Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ściana Płaczu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
16-02-2019 16:25Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Ściana Płaczu
W jakim celu podchodzi się do Ściany Płaczu w Jerozolimie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Miłujący prawdę (1541 punktów)
>W jakim celu podchodzi się do Ściany Płaczu w Jerozolimie?
>
Ściana Płaczu to najprawdopodobniej fragment muru dziedzińca świątynnego inaczej znany jako Mur Zachodni. Niemal metrowej wysokości bloki kamienne użyte do jego budowy pochodzą z czasów Heroda.
Nie jest to część Świątyni Salomona, lecz tylko pozostałością murów okalających dziedziniec świątyni.
Jak informuje dziennik International Herald Tribune, w styczniu firma Bezeq zaoferowała w Jerozolimie nową usługę - uruchomiła telefaks rzekomo umożliwiający ludziom przesyłanie wiadomości do Boga. Po otrzymaniu telefaksu pracownik zwija wiadomość i wkłada do szczeliny w "Ścianie Płaczu", uważanej za pozostałość świątyni Jehowy, zburzonej w 70 roku n.e. przez wojska rzymskie. Według Tribune wierni szukający pomocy Bożej w znalezieniu partnera małżeńskiego, w odzyskaniu zdrowia lub w osiągnięciu innych celów mają zwyczaj wkładania napisanych modlitw do otworów w tej ścianie, licząc, że to zapewni im powodzenie. Pierwszego dnia przyjęto 60 telefaksów
Nawet papież JP2 zostawił tam swój liścik, ciekawe w jakim celu i o co prosił..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365