Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kol nidre-jak robić innych w bambuko i mieć czyste sumienie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
24-12-2021 20:31Arminius (25555 punktów)Kol nidre-jak robić innych w bambuko i mieć czyste sumienie
Ocena 1 na 3
Żydowska instytucja/zwyczaj zwany kol nidre w sposób następujący jest zdefiniowana w Wikipedii:

"Kol nidre (Wszystkie ślubowania) – modlitwa żydowska unieważniająca przysięgi religijne, jednak tylko takie, które zostały złożone zbyt pochopnie oraz składane pod przymusem bądź też całkiem nieświadomie. Odmawiana jest przed wieczorem Jom Kipur."
pl.wikipedia.org/wiki/Kol_Nidre

Słowem, w religii i cywilizacji judejskiej ( bo religia zawsze kształtuje cywilizację) mamy zainstalowany mechanizm robienia w bambuko innych, naiwnych, szczególnie gojów, przy równoczesnym zabezpieczeniu sui generis alibi dla spokoju żydowskiego sumienia. Jest to klasyczny, talmudyczno - starotestamentowy chwyt przyjęty na kanwie zdublowanej etyki żydowskiej. Obiecać komuś coś, po czem - na przykład - wycofać się z obietnicy ( pacta sunt servanda - to stara ale RZYMSKA maksyma) i stwierdzić, że obietnicę złożyło się....zbyt pochopnie.
Nieproporcjonalnie duża liczba aferzystów wszelkiej maści wśród Żydów - ma za swoją przyczynę także funkcjonowanie w ich cywilizacji zasady jak wyżej.
Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału.


"Herman said that, in the past, some rabbis have found the liturgy of the Kol Nidrei prayer to be problematic, as some could potentially interpret it as permitting congregants to take their vows less than seriously. Some rabbis also viewed it as possible fuel for antisemitism, arguing “there are people out there who have it out for us, who say, ‘Hey, Jews can do whatever they want, they can kill people, because they’ve got this prayer that absolves them of all guilt,’” Herman said.While some rabbis went so far as to suggest doing away with Kol Nidrei entirely, the Jewish community, whether for liturgical reasons or because of the melody’s haunting beauty, typically found this an unpopular suggestion, Herman said."

jewishchro(*)ame-from-explained-by-cantors/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału.
www.virust(*)6a1c8a0ab50211dd7122/detection
To już kolejna strona z malware, którą pozycjonujesz wykorzystując FR
timesofisrael.com Adres IP 205.185.216.42

Wykryte kanały IP cyberprzestępczości po uruchomieniu strony jewishchronicle.timesofisrael.com:
ip-46.com/205.185.216.42
Między innymi zidentyfikowano adresy dystrybuujące złośliwe oprogramowanie przechwytujące i kradnące formularze, Jak również oprogramowanie rozsyłające wirusy, robaki, trojany, ransomware, adware, spyware

Atak został po raz pierwszy zasygnalizowany w dniu 2017-12-02 14:27, a ostatni rekord był w 2021-04-09 10:38. To są tylko zgłoszone przypadki, a więc ataki, z których tylko nieliczne ofiary zdają sobie sprawę, mają świadomość, że ich maszyny/ urządzenia zostały z tego IP zaatakowane/zainfekowane.

Arminiusie kręcisz bat na siebie
Wspólnie z operatorami telekomunikacyjnymi rozpoczynamy walkę ze stronami wyłudzającymi dane osobowe, dane uwierzytelniające do kont bankowych i serwisów społecznościowych.
www.cert.pl/posts/2020/03/ostrzezenia_phishing/

Polecam ten watek, który może sprawi, ze zrozumiesz o jakim zagrożeniu mowa.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,866289
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Wspólnie z operatorami telekomunikacyjnymi rozpoczynamy walkę ze stronami wyłudzającymi dane osobowe, dane uwierzytelniające do kont bankowych i serwisów społecznościowych.
>www.cert.pl/posts/2020/03/ostrzezenia_phishing/

Przydałoby się to połączyć z ujawnieniem algorytmów systemów operacyjnych tychże operatorow telekomunikacyjnych, banków i serwisów społecznościowych, żeby nie wyszło na to, że prowadzą tę samą działalność co hakerzy.

Ktos sprawdzał czy operatorzy telekomunikacyjni nie wykorzystują wiedzy o zachowaniach własnych klientów do maksymalizacji zysków, czy banki nie grają pieniędzmi swoich klientów przeciw nim, czy serwisy społecznościowe nie sprzedają informacji o swoich klientach firmom zatrudnianym przez partie polityczne do zwyciestwa w tajnych wyborach?

Nikt nie sprawdzał?
Bo to własność prywatna i wolno im ale hakerom nie wolno?

szarley to w realu Johannes Jerlas
romaro (25211 punktów)
>Przydałoby się to połączyć z ujawnieniem algorytmów systemów operacyjnych tychże operatorow telekomunikacyjnych, banków i serwisów społecznościowych, żeby nie wyszło na to, że prowadzą tę samą działalność co hakerzy.
Czy ty wiesz o czym ja piszę? Gdybyś wiedział nie rozmywał byś tego. Jak włamywacz ci się włamie do chałupy będziesz pieprzył o jakichś algorytmach?
W tym wypadku bankowiec staje się taką samą ofiarą jak ty w swojej okradzionej chałupie.

Wyobraź sobie Bank, do którego włamuje się miner górnik używający procesora hosta do wydobywania kryptowalut takich jak BitCoin, ether lub podobnych. Tym minerem jest haker, a Arminiusy w tej układance są, jak sfora psów, naganiający przestępcom nieświadomych zagrożeń albo bagatelizujących te zagrożenia, uczciwych użytkowników sieci.
W specjalnym temacie wykażę te kryminalne praktyki.

Przedsmak tego co będzie:
Interaktywny Raport z analizy www.joesan(*)7059/0/executive#behaviorgraph(timesofisrael.com) do którego Armi dość często zamieszcza tutaj linki.
Klikając na samym dole "Contacted URLs" dojdziesz tutaj
www.virust(*)6a1c8a0ab50211dd7122/community
Dotyczy to tylko jednego wykrytego ataku. Tak wygląda przykładowy raport Malicious
www.joesandbox.com/analysis/545196/0/html

ip-46.com/205.185.216.42
Klikaj w interaktywnym raporcie, w każdy szczegół, polecam "Classification" i przesuwanie kursorem na ikonę np. banku z dwoma kilofami.(Nie mając konta w joesandbox będziesz ograniczony nieco)
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Prowadzę kilka storn internetowych i z moich doświadczeń wynika, że im serwis jest popularniejszy, im większe wzbudza zainteresowanie, tym więcej jest przeprowadzanych na niego ataków.

Jeżeli ludzie prowadzący serwis używają nieodpowiednich narzędzi i nie mają odpowiedniej wiedzy zainfekowanie storny jest tylko kwestia czasu. Moja strona została również skutecznie zaatakowana i zainfekowana szkodliwym oprogramowniem, przez ludzi z innego kontynentu, którzy o Linuxie i Apache mieli wiedzę znacznie większą od mojej.

Podejrzewam, że Armin nie ma wiedzy o infekowaniu stron ani zdolności analizy tego problemu, koncentruje się na treści portalu a nie na jego zapleczu technicznym i nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.

Chciałbyś mu przypiąć tę odpowiedzialność.

Oczywiście, że popularyzując serwis w jakimś sensie ponosi za ten serwis odpowiedzialność ale ona jest mniej więcej taka jak twoja odpowiedzialność za serwis racjonalisty.

Nie ma się czym podniecać.

szarley to w realu Johannes Jerlas
romaro (25211 punktów)
>Prowadzę kilka storn internetowych i z moich doświadczeń wynika, że im serwis jest popularniejszy, im większe wzbudza zainteresowanie, tym więcej jest przeprowadzanych na niego ataków.
Problem polega na tym, że ataki wychodzą z adresu 205.185.216.42 (w tym wypadku timesofisrael.com do którego to IP należy)

>Podejrzewam, że Armin nie ma wiedzy o infekowaniu stron ani zdolności analizy tego problemu, koncentruje się na treści portalu a nie na jego zapleczu technicznym i nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Teraz już ma
>Chciałbyś mu przypiąć tę odpowiedzialność.
Sam ją na siebie nakłada zamieszczając odnośniki do stron. Oburzyłoby cię gdybym zamieszczał linki do stron pornograficznych nie ostrzegając cię przed treścią? Ciekawe czy np administrator tego typu treści by zaakceptował.
>Oczywiście, że popularyzując serwis w jakimś sensie ponosi za ten serwis odpowiedzialność ale ona jest mniej więcej taka jak twoja odpowiedzialność za serwis racjonalisty.
Dlatego właśnie naświetlam sytuację do czego prowadzi bezmyślne i celowe linkowanie do takich stron.

rodzaje reputacji ip-46.com/about

Gdy chodzi o reputację ip-46.com/188.165.204.215 racjonalista.pl jest stroną z wysoką reputacją

Reputacja timesofisrael.com ip-46.com/205.185.216.42 (timesofisrael.com) - to Hacker, Abuser, Malware, Anonymizer
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Obiecać komuś coś, po czem na przykład - wycofać się z obietnicy ( pacta sunt servanda - to >stara ale RZYMSKA maksyma) stwierdzić, że obietnicę złożyło się....zbyt pochopnie.
>Nieproporcjonalnie duża liczba aferzystów wszelkiej maści wśród Żydów - ma za swoją przyczynę >także funkcjonowanie w ich cywilizacji zasady jak wyżej.
>

en.wikipedia.org/wiki/Perfidious_Albion

"" Perfidny Albion " to pejoratywne wyrażenie używane w kontekście dyplomacji w stosunkach międzynarodowych w odniesieniu do działań dyplomatycznych, dwulicowości, zdrady, a co za tym idzie niewierności (w odniesieniu do rzekomych obietnic złożonych innym państwom narodowym lub zawartych z nimi sojuszy) przez monarchów lub rządy z Wielkiej Brytanii (lub Anglii przed 17O7) w ich dążeniu do własnych interesów".

Perfidia i oszustwa czynią ludzi i narody bogatymi.
Anglicy na pewno mają więcej szwindli na koncie niż Żydzi.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Perfidia i oszustwa czynią ludzi i narody bogatymi.

Szczerze wątpię. Narody bogacą właściwie wartości społeczne, które wcale nie są ani proste ani oczywiste.

>Anglicy na pewno mają więcej szwindli na koncie niż Żydzi.

W krajach 3-go świata nie ma żadnych zasad. Oszukać, okrasc, zamordować dla zysku to najwyższa wartość. Wynika z tego bieda z nędzą i żadne bogactwo z tego nie wynika.

Jestem wrogiem rozumowania, iż na oszustwie można wzbogacić się. Nie, nie można. Twierdzenie, że można i że inni sie na tym wzbogacili jest fałszywe.

szarley to w realu Johannes Jerlas
25-12-2021 18:20 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>W krajach 3-go świata nie ma żadnych zasad. Oszukać, okrasc, zamordować dla zysku to najwyższa >wartość. Wynika z tego bieda z nędzą i żadne bogactwo z tego nie wynika.
>Jestem wrogiem rozumowania, iż na oszustwie można wzbogacić się. Nie, nie można. Twierdzenie, że >można i że inni sie na tym wzbogacili jest fałszywe.
>

Za długo mama cyckiem karmiła.

"Traktat Tordesillas, umowa między Hiszpanią i Portugalią o podziale stref wpływów na świecie. . Ratyfikowana przez katolickich królów 2 lipca , Portugalia 5 września . Zatwierdzony bullą papieża Juliusza II w 15O6 roku. Traktat określił linię podziału ustanowioną rok wcześniej w bulli papieża Aleksandra VI " Inter caetera ". pierwsza wyprawa Kolumba znacząco zmieniła kontekst geopolityczny. Powrót Kolumba 15 marca 1493 roku z jego pierwszej wyprawy, podczas której rzekomo odkryto " Indie Zachodnie ", zaniepokoił Portugalię - odkrycie to zdewaluowało jej wcześniejsze prawa terytorialne. Teraz Kastylia i Aragonia odmówiły uznania papieskich nagród, powołując się na swoje prawo do pierwszego odkrycia. Tylko głowa Kościoła katolickiego mogła pokojowo rozwiązać konflikt.
Traktat z Tordesillas zakładał wieczną i monopolistyczną dominację Hiszpanii i Portugalii nad światem pozaeuropejskim. Stało się to możliwe dzięki temu, że te dwa kraje były pionierami wielkich odkryć geograficznych , dysponując najbardziej zaawansowaną ówcześnie technologią morską i wiedzą nawigacyjną. Inne mocarstwa europejskie ( Francja , Anglia , Holandia ) odmówiły uznania tego stanu rzeczy i aktywnie zaangażowały się w piractwo na Oceanie Światowym, formalnie dla siebie zamkniętym. W XVII wieku rozpoczął się upadek potęgi kolonialnej hiszpańsko-portugalskiej. Traktat Tordesillas zachował prawdziwą moc tylko w Ameryce Południowej , gdzie nadal był używany do rozwiązywania sporów granicznych między Hiszpanią a Portugalią (Holandia, która miała kolonie w Ameryce Południowej, zignorowała traktat). W czasie kolonizacji kontynentu amerykańskiego Portugalia złamała rozgraniczenie traktatu z Tordesilla, stopniowo przenosząc się z Brazylii na zachód i południe Ameryki Południowej, co było powodem podpisania traktatu madryckiego z 1750 r. , który unieważnił linię Tordesillas . Traktat został formalnie unieważniony w 1777 r. na mocy traktatu w San Ildefonso.
25-12-2021 18:35 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Francis Drake, angielski kapitan, korsarz , oficer marynarki i odkrywca. Jego wyprawa zapoczątkowała erę konfliktu z Hiszpanami na zachodnim wybrzeżu Ameryki. Obszar ten był wcześniej w dużej mierze niezbadany przez zachodnią żeglugę.
Jako wiceadmirał był zastępcą dowódcy floty angielskiej w zwycięskiej bitwie z Niezwyciężoną Armadą w 1588 roku. Król Hiszpanii Filip II zaoferował nagrodę w wysokości 2O OOO dukatów za schwytanie lub śmierć (około 6 milionów funtów szterlingów lub 8 milionów dolarów amerykańskich we współczesnej walucie). Niektórzy nazywają Drake'a handlarzem niewolników, ponieważ w młodości służył pod kierunkiem swojego kuzyna Johna Hawkinsa , który przewodził niektórym z najwcześniejszych angielskich ekspedycji handlu niewolnikami. Drake brał udział w masakrze na wyspie Rathlin Island w 1575 roku w Irlandii. Na rozkaz sir Henry'ego Sidneya i hrabiego Essex sir John Norreys i Drake oblegali zamek Rathlin Island. Pomimo kapitulacji oddziały Norreysa zabiły wszystkich 2OO obrońców i ponad 4OO cywilnych mężczyzn, kobiet i dzieci z klanu McDonnell.

Historia ludzkości to jest historia mordowania i okradania. Nie ma znaczenia, czy ktoś ukrywa to za parawanem demokracji i niesienia wolności, zawsze chodzi o to samo, kraść, mordować i ludzi zniewalać.
25-12-2021 19:26 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>kraść, mordować i ludzi zniewalać

W tym wszystkim jest jeszcze miłość, przyjaźń, bezinteresowna dobroć dla drugiego człowieka, etos pracy.

Kiedy przed kilkoma laty zostałem zaprzagniety w niemiecki kierat, zorganizowany przez obcokrajowcow na dorobku na terenie Niemiec, bywały chwile gdy w taśmowych procesach produkcyjnych zapominałem o wszystkim i myślałem wyłącznie o tej pracy, którą wykonuję. Cały świat wtedy znikał i istniał jedynie ten proces proces produkcyjny. Przez taką chwilę byłem szczęśliwy wykonując po prostu kolejne czynności produkcyjne. Potem jednak wychodziłem z transu i znowu zaczynałem widzieć swoją rolę i pozycję.

Świat nie polega jedynie na okradaniu innych jest dużo bardziej złożony. Na samym złodziejstwie nie byłoby nic.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Kiedy przed kilkoma laty zostałem zaprzagniety w niemiecki kierat, zorganizowany przez >obcokrajowcow na dorobku na terenie Niemiec, bywały chwile gdy w taśmowych procesach >produkcyjnych zapominałem o wszystkim i myślałem wyłącznie o tej pracy, którą wykonuję. Cały >świat wtedy znikał i istniał jedynie ten proces proces produkcyjny.

pl.wikiquote.org/wiki/Paul_Lafargue

"Dziwaczne szaleństwo ogarnęło klasę robotniczą krajów o rozwiniętej cywilizacji kapitalistycznej. To szaleństwo pociąga za sobą osobiste i społeczne niedole, torturujące od dwóch wieków zmęczoną ludzkość. Tym szaleństwem jest miłość do pracy, wściekła namiętność pracy aż do wyczerpania sił witalnych osobnika i jego potomstwa".

"Filantropi nazywają dobroczyńcami ludzkości tych, którzy sami nic nie robiąc, dla wzbogacenia się dają pracę biednym. Stokroć lepiej by było szerzyć zarazę, zatruwać źródła, niż zakładać kapitalistyczne fabryki wśród rolniczej ludności. Wprowadzenie pracy fabrycznej kładzie kres radości, zdrowiu, wolności, wszystkiemu, co czyni życie pięknym i godnym przeżycia".

"Nasza epoka - mówi się - jest epoką pracy. W rzeczywistości jest ona epoką bólu, nędzy i zepsucia".

" żeby proletariat zdał sobie sprawę ze swojej siły, musi wyzbyć się przesądów chrześcijańskiej, ekonomicznej i wolnomyślnej moralności. Musi odzyskać swe naturalne instynkty, musi ogłosić, że Prawo do lenistwa jest tysiąckroć bardziej szlachetne i bardziej święte niż dotychczasowe Prawa człowieka, wymyślone przez metafizycznych adwokatów burżuazyjnej rewolucji. Musi uprzeć się i nie pracować dłużej niż trzy godziny dziennie, a resztę dnia i nocy próżnować i hulać".
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Wprowadzenie pracy fabrycznej kładzie kres radości, zdrowiu, wolności, wszystkiemu, co czyni życie pięknym i godnym przeżycia".

Widać nie zbudował pojęcia "transu pracy" w jaki wchodzisz w procesach fabrycznych. To jest zjawisko podobne do narkotycznego haju. Można być w takim transie szczęśliwym choć podobnie jak przy narkotykach to jest złudna emocja, za którą kryje się wyniszczenie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
26-12-2021 08:46 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Kiedy przed kilkoma laty zostałem zaprzagniety w niemiecki kierat, zorganizowany przez obcokrajowcow na dorobku na terenie Niemiec,...

W przekładzie na polski:
Kiedy przed kilkoma laty dobrowolnie opuściłem terytorium RP, zamieszkałem w luksusowym mieszkaniu dobrej dzielnicy Berlina, podjąłem pracę za pensję kilku polskich nauczycieli, organizowaną przez ludzi, którzy byli kiedyś Gastarbeiterami na terenie Niemiec,...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>W przekładzie na polski:

O nie, nie, nie.

W przełożeniu na wasz a nie na polski.

Potrzebujecie swoich ideologicznych słowników, jak komunisci, żeby dzięki nim wyszło, że się Wam należy i trzeba wasze prawa uznać i wasze należności wyświadczyć.

Dlatego wszystko co kwestionuje twoje roszczenia musisz uniewiarygodnic, podobnie zresztą jak Jacek. Obaj macie podobna misję ochrony swoich posiadłości przed ujawnieniem i opodatkowaniem.

szarley to w realu Johannes Jerlas
26-12-2021 09:58 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Pierdolisz Hamerliku.
p*****lisz w obcym języku

Pisz po polsku.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wenancjusz (16441 punktów)
>Pierdolisz Hamerliku.
>p*****lisz w obcym języku
>Pisz po polsku.

No i widzisz? Znów się zdenerwował i pisze bez sensu, co jest nb. normalne. Swoją drogą to byłby szok gdyby napisał coś z sensem.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
szarley (54913 punktów)
Wielu szlachetnych ludzi próbowało zmienić świat (kanalie też to robiły)
Wielu ludzi też próbowało i próbuje zmienić świat zmieniając sposób rzeczy nazywania

Nawet wiele słów przyjmuje dziś sprzeczne znaczenia w porównaniu z tymi z czasów naszej młodości

Być może w przyszłości (w co jednak wątpię, a moje zwątpienie podbudowuje siła ucieczek H-K) zacznie się lichwą nazywać każdy kredyt, póki co jednak hipoteczny kredyt w Niemczech lichwą nie jest.

Póki co, hameliszczyzna służy jednak manipulacji a nie komunikacji i tupanie nóżką na "nasze" słowniki nie daje pozytywnego efektu, tak jak użalanie się na wakacje w Peru czy Maroku

Żal mi jednak dzieci Hamerlka. Użala się, że przykuty do maszyny nie ma dla nich czasu, a kiedy maszyna tak jak wczoraj stoi, to prowadzi 4 netowe fora i klepie całymi dniami w klawiaturę pewnie puszczając im tylko którąś z niemieckich TVKinder - stacji.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Być może w przyszłości (w co jednak wątpię, a moje zwątpienie podbudowuje siła ucieczek H-K) zacznie się lichwą nazywać każdy kredyt, póki co jednak hipoteczny kredyt w Niemczech lichwą nie jest.

W przyszłości lichwą będzie określać się wszelki, prywatny dochód kapitałowy.

W mojej wizji prawo do dochodu kapitałowego ma wyłącznie państwo i osiąga go za pomocą podatku od własności w części stanowiącej budżet państwa.

Moja wizja stoi jednak w sprzeczności z największym marzeniem wyznawców współczesnego, chorego kapitalizmu, którym jest dochód z posiadania bez kiwniecia palcem w bucie dla innego człowieka.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>W przyszłości lichwą będzie określać się wszelki, prywatny dochód kapitałowy.

Być może, ale:
1 Nie dostrzegam tej językowej tendencji
2 Póki co, lichwa ma jednoznaczną definicję
Jeśli przeczysz tej definicji, to znaczy że twoja psiomowa ma służyć manipulacji a nie komunikacji

Pytam o definicję groźby.
Czy w zdaniu
"jeśli przyjdziesz pobić mi dziecko, to wezwę policję" jest groźba?

Nawet w psopmowie nie poradzisz odpowiedzieć

>W mojej wizji ...
... to tylko wizja
Nigdy nie stanie się rzeczywistością, bo odarta z psiopmowy pokazuje czym jest naprawdę i NIKT nie chce jej realizacji
NIKT!

>Moja wizja stoi jednak w sprzeczności z największym marzeniem wyznawców współczesnego, chorego kapitalizmu,
80 000 000 Niemców to wyznawcy WKonUW

>którym jest dochód z posiadania bez kiwniecia palcem w bucie dla innego człowieka.
Przełóż na polski bo twoja hamerciulszczyzna jest niezrozumiała
Kto tak żyje?
Elektryk? Emeryt? Rolnik? Przekładca? Nauczyciel? przedsiębiorca?

NO KTO TAK ŻYJE!!!!!!!!
Pisz po polsku ciulu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>W przyszłości lichwą będzie określać się wszelki, prywatny dochód kapitałowy.
>Być może, ale:
>1 Nie dostrzegam tej językowej tendencji
>2 Póki co, lichwa ma jednoznaczną definicję

Póki co, w waszym systemie społecznym odsetki wystarczy nazwać prowizją, żeby z waszego szumnego karania lichwy zrobić sobie jaja.

Dla was poważne są tylko prawo waszej własności i prawo waszych należności, cała reszta to zwykły teatr, bo nie stoją za wami żadne prawdziwe wartości a jedynie prymitywna i zwierzęca chciwość.

>Elektryk? Emeryt? Rolnik? Przekładca? Nauczyciel? przedsiębiorca?

Niedługo nie będzie już żadnych elektryków, rolników, przekładowcow, bo będą jedynie najemni pracownicy Amazonu. Już się o to postaracie.

Nie sądzę, żebyście przy tym byli świadomi tego co wszystkim czynicie. Rządzi wami prymitywna chciwość a więksi cwaniacy zza oceanu już dobrze wiedzą jak te wasze prymitywne żądze wykorzystać do swoich modeli biznesowych.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>>>W przyszłości lichwą będzie określać się wszelki, prywatny dochód kapitałowy.
>>Być może, ale:
>>1 Nie dostrzegam tej językowej tendencji
>>2 Póki co, lichwa ma jednoznaczną definicję
>Póki co, w waszym systemie społecznym odsetki wystarczy nazwać prowizją,
Pisz po polsku

>>Elektryk? Emeryt? Rolnik? Przekładca? Nauczyciel? przedsiębiorca?
>Niedługo nie będzie już żadnych elektryków, rolników, przekładowcow, bo będą jedynie najemni pracownicy Amazonu. Już się o to postaracie.
My, czyli klienci twojej żony?
Święta są a ty już nachlany jak wieprz?
Pobaw się z dziećmi
Nie chcą z nachlanym wieprzem?
To się umyj
Wesołych Świąt

Dość na dziś
Skończ chlać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Potrzebujecie swoich ideologicznych słowników, jak komunisci, żeby dzięki nim wyszło, że się Wam >należy i trzeba wasze prawa uznać i wasze należności wyświadczyć.
>

Co tak się czepiłeś tych komunistów, najlepsi w "rządzeniu" i wymyślaniu podatków, to byli królowie Francji.
"We wrześniu 1715 zmarł Ludwik XIV, a Ludwik XV będąc jeszcze dzieckiem, książę Orleanu został regentem . Po dziesięcioleciach wojen finanse królestwa znajdowały się wówczas w fatalnym stanie. Dług wynosił wtedy 2,8 miliarda (la livre) funtów lub równowartość dziesięciu lat przychodów, absolutny rekord".
We Francji to dopiero wymyślano cuda ekonomiczne i podatki.
"Prawo z radosnym pojawieniem się lub dar radosnego pojawieniem, to nazwa podatku, który królowie Francji wprowadzali, w końcu swojej koronacji (traktowane jako "radosne nadejście"), kosztem środowisk miejskich lub religijnych , w zamian za potwierdzenie posiadanych uprawnień.
Był też « droit de ceinture », podatek od pasa, dotyczył najbiedniejszych.
26-12-2021 11:00 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Kiedy przed kilkoma laty zostałem zaprzagniety w niemiecki kierat, zorganizowany przez obcokrajowcow na dorobku na terenie Niemiec,...
>W przekładzie na polski:
>Kiedy przed kilkoma laty dobrowolnie opuściłem terytorium RP, zamieszkałem w luksusowym mieszkaniu dobrej dzielnicy Berlina, podjąłem pracę za pensję kilku polskich nauczycieli, organizowaną przez ludzi, którzy byli kiedyś Gastarbeiterami na terenie Niemiec,...

W naszym życiu spotykamy dwa rodzaje ludzi: Do pierwszego zaliczysz tych z którymi chciałbyś napić się, do drugiego Ci z powodu których musisz się napić, bo życie z nimi na trzeźwo, jest nie do zniesienia. Głupcem jest ten, który nie potrafi przyznać się do swoich błędów i słabości, a widzi całe zło w innych.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Głupcem jest ten, który nie potrafi przyznać się do swoich błędów i słabości, a widzi całe zło w innych.

Ja potrafię, co nie zmienia faktu, że nie zamierzam zostać niewolnikiem innych ludzi do śmierci. Nie zamierzam żyć dalej i umrzeć jako biedak. Będę walczył ze wszelką retoryka innych ludzi, która będzie zmierzać do tego, żeby inni bogacili się na mojej krzywdzie, w tym w szczególności z wroga mi retoryka Jacka i szarleya.

Gdybyś się głębiej nad tym zastanowił, to może potrafiłbyś mnie zrozumieć.

Wiem, że macie własne wizje tego co się komu należy i co kto powinien ale ja nie muszę się z tymi wizjami zgodzić i nie zgadzam się.

Albo będziemy równoprawni, również w zakresie prawa własności i prawa do należności albo nie mamy o czym rozmawiać, bo o czym? O tym, żeby uznać wasze prawa nie posiadając własnych? Raczej nie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54913 punktów)
>Nie zamierzam żyć dalej i umrzeć jako biedak.

:D

Biedaku po wakacjach w Peru i Maroku



Ty sakramencki ciulu!!!
Zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie, stać cię na luksiurne mieszkanie, stać cię na podróże po kilku kontynentach
i ty piszesz że żyjesz w biedzie?



Żałosna imitacjo mężczyzny o ujemnej godności

Reszta twojego bełkotu to klasyczna już hamerciulszczyzna służąca do manipulacji, bez przekładu na polski znacząca tyle co jkgflkjh;uyt igipkhjh


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ty sakramencki ciulu!!!
>Zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie, stać cię na luksiurne mieszkanie, stać cię na podróże po kilku kontynentach

Nie stać mnie na żadne mieszkanie, dlatego mieszkam w cudzym, płacąc za nie ponad 1000 EUR miesięcznie.

Czyje to mieszkanie, nie mam pojęcia, choć mieszkam w nim już ponad 10 lat. Nigdy się nie dowiedziałem. Ludzie, którzy posiadają to mieszkanie i żądają ode mnie wysokiego czynszu stanowiącego lwią część mojego wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym, ukryli się pod waszą świętą instytucją osoby prawnej. Pewnie nie chcą, żebym dowiedział się jakie mają posiadłości, bo to mogłoby obudzić u mnie poczucie niesprawiedliwosci, sfrustrować mnie i emocjonalnie zmusić do działania aby ten stan odmienić a uspokojone niewiedzą emocje pomagają mi ten stan akceptować.

Co gorsza wasze państwo gotowe jest nie tylko przemocą egzekwować ich prawo własności i ich należności ale jest chronić tajemnicę ich tożsamości, każąc surowo każdego, kto zdradzi ich posiadłości.

szarley to w realu Johannes Jerlas
26-12-2021 12:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)

>>Zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie, stać cię na luksiurne mieszkanie, stać cię na podróże po kilku kontynentach
>Nie stać mnie na żadne mieszkanie, dlatego mieszkam w cudzym, płacąc za nie ponad 1000 EUR miesięcznie.

1000 Euro miesięcznie?
Większość polskich robotników takiej kasy na oczy nie widzi, tobie jeszcze zostaje na podróże do Peru i lamentujesz na biedę?

Żałosna imitacjo mężczyzny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Większość polskich robotników takiej kasy na oczy nie widzi, tobie jeszcze zostaje na podróże do Peru i lamentujesz na biedę?
>Żałosna imitacjo mężczyzny
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Ty zarabiasz ponoć podobnie do mnie a nawet z domu nie wychodzisz. To zupełnie inaczej niż pracownicy Amazona, bo oni do wynajętych mieszkań wracają tylko po to, żeby umyć się i przespać przed kolejną zmianą.

W tygodniu ja też wychodzę do pracy o 7.30 i wracam około 20.30. Tyle żeby umyć się i przespać. Rano to prawdziwa gonitwa z trójka dzieci, żeby je przygotować do nauki w państwowej, przymusowej i "darmowej" szkole. W dużym stopniu muszą radzić sobie same, bo ja muszę pracować na dochód kapitałowy większych ode mnie cwaniakow.

szarley to w realu Johannes Jerlas
26-12-2021 13:34 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Przyznaję, świetnie się bawię podpuszczając idiotę, żeby zrobił z siebie jeszcze większego idiotę

>To zupełnie inaczej niż pracownicy Amazona,
Na sam płat dajesz 1000 euro miesięcznie, nie wycieraj sobie gęby robotnikami Amazona

>Ty zarabiasz ponoć podobnie do mnie a nawet z domu nie wychodzisz. T
Zapracuj na taką zawodową pozycję jaką ja mam
Zaczynałem jako górnik.
Naucz się niemieckiego na tyle żeby przekładać na niemiecki
Problem, że musiałbyś wprzódy nauczyć się polskiego, za przekłady z hamerciulskiego nikt ci nie zapłaci.

>W tygodniu ja też wychodzę do pracy o 7.30
Biedactwo, Jak pracowałem w kopalni to się odwracałem na drugi bok
W gospodarstwie i tej porze to krowy jeszcze śpią

>i wracam około 20.30. Tyle żeby umyć się i przespać.
Oczywiście MUSISZ tak cierpieć, Bez tego nie masz wzwodu. Nie da się siąść na muszli, trzeba w spodnie, żeby cierpieć.

>Rano to prawdziwa gonitwa z trójka dzieci,
Paczpan, nie wiedziałem że przy dzieciach trzeba pracować
Jedyny na tym forum, który ma dzieci....

>ja muszę pracować na dochód kapitałowy większych ode mnie cwaniakow.
Biedactwo 80 000 000 Niemców ma na utrzymaniu...

Co z tą definicją groźby ciulu?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Gdybyś się głębiej nad tym zastanowił, to może potrafiłbyś mnie zrozumieć.
>Wiem, że macie własne wizje tego co się komu należy i co kto powinien ale ja nie muszę się z >tymi wizjami zgodzić i nie zgadzam się.
>

Wymyślasz jakąś kolejną formę komunizmu, a ludzie mają go już dość. Polak jest za cwany, by mu dołączano, prawnie, biedotę na utrzymanie. Polacy też nie połączą swoich kapitałów, by wspólnie, wyrwać się od prymitywnego rzemiosła i rolnictwa. "Demokratyczna" Polska nie może prawnie budować fabryk, o czym mało kto wie. Pozostaje tylko się modlić, by przyszli obcy, i to, jak najwięcej, by dali jakąkolwiek pracę i jakiś zarobek. Polak nie zna historii i nie wie, że koloniści to są ZŁODZIEJE. Każdy obcy patrzy jak się najszybciej obłowić, a potem uciekać do: Ameryki, Holandii lub Izraela i krzyczeć, że tam jest antysemityzm lub nie przestrzega się "praw" człowieka.
Kraje te biorą tego złodzieja w ochronę. Polacy też, kiedyś tak kradli.

pl.wikiped(*)_"Żelazo”

"Akcja o kryptonimie "Żelazo" przeprowadzona została w latach 7O. XX wieku w Zachodniej Europie. Polegała na przeniknięciu przez współpracowników polskiego wywiadu do struktur przestępczych. Poprzez przestępczą działalność (napady rabunkowe, kradzieże, a nawet morderstwa - w jednej z takich akcji zginął francuski policjant, zaś w 1972 roku szwajcarski bankier) gangsterzy, współpracownicy wywiadu, zdobywali pieniądze, złoto (stąd kryptonim akcji), dzieła sztuki, a także samochody".

Myśmy mieli tylko jedną taką małą akcję, a "demorkatczny" świat cały czas, hurtem, tak działa.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Za długo mama cyckiem karmiła.

Oszustwo jest w zasadzie pasozytnictwem, przynosi korzyść jedynie pasozytowi kosztem gospodarza.

Nie może być w tym wypadku mowy o symbiozie i wzajemnej społecznej korzyści, możemy mówić jedynie o drapieznictwie i pożeraniu słabszych przez silniejszych.

Naiwnie wierzysz, że można być pasożytem i drapieżnikiem do obcych ale symbiota i wspolpracownikiem do swoich. Raz uruchomiona natura pasozyta i drapieżnika, zawsze się odezwie, bez względu na to czy swój czy obcy.

Na tym nie stworzysz żadnej synergii, jedynie wzmocnisz się przez chwilę oslabajac swojego gospodarza. Takie wyssysanie z innych soków życiowych jest skrajnie niebezpieczne. Jeżeli gospodarz Cię odkryje z pewnością spróbuje Cię, jako swojego wroga, uśmiercić.

Ja, gdy tylko odkryje pasożyta na swoim ciele to zaraz próbuje go uśmiercić w przekonaniu albo ja albo on. Znaczenie ma który z nas okaże się silniejszy i sprawniejszy.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nie może być w tym wypadku mowy o symbiozie i wzajemnej społecznej korzyści, możemy mówić >jedynie o drapieznictwie i pożeraniu słabszych przez silniejszych.
>

Gdzie się podziali mędrcy, którzy pisali by nas oświecać i przestrzegać?
Jesteśmy bombardowani kłamstwami, których celem jest ukrywanie prawdy, przez wysoko opłacanych dziennikarzy.
Gdzie się podziały organizacje pacyfistyczne??
Na naszych oczach reżim amerykański pożera naszych sąsiadów i nikt się za nimi nie ujmuje.
Zbydlęcenie totalne.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Żydowska instytucja/zwyczaj zwany kol nidre w sposób następujący jest zdefiniowana w Wikipedii:
>"Kol nidre (Wszystkie ślubowania) - modlitwa żydowska unieważniająca przysięgi religijne,
>jednak tylko takie, które zostały złożone zbyt pochopnie oraz składane pod przymusem bądź też
>całkiem nieświadomie. Odmawiana jest przed wieczorem Jom Kipur."
>pl.wikipedia.org/wiki/Kol_Nidre
>Słowem, w religii i cywilizacji judejskiej ( bo religia zawsze kształtuje cywilizację) mamy
>zainstalowany mechanizm robienia w bambuko innych, naiwnych, szczególnie gojów,

Trudno, żeby dziś moje wybory determinowała moja wola z wczoraj, sprzed tygodnia, miesiąca, roku, czy sprzed 20 lat.

Dlatego jestem wrogiem zasady:
"umów należy dotrzymywać"
pl.m.wikipedia.org/wiki/Pacta_sunt_servanda
Sądzę, że ta jest ideą szatana.

Jestem za to zwolennikiem wyrażana wszelkich zobowiązań w natychmiastowych i nieodwracalnych przelewach pieniężnych.

Czuję, że dogadałbym się z Żydami. Widac rozumieją czym jest własny biznes i dbają o własne interesy. Działają dla własnego dobrobytu a nie dla bogów, narodów, wolności czy demokracji.

Inne narody, które Pacta sunt servanda uznają za świętość od Boga jedynego są niebezpieczne, bo są gotowe mordować za długi, niezależnie od tego czy ma związek z czyimkolwiek dobrobytem.

Żydzi często wykorzystywali tę groźna dla zdrowia i życia wiarę innych narodów i zlecali funkcjonariuszom innych nacji windykację swoich należności, które ci chętnie, za prowizję i z największą brutalnością egzekwowali od swoich pobratyncow dla Żydów.

szarley to w realu Johannes Jerlas
DyktaFon (9281 punktów)

>Słowem, w religii i cywilizacji judejskiej ( bo religia zawsze kształtuje cywilizację) mamy
>zainstalowany mechanizm robienia w bambuko innych, naiwnych, szczególnie gojów, przy równoczesnym
>zabezpieczeniu sui generis alibi dla spokoju żydowskiego sumienia. Jest to klasyczny, talmudyczno -
>starotestamentowy chwyt przyjęty na kanwie zdublowanej etyki żydowskiej. Obiecać komuś coś, po czem
>- na przykład - wycofać się z obietnicy ( pacta sunt servanda - to stara ale RZYMSKA maksyma) i
>stwierdzić, że obietnicę złożyło się....zbyt pochopnie.

Nie chciałbym mącić tak ładnie wyprowadzonych wniosków, ale to działa prawdopodobnie w szeregu innych religii. Np. w chrześcijaństwie jest spowiedź. Starczy kogoś zabić i pójść się wyspowiadać - i jest się niewinnym jak niemowlak
A religie są jakby odbiciem ludzkich umysłów - nie bóg je tworzył, a ludzie. Więc trudno się dziwić, że w prawie każdej religii są takie "bezpieczniki" i ścieżki, którymi należy postępować, aby wyjść na swoje.
Co oczywiście nie usprawiedliwia akurat religii żydowskiej. Tylko, że nie jest ona jakimś wyjątkiem. Jak świat światem ludzie kombinują, jak tu zarobić, a się nie narobić Jednym (głupszym) wychodzi to gorzej, innym (inteligentniejszym) - lepiej. Ot co.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Co oczywiście nie usprawiedliwia akurat religii żydowskiej. Tylko, że nie jest ona jakimś wyjątkiem. Jak świat światem ludzie kombinują, jak tu zarobić, a się nie narobić Jednym (głupszym) wychodzi to gorzej, innym (inteligentniejszym) - lepiej. Ot co.

Czyli z Żydami jest taki problem, że gdy dzieci innych nacji grają w piłkę to żydowskie dzieci siedzą w domach i zakuwają matematykę?

Potem w panującym nam systemie ekonomicznym są jak ludzie, którzy przez całe dziecistwo uczyli się pływać naprzeciw ludzi, którzy w dzieciństwie nogi moczyli jedynie do kolan.

Ciekawe jaką w tym wszystkim rolę odgrywają państwowe, przymusowe i "darmowe" szkoły z państwowym programem nauczania, który naucza, że nie ma żadnej alternatywy, że alternatywa jest niemożliwa.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Arminius (25555 punktów)albo plują w twarz
>Czyli z Żydami jest taki problem, że gdy dzieci innych nacji grają w piłkę to żydowskie dzieci >siedzą w domach i zakuwają matematykę?

Albo plują ormiańskim kapłanom w oblicze, flegmą spod samego serca:

"JERUSALEM ( Public Radio of Armenia) - For the first time since 1967, Israeli police have decided to fine a young man for spitting on an Armenian priest, Chancellor of the Armenian Patriarchate of Jerusalem Hovnan Baghdasryan reported this week.

The incident happened a year ago. A Jewish youth spit on one of the Armenian clergy several times in the Old Town Armenian District of Jerusalem.

The young man was immediately handed over to police officers accompanying the procession of the Armenian clergy, and a complaint was filed.

After questioning witnesses and eyewitnesses, police notified the injured clergyman on March 5 that the police had decided to fine the infringing young man with 1,500 shekels.

"https://mirrorspectator.com/2020/03/12/jewish-man-fined-for-spitting-on-armenian-priest/



Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: albo plują w twarz
>For the first time since 1967, Israeli police have decided to fine a young man for spitting on an Armenian priest, Chancellor of the Armenian Patriarchate of Jerusalem Hovnan Baghdasryan reported this week.

No tak ale gdybyśmy kierowali się arogancja młodzików, ukierunkowana nawet przez ideologiczna chciwość i bezwzględność dziadostwa to musielibyśmy pójść na wojnę.

Pójdziesz na wojnę?

Bo ja mam wszystkie wojny w dupie.

Sądzę, że konieczny jest zgnily kompromis, może tak zgnily, że aż śmierdzący. Nie widzę innego wyjścia. Na wojnę nie pójdę, bo nie jestem dzikim zwierzęciem lecz człowiekiem i w otoczeniu ludzi.

Wszyscy musimy kontrolować nasze prymitywne emocje. Człowieczeństwo tego wymaga.

szarley to w realu Johannes Jerlas
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Kol nidre-jak robić innych w bambuko i mieć czyste sumienie
>>Co oczywiście nie usprawiedliwia akurat religii żydowskiej. Tylko, że nie jest ona jakimś wyjątkiem. Jak świat światem ludzie kombinują, jak tu zarobić, a się nie narobić Jednym (głupszym) wychodzi to gorzej, innym (inteligentniejszym) - lepiej. Ot co.
>Czyli z Żydami jest taki problem, że gdy dzieci innych nacji grają w piłkę to żydowskie dzieci siedzą w domach i zakuwają matematykę?

Nie mam pojęcia... Choć matematyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła Ale oczywiście matematyka sama niewiele komuś pomoże. Najlepszy dowód, że najwięksi matematycy to nie najbogatsi ludzie na ziemi.

>Potem w panującym nam systemie ekonomicznym są jak ludzie, którzy przez całe dziecistwo uczyli się pływać naprzeciw ludzi, którzy w dzieciństwie nogi moczyli jedynie do kolan.

Matematyka jest przydatna, to fakt. Ale liczy się więcej czynników.

>Ciekawe jaką w tym wszystkim rolę odgrywają państwowe, przymusowe i "darmowe" szkoły z państwowym programem nauczania, który naucza, że nie ma żadnej alternatywy, że alternatywa jest niemożliwa.

Państwowe programy nauczania tworzą najczęściej absolwenci szkół z poprzednimi programami nauczania (i to wcale nie ci najlepsi absolwenci...). Więc trudno od nich wymagać więcej... Natomiast nie bardzo rozumiem to słowo "alternatywa"... Ale pewnie nie jestem tym najlepszym absolwentem, więc trudno się dziwić
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Państwowe programy nauczania tworzą najczęściej absolwenci szkół z poprzednimi programami nauczania

Wygląda na to, że nie tylko wiedza przenoszona jest z pokolenia na pokolenie ale również stan emocjonalny, choć ja wciąż powtarzam, że wiedza jest tylko rozwinięciem stanu emocjonalnego.

Wg mnie umysł w pełni owładnięty jest emocjami, przy czym panują nad nim emocje niskiego i wysokiego poziomu. To co nazywamy logicznym myśleniem to emocje wysokiego poziomu.

Jaką mamy szansę na to, żeby nie czuć, nie rozumowac i nie być jak nasi przodkowie skoro nasze mózgi skopiowały ich memy w okresie wychowania?

Jak przestroić mózg do Linuxa po tym jak został na nim zainstalowany Windows?

Oczywiście istnieje alternatywa dla drogi przez życie dla stuktury społecznej czego dowodzi różnorodność kultur ale ta alternatywa wymaga zmiany osobowości człowieka, zmiany tożsamości psyche.

Zmiany osobowości jednego człowieka przebiegają niezwykle wolno lub wcale. Zmiana osobowości całego społeczeństwa to już kosmos.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365