Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy dogmat jest czymś zawsze złym ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-02-2017 12:16Max Golonko (1811 punktów)Czy dogmat jest czymś zawsze złym ?
Ocena 1 na 1
Prawo człowieka dowolnej rasy, upodobania erotycznego, światopoglądu do szczęśliwego życia o ile nie utrudnia życia innym jest dogmatem.
Jest to słuszny dogmat w naszych czasach.

Dogmatem (słusznym) jest zostawianie następnym pokoleniom szans na życie, a nie śmierć z racji zniszczonego środowiska życia.

Tak samo Teoria Ewolucji jest dogmatem!

Jest dogmatem absolutnie nakazanym, słusznym, który bezwzględnie powinien obowiązywać w praktyce szkolnej(sic!).

Tak jak dogmatem jest (bo medycyna to udowodniła) że należy unikać wściekłego psa bo ma wirus wścieklizny
tak absolutnym dogmatem jest niezaprzeczalny fakt Ewolucji
bo została totalnie i niepodważalnie udowodniona przez tysiące naukowców w milionie badań i znalezisk.
W Ameryce Południowej powstały nowe gatunki owadów (z muszki owocowej Rhagoletis) drogą doboru naturalnego po pojawieniu się tam jabłoni jako alterntywnego źródła pokarmu dla owoców głogu.

KrK (w zakresie publicznego głoszenia swoich "prawd") jest do delegalizacji bo jest niezgodny z bezwzględnie obowiązujacymi dogmatami:

faktu Ewolucji oraz

dogmatem (też słusznym)

unikania zachowań prowadzących do raka (prostaty)

www.edziec(*)rgazmy-zamiast-lekarza,,3.html

KrK głosi postulaty niezgodne z biologią człowieka.

Inny słuszny dogmat wypracowny przez obecną cywilizację światową to

rządy demokratyczne, a nie dziedziczne jakieś rodzinnej tyranii (co może każdego zabić wg jej widzi mi sie) jak w Koreii Pn.

Obawiam się, ale to jest tylko moja interpretacja a nie dogmat, że pisrydzki sterują w kierunku zakamuflowanej tyranii prezesa jednej partii.
Jest możliwe, choć bardzo mało prawdopodobne, jeśli sprawy pójdą wyjątkowo źle (TK już spacyfikowano), że następnym prezesem PIS będzie Marta Kaczyńska.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Dogmaty podzieliłbym na te aprioryczne (ślepe, np religijne) i te wynikające z przemyśleń, które muszą doprowadzić do takich, a nie innych wniosków i nie da się ich zanegować bez negacji wszystkiego, wraz z tą negacją.

Ale należy próbować negować wszystko, bo jeśli się nie da, to jest to właśnie moc argumentu.
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Szanowny Panie, wszystko zależy od tego, skąd ten dogmat jest wyjęty - czy z głowy czy z głowy antypody.


"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
kristi (13 punktów)
(zablokowany)
Podejrzewam, że pojęcie tyranii w tej wypowiedzi ma swoje źródło w niezgodności przekonań autora z ideami prezesa pisu. Gdyby przekonania były zgodne to o jaką tyranię mogłoby chodzić skoro wszyscy się zgadzają?
Tak to już jest, że chciwość różnych ludzi pozostaje ze sobą w sprzeczności.
Uważam, że istnieje pewna granica, do której tolerujmy niezgodność drugiego człowieka, po przekroczeniu której przestajemy tolerować niezgodność i zaczynamy ją zwalczać myśląc o innym człowieku, że jest zły.
Wg mnie to element wojny kultur, to walka memow o panowanie nad ludzkimi umysłami.
Kaczyński jest zły w tym sensie, że jego kultura jest sprzeczna z kulturą autora.
To różnica moralna, która można pojmować jako różny instynkt.
W rozwoju kultury następuje ta sama ewolucja, która funkcjonuje w rozwoju organizmu.
Umysł ewoluuje.
Max Golonko (1811 punktów)
ale mi nie chodziło o tyranię wewnątrzpartyjną tylko o sytuację za lat 6 czy 12
o ile PIS zrelizuje wszystkiwe swoje antydemokratyczne chwyty.

W Korei Pólnocnej też jest "demokracja" i czasami odbywają się niby wybory.

Wtedy J.Kaczyński będzie tyranem - dziś jeszcze jest nieco lepiej.
Jego ateistyczny światopogląd (zakładajac praktycznie pewną informację, że udaje wierzącego - w świetle słów Wałąsy o zapraszaniu z mężem i Palikota; kto jest homo i zna Teorię ewolucji na 100% jest ateistą) mnie nie wadzi!!!!!

wiadomosci(*)wiedza-ze-szef-pis-to-gej.html

!
DEMONICON (4893 punktów)
Tak poza i nie poza tematem:
Byłeś może Maxie na spektaklu "Klątwa"? Podobno ciekawy. Tam nawet chyba jest scena zbiórki pieniędzy na zabójstwo pewnego polityka. Robienie laski Papieżowi. Sztuka przez ogromne S.
Ciekawi mnie jaką ty myśl polityczną prezentujesz? Strzelam: Marksizm kulturowy ... Mylę się?

grandeurop(*)seksualna-lat-60tych-xx-wieku/

Pozdrawiam
Max Golonko (1811 punktów)
Marksizm nie uwzgledniał skonczonosci zasobów naturalnych Ziemi oraz problemu zanieczyszczania srodowiska (w tym globalne ocieplenie).

Ja jestem za gospodarką rynkową i prywatną własnością (pomijajac jakieś malutkie wyjątki np drogi, szkoly)

zarządzanie firmami przez dyrektorow mianowanych przez partię nie zapewnia wydajnosci ekonomicznej
ZaKotem (8733 punktów)
Tak, każdy dogmat jest zły. Dogmat to coś przyjęte za prawdę na wiarę, bez dowodu. Dogmatyzm to przeciwieństwo racjonalizmu. Teoria ewolucji jest oparta na dowodach, dlatego nie jest dogmatem, tylko teorią właśnie. I dowody mogą ją obalić. Jak na razie nikomu się to nie udało, a bzdurzenia kreacjonistow trudno brać poważnie, ale np. epigenetyka może doprowadzić do powstania zupełnie nowej teorii ewolucji. Może, nie musi.

Jak na razie jednak wszystko wskazuje na to, ze aktualna teoria ewolucji jest prawdziwa. Ale to wcale nie uprawnia do WIARY w nią. Istnieje mnóstwo ludzi wierzących w ewolucję i niczym nie różnią się oni od tych, co na serio biorą biblijne mity. Ludzie wierzący w ewolucję pierdzielą na jej temat dowolne idiotyzmy i bzdury, w rodzaju "teoria ewolucji potwierdza istnienie instynktu przetrwania gatunku", "z teorii ewolucji wynika istnienie ras wyższych i niższych", "wedlug teorii ewolucji silniejsi wybijają słabszych" i tak dalej, i nic nie jest w stanie to im tego wyperswadować, bo z wiarą nie ma dyskusji. Ci, co nie mają pojęcia o teorii ewolucji, zamiast w nią wierzyć, powini ją trochę poznać. A jak ich to nie interesuje - w końcu nie musi - to niech się o niej nie wypowiadają. Wiara w teorię ewolucji jest jednoznacznie szkodliwa.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,731657#w731663

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365