Racjonalista - Strona głównaDo treści
pytanie o cmentarze nie-katolickie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-11-2010 18:23Matos (42 punktów)pytanie o cmentarze nie-katolickie
Ocena -1 na 1
siema,mam pytanie bo w ogóle nie słyszy sie o cmentarzach humanistycznych w Polsce więc pytam: czy istnieją?jak wyglądają?gdzie są? ja nie chce tylko katolickich cmentarzy może ktoś ma link lub adres takiego normalnego cmentarza.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
Od tych całych "ceremonii humanistycznych" sie ludziom w głowach poprzewracało...

Podpowiedź: "cmentarz komunalny"
Arłukowicz (3162 punktów)
>Od tych całych "ceremonii humanistycznych" sie ludziom w głowach poprzewracało...
>Podpowiedź: "cmentarz komunalny"

Zawsze musi być - niestety - " dobry " substytut tego co było "złe". Ot, taka nasza cecha narodowa.
Cytując Klasyka : " (.. ) nie idżcie tą drogą"

pozdrawiam
Ania... (14138 punktów)
> [font=Times New Roman] [color=blue]siema,mam pytanie bo w ogóle nie słyszy sie o cmentarzach
>humanistycznych w Polsce więc pytam: czy istnieją?jak wyglądają?gdzie są? ja nie chce tylko
>katolickich cmentarzy może ktoś ma link lub adres takiego normalnego cmentarza.
Na cmentarzu przykościelnym można pochować osobę w obrządku cywilnym - wiem, bo właśnie byłam na takim pogrzebie. Cmentarz normalny, sędzia SC i ekipa.
Matos (42 punktów)
ale taki tylko humanistyczny jest?
04-11-2010 23:15 
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)
>ale taki tylko humanistyczny jest?

humanus (łc.) - ludzki.

Mamy co prawda trochę cmentarzy dla zwierząt domowych, ale generalnie tylko "ludzkich"
cmentarzy jest od groma i ciut, ciut.
04-11-2010 23:42 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)
>ale taki tylko humanistyczny jest?

A co wg. ciebie znaczy "humanistyczny" ? "Bez matematyki"?
05-11-2010 07:08 
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>>ale taki tylko humanistyczny jest?
>A co wg. ciebie znaczy "humanistyczny" ? "Bez matematyki"?

No taki za: "Bóg zapłać" a nie "za 1000, plus pan kościelny z krzyżem 250..., to razem wyjdzie..." - to by było bez matematyki... chyba?
Ania... (14138 punktów)
>ale taki tylko humanistyczny jest?
Oczywiście - każdy cmentarz komunalny jest "bezreligijny"

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365