 |
Czy małżeństwo to pogański zwyczaj? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-12-2019 09:37 | Firmin (13 punktów) (zablokowany) | Czy małżeństwo to pogański zwyczaj?
1 na 1 | albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłoną | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
Nie dosyć, że pogański, to jeszcze gejowski, a fe!
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
 | 2 na 2 Firmin (13 punktów) (zablokowany) | >Nie dosyć, że pogański, to jeszcze gejowski, a fe!
Dobrze że nie zoofilski.
|
|
 | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Czy małżeństwo to pogański zwyczaj? patriarchalny, mężczyzna stal sie wlaścicielem baranów, owiec, żon, y i dzieci z niej zrodzonych, w raju nie występowało
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 1 na 1 Firmin (13 punktów) (zablokowany) | >>Czy małżeństwo to pogański zwyczaj? >patriarchalny, mężczyzna stal sie wlaścicielem baranów, owiec, żon, y i dzieci z niej zrodzonych, w raju nie występowało > szukanie raju, moim celem
Księża mowią ci że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo.
To nie koniecznie jest prawda.
|
|
|  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) |
>Księża mowią ci że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo. >To nie koniecznie jest prawda. nie ma JA, zawsze MY (tak jak niema pojedynczej mrówki) Niema pojedynczej duszy, jest tylko MY, świadomość zbiorowa, jak to zrozumiemy pójdziemy do przodu.
szukanie raju, moim celem
|
|
| |  | 3 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >(tak jak niema pojedynczej mrówki) wiadomo, mrówki są podwójne
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >(tak jak niema pojedynczej mrówki)> wiadomo, mrówki są podwójne  pojedyncza mrówka tępakiem, mrowisko genialne
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | |
|
|  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Księża mowią ci że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo. Coś chcą przez to powiedzieć? >To nie koniecznie jest prawda. Za wcześnie na takie rozważania bez ustalenia czymże jest obraz i podobieństwo...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| oportunista (1711 punktów) | Nie rozumiem pytania w kontekście "cytatu" Opowiada on raczej o zwyczajnym życiu prowadzonym przez ludzi w cieniu nadchodzącego potopu, kataklizmu. Czyżby jedzenie i picie też było pogańskie? Cóż to za wybieg, że coś jest pogańskie, czy pogaństwem są cztery żony wyznawcy islamu, czy lanie małżonki bo zupa za słona. Małżeństwo to rodzaj aktu prawnego, umowy, zobowiązania mającego skutki prawno-kulturowe. I owszem to zwyczaj i rodzaj zabezpieczenia, cóż do diaska ma z tym pogaństwo wspólnego.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|