 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-10-2010 17:37 | Almentyna (417 punktów) | Kiedy będzie lepiej?
1 na 1 | Populizm i, chyba, głupota to pewnie nie jest szczyt możliwości Jarosława Kaczyńskiego, który obecnie nie bierze już ponoć leków psychotropowych. Tu mamy kolejne wiekopomne oświadczenie pana prezesa: " Musimy dotrzeć do każdej parafii. Wtedy będzie sukces - powiedział prezes PiS." Oni już przecież dotarli, ale durne społeczeństwo nie słucha. " My jesteśmy zwolennikami koncepcji zrównoważonego rozwoju, która zakłada, że sposób czynny, przekazując środki, prowadzimy do wyrównania szans różnych części kraju i wyrównywania poziomów między miastem a wsią. Tę koncepcję realizowaliśmy, kiedy byliśmy u władzy." Coś mi się zdaje, że PiS realizował koncepcję socjal-nacjonalizmu i zajmował się energicznie polityką historyczną, propagandą polsko-katolicką i sianiem nienawiści do Niemów i Rosjan. Fakt że przegrali wybory jakoś ich nie otrzeźwił. Szkoda że oferta PO jest czysto neoliberalna, bo ten kierunek myślenia o gospodarce i problemach społecznych wyraźnie splajtował w r. 2008. Wstrząsy trwają do dziś. Czy doczekamy tej trzeciej drogi? A może lepiej już było? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 3 | Piękny Lolo (2082 punktów) | >A może lepiej już było?
Tak, lepiej już było, za PRL-u i nigdy już tak dobrze, jak było za PRL-u nie będzie. To za PRL-u zbudowano to, co teraz wyprzedają neoliberały, solidarnościowcy, pisowcy i cała ta żałosna reszta. Tam, gdzie stały potężne zakłady przemysłowe, straszy upadek i rdza, tam, gdzie kiedyś stały biblioteki i Domy Kultury, stoją teraz kościoły. Ta cała gadanina o tym, że tylko ocet był w sklepach odbija mi się czkawką. Zapamiętali ludzie tylko jeden kryzys. A to przecież komuniści ten kraj postawili na nogi i ucywilizowali społeczeństwo. Banki sprzedane zagranicy, przemysł zlikwidowany, bieda, wszechobecna bieda. Polska to trup. Żadna partia polityczna już nie jest w stanie go reanimować. Trzeba ten kraj odbudować i wymagać to będzie pracy dwu, nawet trzech pokoleń. Nie ma co czekać, że zjawi się mąż stanu, który czarodziejską różdżką ten kraj odmieni. Trzeba zakasać rękawy i budować od nowa.
|
|
 | 1 na 1 | stilgar (7322 punktów) |
> Banki sprzedane zagranicy, przemysł zlikwidowany, bieda, wszechobecna bieda.Gdzie ta bieda? Bo jak wyglądam przez okno, to widzę masę samochodów, ludzi rozmawiających przez komórki, wszędzie wyrastają nowe budynki... no to gdzie ta bieda?! A co do PRLu - oczywiscie, że nie było ani tak dobrze, ani tak źle jak mówią. Bo przede wszystkim należy zwracać uwagę kto i po co to mówi. No i bardzo wymowny jest fakt, że lata prześladować za "nieprawomyśle" poglądy nie spowodowały jakichś specjalnych rozruchów. A wystarczyło, że kiełbasa się skończyła i już ludzie wyszli na ulice  Widać z pełnym żołądkiem źle się protestuje.
|
|
|  | 2 na 2 | Piękny Lolo (2082 punktów) | >Gdzie ta bieda? Bo jak wyglądam przez okno, to widzę masę samochodów, ludzi rozmawiających przez komórki, wszędzie wyrastają nowe budynki... no to gdzie ta bieda?!
Chyba muszę sobie okna umyć. Nie epatuj mnie komórkami i samochodami. Komórki to nie jakiś luksus, bo można je kupić za złotówkę. Co do samochodów, jesteś pewien, ze wszystkie są nowe, prosto z salonu, a może są sprowadzane z Niemiec, używane? Nowe budynki może i wyrastają w większych miastach, ale ich właścicielem jest inwestor zagraniczny i cokolwiek będzie się mieściło w tych wszędzie wyrastających nowych budynkach, przynosić będzie zysk zagranicznemu inwestorowi, przykładem są galerie handlowe, gdzie udział produktów polskiego producenta jest maleńki.
> wystarczyło, że kiełbasa się skończyła i już ludzie wyszli na ulice
A teraz skończyła się i kiełbasa, i biały chlebek się skończył, i tylko miedziaki w portfelu, a ludzie siedzą w domu i na ulicę nie wychodzą. Dlaczego? Bo głupio wyjść i protestować przeciw ustrojowi, którego się tak pragnęło, przeklinając PRL. .
|
|
| |  | 4 na 4 | stilgar (7322 punktów) | >>Gdzie ta bieda? Bo jak wyglądam przez okno, to widzę masę samochodów, ludzi rozmawiających przez komórki, wszędzie wyrastają nowe budynki... no to gdzie ta bieda?! >Chyba muszę sobie okna umyć. >Nie epatuj mnie komórkami i samochodami. Komórki to nie jakiś luksus
Ot i tu jest pies pogrzebany. Co z tego, że mamy więcej niż n lat temu, masę nowoczesnej techniki poupychanej niewiadomo gdzie, skoro we Francji mają jej więcej. Znaczy, u nas, bieda! A to, że w praktycznie całej ( poza kilkoma zachodnimi państwami...) reszcie świata ludzie nie mają komórek, o komputerach nawet nie słyszeli, a ich samochody mają po 50 lat, to znaczy, że u nich większa bieda!
>, bo można je kupić za złotówkę.
Tylko potem abonament trzeba płacić po 100 zł miesięcznie...
> Co do samochodów, jesteś pewien, ze wszystkie są nowe, prosto z salonu, a może są sprowadzane z Niemiec, używane?
A co to za różnica? Czy wg. ciebie trzeba mieć nowiutkie Porsche czy BMW ze wszystkimi bajerami jakie były w katalogu, bo inaczej to bieda?
> Nowe budynki może i wyrastają w większych miastach, ale ich właścicielem jest inwestor zagraniczny i cokolwiek będzie się mieściło w tych wszędzie wyrastających nowych budynkach, przynosić będzie zysk zagranicznemu inwestorowi, przykładem są galerie handlowe, gdzie udział produktów polskiego producenta jest maleńki.
Bez tego inwestora zagranicznego ten budynek w ogóle by nie powstał, a polskie firmy i pracownicy nie mieliby gdzie prowadzić swoich interesów. Ale tak, inwestor = ZŁO.
>> wystarczyło, że kiełbasa się skończyła i już ludzie wyszli na ulice >A teraz skończyła się i kiełbasa, i biały chlebek się skończył, i tylko miedziaki w portfelu, a ludzie siedzą w domu i na ulicę nie wychodzą. Dlaczego? Bo głupio wyjść i protestować przeciw ustrojowi, którego się tak pragnęło, przeklinając PRL.
Chyba naprawdę musisz te okna umyć, może jakimś zagranicznym płynem - przeciez co rusz protestuje ktoś równie niezadowolony jak ty, że za mało dostaje od państwa, a przecież mu się należy!
|
|
| |  | 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | >Co do samochodów, jesteś pewien, ze wszystkie są nowe, prosto z salonu, a może są sprowadzane z Niemiec, używane?
A mój kolega ma Astrę F za 4k zł i sprawuje się bardzo dobrze, mówi że nawet gdyby miał kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy zł to nie kupiłby za nie nowego BMW, tylko przeznaczyłby pieniądze na inne rzeczy, bo jego auto jeździ bardzo dobrze i nie ma potrzeby jeździć 200 km/h i że kupowanie takiego samochodu jest zwykłym wyrzucaniem pieniędzy w błoto, chyba że jeździ się na tor poszaleć.
|
|
|  | 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | >A co do PRLu - oczywiscie, że nie było ani tak dobrze, ani tak źle jak mówią. Bo przede wszystkim należy zwracać uwagę kto i po co to mówi.
Amen! Że tak powiem. Ja za PRL tęsknię. Nic na to nie poradzę. Tęskno mi i już. Wtedy człowiek mógł wszystko. A teraz? Zastrajkujesz, to oleją cię z góry aż miło, powiesz co myślisz, wylecisz jak z procy z roboty, założysz firmę, to dopierdolą ci takie płatności, że się poskładasz, o wypełnianiu papierów nie wspomnę.
A w ogóle to najgorszy był Gierek. Ależ wtedy było okropnie w Polsce. Praca była, żłobki i przedszkola za darmo, w sklepach sam ocet. Okropność.
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Szkoda że oferta PO jest czysto neoliberalna
PO nie jest neoliberalna, lecz umiarkowanie liberalna. Gdyby byli neo to by nie podwyższali podatków, tylko cięli wydatki, zwłaszcza przy takim długu i deficycie.
|
|
 | 1 na 1 | Almentyna (417 punktów) | >PO nie jest neoliberalna, lecz umiarkowanie liberalna. Gdyby byli neo to by nie podwyższali podatków, tylko cięli wydatki, zwłaszcza przy takim długu i deficycie.
Pewnie sobie wykalkulowali, że cięcia przyniosłyby gorszy efekt wyborczy?
|
|
|  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Pewnie sobie wykalkulowali, że cięcia przyniosłyby gorszy efekt wyborczy?
Zapewne. Gdyby PO była neoliberalna, to by nie miała 40% poparcia po kilku latach rządzenia.
|
|
| |  | 1 na 1 | lukaszewicz (5674 punktów) |
>Gdyby PO była neoliberalna, to by nie miała 40% poparcia po kilku latach rządzenia.
Za to deficyt byłby cokolwiek mniejszy.
|
|
 | | maciek666 (1053 punktów) | > PO nie jest neoliberalna, lecz umiarkowanie liberalna.Ja myślę, że liberałów to oni kiedyś widzieli z daleka.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|