda, inna czarna dziura) wpadającego ukosem lub prawie stycznie w czarną dziurę tym bardziej może zwiększyć się jej rotacja - o ile już rotowała w tę stronę. Więcej www.salon2(*)aQ51QlvzC6BlkEI9vgEgakhARVqiHAPozdrawiam Max (Ateista) |