 |
RABINI WYPOWIEDZIELI WOJNĘ CHOINKOM. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2016 12:16 | Arminius (25555 punktów) | RABINI WYPOWIEDZIELI WOJNĘ CHOINKOM. 0 na 2 | Izraelscy rabini wypowiedzieli wojnę choince. W Jerozolimie wystąpili z oficjalnym listem, w którym przypomnieli właścicielom hoteli, iż w świetle żydowskiego religijnego prawa jest zakazanym wystawianie choiny oraz organizowanie przjęć noworocznych. Wielu spośród właścieli hoteli jak wyżej obawia się, iż zlekceważenie ostrzeżenia rabinów doprowadzi do cofnięcia posiadanych przez nich certyfikatów potwierdzających koszerność ich przybytków - bo w świetle enuncjacji rabinatu jak wyżej, choinka nie jest koszerna i jest wyzwaniem kłującym w oczy żydowskiemu charakterowi Izraela. Polityka podobna do nakreślonej wyżej od lat jest uskuteczniania nie tylko w Jerozolimie. W podlinkowanym materiale weryfikującym znajdują się szczegóły rabinackiej wojny z drzewkami bożonarodzeniowymi. Do jego lektury zachęcam wszystkich zainteresowanych. Tymczasem natomiast pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt, iż akcja rabinatu jak wyżej jest podręcznikowym przykładem starotestamentowo - talmudycznej zdublowanej etyki "narodu wybranego", który chce mieć przywileje gdy jest w mniejszości ( akcja zapalania chanukowych świec w USA), sam natomiast w państwie Izrael gwałci bez zmrużenia prawa tamtejszej mniejszości. Najpewniej niektórzy po przeczytaniu wątku i materiału podlinkowanego pomyślą w odruchu emocjonalnej retorsji aby - na przykład - polski episkopat wydał zalecenie nieprzyjmowania pejsatych Żydów restauracjach na krakowskim Kazimierzu - bo przecież pejsy kładą się cieniem na polskości tej krakowskiej dzielnicy. Do wszystkich takowych apeluję aby powsciągnęli emocje i nie dali się sprowadzić do poziomy izraelskiego rabinatu. W Polsce nawet pejsy starozakonnych są "koszerne" i należy dbać o to, aby można je było wszędzie swobodnie nosić As tens of thousands of Christian pilgrims converge on the Holy Land this week to celebrate the birth of Jesus, senior Israeli rabbis have announced a war on the Christmas tree.In Jerusalem, the rabbinate has issued a letter warning dozens of hotels in the city that it is "forbidden" by Jewish religious law to erect a tree or stage new year's parties. Many hotel owners have taken the warning to heart, fearful that the rabbis may carry out previous threats to damage their businesses by denying them certificates declaring their premises to be "kosher". In the coastal city of Haifa, in northern Israel, the rabbi of Israel's premier technology university has taken a similarly strict line. Elad Dokow, the Technion's rabbi, ordered that Jewish students boycott their students' union, after it installed for the first time a modest Christmas tree. He called the tree "idolatry", warning that it was a "pagan" symbol that violated the kosher status of the building, including its food hall." "Attack on religious freedoms. "Swaid pointed to the prominence of Jewish symbols in public spaces in the United States, including an annual Hanukkah party at the White House, during which the president lights menorah candles."Israeli leaders expect the US to be religiously inclusive, but then they refuse to practise the same at home," he told Al Jazeera. He also noted that the religious freedoms of the Palestinian minority were under ever greater attack, most notably with the recent drafting of a so-called "muezzin bill", which would crack down on mosques' use of loudspeakers for the call to prayer."Given this hostile political climate, the battle to gain legitimacy for our religious symbols becomes all the more important," he said. "Otherwise we face a dark future." www.jonath(*)bis-launch-war-christmas-tree/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | ZaKotem (8733 punktów) | > Akcja rabinatu jak wyżej jest podręcznikowym przykładem starotestamentowo - talmudycznej> zdublowanej etyki "narodu wybranego", który chce mieć przywileje gdy jest w mniejszości ( akcja> zapalania chanukowych świec w USA), sam natomiast w państwie Izrael gwałci bez zmrużenia prawa> tamtejszej mniejszości.> Najpewniej niektórzy po przeczytaniu wątku i materiału podlinkowanego pomyślą w odruchu emocjonalnej> retorsji aby - na przykład - polski episkopat wydał zalecenie nieprzyjmowania pejsatych Żydów> restauracjach na krakowskim Kazimierzu - bo przecież pejsy kładą się cieniem na polskości tej> krakowskiej dzielnicy. Do wszystkich takowych apeluję aby powsciągnęli emocje i nie dali się> sprowadzić do poziomy izraelskiego rabinatu. W Polsce nawet pejsy starozakonnych są "koszerne" i> należy dbać o to, aby można je było wszędzie swobodnie nosićAby istniała analogia, episkopat musiałby wydać polecenie nie nieprzyjmowania pejsatych, ale niewystawiania czegoś, co uznaje za obce i niekatolickie - np. dekoracji halloweenowych. Pod groźbą cofnięcia imprimatur na katolickość hotelu. O ile wiem, żaden komercyjny hotel o takie imprimatur nie zabiega, co dobrze świadczy o polskim biznesie. Niemniej sam fakt, że rabini zaswiadczają o koszerności tego czy innego hotelu, choć w pañstwie europejskim byłoby śmieszne (ale mówimy wszak o państwie leżącym w Azji) w żaden sposób nie jest "gwalceniem praw mniejszości", bo wszak koszernosć nie jest wymagana prawnie i każdemu wolno prowadzić hotel niekoszerny. www.racjonalista.pl/forum.php/s,731657#w731663
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Korekta analogii | "Aby istniała analogia, episkopat musiałby wydać polecenie nie nieprzyjmowania pejsatych, ale niewystawiania czegoś, co uznaje za obce i niekatolickie - np. dekoracji halloweenowych. Pod groźbą cofnięcia imprimatur na katolickość hotelu."
Jeżeli już chcemy uściślić owa analogię to wyglądałaby ona tak: zaleca się rezygnowanie z zapalania świec chanukowych w hotelach na Kazimierzu krakowskim, bo jest to sprzeczne z tradycją bożonarodzeniową oraz kładzie się cieniem na polskości tej dzielnicy Krakowa. Wyobraża Pan sobie taki apel polskich biskupów?
"Niemniej sam fakt, że rabini zaswiadczają o koszerności tego czy innego hotelu, choć w pañstwie europejskim byłoby śmieszne (ale mówimy wszak o państwie leżącym w Azji) w żaden sposób nie jest "gwalceniem praw mniejszości", bo wszak koszernosć nie jest wymagana prawnie i każdemu wolno prowadzić hotel niekoszerny."
W wątku moim nie chodzi o koszerność jako taką - chodzi o to, że rabini sekują choinki w kraju gdzie jest mniejszość dla której ow choinki są elementem jej tożsamości i rytuałów religijnych. W USA Żydzi, będący mniejszością - każdy przejaw krytyki zwyczaju zapalania świec chanukowych przedstawiają jako postawę antysemicką. Czy już dostrzega Pan owo zdublowanie o którym w wątku? Co więcej w USA, - gdzie są oni, powatrzam, mniejszością, prowadzą wojnę także....przeciwko choinkom, przy czym w USA robią to nie tyle rabini, co Żydzi sekularni powołując się na....laciki charakter państwa. Powtarzałem to już wiele razy i znów muszę to zrobić: protokoly wiadomo jakie to hetka z pętelką w porówanniu z rzeczywistością. Na temat walki Żydów amerykańskich z choinką i wogóle świętami Bożego Narodzenia - zamieszczę odrębny wątek, bo to temat i tłusty i mało znany.
|
|
|  | 1 na 1 | Nadsański (88 punktów) | Odp: Korekta analogii | >W USA Żydzi, będący mniejszością - każdy przejaw krytyki zwyczaju zapalania świec chanukowych przedstawiają jako postawę antysemicką.
To samo dotyczy stosunku większości przedstawicieli tej nacji oraz ludzi będących wyznawcami politycznej poprawności do kwestii nacjonalizmu. Każdy nacjonalizm przedstawiają oni jako przejaw szowinizmu lub faszyzmu, natomiast wszelką krytykę dzisiejszego syjonizmu (zwłaszcza o odcieniu prawicowym, będącego moim zdaniem ni mniej, ni więcej żydowskim nacjonalizmem, żeby nie powiedzieć szowinizmem) określają mianem antysemityzmu.
|
|
1 na 1 Grumman Avenger (227 punktów) (zablokowany) | Odp: RABINI WYPOWIEDZIELI WOJNĘ CHOINKOM. | Po lekturze setek twoich antyżydowskich wątków dojrzałem do udziału w ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej. Nie wiem tylko co powinienem zrobić. Podpowiesz? www.racjonalista.pl/forum.php/s,731253
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Dojrzały do udziału | "Po lekturze setek twoich antyżydowskich wątków dojrzałem do udziału w ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej. Nie wiem tylko co powinienem zrobić. Podpowiesz?"
Pana wypowiedź jak wyżej przyjąłem z satysfakcją.Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo. Co do Pana udziału w rozwiązywaniu kwestii żydowskiej - już podpowiadam. Gdyby miał Pan odpowiednią moc i wpływy - sugerowałbym nałożenie na Izrael drastycznych sankcji ekonomicznych oraz całkowity bojkot tego państwa na płaszczyźnie wymiany kulturalnej i aktywności sportowej - jak niegdyś RPA za politykę apatheidu w stosunku do ludności murzyńskiej. Niestety najpewniej tak nie jest. Najpewniej Pana możliwości są znacznie skromniejsze. Więc proponuję - na przykład - udział w organizacjach propagujących bojkot i sankcje w stosunku do Izraela oraz - przede wszystkim - głoszenie prawdy na temat relacji izrelsko - palestyńskich oraz polsko - żydowskich. Bo jak Pan zapewne wie, "chodzi o to żeby wiedzieć o co chodzi".
|
|
2 na 2 | Degre (752 punktów) | Odp: RABINI WYPOWIEDZIELI WOJNĘ CHOINKOM. | Chyba mniej osób czyta, bo tytuły wstawiasz caps lockiem. Desperacja?
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | DUŻE LITERY | "Chyba mniej osób czyta, bo tytuły wstawiasz caps lockiem. Desperacja?"
Ale Pan z całą pewnością przynajmniej tytuł przeczytał?
|
|
|  | 2 na 2 | Degre (752 punktów) | Odp: DUŻE LITERY | A bo jeden?
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | duży PLUS | "A bo jeden?"
Wybornie. Wygląda na to, iż jest Pan kolejnym "nawróconym". Tytuły nie są przypadkowe - oddziaływują podprogowo - jest Pan drążony jak owa skała przez kapiącą wodę, metaforycznie - rzecz oczywista - ujmując. Za lekturę tytułów moich wątków daję Panu PLUSA!!!!!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|