>Wąż w ujęciu biblijnym wywołuje konotacje jednoznacznie negatywne. Wąż polujący na gołębie, w szczelinach jerozolimskiej ściany płaczu - to najpewniej oczywisty znak zesłany przez Jehowę narodowi wybranemu. > To przykład wyraźnego przegięcia, skrajnie niewłaściwego podejścia, dowód niedojrzałości w ocenie faktów, potwierdzający brak znajomości Biblii przez nadawanie takim incydentom jakiegoś większego znaczenia wykraczającego ponad to, co prawdziwe i rzeczywiste. To prawda, że wąż jest symbolem zbuntowanego anioła - demona demonów - Szatana Diabła, którego Biblia nazywa "bogiem tego systemu rzeczy, który wprowadza w błąd całą zamieszkana ziemię"(Objawienia 12:7-12). Nadawanie jednak temu zdarzeniu takich znaczeń ma raczej na celu, po raz kolejny, wprowadzenie ludzi w błąd, odciągnięcie ich od prawdziwego Boga Jehowy, od poznawania Go i dociekania prawdy. Dlaczego? Po pierwsze owe kamienie nie są świętymi, gdyż to Bóg wydał Jerozolimę na spustoszenie przez Rzymian, ponieważ Żydzi, rękami Rzymian, zabili Jezusa, zostali więc pozostawieni samym sobie, bez opieki i ochrony ze strony Jehowy. Tak jest do dziś. Potwierdza to sam fakt, iż Jerozolima jest świętym miastem trzech religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Wyznawcy tych trzech religii zaliczają je w poczet swych najświętszych miejsc kultu, stąd wielokrotnie dochodziło w tym obszarze do konfliktów na tle religijnym. Jest również świętym miastem babizmu, bahaizmu oraz kilku innych mniejszych religii. Nie jest jednak miejscem świętym dla religii prawdziwej dokładnie wskazywanej przez Biblię, której Bogiem Jehowa, Autor Biblii i Stwórca wszystkiego. Po drugie Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje, od chwili śmierci Jezusa, on to prawo w pełni wypełnił i ustanowił Prawo Chrystusowe. Kilka dni przed śmiercią Jezus powiedział do żydowskich przywódców religijnych: "Czy nigdy nie czytaliście w Pismach: ‚Kamień, który odrzucili budowniczowie, ten stał się głównym kamieniem narożnym. Pojawił się on za sprawą Jehowy i jest cudowny w naszych oczach'? Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi wydającemu jego owoce" (Mateusza 21:42, 43). Jezus obrazowo wskazał, że Jehowa nie uznaje już Izraelitów za oddany Mu naród. Oznajmił: "Jerozolimo, Jerozolimo, zabijająca proroków i kamienująca tych, którzy zostali do niej posłani - jakże często chciałem zebrać twoje dzieci, jak kokoszka zbiera swe kurczęta pod skrzydła! Ale wyście tego nie chcieli. Oto wasz dom jest wam pozostawiony" (Mateusza 23:37,38). Żydzi nie są więc pod żadnym prawem, nie są pod opieką ze strony Boga. Odrzucili Jezusa, nie uznali go jako Mesjasza i zabili. Nic co dzieje się w Jerozolimie nie pochodzi od Boga Jehowy, chociaż może być realizacja kolejnych proroctw wobec tego narodu.
|