 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-11-2017 23:26 | Wera (1540 punktów) | Kształt świńskiego ogona
1 na 1 | Od lat nurtuje mnie jedno pytanie, na które nikt nie potrafi odpowiedzieć: jak to jest, że ogon świni skręca się w spiralę?
Kształt ogona innych zwierząt daje się łatwo wyjaśnić poprzez swoją funkcjonalność. Ogon konia służy mu do odpędzania much; ogon kota pomaga mu utrzymać równowagę. Psi ogon natomiast umożliwia mu komunikację z rodziną.
A jaka korzyść może płynąć z ogona w kształcie spirali? Chyba żadna. Jeżeli mam w tym rację, nasuwa się wniosek, że być może nie wszystko istnieje tylko dla życia doczesnego.
Być może świnia nie ma realnego pożytku z kształtu swojego ogona, ale pożytek ma jego... stwórca. Być może to taki dowcip Boga, który chciał, by biedny wsiok z jedną tylko maciorą mógł po ciężkim dniu pracy spojrzeć na świński ogon i... uśmiechnąć się. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | >Od lat nurtuje mnie jedno pytanie, na które nikt nie potrafi odpowiedzieć: jak to jest, że ogon >świni skręca się w spiralę? No masz problem trzeba przyznać, mnie jakoś ten nie przyszedł nigdy do głowy. Pewnie za mało miałem do czynienia ze świniami. Teoria że świński ogon się kręci aby było weselej, jakoś mnie nie przekonuje. Może dlatego, że mnie to wcale nie śmieszy. Ewolucja potrafi tworzyć różne zadziwiające rozwiązania, które niekoniecznie muszą czemuś służyć, ot takie mutacje, które akurat przetrwały, niekoniecznie związane z praktycznymi funkcjami.
|
|
 | | Wera (1540 punktów) | Prawdę mówiąc chyba nigdy nie widziałam świni na żywo. Nie żebym chciała.
|
|
|  | wwnf (2790 punktów) (zablokowany) | >Prawdę mówiąc chyba nigdy nie widziałam świni na żywo. Nie żebym chciała.
Etam. Świnie są ok, choć strasznie kwiczą i trochę śmierdzą, jeśli nie są umyte. Raz przejeżdżałem obok "pastwiska" dla świń, to wiem.
Zadałbym raczej inne pytanie: czy skrętność wszystkich świńskich ogonów jest jednakowa. Tj. czy gdyby np. od ogona świńskiego stworzyć korkociąg, to wkręcałoby się go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czy przeciwnie, czy raz tak, raz siak.
|
|
| |  | 1 na 1 | Wera (1540 punktów) | >Zadałbym raczej inne pytanie: czy skrętność wszystkich świńskich ogonów jest >jednakowa. Tj. czy gdyby np. od ogona świńskiego stworzyć korkociąg, to wkręcałoby >się go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czy przeciwnie, czy raz tak, raz siak.
To bardzo ciekawe pytanie. Należałoby przeprowadzić badania statystyczne ze świniami z różnych stron świata i określić stopień skręcenia ogonów poszczególnych ras, a także ich lewoskrętność bądź prawoskrętność.
Przy okazji możnaby też dowiedzieć się, czy są jakieś korelacje między kształtem ogona a np temperamentem świni, jej wytrzymałości i wagi. Różnice między tymi czynnikami można tłumaczyć różnicami środowiskowymi, które jak wiadomo wpływają też na człowieka.
Ostatecznie dałoby się postawić taką tezę, że w rejonach, gdzie świńskie ogony są mocno spiralkowate i lewoskrętne istnieją trudne warunki klimatyczne, co przekłada się np na wyższe spożycie wódki u ludzi.
|
|
| | |  | | finerbijk (17282 punktów) | >Ostatecznie dałoby się postawić taką tezę, że w rejonach, gdzie świńskie ogony są mocno spiralkowate i lewoskrętne istnieją trudne warunki klimatyczne, co przekłada się np na wyższe spożycie wódki u ludzi. Takie korelacje są zawsze ryzykowne. Coś jak zanik piratów i wzrost ocieplenia klimatycznego i odwrotnie.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Wera (1540 punktów) | >Takie korelacje są zawsze ryzykowne. Coś jak zanik piratów i wzrost ocieplenia klimatycznego i odwrotnie. >
A co, jeśli to piraci spowodowali ocieplenie klimatyczne? Jak wiadomo, ciało ludzkie jest cieplejsze od wody morskiej, a piraci lubowali się w tonięciu i zatapianiu. Być może ciepłota ciał tych wszystkich piratów podniosła temperaturę (i wysokość poziomu) wód.
Moim zdaniem warto dokładniej się przyjrzeć tej sprawie.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Myślę, że im więcej piratów, tym zimniejsza woda. Ba, jeśli piratowi odpadnie tylko ręka, bo zażywał krokodyla, to wrzucenie jej do wody mocno ociepli wodę, a jeśli wrzuci się tylko paznokieć, to woda zacznie wrzeć. Homeopatia uczy, że im mniejsza dawka, tym większe działanie.
"Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy." - Max Planck
|
|
|  | | Wenancjusz (16441 punktów) | >Prawdę mówiąc chyba nigdy nie widziałam świni na żywo. Nie żebym chciała.
A masz ich dużo. Porozglądaj się trochę wśród naszych "elyt".
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > Od lat nurtuje mnie jedno pytanie, na które nikt nie potrafi odpowiedzieć: jak to jest, że ogon> świni skręca się w spiralę?... jest ciekawsze pytanie. Jak to jest, że "świński siusiak" w zwodzie jest "skręcony"?... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 2 na 2 | Wera (1540 punktów) | > ... jest ciekawsze pytanie. Jak to jest, że "świński siusiak" w zwodzie jest "skręcony"?...  ...... skąd masz te informacje? Nie, nie odpowiadaj...
|
|
|  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > >... jest ciekawsze pytanie. Jak to jest, że "świński siusiak" w zwodzie jest "skręcony"?...  > ...... skąd masz te informacje? Nie, nie odpowiadaj...... a jednak odpowiem - mieszkałem na wsi... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) |
>... jest ciekawsze pytanie. Jak to jest, że "świński siusiak" w zwodzie jest "skręcony"?... Sam Robert Lewandowski bywa w zwodzie nieźle skręcony! To co się dziwić świńskiemu siusiakowi. ...
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
A czy nie nurtują Ciebie czasami doniesienia o tajemniczym zmyśle elektrycznym świń? Po wioskach krążą jeszcze opowieści o tym, jak to świnie unikają miejsc, w które uderzają pioruny. Niejeden świniopas słyszał też alarmujący kwik świni na moment przed rozbłyskiem błyskawicy. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | Wera (1540 punktów) | > A czy nie nurtują Ciebie czasami doniesienia o tajemniczym zmyśle elektrycznym świń? Po wioskach krążą jeszcze opowieści o tym, jak to świnie unikają miejsc, w które uderzają pioruny. Niejeden świniopas słyszał też alarmujący kwik świni na moment przed rozbłyskiem błyskawicy.  Może ich sierść jest podatna na elektryzowanie?
|
|
|  | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
> Może ich sierść jest podatna na elektryzowanie?To możebne. 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Świnie mają proste ogony, skręcają je dla powabu: www.youtube.com/watch?v=DshG-0k6lvkDuch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | Ignacy Kujawiak (5636 punktów) (zablokowany) |
Odruch lordozy?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| Wenancjusz (16441 punktów) | >Od lat nurtuje mnie jedno pytanie, na które nikt nie potrafi odpowiedzieć: jak to jest, że ogon >świni skręca się w spiralę? >Kształt ogona innych zwierząt daje się łatwo wyjaśnić poprzez swoją funkcjonalność. Ogon konia służy >mu do odpędzania much; ogon kota pomaga mu utrzymać równowagę. Psi ogon natomiast umożliwia mu >komunikację z rodziną. >A jaka korzyść może płynąć z ogona w kształcie spirali? Chyba żadna. Jeżeli mam w tym rację, nasuwa >się wniosek, że być może nie wszystko istnieje tylko dla życia doczesnego. >Być może świnia nie ma realnego pożytku z kształtu swojego ogona, ale pożytek ma jego... stwórca. >Być może to taki dowcip Boga, który chciał, by biedny wsiok z jedną tylko maciorą mógł po ciężkim >dniu pracy spojrzeć na świński ogon i... uśmiechnąć się. Przeginasz. Dociekasz bzdur. Poczytaj troszkę zoologii. Polecam. No co więcej tu pisać? Boga wtrącasz do świńskiego ogona? Czy czujesz się dobrze? Jak nie ma forsy w domu to kupujesz świńskie ogony i robisz z kapustą kiszoną. Kto się nad tym zastanawia czy on jest skręcony?
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | -1 na 1 | Wera (1540 punktów) | >Przeginasz. Dociekasz bzdur. Poczytaj troszkę zoologii. Polecam. No co więcej tu pisać? Boga wtrącasz do świńskiego ogona? Czy czujesz się dobrze? Jak nie ma forsy w domu to kupujesz świńskie ogony i robisz z kapustą kiszoną. Kto się nad tym zastanawia czy on jest skręcony?
I tu pojawiają się kolejne pytania: a) gdzie ja znajdę w środku dużego miasta świński ogon; b) czy skręcony ogon nadaje się do smażenia bez tłuszczu? Prawdopodobnie wymagałby smażenia w głębokim tłuszczu, a to niezdrowe.
Właściwie to pytanie b) samo podsunęło mi podpowiedź w kwestii pytania "Czemu ogon świni zwija się w spiralę". Ewidentnie kształt ten był wybrany celowo, z myślą zaszkodzenia osobom, które chciałyby ten ogon spożyć. A komu zależałoby na tym? Oczywiście szatanowi. Bóg przyzwolił na to tylko dlatego, że go kształt świńskiego ogona bawi.
Tak więc nie ma już miejsca na jakąkolwiek wątpliwość, że zarówno bóg, jak i szatan istnieją.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|