Racjonalista - Strona głównaDo treści
za twój indywidualizm, odpowiada chrześcijaństwo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
10-11-2019 20:17okragly (21676 punktów)za twój indywidualizm, odpowiada chrześcijaństwo
Wiadomo, jesteś na podobieństwo boga a on samotny, mądry, mocny itp. itd. Ale jest ważniejsza przyczyna twojego indywidualizmu i zatomizowanej rodziny, winny jest kościół, to skutek wprowadzenia zasad zawierania małżeństw, co zniszczyło pierwotne (stadne) normy społeczne i wywołało cały szereg zmian w zachowaniu i sposobie myślenia, które zmieniły nasza naturę. Kościół chciał zniszczyć stadność (byly to mocne konstrukcje spoleczne, dlatego klopotliwe dla kościoła)) i znalazł pretekst, całkiem racjonalny, że małżeństwa krewniacze są przyczynę nieszczęść, jak choroby psychiczne, epidemie.

Przed zmianą społeczeństwa były zbudowane z mocnych więzów rodzinnych, nie ufano obcym, często ich oszukiwano. Kościół wyeliminował stadność pod pozorem walki z kazirodztwem Skutkowało to wyodrębnieniem małych, słabych, zatomizowanych rodzin, osłabieniem więzi stadnych, zwiększeniem indywidualizmu, mobilności i pojawieniem się zestawu wartości oraz konstrukcji psychologicznych i społecznych, które ukształtowały nasz dzisiejszy świat Jesteśmy wyjątkowi na tle innych społeczności pod względem niezależności myślenia i innych cech, takich jak gotowość do zaufania obcym.

indywidualiści się nie rozmnażają i wymrą, zniknie indywidualizm. Muzułmanie nie sa indywidualistyczni dlatego sie rozmnażają
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ololessa (187 punktów)
>Wiadomo, jesteś na podobieństwo boga a on samotny, mądry, mocny itp. itd. Ale jest ważniejsza
>przyczyna twojego indywidualizmu i zatomizowanej rodziny, winny jest kościół, to skutek wprowadzenia
>zasad zawierania małżeństw, co zniszczyło pierwotne (stadne) normy społeczne i wywołało cały szereg
>zmian w zachowaniu i sposobie myślenia, które zmieniły nasza naturę. Kościół chciał zniszczyć
>stadność (byly to mocne konstrukcje spoleczne, dlatego klopotliwe dla kościoła)) i znalazł pretekst,
>całkiem racjonalny, że małżeństwa krewniacze są przyczynę nieszczęść, jak choroby psychiczne,
>epidemie.
>
>Przed zmianą społeczeństwa były zbudowane z mocnych więzów rodzinnych, nie ufano obcym, często ich
>oszukiwano. Kościół wyeliminował stadność pod pozorem walki z kazirodztwem Skutkowało to
>wyodrębnieniem małych, słabych, zatomizowanych rodzin, osłabieniem więzi stadnych, zwiększeniem
>indywidualizmu, mobilności i pojawieniem się zestawu wartości oraz konstrukcji psychologicznych i
>społecznych, które ukształtowały nasz dzisiejszy świat Jesteśmy wyjątkowi na tle innych społeczności
>pod względem niezależności myślenia i innych cech, takich jak gotowość do zaufania obcym.
>indywidualiści się nie rozmnażają i wymrą, zniknie indywidualizm. Muzułmanie nie sa
>indywidualistyczni dlatego sie rozmnażają
Głowa cię boli?
11-12-2019 22:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jesteś na podobieństwo boga a on samotny mądry Kościół wprowadza nowe zasady zawierania małżeństw, co zniszczyło stadne normy społeczne i wywołało szereg zmian w zachowaniu i myśleniu, które zmieniły nasza naturę. Kościół chciał zniszczyć stadność (byly to mocne konstrukcje dlatego klopotliwe dla kościoła) i znalazł pretekst, wyeliminował stadność pod pozorem walki z kazirodztwem Skutkowało to wyodrębnieniem małych, słabych, zatomizowanych rodzin, osłabieniem więzi stadnych, zwiększeniem indywidualizmu,
>Głowa cię boli?
kolektyw to nasza najpotężniejsza broń, jest lekka i darmowa, ogromnie boją się jej elity (i kościół) dlatego dzielą nas od przedszkola zgodnie z zasadą "dziel i rządź". Mądrość stada jest o rząd wyżej mądrości jego części -pojedyńczego człowieka- żadny z osobna nie jest w stanie zobaczyć większej całości W stadzie ludzkim, mózg stada jest na zewnątrz każdego z osób, decyzja stada, twoją decyzją. Jedna szara komórka w mózgu, choćby najinteligentniejsza nie może być mądrzejsza od całego mózgu Organizując się w stado ludzkie, ogromnie wzrasta twoja moc, dlatego w raju nie pracowali, dlugo spali, często sie śmiali. Stado ludzkie, jest zagrożeniem dla kościoła i elit, dlatego podzielili nas na atomy


szukanie raju, moim celem
finerbijk (17282 punktów)
Indywidualizm własny i poszanowanie indywidualizmu innych to podstawa dobrostanu. Każdy rój musi mieć królową-matkę, która wyzyskuje poddanych. Systemy oparte na prawach roju są skazane na terror i w konsekwencji upadek (komunizm, nazizm). Nie ma roju idealnego, gdzie wszyscy są równi, bo to nie leży w naturze ludzkiej ani też tej nieludzkiej. Wszelkie takie utopie są niebezpieczne, bo niosą za sobą wykluczenie i przemoc w imię wydumanych modeli.
16-11-2019 10:23 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>Indywidualizm własny i poszanowanie indywidualizmu innych to podstawa dobrostanu.
W raju było MY, skąd, kiedy i dlaczego mamy JA? różnica w proporcji, JA było w raju ale malutkie. MY jest pierwotne. Dziecko jak się rodzi nie uważa siebie za odrębny byt, ono z matką jednością. Pogłębia związek długoletnie (7 lat ) ssanie z piersi matki, spanie z nią, noszenie na rękach. Później była jedność z stadem, 24 godz/dobę, wszystkich zna od urodzenia. Człowiek z natury wszystko malpuje (poglądy, sposób zachowania, wszystko, wszystko) MY było wartością nadrzędną. Jeśli cierpiało stado cierpiał on. Jak wyrzucili ze stada taka osoba umierała z braku MY (tak jak mrówka). Współcześnie JA, jest ogromne, jest nowotworem, wyrósł i pasożytuje z MY. JA, to produkt sztuczny, Pomocny elitom do zniewolenia nas "dziel i rządź". Istnieje dzięki manipulacji, wyrasta z sztucznego podżegania chciwego JA, który zawsze ma pragnienia, ambicje, chce znajdować się na szczycie Z niego mamy cierpienie, nędzę, walkę, frustrację, szaleństwa. 70% energi marnujemy na budowie narcystycznego JA (w raju pracowali tylko 2 godz dziennie)

>Każdy rój musi mieć królową-matkę, która wyzyskuje poddanych.
nazwanie jej królowa nasuwa nasze pojmowanie organizacji spolecznej, ale ona nie ma dworu, administracji, hierarchii, policji, prawa, religii które sluża tylko temu żeby je zniewolic, one to robia dobrowolnie. Tak też jest w naturalnych stadach ludzkich których skleją emocje, energie siostrzane, braterskie, matczyne, ojcowskie, seksualne

>Systemy oparte na prawach roju są skazane na terror i w konsekwencji upadek (komunizm, nazizm).
zależy od wielkości, naturalne 40 os ludzkie stado funkcjonuje wzorowo, Amisze jak ich zbór osiaga 30 rodzin, dziela sie, tak jest i u pszczół, osiągną wielkość, dziela sie. Czlowiek 4m wysokości tez by upadł, wielkość ma znaczenie

>Nie ma roju idealnego, gdzie wszyscy są równi, bo to nie leży w naturze ludzkiej
w naszej naturze jest bycie ssakiem (7 lat ssać, nie jesteśmy ssakami) stadnym (nie mamy stada) i terytorialnym (stado musi miec granice, byc otorbione). Jeśli spelnimy podstawowe warunki ludzkiego stada, będzie jak w raju
>Wszelkie takie utopie są niebezpieczne, bo niosą za sobą wykluczenie i przemoc w imię wydumanych modeli.
w ostatnie 200 lat nauka i technika sie ogromnie rozwinęły a nauki spoleczne i ekonomiczne stoja w miejscu, wraca moda na studiowanie Marksa, sprzed 200 lat

szukanie raju, moim celem
16-11-2019 11:15 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>W raju było MY, skąd, kiedy i dlaczego mamy JA? różnica w proporcji, JA było w raju ale malutkie. MY jest pierwotne.
Nie ma czegoś takiego jak MY, jest tylko JA, bo odczuwamy tylko JA. W raju czy nie. Żeby JA było dobrze, musi sobie zdać sprawę, że są też inne JA, które mają podobne dążenia i tylko na tym opiera się MY.
MY to zbiór indywidualnych i różnych JA. Stawianie MY nad JA, to dążenie do homogenizacji i zatracenia indywidualności wrodzonej każdemu. JA to ochrona naszej inności, a nie jak to się nam ostatnio wmawia, usunięcie problemów wynikających z inności poprzez ujednolicenie i sprowadzenie wszystkich do bezkształtnej masy bez żadnej indywidualności. Jak we wspomnianym marksizmie, który stawia człowieka na pozycji kółka w maszynie środków produkcji. Bez JA nie ma żadnego MY, jest tylko bezduszny system, który z rajem nie ma nic wspólnego.
16-11-2019 12:17 
 Ocena-1 na 3
okragly (21676 punktów)
>>W raju było MY, skąd, kiedy i dlaczego mamy JA? różnica w proporcji, JA było w raju ale malutkie. MY jest pierwotne.
>Nie ma czegoś takiego jak MY, jest tylko JA, bo odczuwamy tylko JA.
Odwrotnie, jest MY, z MY wyrasta JA (są przypadki dzieci trzymanych z kurami, mają JA kurze, grzebią w ziemi, gdakają, są przypadki dzieci wychowywanych przez dzikie psy, te wyczuja mięso z odległości 3km, wyja do księżyca, biegaja na 4 "łapach", śpia skuleni w kącie. Dzieci idealnie małpują, sprawia im to nieukrywaną przyjemność, i to jest naszą wada, małpujemy co nam elity podsuną jako wzorce (religia, film, szkoła, reklama, od żłobka) tym sposobem stajemy się ich niewolnikami, poprzez MEM

>MY to zbiór indywidualnych i różnych JA.
W raju to przychodzilo automatycznie, jesteśmy naśladowcami, dzieci naśladuja rodziców a nie to co mówią. Ich JA wynika z MY

>Stawianie MY nad JA, to dążenie do homogenizacji i zatracenia indywidualności wrodzonej
JA to cierpienie, ciągła walka, rywalizacja. Stado daje ulgę

>JA to ochrona naszej inności,
JA to sztuczny koncept u zwierząt stadnych

>Bez JA nie ma MY
odwrotnie
problem w tym że nasze JA, poprzez MY kreuja elity, żebyśmy im słuzyli, jak chłopi pańszczyźniani, dla nich pracuja najtęższe mózgi, jak ciebie zniewolić

szukanie raju, moim celem
16-11-2019 12:25 
 Ocena 3 na 3
finerbijk (17282 punktów)
MY to zawsze ideologia. MY lewacy, MY prawacy. MY tacy i owacy. A ja chce JA, i się odpierdolcie, jak mi z wami nie po drodze. Nie próbujcie mnie urabiać na swoją modłę i dajcie żyć jak chce. MY budzi we mnie obawy i odrazę.
16-11-2019 17:07 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>MY to zawsze ideologia. A ja chce JA, i się odpierdolcie Nie próbujcie mnie urabiać na swoją modłę i dajcie żyć jak chce. MY budzi we mnie obawy i odrazę.

Ty już jesteś urobiony i stwardnialeś

JA to abstrakcyjny twór, sklada się z mysli, przekonan, norm, zasad z zewnatrz Z tych klockow jestes zbudowany i stwardniałeś, a to iluzja. JA-balon ważności, tworzy trwala bariere pomiedzy toba a innymi ludźmi
JA-rozszerza się na rzeczy, moje, staja się przedłużeniem tożsamości, jesteście jedno, materialiści. JA dziala dzieki ocenianiu. JA marnuje wiele energi tj z braku satysfakcji, negatywnych uczuć, sukcesów, ciągle dążyć do czegoś co da szczescie i nigdy go nie otrzymuje (na krótko). JA nie jest w stanie normalnie żyć, latwy do wykorzystania bo samotny

RAJ.. ,to miejsce, jeżeli wierzyć starotestamentowemu opisowi w którym ludzie żyli i żyć mieli w nieskończone. Zaprzepaścili wszystko z powodu "JA" Zaczęło ono być dla nich najważniejsze. JA stanęło na drodze do doświadczania na wieki szczęścia. Własne pragnienia postawili nad wszystko, chociaż wszystko co mieli nie zawdzięczali sobie.


szukanie raju, moim celem
j23a (1186 punktów)
>MY to zawsze ideologia. MY lewacy, MY prawacy. MY tacy i owacy. A ja chce JA, i się odpierdolcie, jak mi z wami nie po drodze. Nie próbujcie mnie urabiać na swoją modłę i dajcie żyć jak chce. MY budzi we mnie obawy i odrazę.

Bimbru mu, dobrze gada.
16-11-2019 16:09 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>JA to cierpienie, ciągła walka, rywalizacja. Stado daje ulgę

Raczej odwrotnie - dla walki i rywalizacji potrzeba konkurenta.. ze stada
16-11-2019 16:44 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>JA to cierpienie, ciągła walka, rywalizacja. Stado daje ulgę
>Raczej odwrotnie
szukasz wytchnienia w walce? (dzieci w Niemczech tak byly tresowane, że dobrowolnie oddawaly życie za Hitlera z pancerfaustami w rekach)
>dla walki i rywalizacji potrzeba konkurenta.. ze stada
z stada jest brat, siostra, nie konkurowali ze soba w raju, współcześnie podjudzani przez rodziców, dorosłych tak jak psy, koguty do walki, to i owszem.


szukanie raju, moim celem
16-11-2019 17:15 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>>>JA to cierpienie, ciągła walka, rywalizacja. Stado daje ulgę
>>Raczej odwrotnie
>szukasz wytchnienia w walce?
W walce z kim? Jak nie ma jakiegoś stada to nie ma z kim walczyć.
>(dzieci w Niemczech tak byly tresowane, że dobrowolnie oddawaly życie za Hitlera z pancerfaustami w rekach)
tia.. dobrze się nimi opiekowało to ich stado, stawiając ich przeciw członkom większego stada. Ale w wyssanym z palca raju pewnie było lepiej.
>>dla walki i rywalizacji potrzeba konkurenta.. ze stada
>z stada jest brat, siostra, nie konkurowali ze soba w raju, współcześnie podjudzani przez rodziców, dorosłych tak jak psy, koguty do walki, to i owszem.
Ta, jasne. I potrzebni do tego aż dorośli..
17-11-2019 16:06 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>>JA to cierpienie, ciągła walka, rywalizacja. Stado daje ulgę
>>>Raczej odwrotnie
>>szukasz wytchnienia w walce?
>W walce z kim? Jak nie ma jakiegoś stada to nie ma z kim walczyć.
z wszystkimi, już w przedszkolu dzieci walcza pomiedzy soba. W raju nie mieli z kim, bylo ich miej, wszyscy byli emocjonalnie zaspokojeni (kochani), i w różnym wieku, starszy np 5latek opiekowal sie mlodszym a nie rywalizowal

>>(dzieci w Niemczech tak byly tresowane, że dobrowolnie oddawaly życie za Hitlera z pancerfaustami w rekach)
>tia.. dobrze się nimi opiekowało to ich stado, stawiając ich przeciw członkom większego stada.
ich JA było Hitlera od poczatku tlumacze że JA jest iluzją. Na naszym forum wielu ma JA Balcerowicza, tak ich wytresowali i tacy umrą

>Ale w wyssanym z palca raju pewnie było lepiej.
raj jest faktem naukowym, jesteśmy na pR, to zobowiązuje

>>>dla walki i rywalizacji potrzeba konkurenta.. ze stada
>>z stada jest brat, siostra, nie konkurowali ze soba w raju, współcześnie podjudzani przez rodziców, dorosłych tak jak psy, koguty do walki, to i owszem.
>Ta, jasne. I potrzebni do tego aż dorośli..
kobiety rodzą co roku prorok, dzieci male np 1 latek, 2 latek i 3 latek mocno potrzebuja matki i rywalizuja o jej uwage, w raju rodzily co 7 lat, wtedy 7 latka bardziej interesują koledzy, jest samodzielny, nie potrzebuje matki

szukanie raju, moim celem
18-11-2019 20:43 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Ale w wyssanym z palca raju pewnie było lepiej.
>raj jest faktem naukowym, jesteśmy na pR, to zobowiązuje
Oczywiście, jasiu. A może jakieś źródła tych rewelacji? Biblia to nie jest naukowe źródło. Na razie poza swoimi majakami klepanymi w każdym poście nie pokazałeś nic wiarygodnego. Racjonalizm, pamiętasz? To zobowiązuje.
18-11-2019 21:18 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>Ale w wyssanym z palca raju pewnie było lepiej.
>>raj jest faktem naukowym, jesteśmy na pR, to zobowiązuje
>Oczywiście, jasiu.
jestem okrągły, no... może być okrągły jaś

>A może jakieś źródła tych rewelacji? Biblia to nie jest naukowe źródło.
pl.wikiped(*)a_dalsza_długość_trwania_życia
tam tabela, paleolit (raj) dlugość życia 54 lat, a w 2RP, 100 lat temu 32 lat
neolit (cywilizacja) rolnictwo -20 lat
> poza swoimi majakami klepanymi w każdym poście
raj nas stworzył, i jako naszego stwórcy powinniśmy czcić go, jak boga

>nie pokazałeś nic wiarygodnego.
zainteresuj sie sam paleolitem, w którym żyliśmy średnio 54 lata, zdobycie pożywienia 2 godz dziennie np lapanie ryb

>Racjonalizm, pamiętasz? To zobowiązuje.
raj to istota czlowieczeństwa, 2 mln lat naszej historii, twoja ignorancja poraża


szukanie raju, moim celem
18-11-2019 22:11 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Oczywiście, jasiu.
>jestem okrągły, no... może być okrągły jaś
Sądziłem raczej, że to od plecenia bzdur na okrągło.

>zainteresuj się sam paleolitem, w którym żyliśmy średnio 54 lata
Masz kłopot z przyswajaniem słowa czytanego. Tam stoi coś innego.

>raj to istota czlowieczeństwa, 2 mln lat naszej historii, twoja ignorancja poraża
Hahaha! Przyganiał kocioł garnkowi..
19-11-2019 14:44 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>>zainteresuj się sam paleolitem, w którym żyliśmy średnio 54 lata
>Masz kłopot z przyswajaniem słowa czytanego. Tam stoi coś innego.
naukowcy tak jak i ty maja uprzedzenia, im sie nie mieści w pale, że w raju żyli długo i szczęśliwie, przecież mamy od 10 000 lat permanentny postęp
Na 10 000 zębów tylko 5 było z śladem korozji, średni wzrost mężczyzny raju 183 cm a w armi Napoleona 154cm

szukanie raju, moim celem
19-11-2019 21:54 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>>zainteresuj się sam paleolitem, w którym żyliśmy średnio 54 lata
>>Masz kłopot z przyswajaniem słowa czytanego. Tam stoi coś innego.
> naukowcy tak jak i ty maja uprzedzenia, im się nie mieści w pale
Racjonalizm na okrągło... to zobowiązuje.
20-11-2019 09:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Racjonalizm na okrągło... to zobowiązuje.
dlaczego brama do "piekieł" ma ksztalt okrągły?



dla tych co wiedzą mam darmowe zaproszenie do raju
(do raju też brama okrągła)


szukanie raju, moim celem
j23a (1186 punktów)

>z stada jest brat, siostra, nie konkurowali ze soba w raju, współcześnie podjudzani przez rodziców, dorosłych tak jak psy, koguty do walki, to i owszem.

Miałeś poczytać o Canan dogach np. i komunikacji społecznej.
Znowu raj i porażka.
18-11-2019 22:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Miałeś poczytać o Canan dogach np. i komunikacji społecznej.
poczytalem na wiki -półdziki pies pustynny, i co? Jest piosenka o slowach "samotny jak pies"

>Znowu raj i porażka.
jestes niewierzacy, ale w raj powinieneś uwierzyc, to 2 mln lat naszej historii która nas stworzyla, stalismy sie czlowiekiem, a więc raj bogiem, on nas stworzył Stwórzmy razem nową religie wiarę w raj. Raj bogiem. OK?

szukanie raju, moim celem
j23a (1186 punktów)
>>Miałeś poczytać o Canan dogach np. i komunikacji społecznej.
>poczytalem na wiki -półdziki pies pustynny, i co? Jest piosenka o slowach "samotny jak pies"

Zobacz sobie na wystawie mowę ciała takiego (Kelpie też może być).
Piszesz że psy sa do walki, co to za bzdury (jak uszkodzisz mechanizmy komunikacji to walczą na poważnie, normalnie nigdy). Za to psy pierwotne mają bardzo ciekawe mechanizmy społeczne i można się od nich tego uczyć samodzielnie poprzez zwyczajną obserwację, bez żadnego fikcyjnego raju, hipisowskiej komuny i książek pisanych przez nierozgarniętych pajaców palących jakieś zioła (czy innych obecnych naukowców na niby też). Pomijam że z psami bardzo przyjemnie się mieszka w odróżnieniu od ludzi.

> jestes niewierzacy, ale w raj powinieneś uwierzyc, to 2 mln lat naszej historii która nas stworzyla, stalismy sie czlowiekiem, a więc raj bogiem, on nas stworzył

Stworzył to nas BB jak już (utworzenie mechanizmów Uniwersum po całości)
Raj to przypadek szczególny o ile był (mi się tam bardziej podoba obecnie).

>Stwórzmy razem nową religie wiarę w raj. Raj bogiem. OK?

Po co? Jak musisz wejść w karby jakiejś wiary (a nie typowych relacji w życiu) żeby się wyodrębnić jako lepszy to w rzeczywistości jesteś słaby.
19-11-2019 14:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Piszesz że psy sa do walki, co to za bzdury (jak uszkodzisz mechanizmy komunikacji to walczą na poważnie, normalnie nigdy).
ciekawe co piszesz
my, ludzie mamy uszkodzony w trakcie wychowania mechanizm komunikacji, dlatego konkurujemy, walczymy

> z psami bardzo przyjemnie się mieszka w odróżnieniu od ludzi.
co ci zrobili, że ich nie lubisz?

>> raj to 2 mln lat, nas stworzyl, stalismy sie czlowiekiem, a więc raj bogiem, on nas stworzył
>Stworzył to nas BB jak już (utworzenie mechanizmów Uniwersum po całości)
BB to wybuch? tez podejrzane. Znasz sie na gwiazdach?

>Raj to przypadek szczególny o ile był (mi się tam bardziej podoba obecnie).
fakt historyczny aczkolwiek przeklamany, że niby wtedy w paleolicie to bieda i śmierć. Wtedy byliśmy zwierzakami. Nie chciałbyc stać sie zwierzakiem? lepiej byś sie dogadal z psem.

>>Stwórzmy razem nową religie wiarę w raj. Raj bogiem. OK?
>Po co? Jak musisz wejść w karby jakiejś wiary żeby się wyodrębnić jako lepszy to w rzeczywistości jesteś słaby.
potrzebujemy ograniczeń, inaczej sie zatracamy

szukanie raju, moim celem
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>Wiadomo, jesteś na podobieństwo boga a on samotny, mądry, mocny itp. itd. Ale jest ważniejsza
>przyczyna twojego indywidualizmu i zatomizowanej rodziny, winny jest kościół, to skutek wprowadzenia
>zasad zawierania małżeństw, co zniszczyło pierwotne (stadne) normy społeczne i wywołało cały szereg
>zmian w zachowaniu i sposobie myślenia, które zmieniły nasza naturę. Kościół chciał zniszczyć
>stadność (byly to mocne konstrukcje spoleczne, dlatego klopotliwe dla kościoła)) i znalazł pretekst,
Bredzisz panie. Stadność, gromadność to najniższe stadium rozwoju, cywlizacja łacińska była personalistyczna, czyli dawała jednostce szanse na emancypację rozumu. Personalizm był jednym z filarów europejskiej twórczości oraz innowacyjności, która dla typów gromadnych jest po prostu niedostępna. Gromadność niszczy rozum, przygniata unikatowe talenty jednostek, powoduje niedorozwój intelektualny, tłamsi człowieczeństwo, a każdy człowiek ma swój talent, gromadność prowadzi także do nieszczęść typu nazizm czy bolszewizm,. To cywilizacje personalistyczne niosły temu światu realny postęp, gromadne niosą co najwyżej "postęp" typu bolszewickiego, albo hordy dzikiej szarańczy niszczącej i wyżerającej wszystko na swej drodze.
I nie tylko kościół odpowiada za personalizm, ale także odziedziczone po Starożytnych Grekach i Rzymianach dziedzictwo intelektualne było podstawowym fundamentem personalizmu, również tego chrześcijańskiego. Przypominam tylko, że chrześcijaństwo na początku swego istnienia t. j. przez pierwsze trzy wieki było tylko żydowską sektą, w wyniku czego było gromadne, a więc zacofane i zaściankowe. Chrześcijaństwo zyskało swą właściwą treść w wyniku procesu latinizacji i to z niego pochodzi personalizm.
Gromadność dusi rozum, trzyma ludzi na poziomie zwierzęcym.
>całkiem racjonalny, że małżeństwa krewniacze są przyczynę nieszczęść, jak choroby psychiczne,
>epidemie.
>
>Przed zmianą społeczeństwa były zbudowane z mocnych więzów rodzinnych, nie ufano obcym, często ich
>oszukiwano. Kościół wyeliminował stadność pod pozorem walki z kazirodztwem Skutkowało to
>wyodrębnieniem małych, słabych, zatomizowanych rodzin, osłabieniem więzi stadnych, zwiększeniem
>indywidualizmu, mobilności i pojawieniem się zestawu wartości oraz konstrukcji psychologicznych i
>społecznych, które ukształtowały nasz dzisiejszy świat Jesteśmy wyjątkowi na tle innych społeczności
>pod względem niezależności myślenia i innych cech, takich jak gotowość do zaufania obcym.
>indywidualiści się nie rozmnażają i wymrą, zniknie indywidualizm. Muzułmanie nie sa
>indywidualistyczni dlatego sie rozmnażają
Bredzisz niemiłosiernie. Wyemancypowana rodzina mnoży się i mnożyła tak samo jak każda inna. Dowodem na to są fakty, Europa całe wieki nie miała problemów z rozmnażaniem. Pojawiły się one od czasu zainfekowania w XX-m wieku przez (neo)bolszewickie/talmudyczne ideologie mas społecznych. Ale trzeba umieć odróżniać personalizm od egoizmu i wyrosłych z niego konsumpcjonizmu itp patologii.
Warto też przypomnieć, że dzięki personalizmowi mamy coś takiego jak prawa kobiet i prawa człowieka.
Wprowadzone przez KRK monogamiczne małżeństwo z symetryczną przysięgą małżeńską, nadaje równe prawa kobiecie i mężczyźnie, u gromadnych baby się wymienia na wielbłądy, stosuje się wielożeństwo itp podobne praktyki deprecjonujące kobiety i betonujące ich niską pozycję społeczną, a tym samym oddalające całość społeczeństwa od człowieczeństwa i od rozumu.
To forum jest przerażająco wsteczne, jak nie delfinocentryzm to jakieś wychwalanie archaicznych, prymitywnych, antyludzkich systemów społecznych, albo powtórne wynalezienie nazizmu w dziale dla niuejdżowców itp. Naprawdę ludzie leczcie się z ciemnoty.
11-12-2019 11:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> jesteś na podobieństwo boga a on samotny, mądry, mocny Przyczyna indywidualizmu i zatomizowanej rodziny jest kościół, skutek wprowadzenia zasad zawierania małżeństw, zniszczyło pierwotne (stadne) normy społeczne i wywołał szereg zmian w zachowaniu i myśleniu
> Stadność to najniższe stadium rozwoju, cywlizacja łacińska była personalistyczna, czyli dawała jednostce emancypację rozumu.
wyancypowany rozum jest głupi. Choć byliśmy głupsi i słabsi od neandertalczyka, wygralismy rywalizacje zażyłą wspólnotą, to nasza bron. Przegrywamy rywalizację z np Szwecją, Niemcami bo my jesteśmy "neanderczykami" (indywidulistami)

>Personalizm filarem europejskiej twórczości oraz innowacyjności, która dla typów gromadnych jest po prostu niedostępna.
MY jest pierwotne z niego wyrasta JA. Jak jest silne mądre MY, takie będzie JA. My Polacy mamy "neandertalskie" MY i z niego h..we JA

>Gromadność niszczy rozum, przygniata unikatowe talenty jednostek, powoduje niedorozwój intelektualny, tłamsi człowieczeństwo, a każdy człowiek ma swój talent,
dla dziecka najwieksza kara zamkniecie go samotnego w pokoju, dziecko jest genialne, chce wspolnoty ale MY (neandertalskie) narzuca mu indywidualizm i wyrasta nieszczescie

>gromadność prowadzi także do nieszczęść typu nazizm czy bolszewizm,. To cywilizacje personalistyczne niosły temu światu realny postęp, gromadne niosą co najwyżej "postęp" typu bolszewickiego, albo hordy dzikiej szarańczy niszczącej i wyżerającej wszystko na swej drodze.
to prawda ale postep w faszyźmie byl ogromny i w bolszewizmie. W 2RP lepiej sie żylo ludziom przed 1wś niż przed 2wś (byla zapaść gospodarcza) a w Niemczech dobrobyt wzrósł x 3, podobnie w Rosji

>> Kościół wyeliminował stadność pod pozorem walki z kazirodztwem
> Wyemancypowana rodzina mnoży się i mnożyła tak samo jak każda inna Europa całe wieki nie miała problemów z rozmnażaniem. Pojawiły się one od czasu zainfekowania w XX-m wieku przez (neo)bolszewickie/talmudyczne ideologie mas społecznych.
żeby rodzić dzieci kobieta musi czuć sie bezpiecznie a wiec duża rodzina, ciotki, wujowie, matka, siostry, bracia Jeśli po urodzeniu jedyna alternatywa żłobek, przedszkole (babcie ciocie daleko) a sama do pracy, nie ma miejsca na macierzyństwo, a na konsumpcjonizm, indywidualizm. Dzietnosc znacznie sie poprawi jesli ludzie beda zyli w stadach (patrz Amisze)

>To forum jest przerażająco wsteczne, jak nie delfinocentryzm to jakieś wychwalanie archaicznych, prymitywnych, antyludzkich systemów społecznych, albo powtórne wynalezienie nazizmu w dziale dla niuejdżowców itp. Naprawdę ludzie leczcie się z ciemnoty.
piszę o raju prawdziwym, kiedy byliśmy
1)ssakami
2)stadnymi
3)terytorialnymi
ale bądź spokojny, nikt w prawdę nie wierzy , a szkoda

a jak ty widzisz raj? czy byliśmy wtedy indywidualistyczni? każdy mial swój pokój, domy jeden od drugiego oddalone o 1 km, odgrodzone wysokim plotem, pod poduszka karabin zeby zabić ew napastnika?
a może cale stado 40 osob mieszkalo na kupie, w jednym pokoju?


szukanie raju, moim celem
Wojciech Przytulski (676 punktów)
>> Stadność to najniższe stadium rozwoju, cywlizacja łacińska była personalistyczna, czyli dawała jednostce emancypację rozumu.
>wyancypowany rozum jest głupi.
Mów za siebie. Gdyby tak było to Europa nie wyprzedziałby w rozwoju cywiliz\acji gromadnych, czyli w praktyce reszty świata.
>Choć byliśmy głupsi i słabsi od neandertalczyka, wygralismy rywalizacje zażyłą wspólnotą, to nasza bron.
Nie wiem o czym piszesz, Ty chyba też nie. Nie żyłeś w czasach neandertalczyków i nie wiesz co ich wykończyło. Hipoteza oparta na tym, że my żyjemi a oni nie nie dowodzi czegokolwiek.
>Przegrywamy rywalizację z np Szwecją, Niemcami bo my jesteśmy "neanderczykami" (indywidulistami)
Bredzisz pan, Szwedzi byli przedstawicielami tego samego typu cywilizacyjnego, Polska jest położona w kotle geopolitycznym, najczęściej napadanym terytorium w Europie i na świecie i za to płacimy cenę.
>MY jest pierwotne z niego wyrasta JA. Jak jest silne mądre MY, takie będzie JA. My Polacy mamy "neandertalskie" MY i z niego h..we JA
Brednie kompletne. U ludzi indywidualizm jest konieczny do rozwoju, gdy zostanie przygnieciony przez "my" to z człowieka nie wykluje się wiele, co zresztą pokazuje praktyka czyli bezpłodność intelektualna gromadnych, n.p. Chińczyków, Arabów, żydów i całej reszty. A nawet jeśli pośród gromadnych ktoś coś spłodził to zazwyczaj najpierw musiał porzucić gromadność.
>dla dziecka najwieksza kara zamkniecie go samotnego w pokoju, dziecko jest genialne, chce wspolnoty ale MY (neandertalskie) narzuca mu indywidualizm i wyrasta nieszczescie
Zależy od dziecka.
>>gromadność prowadzi także do nieszczęść typu nazizm czy bolszewizm,. To cywilizacje personalistyczne niosły temu światu realny postęp, gromadne niosą co najwyżej "postęp" typu bolszewickiego, albo hordy dzikiej szarańczy niszczącej i wyżerającej wszystko na swej drodze.
>to prawda ale postep w faszyźmie byl ogromny i w bolszewizmie. W 2RP lepiej sie żylo ludziom przed 1wś niż przed 2wś (byla zapaść gospodarcza) a w Niemczech dobrobyt wzrósł x 3, podobnie w Rosji
Bolszewizm nie stworzył ani krzty realnego postępu i podobnie jak i nazizm był zawisły od żydo-saskich kredytów i wsparcia materialnego. II RP nie istniała przed I WŚ Dobrobyt w przedwojennych Niemczech był krótkotrwały i spowodowany żydo-saskim wsparciem dla Nazistów.
>żeby rodzić dzieci kobieta musi czuć sie bezpiecznie a wiec duża rodzina, ciotki, wujowie, matka, siostry, bracia Jeśli po urodzeniu jedyna alternatywa żłobek, przedszkole (babcie ciocie daleko) a sama do pracy, nie ma miejsca na macierzyństwo, a na konsumpcjonizm, indywidualizm. Dzietnosc znacznie sie poprawi jesli ludzie beda zyli w stadach (patrz Amisze)
Ignorujesz podstawowe fakty historyczne, gdybyś miał choć trochę racji to Europa by nie istniała wcale
>>To forum jest przerażająco wsteczne, jak nie delfinocentryzm to jakieś wychwalanie archaicznych, prymitywnych, antyludzkich systemów społecznych, albo powtórne wynalezienie nazizmu w dziale dla niuejdżowców itp. Naprawdę ludzie leczcie się z ciemnoty.
>piszę o raju prawdziwym, kiedy byliśmy
>1)ssakami
>2)stadnymi
>3)terytorialnymi
Bredzisz po trzykroć. Stadność to uwstecznienie i jedna z najgorszych zapaści cywilizacyjnych w jakie wpada obecnie Europa. Jesteś wstecznikiem, to bardzo modna dzisiaj postawa, zwłaszcza na tym forum ale głupia. Szkoda życia na wstecznictwo.
>ale bądź spokojny, nikt w prawdę nie wierzy , a szkoda
Mało kto szuka prawdy.
>a jak ty widzisz raj? czy byliśmy wtedy indywidualistyczni? każdy mial swój pokój, domy jeden od drugiego oddalone o 1 km, odgrodzone wysokim plotem, pod poduszka karabin zeby zabić ew napastnika?
Nie mam pojęcia o jakim "raju" piszesz, ani o tym abyś"my" tam kiedykolwiek byli
>a może cale stado 40 osob mieszkalo na kupie, w jednym pokoju?
Nie wiem.
>
szukanie raju, moim celem

Słabo Ci idzie.
25-12-2019 21:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Stadność to najniższe stadium rozwoju, cywlizacja łacińska dawała jednostce emancypację rozumu.
>>wyancypowany rozum jest głupi.
>Mów za siebie.
co mowi matka dzieciom? -trzymajcie sie razem, pomagajcie sobie, wspierajcie sie. Co mowia elity w tym kościół -dzielą nas żeby nas wykorzystać, wydoić. Tak samo robia wilki polując na barany, dzielą ich na jednostki. Barany razem nie daja sie wilkom.

>>Choć byliśmy głupsi i słabsi od neandertalczyka, wygralismy rywalizacje zażyłą wspólnotą, to nasza bron.
>Nie wiem o czym piszesz,
pojemność ich czaszki 1500, my mamy 1250. Byli silniejsi od nas fyzycznie, to z wykopalisk. Przegrali bo nie byli zgrani, stadni tak jak my -to interpretacja

>>MY jest pierwotne z niego wyrasta JA. Jak jest silne mądre MY, takie będzie JA. My Polacy mamy "neandertalskie" MY i z niego h..we JA
>Brednie kompletne. U ludzi indywidualizm jest konieczny do rozwoju, gdy zostanie przygnieciony przez "my" to z człowieka nie wykluje się wiele ... żydów i całej reszty.
Żydzi to dobry przyklad mocy z stadności, zawsze sobie pomagaja. a jest ich 10x mniej niz nas

>>>To forum jest przerażająco wsteczne, jak nie delfinocentryzm to jakieś wychwalanie archaicznych, prymitywnych, antyludzkich systemów społecznych, albo powtórne wynalezienie nazizmu w dziale dla niuejdżowców itp. Naprawdę ludzie leczcie się z ciemnoty.
>>piszę o raju prawdziwym, kiedy byliśmy
>>1)ssakami
>>2)stadnymi
>>3)terytorialnymi
>Bredzisz po trzykroć. Stadność to uwstecznienie i jedna z najgorszych zapaści cywilizacyjnych
wypłukanie z nas stadnosci celem elit, latwiej rzadzić samotnymi jednostkami. Zobacz elity sa zorganizowane w mafie, w stada, jeśli ktoś coś sam, nie darują mu. Również elity finansowe sa b dobrze zorganizowane, coś postanowia, jutro uchwali sejm
>> szukanie raju, moim celem
> Słabo Ci idzie.
początek, wiadomo

szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365