Racjonalista - Strona głównaDo treści
Palikot na krzyżu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-10-2010 13:58diogenes (42753 punktów)Palikot na krzyżu
Ocena 4 na 4
Palikot ukrzyżował konstytucję RP.

wiadomosci(*)ot_protestuje_przed_Kuria.html

Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to gest z jajem.
Po chwili uświadomiłem sobie jednak, że jest on zrozumiały jedynie w kategoriach chrześcijańskich, że jest uwikłany w tradycyjną i ograną symbolikę krzyża.

Czekam na ostateczny gest Palikota: dobrowolne (wraz z dwoma łotrami) ukrzyżowanie przed kurią biskupią.

A kiedy zmartwychwstanie - zapiszę się do jego partii.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Po chwili uświadomiłem sobie jednak, że jest on zrozumiały jedynie w kategoriach chrześcijańskich

Tylko dlatego, że w szkołach nie uczą religioznawstwa! Ukrzyżowani i zmartwychwstający bogowie to rzecz bez mała powszechna i uniwersalna. Ukrzyżowany został Mitra, Hesus (bóg druidów), Quexalcote (bóg aztecki) - nawet w towarzystwie dwóch złodziejów i 13 innych bogów różnych ludów i religii.

Nie musisz więc czekać na zmartwychwstanie Palikota
29-10-2010 17:47 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Tylko dlatego, że w szkołach nie uczą religioznawstwa! Ukrzyżowani i zmartwychwstający bogowie to rzecz bez mała powszechna i uniwersalna.

Ok, ok. Nie zmienia to faktu, że jak się chce coś ważnego powiedzieć, to za wszelką cenę nadaje się temu blichtr religii. Palikot wpisuje się w ten sam schemat.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
30-10-2010 01:00 
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Nie zmienia to faktu, że jak się chce coś ważnego powiedzieć, to za wszelką cenę nadaje się temu blichtr religii.

Blichtr? Raczej to gra na symbolach obecnych i żywych w naszej kulturze. Bez uniżoności. Nie jest prawdą, że zawsze trzeba się odnosić do religii jak się chce coś ważnego powiedzieć. 10 razy odniesie się do rzeczy świeckich, raz do religijnych - i co z tego? To tak jakbyś walił w reklamodawców, którzy grają na symbolach religijnych. Robią to dlatego, że są one żywe w naszej kulturze. Można się jednak do nich odnosić prosto i poprzez analogię lub parodię. Jak dla mnie - sztuczny problem.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Przeglądam właśnie stronę TVN24 a tam - bach! - reklama serwisu aukcyjnego: ksiądz w konfesjonale, ktoś nawija o swoich grzechach, a ksiądz właśnie dokonuje zakupów przez komórkę. I komentarz: "Gdziekolwiek jesteś - KUP TERAZ"
doteresa (18 punktów)
>Przeglądam właśnie stronę TVN24 a tam - bach! - reklama serwisu aukcyjnego: ksiądz w konfesjonale, ktoś nawija o swoich grzechach, a ksiądz właśnie dokonuje zakupów przez komórkę. I komentarz: "Gdziekolwiek jesteś - KUP TERAZ"
na cmentarzach takze byla grupa mlodych męzczyzn silnych zwiatminizowanych którzy zbierali na seminaria duchowe..
Ciekawe czy w ogródku cos uprawiaja czy prowadza jakies świetlice socjoterapeutyczne..
wydaje mi sie ,ze dzien wszystkich swiętych jest wysoce niestosowny dla tego rodzaju zbiorek.
na cmentarzu komunalnym dodaje..
>
29-10-2010 22:42 
 Ocena 1 na 1
Marian (5438 punktów)
>Ukrzyżowany został Mitra, Hesus (bóg druidów), Quexalcote (bóg aztecki) - nawet w towarzystwie dwóch złodziejów i 13 innych bogów różnych ludów i religii.
   Czy to przypadkiem nie jest oparte na „The World's Sixteen Crucified Saviors” Kerseya Gravesa? Przeczytałem, ale podchodzę trochę ze sceptycyzmem, bo nie udało mi się znaleźć innych źródeł...

   Pozdrawiam.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
30-10-2010 00:50 
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>   Czy to przypadkiem nie jest oparte na „The World's Sixteen Crucified Saviors” Kerseya Gravesa? Przeczytałem, ale podchodzę trochę ze sceptycyzmem, bo nie udało mi się znaleźć innych źródeł...

Obawiam się, że możesz mieć rację. Zapoznałem się właśnie z krytyką tej pozycji: www.infide(*)rn/richard_carrier/graves.html
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Czekam na ostateczny gest Palikota: dobrowolne (wraz z dwoma łotrami) ukrzyżowanie przed kurią biskupią.

Masz może jakieś propozycje personalne co do tych łotrów?
29-10-2010 16:08 
 Ocena 1 na 1
Medieval (3004 punktów)

>Masz może jakieś propozycje personalne co do tych łotrów?

Bracia Kliczko
29-10-2010 16:18 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Masz może jakieś propozycje personalne co do tych łotrów?
>Bracia Kliczko

No, no... A który będzie ten dobry?
29-10-2010 17:14 
 Ocena 2 na 2
Medieval (3004 punktów)

>>Bracia Kliczko
>No, no... A który będzie ten dobry?

Ten który przeprosi.
Big, nie przypominam sobie żebyś przeprosił. Staniszkis powiedziała, że nie zaszkodzi.
Na pogrzebie też mówiono, żeby przeprosić, bo bez tego ani du du. Może by tak Wyborcza na pierwszej stronie dała "PRZEPRASZAMY", tak in blanco.

PS. Za język nienawiści.
31-10-2010 09:46 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>>Bracia Kliczko
>>No, no... A który będzie ten dobry?
>Ten który przeprosi.

Obawiam się, że przekonanie któregokolwiek z braci Kliczko, iż powinien przeprosić, może niejakich trudności nastręczyć .

>Staniszkis powiedziała, że nie zaszkodzi.

No, chyba, że Staniszkis im powie .
Wtedy obaj, z Wałujewem na dokładkę, w prochu się tarzając zmiłowania żebrać będą .
Medieval (3004 punktów)
Brakowało mi publicznego przybicia tez na drzwiach katedry. Nie musi to być taka katedra. Może być np. Humanistyki.

Mówię Wam, papiści zawsze rano sprawdzają czy nie wisi nic na drzwiach katedry...
Kuba K. (3909 punktów)
>Brakowało mi publicznego przybicia tez na drzwiach katedry. Nie musi to być taka katedra. Może być np. Humanistyki.
>Mówię Wam, papiści zawsze rano sprawdzają czy nie wisi nic na drzwiach katedry...

Właśnie, właśnie, mnie się też gest Palikota dość jednoznacznie skojarzył w aspekcie historycznym. Ale podobnej kariery jak tamtemu "przybijającemu" raczej mu nie wróżę...
Kuba K. (3909 punktów)
>A kiedy zmartwychwstanie - zapiszę się do jego partii.

Pięknie, tylko może byś coś napisał o kryteriach tego zmartwychwstania - tzn., kiedy uznasz, że Palikot zmartwychwstał? Czy wystarczy Tobie, że zniknie ciało, a świadkowie zeznają, że udał się prosto do Nieba? Czy też musiałby wstać, otrzepać się i udzielić kilku wywiadów?
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Czekam na ostateczny gest Palikota: dobrowolne (wraz z dwoma łotrami) ukrzyżowanie przed kurią
>biskupią.
>A kiedy zmartwychwstanie - zapiszę się do jego partii.
>
Kryterium bardzo piękne, a jakby dorzucić jeszcze "certyfikat dziewictwa poporodowego" dla szacownej matki, to nieomylny B16 mógłby miauczeć jak Lech W. : "jestem za, a nawet przeciw!"
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

> jest on zrozumiały jedynie w kategoriach chrześcijańskich
Przecież Palikot żyje w kulturze chrześcijańskiej a nie muzułmańskiej. Więc do czego miałby się odwołać? Odwołał się do tego, co dla społeczeństwa, w tejże kulturze wychowanego, jest zrozumiałe.


Czasami diabeł mnie kusi, aby uwierzyć w Boga.
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Przecież Palikot żyje w kulturze chrześcijańskiej a nie muzułmańskiej. Więc do czego miałby się odwołać? Odwołał się do tego, co dla społeczeństwa, w tejże kulturze wychowanego, jest zrozumiałe.
co do tego czy jest to dla społeczeństwa zrozumiałe to bym jednak polemizował... pomijając, że żyje w Polsce i chyba sam chce wielo-kuturowości a nie monokultury księży katolickich? jeżeli jest konsekwentny powinien zrobić wersje wielo-wyznaniową!
31-10-2010 00:28 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> chce wielokulturowości a nie monokultury księży
Ale Palikot to nie Claude Lévi-Strauss, tylko polityk i odwołuje się do symboli prostych i zrozumiałych dla ludu ,jak np. osławiony już sztuczny penis czy świński łeb.


Czasami diabeł mnie kusi, aby uwierzyć w Boga.
31-10-2010 07:26 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>...Palikot to ... tylko polityk i odwołuje się do symboli prostych i zrozumiałych dla ludu ,jak np. osławiony już sztuczny penis czy świński łeb.

Ważny jest cel działania, a ten w przypadku polityków jest prosty: władza. Lud jest tylko przejściowym elementem gry wstępnej. Zasada ogólna wydaje się być prosta: im bardziej zrozumiałe symbole przedwyborcze, tym mniej zrozumiała polityka po wyborach.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
03-11-2010 09:46 
 Ocena-3 na 3
doteresa (18 punktów)
>>...Palikot to ... tylko polityk i odwołuje się do symboli prostych i zrozumiałych dla ludu ,jak np. osławiony już sztuczny penis czy świński łeb.
>Ważny jest cel działania, a ten w przypadku polityków jest prosty: władza. Lud jest tylko przejściowym elementem gry wstępnej. Zasada ogólna wydaje się być prosta: im bardziej zrozumiałe symbole przedwyborcze, tym mniej zrozumiała polityka po wyborach.
>
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Mam nadzieje,ze p.Palikot nie chce być politykiem byłaby to duża strata dla wolnych ludzi.
polityka jest zawsze uwikłana...
biznes także pewnym stopniu ale mniej..
Bardziej korumpuje polityków biznes niz w odwrotna stronę..
zastanawiam sie nieraz czy w ogóle politycy maja cos do powiedzenia w Polsce..
kto słucha np obrad sejmu jak ja....
Kto to analizuje...
Nawet sami uczestnicy tej gry tego nie słuchają chaba ,ze ktos im to sprawoadaje,
mozliwe ze w sejmie sa takie biuletyny i sobie to czytja sobie wzaciszu domowym ale warto to ludziom uswiadomic bo wydruki troche kosztuja....
03-11-2010 09:39 
 Ocena-3 na 3
doteresa (18 punktów)
>> chce wielokulturowości a nie monokultury księży
>Ale Palikot to nie Claude Lévi-Strauss, tylko polityk i odwołuje się do symboli prostych i zrozumiałych dla ludu ,jak np. osławiony już sztuczny penis czy świński łeb.
>
Czasami diabeł mnie kusi, aby uwierzyć w Boga.

Pan Palikot nie jest ani politykiem przynajmniej an dzien dzisuejszy ani filozofem ani filozofem próbuje wystaoic w roli trybuna ludowego tez mu srednio wychodzi.
Myslę,ze jest człowiekiem wrazliwym ma uszy i oczy..
Nie wiem jeszcze kim chce byc a juz kims jest moze to jest charakterysteyczne w ogóle dla wspołczesnej kultury....
03-11-2010 09:44 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
Proszę zadbać o nieszczęsny, kaleczony język polski...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
30-10-2010 12:31 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Przecież Palikot żyje w kulturze chrześcijańskiej a nie muzułmańskiej. Więc do czego miałby się odwołać?

Europa to wiele kultur i błędem jest podciąganie jej pod jeden strychulec. To dlatego np. Rewolucja Francuska odwołała się do gilotyny - źródła demokracji. Jeśli chce się prowadzić kreatywną politykę, trzeba umieć wprowadzić do obiegu inne symbole niż te zaczerpnięte z odpustu.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Kuba K. (3909 punktów)
> (...) np. Rewolucja Francuska odwołała się do gilotyny - źródła demokracji. (...)

Ciekawe podejście - jako źródło demokracji zawsze jawiła mi się ateńska agora, a tu - gilotyna! Mam wątpliwości, choć narzędzie rzeczywiście wyjątkowo demokratyczne...
30-10-2010 23:01 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>jako źródło demokracji zawsze jawiła mi się ateńska agora,...

Zapomniałeś o chlewach pełnych niewolników, czy udajesz Greka?

>a tu - gilotyna! Mam wątpliwości, choć narzędzie rzeczywiście wyjątkowo demokratyczne...

Bez głowy wszyscy są równi. Stąd egalitaryzm.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Jeśli chce się prowadzić kreatywną politykę, trzeba umieć wprowadzić do obiegu inne symbole niż te zaczerpnięte z odpustu.

Myślę, że się zrozumiemy.
03-11-2010 09:50 
 Ocena-3 na 3
doteresa (18 punktów)
>>Przecież Palikot żyje w kulturze chrześcijańskiej a nie muzułmańskiej. Więc do czego miałby się odwołać?
>Europa to wiele kultur i błędem jest podciąganie jej pod jeden strychulec. To dlatego np. Rewolucja Francuska odwołała się do gilotyny - źródła demokracji. Jeśli chce się prowadzić kreatywną politykę, trzeba umieć wprowadzić do obiegu inne symbole niż te zaczerpnięte z odpustu.
>
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Do kultury wolnych ludzi i humanizmu..
Myslę, ze w ten sposob nie zyskal tzw elektoratu tylko narazil się wielu prostym ludzim którzy w krzyzu widża gest milosierdzia i przebaczania.....
Myśleze Pan Pslikot ciekawe ile ma lat???slabi jest usadowiony w polskiej kulturze..
jakichkolwiek ona byłaby lotów.......
Chlodwig (10939 punktów)
Ktoś tu "slabi jest usadowiony w polskiej kulturze"...
Magda Kuprowska (640 punktów)

>Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to gest z jajem.

Z jajami czy bez jaj. Był to gest, który miał na celu zobrazowanie na szeroką skalę faktu jakim jest nacisk kościoła na państwo,które powinno być świeckie. Palikot chciał zwrócić uwagę,że to nie religia - szeroko pojęta, powinna kierować poczynaniami państwa- a powinno się to wcielać w życie w sposób odwrotny. Ten gest w moim mniemaniu, pozornie oczywisty jest przesycony symboliką.
>Po chwili uświadomiłem sobie jednak, że jest on zrozumiały jedynie w kategoriach chrześcijańskich,
>że jest uwikłany w tradycyjną i ograną symbolikę krzyża.

Przeciwnie. Równie dobrze Palikot mógł zebrać symbole z całego świata i poprzypinać do nich różnorakie konstytucje. Wymowa myślę tego gestu powinna być jednakowoż na tyle oczywista,że nie powziął się na takie środki. Zresztą nie ukrywajmy interesuje nas najbardziej sprawa państwa, w którym żyjemy na co dzień.
>Czekam na ostateczny gest Palikota: dobrowolne (wraz z dwoma łotrami) ukrzyżowanie przed kurią
>biskupią.
Ależ on to robi każdego dnia. Poświęca się w pewien sposób, wystawił już dawno głowę do ścięcia- bo działa. Działa nie tylko w podziemiu, ale reprezentuje interesy ogółu zainteresowanych. To mało?
>A kiedy zmartwychwstanie - zapiszę się do jego partii.

Nie ma na co czekać, to się dokonało
doteresa (18 punktów)
>>Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to gest z jajem.
>Z jajami czy bez jaj. Był to gest, który miał na celu zobrazowanie na szeroką skalę faktu jakim jest nacisk kościoła na państwo,które powinno być świeckie. Palikot chciał zwrócić uwagę,że to nie religia - szeroko pojęta, powinna kierować poczynaniami państwa- a powinno się to wcielać w życie w sposób odwrotny. Ten gest w moim mniemaniu, pozornie oczywisty jest przesycony symboliką.
>>Po chwili uświadomiłem sobie jednak, że jest on zrozumiały jedynie w kategoriach chrześcijańskich,
>>że jest uwikłany w tradycyjną i ograną symbolikę krzyża.
>Przeciwnie. Równie dobrze Palikot mógł zebrać symbole z całego świata i poprzypinać do nich różnorakie konstytucje. Wymowa myślę tego gestu powinna być jednakowoż na tyle oczywista,że nie powziął się na takie środki. Zresztą nie ukrywajmy interesuje nas najbardziej sprawa państwa, w którym żyjemy na co dzień.
>>Czekam na ostateczny gest Palikota: dobrowolne (wraz z dwoma łotrami) ukrzyżowanie przed kurią
>>biskupią.
>Ależ on to robi każdego dnia. Poświęca się w pewien sposób, wystawił już dawno głowę do ścięcia- bo działa. Działa nie tylko w podziemiu, ale reprezentuje interesy ogółu zainteresowanych. To mało?
>>A kiedy zmartwychwstanie - zapiszę się do jego partii.
>Nie ma na co czekać, to się dokonało

A bez jaj u nas sie nie da w Polsce??
03-11-2010 10:22 
 Ocena 1 na 1
Alicja Duda (25557 punktów)
Proszę zapoznać się z regulaminem. Należy wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników.
03-11-2010 11:29 
 Ocena-1 na 3
doteresa (18 punktów)
>>Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to gest z jajem.
>Z jajami czy bez jaj. Był to gest, który miał na celu zobrazowanie na szeroką skalę faktu jakim jest nacisk kościoła na państwo,które powinno być świeckie. Palikot chciał zwrócić uwagę,że to nie religia - szeroko pojęta, powinna kierować poczynaniami państwa- a powinno się to wcielać w życie w sposób odwrotny. Ten gest w moim mniemaniu, pozornie oczywisty jest przesycony symboliką.
>>Po chwili uświadomiłem sobie jednak, że jest on zrozumiały jedynie w kategoriach chrześcijańskich,
>>że jest uwikłany w tradycyjną i ograną symbolikę krzyża.
>Przeciwnie. Równie dobrze Palikot mógł zebrać symbole z całego świata i poprzypinać do nich różnorakie konstytucje. Wymowa myślę tego gestu powinna być jednakowoż na tyle oczywista,że nie powziął się na takie środki. Zresztą nie ukrywajmy interesuje nas najbardziej sprawa państwa, w którym żyjemy na co dzień.
>>Czekam na ostateczny gest Palikota: dobrowolne (wraz z dwoma łotrami) ukrzyżowanie przed kurią
>>biskupią.
>Ależ on to robi każdego dnia. Poświęca się w pewien sposób, wystawił już dawno głowę do ścięcia- bo działa. Działa nie tylko w podziemiu, ale reprezentuje interesy ogółu zainteresowanych. To mało?
>>A kiedy zmartwychwstanie - zapiszę się do jego partii.
>Nie ma na co czekać, to się dokonało
jednym z łotrow jestem ja bo dostalam ostrzeżenie .. nie wiem doprawdy za co..
chyba za litrówke- będe sie bardziej strała...
chociaz moge sie tylko usprwiedliwić slabym wzrokiem mam -7 dioptrii i 51 lat..
ale mysle ze instynkt mam calkiem całkiem woęc niech ten moderator troche sobie poanalizuje!!!!
03-11-2010 11:33 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
Proszę wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników.
Literówek też da się uniknąć - akurat tak się składa, że jestem starsza, a i wzrok mam słabszy. Ponownie zalecam zapoznanie się z regulaminem forum.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
03-11-2010 12:55 
 Ocena-3 na 3
doteresa (18 punktów)
> Proszę wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników.
>Literówek też da się uniknąć - akurat tak się składa, że jestem starsza, a i wzrok mam słabszy. Ponownie zalecam zapoznanie się z regulaminem forum.

>
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.Właściwie dziękuje z a ostrzezenie to może być dalsz motywacja do wlaki o równośc i noezawiśłośc ale to jest trochęgłupwe jesli xhochodzi o literówkę.

mamy rozne klawiatury aja mam szwedzkaq musze sie troche wysiliac!!!
03-11-2010 13:59 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>Właściwie dziękuje z a ostrzezenie to może być dalsz motywacja do wlaki o równośc i noezawiśłośc ale to jest trochęgłupwe jesli xhochodzi o literówkę.
>mamy rozne klawiatury aja mam szwedzkaq musze sie troche wysiliac!!!
Trzy polskie słowa (z "ś", "ł", "ż") na szwedzkiej klawiaturze napisane poprawnie, reszta nie. Czyli można, ale się nie chce?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
03-11-2010 14:30 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>Właściwie dziękuje z a ostrzezenie to może być dalsz motywacja do wlaki o równośc i noezawiśłośc ale to jest trochęgłupwe jesli xhochodzi o literówkę.
>mamy rozne klawiatury aja mam szwedzkaq musze sie troche wysiliac!!!

Literówką nazywamy przypadkowo pominięte lub zamienione miejscami litery.

U ciebie przypadkowo co któryś wyraz napisany jest poprawnie.
doteresa (18 punktów)
>>łaściwie dziękuje z a ostrzezenie to może być dalsz motywacja do wlaki o równośc i noezawiśłośc ale to jest trochęgłupwe jesli xhochodzi o literówkę.
>>mamy rozne klawiatury aja mam szwedzkaq musze sie troche wysiliac!!!
>Literówką nazywamy przypadkowo pominięte lub zamienione miejscami litery.
>U ciebie przypadkowo co któryś wyraz napisany jest poprawnie.
>
Dziękuję za ocenę negatywną mojej wypowiedzi jestem ciekawa, czy dotyczy to formy, czy także treści.
Oczywiście zdaje sobie sprawę,że trudno się to czyta.
Wystąpienia Pana Palikota bardzo mnie poruszyły- powody sa trochę osobiste- może dlatego tak emocjonalnie do tego podeszłam...
Nie usunęłam Twojej wypowiedzi ale następnym razem to zrobię.
03-11-2010 17:15 
 Ocena 1 na 1
sztejkat (4743 punktów)
1. Nie dyskutuje się publicznie z moderatorem (par 38). Do oślej ławki!
2. Pofatygowałem się sprawdzić fotki w necie - klawiatura wygląda DOKŁADNIE TAK SAMO. Inny jest natomiast rozkład znaków, to jednak zmienia się, instalując w systemie operacyjnym odpowiednią klawiaturę (Linux/windows, jeden pies). Zaś korektę napisów na klawiaturze dokonuje się... o zgrozo... biurowym korektorem i pisaczkiem. Trochę wysiłku powinno załatwić sprawę, ku uciesze nas wszystkich.

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka
04-11-2010 02:24 
 Ocena 7 na 7
doteresa (18 punktów)
>> Proszę wycinać niepotrzebne cytowanie poprzedników.
>>Literówek też da się uniknąć - akurat tak się składa, że jestem starsza, a i wzrok mam słabszy. Ponownie zalecam zapoznanie się z regulaminem forum.

>>
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.Właściwie dziękuje z a ostrzezenie to może być dalsz motywacja do wlaki o równośc i noezawiśłośc ale to jest trochęgłupwe jesli xhochodzi o literówkę.

>mamy rozne klawiatury aja mam szwedzkaq musze sie troche wysiliac!!!
>
Skupię się nad poprawnym pisaniem postów.
I będę wycinać cytowanie poprzedników.
Przeczytałam jeszcze raz swoje wypowiedzi- rzeczywiśecie wygląda to bardzo niechlujnie.
04-11-2010 07:20 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>Skupię się nad poprawnym pisaniem postów.
>I będę wycinać cytowanie poprzedników.

Cieszę się, bo z pewnością masz coś ciekawego do powiedzenia. Tymczasem pisane niechlujnie nawet najciekawsze teksty czyta się źle i w końcu zniechęcają.
Witaj na forum

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
04-11-2010 08:27 
 Ocena 1 na 1
Chlodwig (10939 punktów)
>Skupię się nad poprawnym pisaniem postów.
>I będę wycinać cytowanie poprzedników.
>Przeczytałam jeszcze raz swoje wypowiedzi- rzeczywiśecie wygląda to bardzo >niechlujnie.
I tak trzymać. Plus.
04-11-2010 10:32 
 Ocena 2 na 2
doteresa (18 punktów)
>>Skupię się nad poprawnym pisaniem postów.
>>I będę wycinać cytowanie poprzedników.
>>Przeczytałam jeszcze raz swoje wypowiedzi- rzeczywiśecie wygląda to bardzo >niechlujnie.
>I tak trzymać. Plus.
Dzięki za wsparcie, ale nie usuwam bo nie mam myszki a gładzikiem jeszcze nie potrafię.
ale wieczorkiem juz nabęde umiejetności.
Cieszę sie z każdej odpowiedzi nawet negatywnej...
Dzisiaj w szkole nie stosuje sie juz oś lich ławek...najgorszych uczniów sadza sie w pierwszych
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
> ...i wzrok mam słabszy...

co jak widzimy, wcale nie znaczy słaby!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365