 |
Komisja Majątkowa zgubiła 16 tys. hektarów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-09-2010 10:59 | drHaust (737 punktów) | Komisja Majątkowa zgubiła 16 tys. hektarów
4 na 4 | "Komisja Majątkowa zgubiła 16 tys. hektarów" wiadomosci(*)domosc_prasa.html?ticaid=1afa2ciekawa jest końcówka: > Praca w komisji dawała profity. Współprzewodniczący otrzymywali do 70% pensji prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, a członkowie - do 70% wynagrodzenia sędziego. Komisja liczy 12 członków, po sześciu ze strony Kościoła i rządu.hm..: lex.pl/serwis/du/2000/0556.htmtylko ile ma ta kwota bazowa w 2010?  Cóż przeciętny obywatelu, trza się starać aby do koryta docierać! Cały czas - obsesyjnie? - nurtuje  mnie: Królestwo Niebieskie, Trzy Fale Powodziowe (cztery?), Wszyscy Do Koryta... Wisły? Woda niby niebieska... Może owo Królestwo Niebieskie to Wodny Świat? Może rok 2012 właśnie sie zaczyna  ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Gwarownik (18 punktów) | Profit, profit i tylko profit. Widoczny, zakamuflowany, albo nawet wyimaginowany.
|
|
3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | Właśnie zasiadłem do "prasówki". I cóż widzą moje oczęta? Na pierwszej stronie Wyborczej:
Kościół chce jak najszybszego zakończenia prac Komisji Majątkowej, przez którą ponosi "straty moralne". - Niedokończone sprawy powinien rozstrzygnąć sąd - mówi bp Stanisław Budzik, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski.
Aha, czyli nie chodzi o to, że wspomniana komisja była niekonstytucyjna, a jej działalność mocno wątpliwa zarówno prawnie jak i etycznie, tylko o to, aby Kościół nie ponosił "strat moralnych". Co za hipokryzja i bezczelność! Czy szanownym biskupom się nie wydaje, że takimi sprawami od początku winien zajmować się niezawisły sąd? Tak chyba byłoby znacznie lepiej dla wszystkich, może z wyjątkiem gospodarstw kościelnych...
|
|
 | 1 na 1 | drHaust (737 punktów) | zastanawiam się czy to jako nowy czy kontynuować... Może kontynuacja: Sytuacja z kręgu SF. Siedzę w barze z Tow. Wierzącym. I? (hm... z cyklu: dolewanie oliwy do ognia...) Pytam: - ciekawi mnie bardzo, słuchajcie no towarzyszu hm? Stanisławie? Józefie? bo mnie ciekawi, jakby to było, gdyby taki Jeszua jednak istniał i to istniał dziś 30-09-2010. Bo skoro zmartwychwstał kiedyś to mógłby i chyba dziś? Cud by wiarę wzmocnił. Jakby chciał. No i czy on - bo to mnie ciekawi - by nazwał złodziejstwem? niegodziwością? no to co czynią jego wyznawcy czy też nie? Skoro On taki moralnie czysty to jakie by zajął, ten wasz On, stanowisko - potępił czy łgał dalej? Opcja Episkopat czy Pieronek? > "Jezus... w świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni ... do tych, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska." (J2,14-16)Może jestem, tow.Józefie nie obiektywny - ale widzem tu jakieś podobieństwa? a może to pytanie trzeba zadać na innych portalach?  bardziej uduchowionych? zima idzie na stosie będzie cieplej 
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
| spray (5875 punktów) |
> lex.pl/serwis/du/2000/0556.htm> tylko ile ma ta kwota bazowa w 2010? www.rynekpracy.pl/wiadomosci_1.php/wpis.874/typ.1 Cytat:W komunikacie GUS podano, że nowa kwota bazowa, od której zależy m.in. wysokość przyznawanych emerytur i rent, wyniesie od 01.03.2010 roku 2 716,71 PLN. W porównaniu z aktualną nastąpił wzrost o 5,3%. W dwóch poprzednich latach kwota bazowa rosła w szybszym tempie. W 2009 roku było to 10,5%, w 2008 - ponad 13%. Nowa kwota bazowa będzie obowiązywać do końca lutego 2011. www.gazeta(*)_emerytury_i_renty-a_11565.htm Cytat:Od 1 marca 2010 r. kwota bazowa wynosić będzie 2716,71 zł. Zgodnie z ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych kwota bazowa wynosi 100% przeciętnego wynagrodzenia pomniejszonego o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia społeczne w poprzednim roku kalendarzowym. Dodając wszystkich współprzewodniczących i członków komisji, a potem mnożąc przez lata... ładny grosz.
|
|
 | | drHaust (737 punktów) |
>Dodając wszystkich współprzewodniczących i członków komisji, a potem mnożąc przez lata... ładny grosz.
tylko nie jestem pewien czy kwota bazowa jest wspólna dla wszystkich, czy "rządowcy" nie maja swojej? bo nie umiem znaleźć.
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
|  | 2 na 2 | spray (5875 punktów) |
> tylko nie jestem pewien czy kwota bazowa jest wspólna dla wszystkich, czy "rządowcy" nie maja swojej? bo nie umiem znaleźć.Chyba tak (tzn. jedna dla wszystkich) Cytat:Kwota bazowa
Opis metodologiczny
Przeciętne wynagrodzenie pomniejszone o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe) w roku kalendarzowym poprzedzającym termin waloryzacji emerytur i rent. Pojęcia związane *Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto *Składki na ubezpieczenia społeczne potrącane od ubezpieczonych
Miejsce, forma i termin ogłaszania (z uwzględnieniem częstotliwości) * Dziennik Urzędowy RP "Monitor Polski" - komunikat Prezesa GUS - do 7 roboczego dnia lutego każdego roku (za rok poprzedni) www.stat.gov.pl/gus/5840_2873_PLK_HTML.htm *** Przy okazji: polecam komentarz Profesor Joanny Senyszyn : wiadomosci(*),12698756,wiadomosc_video.htmlArcyciekawa sprawa, o której Pani Profesor wspomina na początku - list Gulbinowicza.
|
|
| |  | 2 na 2 | Vytautas (4394 punktów) | > Przy okazji:> polecam komentarz Profesor Joanny Senyszyn :> wiadomosci(*),12698756,wiadomosc_video.html> Arcyciekawa sprawa, o której Pani Profesor wspomina na początku - list Gulbinowicza. Szkoda tylko, że pani profesor się tych aresztowań nie doczeka. Bardziej prawdopodobne jest, że to ją aresztują pod jakimś sfabrykowanym pretekstem.
|
|
| | |  | 1 na 1 | spray (5875 punktów) |
> Szkoda tylko, że pani profesor się tych aresztowań nie doczeka. Bardziej prawdopodobne jest, że to ją aresztują pod jakimś sfabrykowanym pretekstem.No, już nie kracz, nie kracz! Na marginesie: czemu miałaby nie doczekać? Nie taka stara jest  Moim zdaniem z powodzeniem uchodzi za powabną. Tylko taimbr głosu... Aleć ... nobody is perfect... Zazdroszczę rodzaju niedoskonałości... A jak to jeden biskup powiadał? - Synu, kiedyś to wszystko będzie Twoje! (rysunek Mleczki, linku nie mam pod ręką) Robi sie ciekawie!
|
|
| | | |  | | Appenzeller (3118 punktów) | >- Synu, kiedyś to wszystko będzie Twoje! To jest właściwie cytat z "Kociej kołyski" Vonneguta. Opowiadający zdarzenie lekarz i jego ojciec, właściciel szpitala, skonani po dniu walki z epidemią, wychodzą na wewnętrzne podwórze, na którym leżą stosy niepogrzebanych ofiar epidemii, i ojciec mówi do syna, obejmując go: "Synu, to wszystko będzie kiedyś twoje".
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
| Appenzeller (3118 punktów) | >"Komisja Majątkowa zgubiła 16 tys. hektarów" Z tej samej beczki. Tytuł w Angorze, zobaczyłem przez szybę kiosku "Przez ostatnie 20 lat oddawaliśmy Kościołowi 3 mln złotych dziennie, nie licząc tacy". Jeśli to prawda, to każdy niezależnie od wieku rzucał codziennie prawie 10 groszy. Właściwie to i dużo, i mało: każdego stać na taki gest. Łącznie to miliard rocznie. To chyba średnia, widziałem obliczenia sięgające 5 miliardów rocznie, w latach ostatnich. Krzywa szła ostro w górę. Czy teraz się załamie?
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|